Kontakt

Copyright Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
1996-2020

Peter Brown se narodil na druhé straně řeky Mersey, v Bebingtonu. První zaměstnání si našel v obchodním domě Henderson's v Liverpoolu, poté se stal vedoucím oddělení nahrávek v obchodě Lewis's na Great Charlotte Street, který záhy převzala firma NEMS. Tehdy se dvaadvacetiletý Brown poprvé setkal s Brianem Epsteinem.

Během vzestupu Beatles na výsluní se Peter Brown stal vedoucím prodejny NEMS ve Whitechapel Street. V roce 1965 se sídlo celé společnosti NEMS stěhovalo do Londýna. Brian Epstein oslovil Browna, jestli nemá zájem vložit nějaký kapitál a stát se jeho osobním asistentem. Nová Brownova kancelář byla na Stafford Street, odkud vyřizoval veškeré záležitosti týkající se Beatles.
O bankovních prázdninách v srpnu 1967 trávil víkend v Epsteinově venkovském sídle v Kingsley Hill nedaleko Uckfieldu společně s Epsteinem a Geoffrey Ellisem. Brian je ale předčasně opustil a vrátil se do Londýna. Později se ozval telefon, který zvedl Brown. Brian Epstein byl nalezen ve svém londýnském bytě mrtev.
Po smrti manažera Beatles nastalo jisté vakuum. Někteří lidé se zkoušeli protlačit na jeho místo. Brown se stal generálním manažerem společnosti Beatles & Co. a poté byl jmenován do vedení společnosti Apple Corps v Savile Row jako osobní asistent Beatles. Ve své knize The longest cocktail party popisuje autor Richard DiLello Browna jako "nevinného pana Suave z vedení Apple a osobního asistenta a koordinátora Beatles".
Byl to Peter Brown, kdo doprovázel Johna Lennona a Yoko Ono na Gibraltar a stal se svědkem jejich svatby. John jeho jméno zmiňuje v písni The ballad of John and Yoko. Zúčastnil se také jako jediný z okruhu Beatles svatby Paula McCartneyho s Lindou Eastmanovou (kromě svědků Michaela McCartneyho a Mala Evanse). Byl také oním novinářem, který udělal osudný rozhovor s Paulem McCartneyem, který byl distribuován s několika deskami jeho prvního sólového alba. McCartney v něm sdělil, že již není šance na obnovení Beatles.
Když se ujal řízení společnosti Apple Allen Klein, odešlo mnoho zaměstnanců, kteří pocházeli z Liverpoolu. Bylo velmi obtížné propustit takové lidi, jakými byl právě Peter Brown nebo Neil Aspinall. V Apple ale platilo jisté pravidlo, že na konci každého roku všichni ředitelé rezignovali a byli znovu voleni. Klein Brownovu rezignaci přijal a zajistil, aby už nebyl znovu zvolen.
Po odchodu z Apple přijal v roce 1970 Peter místo prezidenta Společnosti Roberta Stigwooda a odstěhoval se do Ameriky. V roce 1974 vyprodukoval show Sgt. Pepper's lonely hearts club band na Broadwayi, které bylo po čtyřech letech zfilmováno. V roce 1983 vyšla jeho kniha The love you make: An insider's story of the Beatles, která nebyla fanoušky Beatles příznivě přijata, ačkoli je velmi autentická. Brown v ní popisuje pravdivě věci týkající se nejen Beatles, ale i jejich přátel. Jeho výhodou je, že viděl události z jiné strany, než ostatní. Beatles rozhodně nejsou líčeni pouze v příznivých barvách, ale jsou rozebírány také jejich aféry s drogami a podrobnosti kolem objevení se Yoko Ono a jejího vlivu na rozpad skupiny.