Kontakt

Copyright Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
1996-2020

Bernadette Farrellová bydlela v Childwallu a pracovala jako kadeřnice. S Beatles se poprvé setkala v roce 1961, kdy začali vystupovat v klubu Cavern, a stala se okamžitě jejich příznivkyní. O dva roky později, když jí bylo sedmnáct let, se jí George Harrison, který bydlel nedaleko, u dveří klubu zeptal: "Bylo by moc drzé, kdybych tě doprovodil domů?" Pro Bernadette začínalo krásné období, na které bude celý život vzpomínat.

"Nebyl to velký nebo bouřlivý milostný vztah, George byl můj přítel. Byl pohledný a milý. Mnoho lidí říkalo, že je tichý, ale bylo to jen proto, že ho nepoznali. Byl docela živý a vtipný, jeho humor byl velmi trefný. Nebyl plachý, ale raději postával vzadu a mluvil jen tehdy, když si myslel, že je to důležité. Byl to takový filozof."
Bernadette stále navštěvovala klub Cavern jako každý jiný. "Když vyšel jejich první singl Love me do, spousta fanoušků z klubu si ho nechtělo koupit, protože se báli, že se Beatles stanou slavnými a opustí tento klub. Mám jednu desku podepsanou Georgem. Musí to mít velkou cenu, ale nikdy bych se s tím nedokázala rozloučit. Když dostali stříbrnou desku za Please please me, George mi ji přinesl domů ukázat. Byl na ni velmi pyšný. Moje máma se ho tenkrát zeptala, jestli by si tu desku mohla přehrát na gramofonu." Když byl George mimo domov, Bernadette dále navštěvovala Cavern a poslouchala jiné skupiny. V květnu 1963 odletěl George na Kanárské ostrovy. Bernadette byla fotografována do časopisu Merseybeat jako jedna z nejkrásnějších návštěvnic klubu Cavern. "Věděla jsem, že se nazítří vrátí domů a pořádně jsem se na jeho návrat připravila. Čekala jsem na něho v nakadeřených vlasech, nalíčená a v těch nejlepších šatech, jaké jsem měla. Otevřely se dveře a dovnitř vešel George, který byl krásně opálený. Jeho máma mu ukázala Merseybeat, on se podíval na mě a řekl: Tak tohle je ta nejkrásnější dívka."
Když se Beatles stali slavnými, George pobýval většinu času mimo domov. Oba se rozhodli, že se rozejdou. "Byl to krátký vztah, který skončil jeho odjezdem do Londýna. Některé dívky z klubu Cavern odešli do Londýna za Beatles, ale tohle pro mě nebylo. Rozešli jsme se kvůli jeho práci. Ale byla to jen jedna z více příčin. V roce 1970 jsem ho potkala na jednom večírku a musím říct, že to byl stále ten samý George."
Po rozchodu pracovala Bernadette jako turistická průvodkyně návštěvníkům města, kteří hledali stopy po Beatles. Později spojila svůj život s hudebníkem Mike Byrnem, o kterém řekla: "Máme dvě dospívající děti a jsme velmi šťastní." Mike byl jedním ze zakladatelů liverpoolského muzea Beatles. V květnu 1990 muzeum Beatles Story odkoupila americká společnost. Ačkoliv Bernadette pracuje v obchodě se suvenýry Beatles, nechce zveřejnit, že má s nimi něco společného: "Nejsem z těch, kteří musí křičet, že chodili s jedním z Beatles, a líčit vše do posledního detailu. Všechno, co mohu říct, je, že jsem byla přítelkyní George Harrisona a stávili jsme spolu hodně krásných chvilek, ale nebyl to žádný bouřlivý vztah." Po Georgeově smrti řekla pro Liverpool Echo: "Vzpomínky na to období považuji za nejcennější a stejně jako mnoho dalších lidí na celém světě jsem zarmoucena jeho smrtí. Byl moc mladý na to, aby zemřel. Plakala jsem. Mám pocit, že ta šťastná část mého života zemřela spolu s Georgem. Byla to náhoda, že jsem mohla být s ním. Beatles se stali součástí všech našich životů a další kus je ztracen. Ale zůstala hudba a to je nejdůležitější."