Kontakt

Copyright Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
1996-2020

Julia byla jednou z pěti dcer George a Annie Stanleyových a narodila se 12. března 1914. Dětství prožila v gregoriánském domě v Huskisson Street. Ve čtrnácti letech se poprvé setkala v Seftonském parku s Freddiem Lennonem.

Navzdory otcově vůli se za něj 3. prosince 1938 provdala. Z legrace uvedla na oddací list do kolonky zaměstnání, že je uvaděčkou v kině, protože velmi ráda chodila na filmy. Není tedy divu, že večer po svatbě strávili v jejím oblíbeném kině Trocadero. Poté se Julia vrátila domů, Freddie do doků a následující den odplul jako lodní stevard do Indie. V průběhu let se občas objevil na krátkou chvíli u nich doma, ale vždy měl připravenou výmluvu, proč musí brzy odejít. 9. října 1940 se narodil John Winston Lennon. Jeho otec byl opět na moři. Během roku 1944 Julia znovu otěhotněla s mladým welšským vojákem Taffy Williamsem, ale odmítla se rozvést s Freddiem. S Williamsem se rozešla poté, co jí řekl, aby si nechala dítě vzít. Její otec byl neústupný a dal jí na vybranou: buď věnuje dítě k adopci nebo odejde z domu. Julii nejdříve napadlo, že dítě nechá své mladší sestře Mimi, ale ta s ním nechtěla mít nic společného. 19. června 1945 se narodila Victoria Elizabeth a byla dána k adopci. Podle některých zdrojů žije někde v Norsku.
Freddie strávil většinu války na moři, zatímco Julia pracovala v kavárně na Penny Lane, kde se seznámila s Johnem Dykinsem. Alfred měl problémy s krádežemi, ocitl se ve vězení, a byla pozastavena výplata jeho peněz. Mimi viděla, v jaké je Julia situaci, a naléhala na ni, aby jí svěřila do péče malého Johna. Julia nakonec souhlasila. Když se na konci války Freddie vrátil z moře, vzal malého Johna na prázdniny do Blackpoolu. Měl v plánu odstěhovat se s Johnem na Nový Zéland. Julia to ovšem nechtěla dopustit, ale dala Johnovi na vybranou. John nejprve řekl, že chce odjet s tatínkem, ale pak se rozběhl za matkou, která zvolna odcházela. Když se vrátili do Liverpoolu, svěřila natrvalo Johna do opatrování Mimi a přestěhovala se k Dykinsovi. Nikdy si ho nevzala, protože se s Freddiem nerozvedla (nebyl k nalezení). S Dykinsem měli dvě děti, Julii (5. března 1947) a Jacqui (26. října 1949).
John svou matku často navštěvoval, protože byla nejen krásná (měřila 158 centimetrů, nosila třinácticentimetrové podpatky, měla vždy červeně nalakované nehty na rukou i nohou, dělala si pleťovou masku z ovesných vloček a užívala pilulky z pivovarnických kvasnic), ale narozdíl od Mimi měla smysl pro humor a hudbu a byla velmi nekonvenční. O volných chvílích ráda vařila, ale nikdy žádné zvláštní speciality. Domácí práce vykonávala velmi nerada, dokonce neměli doma ani pračku. Ačkoli byla silně krátkozraká, nenosila brýle. John Dykins byl rodinný typ: často pomáhal v kuchyni péct koláče, společně poslouchali desky Elvise a Buddy Hollyho, zajímal se o mechanické věci, byl první, kdo měl v ulici auto a mezi prvními pořídil domů telefon. Ačkoli byl zaneprázdněn funkcí ředitele hotelu, volný čas trávil po boku Julie. Jejich novým domovem se stal dům na Blomfield Road. John ji tam začal navštěvovat se svými kamarády, mezi prvními to byl Pete Shotton. Dykinsovi přezdíval John Kuckal, protože měl ve zvyku pokašlávat, když byl nervózní, ale v jeho přítomnosti mu říkal Bobby jako stejně jako Julia. Julia Johna podporovala v jeho vztahu k hudbě. Její děda William Stanley byl hudebníkem a naučil ji hrát na banjo. Několikrát Johnovi zpívala za doprovodu banja píseň That'll be the day, která byla první, kterou se John od ní naučil. "Nutila mě, abych to hrál znovu a znovu, dokud to nebylo správně. Pamatuju se, jak zpomalovala desku, abych si mohl opsat slova."
15. července 1958 v 19:00 hodin odjela navštívit Mimi. Potom vyšla z jejího domu na Menlove Avenue a vstoupila na přechod k autobusové zastávce, ale na druhou stranu silnice už nedošla, protože ji srazilo auto. Na místě byla mrtvá a její tělo bylo odvezeno do Seftonské nemocnice. Opilý policista, který řídil vůz, byl postaven k soudu, ale byl zproštěn viny.
Tragédie Johna velmi poznamenala. Začal se ještě více opíjet a uzavírat do sebe. Svého syna pojmenoval po své matce Julian a na památku Julie napsal písně My mummy's dead, Mother a Julia.