Kontakt

Copyright Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
1996-2020

Barbara Goldbachová se narodila 27. srpna 1947 v Queens, na předměstí New Yorku, v rodině evropského původu. Matka byla Irka a katolička, otec byl Žid a pocházel z Rakouska. Její babička byla Rumunka. Mladá Barbara navštěvovala školu v dívčím klášteře na Long Island.

Když bylo Barbaře šestnáct let, odešla ze školy a stala se modelkou. O rok později si zkrátila své jméno na Bachovou a začala úspěšnou kariéru v agentuře Eileen Ford. Stala se fotomodelkou pro Seventeen, který propagoval v Evropě americkou krásu. V roce 1965 Barbara navštívila legendární koncert Beatles na Shea Stadium, ačkoli preferovala hudbu Arethy Franklin a Ray Charlese. Později tvrdila, že pouze doprovázela svou mladší sestru, která byla do Beatles blázen.
V osmnácti letech se Barbara provdala za Augusta Gregoriniho, italského podnikatele, a odstěhovala se do Říma, kde si brzy zvykla na nový způsob života. "Byl o deset let starší než já a pocházel z vynikající rodiny. Život v cizí zemi a používání jejich jazyka po celých deset let mě od základů změnilo." V roce 1969 se jim narodila dcera Francesca (navštěvovala slavnou Brown University a nyní píše hudbu). V roce 1973 následoval syn Gianni, který později onemocněl mozkovou obrnou. Jeho otec mu zaplatil drahou operaci v Americe. V té době se začala Barbara zajímat o film. "V Itálii se mě jednou na ulici zeptali, jestli bych nechtěla být v televizi. Viděl mě italský režisér Franco Rossi a nabídl mi, abych hrála v The Odyssey." Její první role byla v béčkovém italském filmu, ale brzy se začala objevovat v mezinárodních filmech jako The Jaguar lives a The volcanic Island. "Nikdy jsem si nemyslela, že jsem zvlášť krásná a nechtěla jsem být dalším sexuálním symbolem. Měla jsem různé nabídky, abych hrála přitažlivou a sexy dívku, ale odmítala jsem je."
Barbara si začala všímat práv žen v Itálii a rozhodla se za ně bojovat. "V Itálii byli pozadu se zákony o rozvodu a potratu. Byly to nové myšlenky. Třebaže jsem nevolila, věřím, že jsem pomáhala svou přítomností." V roce 1975 se rozvedla a odstěhovala do Ameriky. Tam vystupovala v bezduchých komediích, ve kterých se cítila jako hadrová panenka. Hrála také v hororu The island of the fish men a v remake filmu The unseen, kde se setkala s novou láskou, kameramanem Roberto Quezadem. Zúčastnila se také konkurzu na televizní seriál Charlieho andílci, ale byla odmítnuta pro svůj evropský vzhled. "Nebrala jsem vážně jejich otázky jako Co vás přivedlo do Hollywoodu." Dva roky po návratu do USA vzala jednu z často nabízených sexy rolí, kterým se dosud snažila vyhýbat, pro vysoce vystouplé lícní kosti a akcent, v bondovce The spy who loved me. Její role Anyi posloužila výrobcům hraček k výrobě panenek. Tato role ji okamžitě vymrštila vzhůru a Barbara se stala mezinárodní hvězdou. Často se objevovala v časopise Playboy, ale nebyla zasažena dalšími aspekty zábavního průmyslu. "Chtěla jsem dělat věci, na které bych byla hrdá, pracovat s lidmi, které obdivuji." V roce 1978 se jí naskytla příležitost. Hrála jugoslávskou partyzánku jménem Marizza ve filmu Force ten from Navarone (kde hrál také Edward Fox a Robert Shaw). "Byl to pravdivý příběh a Marizza nebyla přitažlivá, nosila málo make-upu a uniformu."
Koncem 70. let začal Carl Gottlie pracovat na pravěké komedii Caveman. Do role Lany obsadil Barbaru Bachovou a hledal schopného herce pro hlavní mužskou roli. Tím nejschopnějším se ukázal být Ringo Starr, který na nabídku reagoval slovy "jsme v průšvihu". Když bylo vše připraveno a Barbara přistála na letišti v Los Angeles, aby se setkala se zbytkem štábu, spatřil ji Ringo Starr a okamžitě se do ní zamiloval. Ale jeho už tak komplikovaný milostný život se tím zkomplikoval ještě více. Byl zasnouben s americkou reklamní agentkou Nancy Andrewsovou a v Anglii probíhalo rozvodové řízení s první manželkou Maureen Coxovou. Před odjezdem z Los Angeles na místo natáčení bylo zřejmé, že Barbara sdílí stejné city, jaké on k ní. Ale stejně jako Ringo, byla i Barbara svázána vztahem. V Mexiku začali natáčet scénu, kde Atouk (Ringo Starr) musí svést Lanu ve spánku. Bylo to velmi náročné a Ringo s Barbarou strávili mnoho hodin s režisérem při zkoušení. Druhý den si ostatní všimli, že oba na sebe vrhají žhavé pohledy, potají se drží za ruce a dívají se do očí. Každému bylo jasné, že jsou zamilovaní. "Nikdy jsem nefandila Beatles, což by mi to usnadnilo. Chovala jsem se k němu jako ke komukoli jinému. Zasáhla mě jeho velkorysost. Byl tak trpělivý a chápavý. Jeden příklad: Ritchie neumí plavat, ale ve filmu je scéna, kdy mě musí zachránit z řeky. Carl říkal, že bychom mohli použít kaskadéra, ale že bude lepší, když tam Ritchie skočí. Tak skočil. A zamířil rovnou ke dnu. Když jsme se dostali ke skále, musela jsem ho doslova vytáhnout nahoru." Teprve když ji vzal na Monaco Grand prix, uvědomila si, že ho miluje. "Když mě Ringo pozval do svého domu v Monte Carlo, abych viděla Monaco Grand prix, neváhala jsem ani vteřinu. Zdálo se mi to zcela přirozené."
Večer 19. května Ringo vezl Barbaru na party do Surrey. V rychlosti 60 mil za hodinu předjížděl nákladní automobil. Pršelo a silnice byla kluzká, vůz dostal smyk, otočil se a zastavil se až o dva sloupky. Ringo bez ohledu na zraněnou nohu vytáhl Barbaru z auta a pak se vrátil pro cigarety. V Roehamptonské nemocnici, kde jim ošetřovali drobná poranění, se Ringo znovu ujistil, že ho nikdy nic od Barbary neodloučí. Vrak svého Mercedesu nechal sešrotovat a úlomky čelního skla uložil do přívěsku pro sebe a Barbaru. Za tři týdny Barbara oznámila svému otci, že se provdá za Ringo Starra.
Když trávili dovolenou na Bahamách, telefonovala jim Francesca, dcera Barbary. Jemně jim sdělila zprávu, že zemřel John Lennon. Po příjezdu do New Yorku si chtěla Yoko Ono promluvit pouze s Ringem a Barbaru chtěla poslat do vedlejší místnosti, ale Ringo jí vysvětlil, že on a Barbara jsou jeden člověk stejně jako byla ona a John. Ačkoli bylo všeobecně známo, že Barbara s Ringem žijí v Sunset Strip, Barbara v lednovém rozhovoru pro časopis Playboy popřela jakékoli zkazky o chystaném sňatku. "Přemýšlím, proč bych se měla znovu vdávat. Když chci být s někým, budu s ním, ale nevidím žádný důvod, abych nosila jeho jméno." Svěřila se také, že nikdy nebyla příznivkyní skupiny Beatles. "Myslím, že bych nedokázala před rokem vyjmenovat ani pět jejich písní. Nikdy jsem neposlouchala moc hudbu, až nyní. Teď jsem jí obklopena, protože Richard připravuje nové album." Vedle Barbary Ringo omládl. Byla jeho inspirací a motivací. "Shodila mě z mého osla a dostala mě znovu k nahrávání."
27. dubna 1981 se Barbara stala druhou manželkou Richarda Starkeyho na obřadu v Marylebone Register office za přítomnosti oddávajícího Josepha Jevonse, který před lety oddával Paula a Lindu McCartneyovi. Mezi hosty byli McCartneyovi a Harrisonovi. Barbařiny šaty navrhli David a Elizabeth Emmanuelovi (mimo jiné také navrhli svatební šaty princezny Diany). Svatební dort byl ve tvaru hvězdy.
Od toho dne jakýkoli projekt dělali společně. Nikdy se od sebe neodloučili, poskytovali společně rozhovory, cestovali spolu a při natáčení filmů byli také spolu. Bylo stále těžší a těžší hledat projekty, kde by mohli vystupovat oba. V roce 1988 nastaly skutečné problémy. "Největším problémem byl alkohol. Oba každý den hodně vypili. Byli také na kokainu. Ringo spotřeboval gram kokainu denně a Barbara asi půl. Ringo navíc kouřil denně marihuanu a užíval halucinogeny a houby. Ringo říkal, že jediné, co dělají, je, že sedí v mistnosti a užívají drogy. Barbara poznala, že je to jejich prioritou. Důležitější než rodina, důležitější než oni sami, důležitější než cokoli. Oba zjistli, že pokud jim nikdo nepomůže, mohou zemřít." Jednoho dne Ringo napadl Barbaru a bil ji tak dlouho, až si myslel, že je mrtvá. Po této zkušenosti se rozhodl, že je nejvyšší čas, aby se dali do pořádku, a nechal oba zapsat na léčení. V říjnu 1988 zaslala Barbara z kliniky v Sierra Tucson vzkaz: "Prosím, jestli nám nepomůžete, zemřeme." Po skončení léčby byli umístěni v oddělených pokojích.
"Nechci se vrátit do normální práce. Naučila jsem se milovat a být s rodinou." A Ringo její podporu potřeboval. I když často trousí poznámky o jejím utrácení: "Nenávidím cesty do Paříže. Když Barbara odjede nakupovat do Paříže, musím si najít nějakou práci." Barbara se věnuje práci v dobročinných organizacích jako je Fashion aid a spolu s Olivií Harrisonovou, Yoko Ono a Lindou McCartneyovou žádala o pomoc Rumunsku. Zatímco jiní hromadí peníze, Barbara je utrácí, ale kontroluje, zda byly fondy efektivně využity. Spolu s Olivií se zúčastnila kampaně Rodiče pro zdravé jídlo. V roce 1991 pomáhala Pattie Boydové se zřízením bezplatné londýnské linky pro narkomany SHARP. Ve srovnání s její předchozí kariérou si je Barbara jista, že to je práce mnohem významnější.

Filmografie:

Un peu de soleil dans l'eau froide (1971)
Mio padre Monsignore (1971)
Malastrana (1971)
La tarantola dal ventre nero (1972)
I predatori si muovono all'alba (1972)
Paolo il caldo (1973)
Il cittadino si ribella (1974)
L'ultima chance (1975)
Il lupo dei mari (1975)
The spy who loved me (1977)
The mask of Alexander cross (1977)
Force 10 from Navarone (1978)
L' umanoide (1979)
Screamers (1979)
Jaguar lives! (1979)
Il fiume del grande caimano (1979)
Up the academy (1980)
The unseen (1981)
Caveman (1981)
The cooler (1982)
Princess Daisy (1983)
Give my regards to Broad Street (1984)
To the north of Katmandu (1986)
The James Bond story (1999)
And the word was Bond (1999)
Bond girls are forever (2002)
True Bond (2007)