Kontakt

Copyright Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
1996-2020

V padesátých letech založil skupinu Gerry Marsden. V prvopočátcích hráli módní skiffle a jmenovali se Mars bars. Na Pacemakers se přejmenovali v roce 1959, když přešli na rock'n'roll. Členy skupiny byli: Gerry Marsden (nar. 24. září 1942 v Liverpoolu, kytara, zpěv), Leslie Maguire (nar. 27. prosince 1941 ve Wallasey, piano), Les Chadwick (nar. 11. května 1943 v Liverpoolu, baskytara), Freddie Marsden (nar. 23. listopadu 1940 v Liverpoolu, bicí).

V repertoáru skupiny bylo brzy na 250 písní, včetně Jambalaya, Skinny Minnie, What'd I say nebo Will you love me tomorrow?, se kterými slavili největší úspěchy. V místním žebříčku popularity beatových skupin, který sestavoval diskžokej Bob Wooler, se skupina ocitla na druhém místě za Beatles. Jejich první vystoupení v klubu Cavern se uskutečnilo v říjnu 1960. Jako mnoho dalších skupin z Liverpoolu i Gerry & the Pacemakers přijali nabídku na hraní v Hamburku, kde vystupovali v klubu Top Ten. Po návratu v červnu 1962 uzavřeli smlouvu s Brianem Epsteinem, který jim začal dělat manažera. Brzy poté se jim podařilo uzavřít nahrávací smlouvu se společností Columbia. První tři singly se jim podařilo umístit na první příčku britské hitparády: How do you do it (píseň předtím odmítli Beatles), I like it (napsal ji Mitch Murray), You'll never walk alone (z muzikálu Carousel, po úspěchu si ji vybrali za svou hymnu liverpoolští fotbalisté). Další skladbu I'm the one napsal Gerry Marsden sám, ale umístila se pouze na druhé příčce. V květnu a červnu 1963 doprovázeli na turné Beatles a Roy Orbisona. V roce 1964 vyrazili na turné po Británii, Austrálii, Novém Zélandu a Spojených státech, kde se objevili v prestižním televizním pořadu Ed Sullivan show. V roce 1965 se skupina objevila ve filmu Ferry cross the Mersey, pro který napsali titulní píseň. Singl s touto písní se umístil na osmém místě britské hitparády. Jejich poslední singl z roku 1965 I'll be there skončil na patnácté příčce.
Skupina se rozpadla a Gerry Marsden se objevil na krátký čas v muzikálu Charlie girl. Potom se začal zúčastňovat televizních pořadů pro děti. V sedmdesátých letech se pokusil znovu sestavit skupinu s jinými hráči a podnikl krátké turné. V roce 1985 vydal vlastní vzpomínkové album Lennon/McCartney songbook, na kterém nazpíval písně Beatles. Sleeve note na obal desku napsal Paul McCartney. K hudbě nezanevřel ani v posledních letech, kdy neustále koncertoval po celém světě. K výročí čtyřiceti let od vydání prvního hitu How do you do it se v dubnu 2003 vrátil do klubu Cavern.
V sobotu 9. prosince 2006 odešel do hudebního nebe bývalý bubeník Freddie Marsden. Zemřel na rakovinu v Southportu ve společnosti své manželky Margaret a dvou dětí.

Albová diskografie:
How do you like it? (1963)
Ferry cross the Mersey (1965)
The best of Gerry & the Pacemakers (1995)
At Abbey Road 1963-66 (1997)
Original hits (1998)