Maureen Coxová se narodila 4. srpna 1946. Po základní škole se začala učit kadeřnicí v salonu Ashey Du Pre. V začátcích Beatles se stala jejich věrnou fanynkou a často navštěvovala klub Cavern, kde hráli. Právě zde uviděla poprvé Ringo Starra, ještě jako bubeníka u Hurricanes Rory Storma. Poprvé se setkali na ulici, kde dostala od Ringa autogram a jeho telefonní číslo.

Po tomto setkání uzavřela se svou kamarádkou hloupou sázku, že dostane od Paula McCartneyho polibek. Úspěšně se probojovala do šatny skupiny a sázku vyhrála. Přítelkyně byla šokována a závistí se rozbrečela. Oblíbencem Maureen byl ale stále Ringo, kterému v šatně dala také polibek. Jednoho večera k ní Ringo přišel a požádal ji o tanec. Za několik týdnů Maureen zazvonil doma telefon a překvapená přijala schůzku s Ringem. Byla šokována a nervózní. Od té doby se oba pravidelně scházeli. Mezi ostatními fanoušky skupiny Maureen vzbudila závist, mlátili ji a vysmívali se jí. Jak rostla popularita Beatles, stávala se Maureen stále známější jako Ringova dívka. Dovolenou strávili spolu s Paulem McCartneyem a jeho přítelkyní Jane Asherovou na Panenských ostrovech.
Když Maureen otěhotněla, Ringo, stejně jako předtím John, se k věci postavil zodpovědně a 11. února 1965 spolu uzavřeli sňatek v Caxton Hall ve Westminsteru. Svatby se zúčastnili také John a Cynthia Lennonovi, George Harrison a Brian Epstein, který šel Ringovi za svědka. Paul byl s Jane na dovolené v Tunisu. Ačkoli se chtěl Ringo věnovat Maureen a synovi Zakovi (1965), turné a nahrávání ho odvádělo z londýnského domova. Když fanoušci objevili jejich byt, Ringo se s Maureen přestěhovali do domu na St. George's Hill ve Weybridge na jihu Londýna. Později povila Maureen dalšího syna Jasona (1967) a dceru Lee (1970).
Maureen byla před svatbou i po svatbě oblíbenou a vyhledávanou přítelkyní ostatních manželek Beatles, protože sdílela stejný smysl pro humor jako chlapci ze skupiny. Hlas Maureen je slyšet v písni The continuing story of bungalow Bill, kde zpívala spolu s Pattie Boydovou a Yoko Ono. V písni Get back na albu Let it be je slyšet, jak Paul říká "thanks, Mo". Ringův zájem o filmování ho inspiroval k natočení dvaceminutového barevného filmu, který zachycoval detailní pohled na Maureeniny oči, které Ringo zbožňoval.
Přes manželský svazek Ringo stále vyhledával společnost žen. Maureen to brzy zjistila, ale nakonec to byl Ringo, kdo požádal o rozvod. Jednoho večera byli u nich na návštěvě George a Pattie Harrisonovi a opilý George přiznal, že se mu Maureen líbí a Ringovi navrhl, aby si vyměnili na noc manželky. Zanedlouho strávila Maureen s Georgem krátký mejdan. Manželství Ringa a Maureen skončilo oficiálně z důvodu jeho poměru s americkou herečkou Nancy Andrewsovou 17. července 1975 a Maureen dostala jako odstupné půl miliónu liber a dům v Little Venice v Londýně za 250 tisíc liber. Po rozvodu se Maureen provdala 27. května 1989 za Isaaca Tigretta, jednoho z majitelů kavárny Hard Rock Café, který vlastnil také House of blues, jeden z nejpopulárnějších klubu v Los Angeles. V roce 1987 se jim narodila dcera Augusta, která byla na svatbě také přítomná.
Zak se rozhodl jít ve stopách svého otce a začal hrát na bicí, Maureen s rodinou se odstěhovali do Los Angeles a často jezdili do Bostonu. Krátce po otevření klubu House of blues Maureen náhle onemocněla a v nemocnici zjistili, že je chudokrevná. Další testy ukázaly, že trpí leukémií. 20. října 1994 byla hospitalizována v Centru výzkumu rakoviny Freda Hutchinsona v Seattlu. Její rodina dělala, co mohla, ale Maureen svou bitvu prohrála. I když jí Zak daroval kostní dřeň, operace se nezdařila. V pátek 30. prosince 1994 zemřela ve věku 48 let za přítomnosti svěho manžela Isaaca, synů Zaka, Jasona a Lee, své matky a Ringa Starra. Na památku Mo napsal Paul McCartney píseň Little willow, která vyšla na jeho albu Flaming pie.