Kontakt

Copyright Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
1996-2020

Linda Louise Eastmanová pocházela s advokátské rodiny a vyrůstala v Scarsdale na předměstí New Yorku, kde se také 24. září 1941 narodila. Po jejím otci Lee Eastmanovi zdědil advokátské povolání Lindin bratr John. Na Arizonské univerzitě v Denveru objevila Linda svou vášeň pro fotografování.

Když jí bylo devatenáct let, zabila se její matka při leteckém neštěstí. Pro Lindu bylo těžké zůstat doma a pomáhat rodině, a tak se vrátila do Arizony, kde si v roce 1962 vzala bývalého spolužáka Josepha Melville See. Narodila se jim dcera Heather, ale po třech letech se rozešli. Linda se přestěhovala do New Yorku, kde nastoupila do redakce časopisu Town and magazine, a v roce 1966 se dostavil úspěch, když náhodou našla pozvánku na tiskovou konferenci s Rolling Stones. Zakrátko fotografovala takové hvězdy jako byl Jimi Hendrix, Doors, Who, Simon a Garfunkel, Bob Dylan, Janis Joplin a Otis Redding.
V roce 1967 se vydala do Londýna fotografovat Beatles a v nočním klubu se setkala s Paulem McCartneyem, který ji pozval na natáčení Sgt. Pepper's lonely hearts club band. V roce 1968 se Paul sešel s Lindou v New Yorku a ještě tentýž rok přijela Linda natrvalo do Británie. 12. března 1969, ve čtvrtém měsíci, se Linda za Paula provdala. Jeho fanoušci byli zklamáni. Linda musela snášet jejich projevy nenávisti, včetně graffiti "Táhni domů, americká děvko!"
V roce 1972 sestavil Paul McCartney skupinu Wings a jejím členem se stala také Linda, která musela znovu snášet výsměch za její hlasové a hráčské kvality. Několikrát myslela na to, že přestane hrát, ale Paul ji vždy přesvědčil.
Linda byla vždy milovnicí zvířat. Jako malá holka vodila domů zraněné psy, kočky a holuby, a starala se o ně. Dvacet pět let svěho života strávila nekonečnými kampaněmi za ochranu zvířat, za zákaz lékařských pokusů na zvířatech a byla zastánkyní vegetariánství. V roce 1989 vyšla její Domácí kuchařka, sestavená z vegetariánských receptů, která se stala bestsellerem. Za dva roky představila McVege, vlastní značku vegetariánských výrobků. Za rok 1997 utržila v Británii přes 56 miliónů liber.
V prosinci 1995 podstoupila Linda vyšetření v londýnské nemocnici Princess Grace. Lékaři objevili nádor na prsu. Za dva měsíce podstoupila operaci a začala se léčit chemoterapií. Kvůli léčbě nebyla schopna navštívit ceremonii předání rytířského řádu Paulovi McCartneymu 11. března 1997. Za několik měsíců ale byla v pořádku a každému se zdálo, že se Linda znovu narodila. V březnu 1998 ale lékaři zjistili, že rakovina zasáhla játra. Na stejnou chorobu zemřela v Paulově čtrnácti letech jeho matka a nyní měla zemřít jeho manželka.
"Až na jedenáct nocí, kdy jsem byl v japonském vězení, jsme trávili každou noc společně," řekl Paul časopisu People v roce 1993. V 56 letech, 17. dubna 1998, podlehla Linda McCartneyová rakovině. V její poslední hodince s ní byl Paul a jejich čtyři děti: Heather, Mary, Stella a James. Poslední chvíle strávila na rodinném ranči v Tucsonu.