Kontakt

Copyright Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
1996-2020

V červnu 1964 měli odjet Beatles na turné po Skandinávii, Holandsku, na Dálný východ a do Austrálie. 3. června, den před odletem, se Ringo časně ráno při fotografování pro Saturday Evening Post v londýnském fotoateliéru v Barnes zhroutil. Po zjištění zvýšené teploty byl odvezen do nemocnice, kde diagnostikovali zánět mandlí. Zatímco se léčil v Londýně, jeho místo zaujmul bubeník Jimmy Nicol, kterého navrhl George Martin. Nedávno totiž nahrával s Tommy Quicklym a znal dobře skladby Beatles, které cvičil pro album Beatlemania.

Jimmy Nicol se narodil 3. dubna 1939. Svou kariéru odstartoval ve skupině Boosey & Hawkes. Krátce byl členem švédské skupiny Spotnicks, pak Blue flames, až nakonec založil vlastní skupinu Shubdubs a podepsali smlouvu s firmou Pye Records.

George Harrison se zpočátku stavěl proti tomu, aby byl Ringo nahrazen jiným bubeníkem a odmítal bez něj pokračovat v turné, ale Brian Epstein a George Martin ho nakonec přesvědčili. Paulovi se to zdálo jako dobrý nápad, navíc Jimmy Nicol vypadal jako Beatle. George Martin ho nejprve pozval na zkoušku, na které si Jimmy zahrál s Beatles šest skladeb: I want to hold your hand, She loves you, I saw her standing there, This boy, Can't buy me love a Long tall Sally. Následujícího večera už vystupoval na koncertě v Tivoli Gardens v Copenhagen. Zahráli deset písní, jedenácté číslo vynechali, protože jím byla plánovaná Ringova I wanna be your man. Jimmy si zahrál ještě v Hong Kongu a na prvních čtyřech koncertech v Austrálii.

Během turné se ho chlapci z Beatles často ptali, jaké to je hrát s nimi, a Jimmy vždy odpovídal "It's getting better". Smáli se tomu až do roku 1967, kdy Paula napadlo udělat na album Sgt. Pepper's lonely hearts club band písničku nazvanou Getting better. Ringo se znovu připojil ke skupině 15. června 1964 v Melbourne. Jimmy Nicol dostal 500 liber a na památku zlaté hodinky s věnováním "Od Beatles a Briana Epsteina Jimmymu - s uznáním a vděčností."

Po návratu nahrál Jimmy Nicol se svou skupinou singl Husky/Don't come back, který se nedostal ani do hitparády, a později se skupina rozpadla. Jimmy vystupoval v televizní doprovodné skupině v pořadu Come dancing. Při jedné cestě do Mexika se seznámil s indiánkou Josephinou, kterou si vzal. Pár se vrátil do Británie v roce 1987. Oba bydleli u Jimmyho matky Edith v malém bytě. V roce 1996 si našli malý byt na jihu Londýna a Jimmy se vrátil k truhlářské práci.

Shodou okolností se Jimmyho syn Howard z prvního manželství stal zvukovým inženýrem a získal cenu BAFTA za práci na televizním dokumentu The Beatles Anthology.