Kontakt

Copyright Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
1996-2020

Skupina vznikla v lednu 1957 pod názvem The Raving Texans. Založil ji Alan Caldwell (později se přejmenoval na Rory Storma) a jeho nejlepší přítel John Byrnes (později Guitar). Jako mnoho dalších skupin i oni hráli skiffle.

V březnu 1958 se zúčastnili místního finále skifflových skupin. Ve skupině tehdy hrál Rory Storm, který si změnil své jméno po vystoupení s Rory Blackwellem (kytara, zpěv), Johnny Guitar (kytara, zpěv), Paul Murphy (kytara, zpěv), Spud Ward (baskytara), Reg Hales (valcha). 25. března 1959 se skupinou poprvé vystoupil bubeník Ringo Starr, a to v klubu Mardi Gras. V červnu 1959 se skupina přejmenovala na Al Storm & the Hurricanes a poté na Jett Storm & the Hurricanes. V říjnu 1959 se zůčastnili už pod názvem Rory Storm & the Hurricanes přehlídky skupin Carroll Levis show, kde se umístili na druhém místě. V květnu 1960 odjeli hrát na Butlinův tábor. Jejich týdenní výdělek činil 25 liber. Na tomto táboře se změnil Richie Starkey své jméno. Nové dostal podle toho, že nosil na rukou prsteny. Od října do prosince 1960 hráli spolu s Beatles v hamburském klubu Kaiserkeller, se kterými se vždy pro 90 minutách střídali na jevišti. Změnila se také sestava skupiny: kromě Rory Storma a Johnny Guitara tu hrál Ty Brian (sólová kytara, zpěv), Lu Walters (baskytara, zpěv) a Ringo Starr (bicí). 18. října 1960 ve studiu Akustik hráli spolu s Johnem, Paulem a Georgem také dva členové Hurikánů: Lu Walters a Ringo. Po návratu do Liverpoolu jejich hvězda stále stoupala a hráli na všech nejznámějších místech. Na pódiu s nimi poprvé vystoupila liverpoolská zpěvačka Cilla Black s písní Fever. Léto strávili opět na Butlinově táboře, tentokrát v Skegness, 161 mil od Liverpoolu. 30. prosince 1961 opustil skupinu Ringo Starr, který odjel do Hamburku doprovázet Tony Sheridana na jeho stáži v klubu Top Ten. K Hurikánům se vrátil až v březnu 1962 a skupina odjela hrát do Francie na americké letecké základny, kde často vystupovali s Remo Four. Po návratu odjeli hned na další Butlinův tábor. Koncem roku odešel Ringo Starr, který nahradil Pete Besta v Beatles. Ringa nahradil Gibson Kemp. Skupina se z odchodu Ringa nevzpamatovala, začala stagnovat, nepsali žádné nové písničky, nekoncertovali v zahraničí. V roce 1961 byli na čtvrtém místě místního žebříčku nejoblíbenějších skupin Liverpoolu, na konci roku 1962 to bylo až devatenácté místo. Rory Storm však zůstával jednou z největších hvězd města.
V roce 1963 opět odjeli na stáž do Hamburku. Na albu This is Merseybeat se objevily tři jejich skladby: I can tell, Beautiful dreamer a Dr. Feelgood. Posledně jmenovaná píseň vyšla samostatně jako singl u firmy Oriole. Objevili se také v televizním dokumentu Beat city. Začátkem roku 1964 se stabilizovalo místo bubeníka, byl jím Jimmy Tush. Rory Storm požádal o pomoc manažera Beatles Briana Epsteina, který jim zajistil nahrávací studio, ve kterém nahráli píseň z muzikálu West Side Story America. Na druhé straně singlu se objevila skladba Everly Brothers. Singl vyšel u společnosti Parlophone 20. prosince 1964, ale do hitparády se nedostal. Skupina se pokusila nacvičit nějaké nové písně, protože stále hráli původní repertoár z počátku šedesátých let.
Na jaře 1967 začal Rory pracovat jako diskžokej v Benidormu a Amsterdamu. Skupina se oficiálně rozpadla. V témže roce zemřel na komplikace po operaci slepého střeva Ty Brian. 28. září 1972 byl nalezen Rory Storm v domě se svou matkou mrtvý. Jejich smrt dodnes obklopuje závoj tajemství. Alvin Stardust, jeho nevlastní bratr, to vysvětlil tím, že Rory byl velmi nemocen a v noci zemřel. Když ho našla jeho matka, zemřela na zástavu srdce. Jiné zdroje zastávají teorii sebevraždy předávkováním prášky na spaní.
Johnny Guitar se po rozpadu skupiny stal řidičem sanitky. Zemřel v srpnu 1999 ve věku 59 let na následky onemocnění motorického nervového systému. Lu Walters pracoval jako pomocná síla na psychiatrii, Vince Earl se objevil v televizním slaďáku Brookside.

Diskografie:
Dr. Feelgood/I can tell (1963)
America/Since you broke my heart (1964)