Kontakt

Copyright Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
1996-2020

Thelma Picklesová se narodila v Liverpoolu v roce 1941. Když jí bylo deset let, její otec odešel od rodiny. V roce 1957 nastoupila na liverpoolskou College of art, kde ji její přitelkyně Helen Andersonová představila Johnu Lennonovi, který seděl v přední lavici s Tony Carrickerem. "Mé oči patřily jen Johnovi. Tony byl hezčí, měl tmavé vlasy a oči, ale John byl tak mužný. Když jsme byli v partě, byl středem pozornosti."

Přátelství Thelmy s Johnem začalo jednoho dne, kdy nespěchali ze školy domů a poseděli na schodech pomníku královny Viktorie nedaleko autobusové zastávky. John začal říkat Thelmě zkráceně Thel. V únoru 1958 spolu začali chodit. Zpočátku se Thelmě zdálo, že Johna odchod jejího otce nezajímá, ale nebylo tomu tak. Brzy poznala, že John se snaží nedávat najevo své city. Snažil se být rebelem za každou cenu a Thel nechtěla zůstat pozadu. Johnova teta Mimi nenáviděla jeho úzké kalhoty a Thelmina matka nesnášela její černé punčochy. John s Thelmou se scházeli odpoledne v baru Ye Crack, kam chodili také další studenti. V červenci 1958 tragicky zemřela Johnova matka Julia a John se dostal do depresí. Jednoho večera byl před ostatními studenty na Thelmu velmi hrubý. Tiše mu odpověděla, aby jí neobviňoval za to, že zemřela jeho matka. John pak potichu odešel, ale Thelma si získala respekt.
Thelma často psávala za Johna domácí úkoly, protože nestačil tempu třídy. Od července 1958 si na to našel jinou spolužačku, Cynthii Powellovou. "Byla jsem v jeho partě, protože jsem byla tak trochu beatnik. Cynthia byla elegantní a příjemná. Občas jsme si z ní dělali legraci, ale John se jí vždy zastával. Bylo zřejmé, že ho přitahovala už od první chvíle, kdy se viděli v jídelně." Koncem července 1958 Thelma dočasně opustila školu a tím skončil její vztah s Johnem, ale zůstali přátelé. John začal okamžitě chodit s Cynthií. "Myslím, že se k němu hodila. Věděla jsem, že se musela snažit vypadat jako Brigitte Bardotová a vzpomínám si, že ji často škádlil, že vypadá stejně jako ona."
Po návratu do školy v roce 1959 začala Thelma chodit s Paulem McCartneyem, ale jen krátce, dokud nepotkal Dot Rhoneovou. Později se provdala za Rogera McGrougha ze Scaffoldu. Roger jí ke svatbě věnoval vlastní knihu básní Summer with Monika. V roce 1970 byli rozvedeni. Thelma začala pracovat jako televizní producentka, mimo jiné produkovala pořad s Cillou Black Blind date.