Kontakt

Copyright Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
1996-2020

8. dubna 1963 v 7:45 hodin se v Seftonově nemocnici v Liverpoolu narodil Julian Lennon. Jeho otec John byl zrovna na turné s Beatles a svou manželku a syna mohl navštívit až po týdnu, a to ještě v převleku. Když spatřil Juliana, komentoval to slovy: "Je zatraceně skvělý, Cyn. Není fantastický? Bude slavným rockerem jako jeho tatínek?"

V listopadu byl malý Julian pokřtěn v kostele v Hoylake jako John Charles Julian Lennon. U křtu byla pouze Cynthia, John byl opět na turné. Julian byl pojmenován po svém otci, otci Cynthie a Johnově matce. Následující den se objevily v novinách fotografie Cynthie vycházející z kostela. Tím skončilo tajemství Johnova manželství s Cynthií, které bylo na žádost Briana Epsteina, manažera Beatles, do té doby utajováno.
V roce 1966 Julian přinesl ze školky obrázek, na kterém byla spousta hvězd a světlovlasé děvčátko, se kterou chodil do školky. Na otázku, co to je, Julian odpověděl: "To je Lucka na obloze s démanty." Tato kresba malého Juliana se stala předlohou k písni Lucy in the sky with diamonds, která se objevila na albu Sgt. Pepper's lonely hearts club band. Následující rok se malý Julian poprvé objevil před kamerou ve vlastním filmu Beatles Magical mystery tour, když byl jedním z cestujících v autobuse. V roce 1968 odjel s matkou do italského Presaria, kde se Cynthia seznámila se svým pozdějším manželem Roberto Bassininim. V roce 1969 se Julian ocitl v nemocnici s šokem, když jeho otec havaroval ve Skotsku a v autě s ním kromě Juliana jeli také Yoko a Kyoko. V nemocnici ho navštívila Cynthia a po vzpamatování se z otesu oba odjeli na dovolenou do Řecka.
V červenci 1974 se Julian vydal na návštěvu New Yorku, kde žil jeho otec. Plul na lodi SS France společně s Eltonem Johnem a Tony Kingem. Ve Spojených státech se setkal s Paulem a Lindou McCartneyovými. Účinkoval také na Lennonově albu Walls and bridges, kde si zahrál na bicí ve skladbě Ya-ya. Když se Julian uslyšel na albu, řekl svěmu otci: "Proč jsi to udělal? Kdybych to věděl, že to vyjde na albu, zahrál bych to lépe." Na internátní škole Kingsmead se Julian setkal s Justinem Claytonem, se kterým uzavřel pevné přátelství. Díky tělocvikáři panu Wynnovi začali oba chlapci hrát na kytaru.
V roce 1980 po návratu do Británie přestal Julian chodit do školy a stal se barmanem v jednom nočním podniku. Šest měsíců bydlel u bubeníka Ray Coopera, který hrál s Eltonem Johnem, a pomalu se z něho stával hudebník. O tři roky později zaslal svou nahrávku britské firmě Charisma Records bez udání jména autora. Tony Stratton Smith, šéf společnosti, nahrávku schválil. Líbila se také šéfovi americké společnosti Atlantic Records, který s Julianem rovněž podepsal smlouvu. A tak koncem roku 1983 začal Julian pracovat na albu na odlehlém francouzském zámečku společně s Justinem Claytonem a Carlosem Morelesem. Album bylo pojmenováno podle názvu panství, na kterém se zámek nacházel. Od ledna začal Julian spolupracovat s producentem Philem Ramone, který pracoval také s Paulem Simonem a Billy Joelem. Nahrávání trvalo sedm měsíců a probíhalo ve studiích v Alabamě a New Yorku. Shodou okolností bylo mícháno na stejném pultu jako slavné album Johna Lennona Double fantasy. 24. září 1984 vyšel v Británii singl Too late for goodbyes, který se umístil na šesté příčce hitparády. 15. října vyšlo v Británii album Valotte. Všechny skladby kromě jedné napsal Julian, který zpívá, hraje na bicí a perkuse, baskytaru a klávesy. Režisér Sam Peckinpah natočil videoklipy Valotte a Too late for goodbyes. K vydání alba poslal Julianovi blahopřejný telegram také Paul McCartney, kterému se album líbilo a Juliana přirovnal k Johnovi. V listopadu vstoupilo album do hitparády Billboardu, kde se objevilo na deváté příčce. 9. ledna 1985 získalo zlatou desku. O tři týdny později se Julian objevil v televizi v pořadu k 30. výročí otevření Disneylandu. Na voru plovoucím okolo ostrova Toma Sawyera zazpíval píseň Too late for goodbyes. Za dalších šest týdnů vystoupil na předávání výročních cen Grammy. V únoru vydala firma Charisma třetí Julianův singl Say you're wrong. Julian zahájil turné, které bylo okamžitě vyprodáno. Na koncertech hrál také písně jako Stand by me, Slippin' and slidin' a Day tripper. První vystoupení se uskutečnilo v Majestic Theatre v San Antoniu a turné skončilo 10. května na Honolulu. Počátkem června se přeneslo do Austrálie a Japonska. V červenci byl videoklip Valotte nominován na nejlepší videoklip objevu roku v MTV.
3. března 1986 vyšel v USA první singl z nového alba Stick around. Ve videoklipu hrají Joe Piscopo, Jami Gertz a Michael J. Fox. O týden později vyšel singl také v Británii. Do Billboardu vstoupil na 72. příčce. 24. března vyšlo v Británii novinkové album The secret value of daydreaming. Produkoval ho opět Phil Ramone a nahrávalo se na Bahamách a v New Yorku. V písni You get what you want si zahrál na piano Billy Joel. V dubnu se album objevilo v hitparádě Billboardu na 32. místě. V říjnu stejného roku se Julian zúčastnil natáčení pořadu Chucka Berryho Hail Hail rock and roll a zahrál si s ním ve skladbě Johnny B. Goode. Na jaře 1987 přijal roli pekaře v muzikálu Mike Batta The hunting of the snark.
V únoru 1988 vyšel nový singl You're in heaven z nového alba. 10. března vyšlo v USA nové album Mr. Jordan, 17. března vyšlo také v Británii u firmy Virgin. 26. června se na trhu objevil další singl You're the one. 2. července vystoupil Julian Lennon poprvé v Liverpoolu a koncem července zahájil v Charlotte třetí turné po Spojených státech.
5. srpna 1991 vyšel v Británii singl Saltwater z nového Julianova alba Help yourself, které vyšlo o dva týdny později. V únoru 1992 zahrál Julian skladbu Saltwater ve škole v Sydney na podporu ochrany přírody v Austrálii. Následující měsíc vyšplhal singl Saltwater na první místo australské hitparády. Svůj hlas propůjčil Julian také Davidu Copperfieldovi v animovaném filmu mapujícím dílo Charlese Dickense.
V dubnu 1997 se Julian vrátil do nahrávacího studia, aby pracoval na novém materiálu. V únoru 1998 se objevil na pódiu při italském vystoupení Davida Bowieho. Následující měsíc propagoval své album Photograph smile na vystoupení v Římě. Píseň Day after day věnoval svému nevlastnímu otci Roberto Bassaninimu. 11. května vyšel v Británii singl Day after day. Během interview se ho novináři zeptali, jestli by chtěl pracovat s Beatles. Julian na tuto otázku vždy odpovídal záporně, ale tentokrát řekl: "Před dvěmi nebo třemi lety bych řekl ne, protože jsem hledal sám sebe. Ale kdyby nastala příležitost, rád bych si s nimi zazpíval nějakou skladbičku." V srpnu vyšel nový singl I don't wanna know. Ve videoklipu k písni reaguje na otázky fanoušků, kteří se ho stále ptají, jestli bude někdy hrát písničky od Beatles. V září odjel Julian do Japonska, aby propagoval své album. 14. září se singl I don't wanna know objevil na australském trhu a o tři dny později na japonském. 18. září navštívil Julian svého bratra Seana, aby rozptýlil pověsti, že oba bratři se pohádali. V říjnu zahájil turné po Austrálii, kde 12. října vyšlo jeho nové album a 11. listopadu singl Day after day. 23. února 1999 vyšlo album Photograph smile v USA. V březnu poskytl Julian rozhovor pro pořad Dobré ráno, Ameriko. Červen a červenec strávil se skupinou na dalším turné po Spojených státech. V říjnu 2000 byl Julian vybrán jako reprezentant roku 1999 na oslavách 300. koncertu v baru Acoustic Café.
V roce 2002 nahrál Julian svou verzi písně Beatles When I'm sixty-four. V roce 2006 začal podnikat na Internetu a se stejnými přáteli (Todd Meager a Michael Birch) založil o tři roky později společnost theRevolution, LLC. Ta vydala EP Lucy věnované dívce jménem Lucy O'Donnellová, která byla inspirací Johnu Lennonovi k napsání písně Lucy in the sky with diamonds. V roce 2007 byl na filmovém festivalu v Cannes uveden Julianův dokument WhaleDreamers, který získal několik cen. Julian Lennon se stal rovněž vášnivým fotografem. Na podzim roku 2010 se uskutečnila výstava jeho fotografií hudebních osobností, včetně frontmana U2 Bono Voxe, bratra Seana, nebo herečky Kate Hudsonové. Ve stejném roce vydal i knihu zachycující jeho sbírku memorabilií Beatles. Neméně významná je také Julianova charitativní činnost.
Julian Lennon žije v italském Lake Como, byl dvakrát ženatý, poprvé s Lucy Baylissovou a pak s herečkou Olivií d'Abo. 3. října 2011 vyšlo Julianovo album Everything changes.

Diskografie:
Valotte (1984)
The secret value of daydreaming (1986)
Mr. Jordan (1989)
Help yourself (1991)
Photograph smile (1998)
Everything changes (2011)