Kontakt

Copyright Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
1996-2020

Alfred se narodil v Liverpoolu 14. prosince 1912. Jeho otci Jackovi bylo 57 let. Alfredova matka zemřela při porodu třetího dítěte. V roce 1921 zemřel i Jack a malý Alfred byl umístěn do sirotčince Bluecoat poblíž Penny Lane.

V patnácti letech začal pracovat jako úředník. Když vystřídal několik míst, našel si práci poslíčka v liverpoolském Grandhotelu Adelphi. Během těchto krušných začátků se v roce 1927 seznámil s Julií Stanleyovou, které bylo čtrnáct let. Jejich přátelství trvalo dalších deset let, během kterých se Alfred stal námořníkem. Poprvé vyplul na moře v roce 1930 jako číšník. Byla to Julia, která Alfredovi navrhla svatbu. 3. prosince 1938 se vzali na liverpoolské radnici. Nikdo z rodiny nebyl obřadu přítomen a líbánky strávili v Juliině oblíbeném kině Trocadero. Julia se pak vrátila domů do Wavertree a Freddie do přístavu. Druhého dne odplul na tříměsíční cestu do Indie. V průběhu let se občas objevoval, ale měl vždy připravený důvod, proč musí brzy odejít. V říjnu 1940, když Julia porodila syna Johna, byl opět na moři. Nyní už byl na pozici vrchního. Na moři strávil téměř celou válku. Kvůli problémům s alkoholem mu byla zastavena výplata peněz a tři měsíce strávil ve vězení v Africe. Julia zůstala doma bez peněz a snažila se uživit všelijak. V roce 1945 se jí narodilo další dítě, které adoptoval jeden norský pár. Julia začala žít s Johnem Dykinsem a malého Johna vychovávala její sestra Mimi.
V létě 1946 se Freddie vrátil na pevninu a setkal se s Johnem v Blackpoolu, kde mu řekl, že by se mohli společně odstěhovat na Nový Zéland. Julia dala Johnovi na vybranou, ale ten se nakonec rozhodl zůstat v Liverpoolu. Po návratu domů se John natrvalo odstěhoval k tetě Mimi na Menlove Avenue a otce léta neviděl. Podařilo se mu na něho dokonale zapomenout.
V roce 1964 se Alfred rozhodl zanechat práce na moři a našel si místo vrátného v hotelu Greyhound v Hamptonu za deset liber týdně. Brzy ho vystopoval tisk a Freddie poskytl Daily Expressu rozhovor o svém vztahu k Johnovi, který se mezitím stal slavnou hvězdou. Když Beatles natáčeli film A hard day's night, Alfred navštívil v šatně Johna. John s ním ale nechtěl mluvit, a tak mu Freddie zanechal adresu. John mu poslal třicet liber s textem: "Dear Alf, Fred, Pater, Father, Whatever." Začal mu pravidelně posílat dvanáct liber týdně a Alfred se tak mohl brzy přestěhovat do bytu v Kew a žít jako malá hvězdička. O jeho životopis projevil zájem tisk a Freddie se nerozmýšlel. Našel si manažera Tony Cartwrighta, který mu napsal píseň That's my life. Singl s písní vyšel v prosinci 1965 u firmy Pye Records. Sleevenote desky byl opatřen různými informacemi o jeho hudební kariéře. Jeho otec Jack z Dublinu byl profesionálním kabaretním umělcem a po emigraci se stal v Americe jedním ze zakládajících členů skupiny Kentucky Minstrels.
Koncem roku 1967 se Alfred s Johnem usmířili a často se setkávali v Johnově domě v Kenwoodu. V té době začal malý románek mezi Fredem a devatenáctiletou studentkou jménem Pauline Jonesová. Fred byl v té době třikrát starší, ale navrhl jí sňatek. Její rodiče však byli proti a chtěli ho dát k soudu, a tak Fred s Pauline odjeli do Skotska, kde se vzali. Po návratu se usadili v Brightonu a John jim platil nájem bytu. Když se jim narodil syn David, navštívili Johna v Tittenhurst Parku, ale John měl špatnou náladu a vyhodil je. Od té doby se neviděli.
Když po letech Fred umíral, John mu často telefonoval z Ameriky, ačkoli Freddie nemohl moc mluvit. Po jeho smrti 1. dubna 1976 mu chtěl John zaplatit pohřeb, ale Pauline jeho nabídku odmítla.