Kontakt

Copyright Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
1996-2020

Johnův druhý syn se narodil císařským řezem ve čtvrtek 9. října 1975 dvě hodiny po půlnoci v New Yorku. Vážil osm liber a deset uncí. John se tehdy cítil "vyšší než Empire State Building". Zároveň byl nadšen tím, že se Sean narodil právě na jeho narozeniny.

Pro Johna a Yoko Ono bylo narození dítěte velmi důležité, protože Yoko do té doby prodělala tři potraty.
Johnův život se narozením Seana změnil. S Yoko se dohodli na tom, že on bude tím, kdo bude dítě vychovávat. Přestal se věnovat hudbě a jakýmkoli jiným aktivitám kromě péče o domácnost. Yoko zatím převzala obchodní povinnosti. Toto období trvalo celých pět let. "Sean je moje největší pýcha." Věnoval mu tak to, co nedostal jeho první syn Julian. Kreslil pro něj obrázky, každý den ho vyfotografoval, navíc jsou v rodinném albu stovky dalších fotografií z Polaroidu. John každý den vstával v šest hodin ráno, aby stihl připravit Seanovi snídani, v půl osmé se společně najedli, v deset hodin začal John připravovat další jídlo.
Při pobytu na Bermudách se John rozhodl, že se vrátí ke své hudební kariéře. Sean už byl starší a nepotřeboval tolik péče.
Po Johnově smrti začal Sean studovat internátní školu ve Švýcarsku. Hudebně debutoval v osmi letech na albu Yoko Ono Every man has a woman. Ve třinácti letech se objevil ve videoklipu Michaela Jacksona Moonwalker. Koncem osmdesátých let začal navštěvovat Kolumbijskou univerzitu, obor antropologie. V roce 1988 natočil interview pro dokumentární film Imagine: John Lennon. O tři roky později nahrál za pomoci Yoko a Lenny Kravitze na protest proti válce v zálivu píseň Give peace a chance. Zároveň se objevil na Kravitzově albu Mama said.
Začátkem devadesátých let se Sean začal zajímat o newyorskou undergroundovou scénu. Naučil se hrát na kytaru a piano a sestavil vlastní skupinu IMA (z japonštiny 'nyní'), která debutovala jako doprovodná skupina Yoko Ono na jejím albu Rising a následujícím turné v roce 1995. Při remixování písně Yoko Ono Talking to the universe se setkal s milou dívkou jménem Yuka Honda, do které se okamžitě zamiloval. V té době Sean poslouchal Beastie Boys, Beck a Cibo Matto. Společně s Adamem Yauchem, členem Beastie Boys, natočil své první album Into the sun, které produkovala Yuka Honda a které vyšlo na jaře 1998 u společnosti Grand Royal Records. Krátce po vydání alba řekl v rozhovoru pro časopis New Yorker, že podle jeho názoru Johna zavraždila americká vláda. Vydání alba podpořil koncertním turné s Cibo Matto, které se odehrávalo v Americe, Japonsku a Austrálii. Právě v Japonsku vydal v roce 1999 minialbum Half horse/Half musician, které obsahovalo remixy a nevydané písně z prvního alba. Ve stejném roce řekl novinářům z The Times: "Hodně dětí z mé generace nezná hudbu Beatles, nic jim neříká, protože dnes je tu mnohem důležitější hudba. Hip-hop je mnohem důležitější než šedesátá léta." Na albu Stereotype A, které vyprodukoval společně s Cibo Matto, se kterým spolupracuje dodnes, hraje Sean na baskytaru, bicí, kytaru, perkuse, syntetizér, vokodér a nahrál i vokály.