Iris Violet Caldwellová byla sestrou Alana Caldwella, frontmana skupiny Rory Storm and the Hurricanes, kteří byli velkými soupeři Beatles v jejich začátcích. Ve skupině hrál také pozdější bubeník Beatles Ringo Starr. Prvním přítelem Iris byl George Harrison.

Iris byla profesionální tanečnicí. Při vystoupení v Tower ballroom v Liverpoolu se setkala s Paulem McCartneyem a Beatles, kteří zde také vystupovali. McCartney z ní nemohl spustit oči a hned si domluvil schůzku. O vztahu Paula a Iris mnoho lidí nevědělo, protože Brian Epstein naléhal, aby to zůstalo v tajnosti. Když McCartney psal Iris dopisy, podepisoval se vždy jako Paul McCoombie pro případ, kdy by je četl někdo nepovolaný. Některé zdroje tvrdí, že Brian Epstein na Paulovu novou lásku žárlil, ale to je jen dohad, stejně jako Brianův údajný vztah s Johnem Lennonem. Iris s Paulem nebyli vídáni společně, protože Epstein tvrdil, že by Beatles ztratili fanoušky, stejně jako zakazoval Lennonovi zmiňovat se o Cynthii.
Iris inspirovala Paula v několika písních: She loves you, I saw her standing there (Iris bylo zrovna sedmnáct let a když se seznámila s Paulem, zrovna tančila), Yesterday (na koncertě Beatles v Blackpool night out tuto píseň Paul věnoval Iris).
Během jejich vztahu neviděla Iris Paula s jinými dívkami, ačkoli si byla jistá, že existují. Když se Beatles ocitli na vrcholu a začali bydlet v Londýně, přijel Paul za Iris na návštěvu. Řekl jí o Jane Asherové. Iris se rozhodla, že je na čase jejich vztah ukončit, a požádala Paula, aby zůstali dobrými přáteli.
V roce 1964 se Iris provdala za zpěváka Shane Fentona, který byl známější pod jménem Alvin Stardust. Společně pokračovali také na umělecké dráze, než se za několik let rozvedli. V 70. letech postihla rodinu Caldwellových tragédie. Zemřel Ernie Caldwell, otec Iris. Fakta, která byla známá pouze její matce Violet, naznačovala možnou sebevraždu. V roce 1983 se Iris znovu provdala. O jejím současném životě není nic známo.