Kontakt

Copyright Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
1996-2020

V roce 1957 se Ringo Starr setkal v Litherland Town Hall s tmavovlasou kráskou jménem Gerry, která pracovala v jedné liverpoolské továrně. Geraldine McGovern brzy nahradila jeho první dívku, Patricii Davies.

Jejich vztah dospěl tak daleko, že v roce 1960 se oba mladí lidé zasnoubili. Ringo dostal od svého dědečka zlatý prsten, který měl připraven pro tuto příležitost. Ačkoli si Ringo nakonec Gerry nevzal, prsten svého milovaného dědečka stále nosil a je vidět na fotografiích Beatles před rokem 1965. V březnu 1961 se pár rozhodl uskutečnit svatbu. Byla zamluvena síň a objednány automobily, ale chyběla jediná, ale ta nejdůležitější věc - šťastný pár.
Geraldine se o hudbu nezajímala a bylo jí nepříjemné, že Richieho bicí byly jejich nejdražším majetkem. Děsila se toho, že se Ringo nedokázal vyrovnat s prací truhláře u firmy Henry Hunt a synové, a stále mu opakovala slova rodičů, že by měl mít pořádnou jistou práci. V té době dostala jeho skupina Rory Storm and the Hurricanes nabídku na hraní na letním táboře a Ringo byl vzrušen pomyšlením, že by se jednou mohl stát profesionálním hudebníkem. Jeho vztah s Gerry byl tím prakticky zničen. "Když odjížděl, řekla jsem mu, že nechci, aby tam jezdil. Probrali jsme to. Bez křiku a nadávek. Ale znamenalo to naprostý konec. Hudba byla na jeho prvním místě. Většinu nocí hrál a když jsem ho chtěla vidět, musela jsem jet do klubu a vyzvat ho k tanci. Nikdy jsme netrávili moc času společně."
Ringo přemýšlel o tom, že zanechá bubnování a spolu s Geraldine se odstěhují do Ameriky. Ale po Roryho ujištění, že tábor bude plný dívek a určitě si tam najde jinou, opustil své sny stejně jako čtyři roky vztahu s Gerry a sbalil si kufry. "Odešel a já jsem řekla: a je to. Opravdu jsme už nemohli spolu zůstat." Rozešli se a Gerry při první příležitosti vrátila Ringovi svůj prsten, který posléze věnoval své matce. Když se později oženil s Maureen, chtěl prsten pouze pro ni, a tak Elsie Starkeyové prsten zůstal na celý život.
Gerry se odstěhovala k příbuzným do Ameriky, ale v roce 1964 se vrátila do Liverpoolu. Po rozchodu s Ringem vždy tvrdila, že Ringo byl hodný, navzdory prožité bolesti ho nikdy nepomlouvala. Poskytla krátké rozhovory několika britským fanouškovským časopisům, ve kterých hovořila o Ringově mládí a jeho začátcích na bicí. "Richie byl svým způsobem plachý, ale byl předurčen stát se slavným. Nebyl okázalý - jeho humor byl tichý a vtipný, bez jakékoli agresivity nebo cyniky."
Po svatbě Ringa s Maureen Coxovou utichl zájem o Geraldinu a postupně se na ni zapomnělo.