Kontakt

Copyright Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
1996-2020

John Dunbar se narodil v Mexiku ruské matce Taťáně a skotskému otci Robertovi. Rodiče se potkali za války v Rusku, kde John sloužil, a kromě Johna měli ještě dvě dcery, Jenny a Margaret. Po návratu do Británie založil Johnův otec v Covent Garden Londýnskou školu filmového umění.

John začal studovat přírodní vědy v Cambridge, ale během studia přestoupil na historii umění. Během studia začal přispívat do deníku Scotsman články s uměleckou kritikou. Ve škole se také poprvé setkal s Marianne Faithfullovou, do které se okamžitě zamiloval. Johnova sestra Jenny chodila krátký čas s Gordonem Wallerem z pěveckého dua Peter & Gordon, a představila ho Peterovi Asherovi, který byl blízkým přítelem Paula McCartneyho.
6. května 1965 se John Dunbar v Cambridge oženil s Marianne Faithfullovou, za svědka jim šel Peter Asher. Johnovi bylo dvaadvacet let a Marianne pouhých osmnáct. 10. listopadu stejného roku se jim narodil syn Nicolas. Manželé se zabydleli v Lennox Gardens 20 a často se navštěvovali s Paulem McCartneyem a Jane Asherovou. Často u nich pobývala také umělecká avantgarda Londýna, včetně básníka Petera Browna nebo Roberta Frasera.
Společně se spolužáky Peterem Asherem a Barry Milesem založil avantgardní knihkupectví a galerii jménem Indica, která sídlila na Mason's Yard v Londýně. Částkou 3000 liber jim pomohl Paul McCartney.