Kontakt

Copyright Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
1996-2020

1. ledna 2007
Britská pošta vydává sérii šesti známek s obaly alb Beatles: With the Beatles, Help!, Revolver, Sgt. Pepper's lonely hearts club band, Abbey Road, Let it be. Prodejnost se blíží k dosavadnímu rekordu: vydání známky k 80. výročí narození britské královny. Ve Virginia Beach je znovu otevřena hospoda Abbey Road Pub & Restaurant, která 24. října 2006 vyhořela. Podařilo se restaurovat velkou část memorabilí Beatles.

5. ledna 2007
Paul McCartney zveřejňuje svůj úmysl dokončit demoverzi písně Johna Lennona Now and then. Společnost Brandedmedia zveřejňuje žebříček nejlepších obalů britských alb. Na prvním místě jsou Beatles a jejich Sgt. Pepper's lonely hearts club band.

9. ledna 2007
Jsou zveřejněny plány na znovupostavení rodného domu Ringa Starra, který by měl být podle rozhodnutí britské vlády zbourán. Nový dům by měl sloužit jako muzeum.

13. ledna 2007
Končí výstava protiválečných fotografií Dona McCullina v texaském Dallasu. Bylo na ní vystaveno piano, na kterém John Lennon složil píseň Imagine. Muzeu Goss Gallery ho zapůjčil George Michael.

14. ledna 2007
Píseň Johna Lennona Imagine je na prvním místě žebříčku 99 nejlepších písní, jaké byly kdy napsány. Na čtvrtém místě je píseň Beatles Yesterday.

19. ledna 2007
První kolo rozvodového řízení vyhrává Heather Millsová. Paul McCartney jí bude platit 2000 liber týdně na její nový dům.

20. ledna 2007
Rukopis textu písně George Harrisona While my guitar gently weeps je prodán na dražbě Cooper ve Scottsdale za 300 tisíc dolarů. Vychází DVD George Harrison: A Beatle in Benton, Illinois.

5. února 2007
Sean Lennon vystupuje v Lucerna Music Baru v Praze.

13. února 2007
Na DVD vychází dokumentární film US vs. John Lennon.

25. února 2007
V liverpoolském muzeu The Beatles Story se od 12.00 do 15.00 hodin koná autogramiáda Lennonovy sestry Julie Bairdové k příležitosti vydání knihy Imagine this.

1. března 2007
Paul McCartney se účastní rozvodového stání u Londýnského nejvyššího soudu. Budovu opouští po dvou hodinách.

6. března 2007
V Maine byla zrušena premiéra dvouhodinového filmu, který natočil John Lennon společně s Tonym Coxem v roce 1970. Film 3 days in the life měl být promítán bez souhlasu Yoko Ono.

17. března 2007
Bubeník Alan White (hrál na albu Imagine) vystupuje na předávání výročních českých hudebních cen Anděl 2006. Hraje píseň Imagine. Vychází album americké písničkářky Carly Simon Into white, které obsahuje coververzi písně Beatles Blackbird.

21. března 2007
Paul McCartney uzavírá se společností Starbucks Corp. smlouvu na vydání nového alba na jejich nové značce Hear Music.

24. března 2007
V New Yorku je otevřena výstava fotografií Billa Bernsteina. Osmnáct let spolupracuje s Paulem McCartneym a od roku 2002 s ním absolvoval všechna jeho koncertní turné.

6. dubna 2007
V anketě rádia Smooth o nejpopulárnější píseň posledních padesáti let vítězí John Lennon s písní Imagine. Beatles jsou na 15. místě s Hey Jude.

10. dubna 2007
Neil Aspinall odchází do důchodu, jeho pozici ředitele společnosti Apple Corps Ltd. zaujímá Jeff Jones.

21. dubna 2007
V newyorské Hard Rock Cafe jsou draženy Lennonovy modré sluneční brýle (6000 dolarů) a kytara Paula McCartneyho.

23. dubna 2007
Společnost Wippit nabízí ke stažení na internetu třiadvacetiminutový dokument televize ITN o Beatles z roku 1966 o jejich americkém turné.

10. května 2007
V Japonsku vydává Universal Music mobilní vyzvánění na motivy singlu Dance tonight.

11. května 2007
Premiéru má pětiminutový reklamní film o klubu Casbah. Účinkují: Paul McCartney, Rory Storm, Pete Best, Neil Aspinall a Cynthia Lennon.

21. května 2007
Na žádost šestačtyřicetileté Němky Bettiny Hubersové je Paul McCartney požádán o podrobení se testu otcovství. Soud v roce 1983 rozhodl navzdory negativnímu výsledku rozboru krve o McCartneyho vině, který musel platit měsíčně 375 liber.

22. května 2007
Paul McCartney ruší plánované turné pro letošní rok.

23. května 2007
Od 12.00 hodin je na internetovém serveru YouTube zveřejněn videoklip Paula McCartneyho Dance tonight. Režisérem byl Michel Gondry, hrají Natalie Portmanová a Mackenzie Crook.

25. května 2007
Yoko Ono navštěvuje liverpoolskou nemocnici Alder Hey s cílem podpořit vybudování centra pro děti. Ve skotské University's Queen Mother Building je zahájena výstava fotografií Michaela Peta z natáčení filmu Help! v roce 1965. Německý prokurátor zamítá žádost Bettiny Hubersové o opětovné testy otcovství, kterým se měl podrobit Paul McCartney.

1. června 2007
Ve věku 66 let umírá na rakovinu Peter Harrison, starší bratr George Harrisona.

2. června 2007
Rozhlasová stanice Radio 2 vysílá projekt Sgt. Pepper's lonely hearts club band. Písně nahráli Oasis, Kaiser Chiefs, Razorlight a Travis, nahrával Geoff Emerick.

4. června 2007
Vychází album Paula McCartneyho Memory almost full (Hear Music). Skladby: Dance tonight, Ever present past, See your sunshine, Only mama knows, You tell me, Mister Bellamy, Gratitude, Vintage clothes, That was me, Feet in the clouds, House of wax, End of the end, Nod your head. Deluxe edice obsahuje navíc písně: Why so blue, 222, In private. Album je ke stažení na internetu. V Austrálii se koná aukce memorabilií Beatles z jejich červnového turné roku 1964 po Austrálii a Novém Zélandu.

7. června 2007
Paul McCartney vystupuje v Electric Ballroom v Londýně na malém koncertu pro britské celebrity. Hraje písně: Drive my car, Only mama knows, Dance tonight, C Moon, The long and winding road, I'll follow the sun, Calico skies, That was me, Blackbird, Here today, Back in the USSR, Nod your head, House of wax, I've got a feeling, Matchbox, Get back, Hey Jude, Let it be, Lady Madonna, I saw her standing there. V Cambridge je otevřena výstava výtvarných prací Ringo Starra, všechny exponáty je možné zakoupit, výtěžek jde na nadaci Lotus.

10. června 2007
V Cambridge je ukončena výstava výtvarných prací Ringo Starra.

12. června 2007
Vychází komplet Traveling Wilburys. Obsahuje remasterovaná původní alba doplněná o bonusy a DVD s dokumentem a videoklipy. Deluxe balení obsahuje navíc čtyřicetistránkový booklet s fotografiemi, textem a číslovaným certifikátem pravosti. Desky vychází také na vinylu s pohlednicemi a v elektronické podobě na internetu. Obsah: CD1 - Handle with care, Dirty world, Rattled, Last night, Not alone any more, Congratulations, Heading for the light, Margarita, Tweeter and the monkey man, End of the line, Maxine, Like a ship, CD2 - She's my baby, Inside out, If you belonged to me, The devil's been busy, 7 deadly sins, Poor house, Where were you last night?, Cool dry place, New blue moon, You took my breath away, Wilbury twist, Nobody's child, Runaway, DVD - The true history of the Traveling Wilburys, Music videos, Handle with care, End of line, She's my baby, Inside out, Wilbury twist (2007 version).

13. června 2007
Paul McCartney vystupuje v Highline Ballroom v New Yorku na koncertu pro 700 fanoušků, kteří mají vstup zdarma. Koncert byl oznámen pouze den předem. Písně: Drive my car, Only mama knows, Dance tonight, C Moon, The long and winding road, I'll follow the sun, Calico skies, That was me, Blackbird, Here today, Back in the U.S.S.R., Nod your head, House of wax, I've got a feeling, Matchbox, Get back, Baby face (úryvek), Hey Jude, Let it be, Lady Madonna, I saw her standing there.

17. června 2007
Album Paula McCartneyho Memory almost full debutuje v americké hitparádě Billboard na 3. místě (za první týden prodáno 160541 kusů, staženo 15598x, v síti kaváren Starbucks prodáno 23 tisíc kopií).

18. června 2007
Vychází singl Paula McCartneyho Dance tonight. Paul McCartney pořádá oslavu svých narozenin pro Heather Millsovou a dceru Beatrice. Kolekce Traveling Wilburys je na prvním místě britského žebříčku. Za první týden se prodalo 110 tisíc kusů.

27. června 2007
Paul McCartney vystupuje v Amoeba Records v Hollywoodu. Koncert byl oznámen pouze den předem a vstup je zdarma. Písně: Drive my car, Only mama knows, Dance tonight, C Moon, The long and winding road, I'll follow the sun, Calico skies, That was me, Blackbird, Here today, Back in the U.S.S.R., Nod your head, House of wax, I've got a feeling, Matchbox, Get back, Hey Jude, Let it be, Lady Madonna, I saw her standing there.

3. července 2007
V Las Vegas se koná aukce memorabilií pořádaná serverem ItsOnlyRockNRoll.com. K prodeji mnoho předmětů z vlastnictví Stuarta Sutcliffa: texty, kresby, básně, 136-stránkový skicář.

5. července 2007
Paul McCartney vystupuje na iTunes Festival v Londýně.

11. července 2007
Ve skotské University's Queen Mother Building končí výstava fotografií Michaela Peta z natáčení filmu Help! v roce 1965.

13. července 2007
Filmový festival Mods & Rockers v Los Angeles zahajuje dokument o Beatles s názvem What's happening! The Beatles in USA.

25. července 2007
Paul McCartney a Heather Millsová se dohodli na finančních podmínkách rozvodu. McCartney vyplatí Millsové 70 milionů liber s tím, že okamžitě jí dá 15 milionů a zbytek bude splácet v ročních splátkách po 3,5 milionu do osmnáctých narozenin dcery Beatrice. Zároveň bude platit také veškeré výdaje na výchovu své dcery.

31. července 2007
Na serveru 991.com končí aukce slunečních brýlí ve zlatých obroučkách. Od Johna Lennona je dostal japonský televizní producent Junishi Yore. Brýle koupil britský sběratel za milion liber.

1. srpna 2007
Na serveru mbopmegastore.com jsou k dispozici klipy s Beatles, které natočil Mal Evans. Zachycují skupinu při jejich soukromém rozhovoru, na loďkách na Temži a v automobilu se členy skupiny Beach Boys.

14. srpna 2007
Ve spolupráci s iTunes se na internetu objevuje kompletní sólová tvorba Johna Lennona.

15. srpna 2007
May Pang vydává knihu Instamatic Karma, která obsahuje 150 fotografií Johna Lennona z let 1973-1974.

18. srpna 2007
V National Conservation Centre v Liverpoolu je otevřena výstava fotografií, které pořídil Michael Peto při natáčení filmu Beatles Help! Název výstavy je Now these days are gone.

20. srpna 2007
Na iTunes vychází EP Live at the ICA Festival se záznamem vystoupení Paula McCartneyho na iTunes Festivalu v Londýně dne 5. července 2007. Písně: Coming up, Only mama knows, That was me, Jet, Nod your head, House of wax.

21. srpna 2007
V 11 hodin je u liverpoolského muzea The Beatles Story slavnostně odhalena socha ruského umělce Nikolaje Rogatněva. Dílo nazvané The music of the Beatles unites the Earth má znázorňovat vztah Beatles a Ruska, kde fanoušci v období studené války s různými překážkami shromažďovali jejich alba.

28. srpna 2007
Ve spolupráci s iTunes se na internetu objevuje kompletní sólová tvorba Ringo Starra. Vychází remasterovaná alba Ringo Starra Sentimental journey, Beaucoups of blues, Ringo a Goodnight Vienna (EMI). Vychází album Ringo Starra Photograph: The very best of Ringo Starr (EMI). Sběratelské edice obsahuje DVD s filmy a videoklipy. Písně: Photograph, It don't come easy, You're sixteen (You're beautiful and you're mine), Back off Boogaloo, I'm the greatest, Oh my my, Only you (And you alone), Beaucoups of blues, Early 1970, Snookeroo, The No-No song, (It's all down to) Goodnight Vienna, Hey baby, Weight of the world, A dose of rock 'n' roll, King of broken hearts, Never without you, Act naturally (with Buck Owens), Wrack my brain, Fading in and fading out. Obsah DVD: Sentimental journey (1970 promotional film), It don't come easy (1971 promotional film), Back off Boogaloo (1972 promotional film), You're sixteen (You're beautiful and you're mine) (1973 promotional film), Only you (And you alone) (1974 promotional film), Act naturally (with Buck Owens) (1989 music video), Goodnight Vienna (1974 promotional film for album).

29. srpna 2007
Paul McCartney se jako divák účastní baseballového zápasu mezi New York Yankees a Boston Red Sox.

2. září 2007
V anketě časopisu Q o nejlepší píseň se podle hlasování padesáti hudebních skladatelů objevuje v první desítce píseň Beatles Strawberry fields forever.

5. září 2007
Na internetovém obchodu iTunes je po celý týden k dispozici zdarma píseň Paula McCartneyho Nod your head včetně videoklipu. Beatles se umísťují na 1. místě žebříčku nejhranějších písní rádia WCBS se skladbou Hey Jude. Na 5. místě je jejich píseň Yesterday. V první pětce jsou písně Satisfaction (Rolling Stones), New York, New York (Frank Sinatra), My girl (Temptations).

12. září 2007
Paul McCartney se podepisuje na obří kytaru Gibson Les Paul. Kytara s názvem And the crowd goes wild bude prodána na charitativní aukci v Londýně.

16. září 2007
V aukčním domě Charnock jsou draženy dvě vstupenky na koncert Beatles v Public Hall v Prestonu z 13. září 1963.

17. září 2007
Paul McCartney vystupuje v roli diskžokeje u příležitosti 40. výročí vzniku rozhlasové stanice BBC Radio 1. Pouští své oblíbené písně od Elvise Presleyho, Chucka Berryho, Jerryho Lee Lewise, Rolling Stones a Beatles.

24. září 2007
John Lennon a Yoko Ono se umísťují na první příčce žebříčku magazínu Rolling Stone o nejpopulárnější rockový pár. Na 5. místě jsou Paul a Linda McCartneyovi.

26. září 2007
V San Antoniu začíná výstava Yoko Ono Imagine peace: Featuring John & Yoko's year of peace. Vstup je zdarma.

5. října 2007
V Reykjavíku na Islandu je slavnostně rozsvícena Imagine Peace Tower za účasti Seana Lennona, Olivie Harrisonové, Paula McCartneyho, Ringo Starra a Yoko Ono.

8. října 2007
Paul McCartney a Kylie Minogue získávají titul Q Icon hudebního časopisu Q.

14. října 2007
Vychází album Goin' home: A tribute to Fats Domino. Obsahuje píseň I want to walk you home od Paula McCartneyho.

15. října 2007
Vychází album Micka Jaggera The very best of Mick Jagger. Obsahuje píseň Too many cooks (Spoil the soup), kterou nahrál Mick Jagger v roce 1973 v Los Angeles, produkoval ji John Lennon, a hraje v ní na kytaru John Lennon a na bicí Ringo Starr.

18. října 2007
Ve Švandově divadle v Praze účinkuje v cyklu Scénické rozhovory Mike McCartney. Rozhovor vede David Hrbek, překládá Dana Hábová.

22. října 2007
Paul McCartney vystupuje v Olympia v Paříži (Francie).

23. října 2007
Vychází album Ringo Starra Ringo live at soundstage (KOCH Records). Živý záznam byl natočen 25. srpna 2005 v Genessee Theatre ve Waukeganu. Písně: With a little help from my friends/It don't come easy, Octopus' garden, Choose love, I wanna be your man, Don't pass me by, I'm the greatest, Memphis in your mind, Photograph, Never without you, Back off Boogaloo, Boys, Yellow submarine, Act naturally, With a little help from my friends.

25. října 2007
Paul McCartney vystupuje v Roundhouse v Londýně pro 3000 diváků. Písně: Magical mystery tour, Flaming pie, Got to get you into my life, Dance tonight, Only mama knows, C'Moon, The long and winding road, I'll follow the sun, That was me, Here today, Blackbird, Calico skies, Eleanor Rigby, Band on the run, Back in the USSR, House of wax, I got a feeling, Live and let die, Hey Jude, Let it be, Lady Madonna, I saw her standing there, Get back.

26. října 2007
V texaském Houstonu se koná výstava prací Johna Lennona pod názvem Come together.

27. října 2007
Americká společnost Sundance Channel představuje film Beatles Help!

28. října 2007
V San Antoniu končí výstava Yoko Ono Imagine peace: Featuring John & Yoko's year of peace. V texaském Houstonu končí výstava prací Johna Lennona pod názvem Come together.

29. října 2007
Na serveru Amazon.com je premiéra klipu You've got to hide your love away z filmu Beatles Help! AOL Music zveřejňuje klip k písni Beatles Help!

30. října 2007
Na DVD vychází film Beatles Help! (Apple Corps). Dva disky obsahují také bonusy: Making of..., vystřižené scény, dokument o restaurování filmu z původního pásku, vzpomínky herců a tvůrců, dva americké a jeden španělský trailer, americký rozhlasový spot. Deluxe edice obsahuje reprodukci původního scénáře Richarda Lestera, osm karet, plakát a šedesátistránkovou knihu s dosud nezveřejněnými fotografiemi a produkčními poznámkami k filmu.

31. října 2007
V aukční síni Sotheby's v Londýně je prodán platinově zbarvený automobil Aston Martin D85, který vlastnil George Harrison.

1. listopadu 2007
MSN.com zveřejňuje klip k písni Beatles Another girl.

2. listopadu 2007
Premiéra rozhlasového pořadu společnosti Apple Corps Ltd. s titulem Help!, ve kterém o filmu hovoří režisér Richard Lester a další tvůrci.

5. listopadu 2007
Vychází singl Paula McCartneyho Ever present past. Písně: Ever present past, Only mama knows (Live from Amoeba), Dance tonight (Live from Amoeba). Verze na vinylu obsahuje: Ever present past, House of wax (Live from Amoeba). Digitální bundle obsahuje: Ever present past, Only mama knows (Live from Amoeba), That was me (Live from Amoeba). Premiéra klipu Beatles k písni I need you na Yahoo! Music.

6. listopadu 2007
Vychází deluxe edice alba Paula McCartneyho Memory almost full. Obsahuje navíc písně: In private, Why so blue, 222. Dále DVD s písněmi z koncertu v Electric Ballroom v Londýně ze 7. června a videoklipy Dance tonight a Ever present past.

12. listopadu 2007
Vychází 3DVD The McCartney years. Obsahuje videoklipy Paula McCartneyho, jeho komentář, záběry ze zákulisí, záznamy koncertních vystoupení. DVD 1: Tug of war, Say say say, Silly love songs, Band on the run, Maybe I'm amazed, Heart of the country, Mamunia, With a little luck, Goodnight tonight, Waterfalls, My love, C-Moon, Baby's request, Hi hi hi, Ebony and ivory, Take it away, Mull of Kintyre, Helen wheels, I've had enough, Coming up, Wonderful Christmastime, Extras: Juniors farm, Band on the run, London town, Mull of Kintyre, The Southbank show. DVD 2: Pipes of peace, My brave face, Beautiful night, Fine line, No more lonely nights, This one, Little willow, Pretty little head, Birthday, Hope of deliverance, Once upon a long ago, All my trials, Brown-eyed handsome man, Press, No other baby, Off the ground, Biker like an icon, Spies like us, Put it there, Figure of eight, C'mon people, Extras: Parkinson, So bad, Creating chaos at Abbey Road. DVD 3: Rock show: Venus and Mars, Rock show, Jet, Maybe I'm amazed, Lady Madonna, Listen to what the man said, Bluebird, MTV Unplugged: I lost my little girl, Every night, And I love her, That would be something, Glastonbury: Jet, Flaming pie, Let me roll it, Blackbird, Band on the run, Back in the USSR, Live and let die, Hey Jude, Yesterday, Helter skelter, Sgt. Pepper's lonely hearts club band, Extras: Live Aid, The Superbowl XXIV.

20. listopadu 2007
Vychází DVD Ravi Shankara The concert for world peace live at Royal Albert Hall (A&E Home Video). Jedná se o záznam koncertu z 9. listopadu 1993. Vychází druhé vydání deluxe edice Traveling Wilburys na CD a vinylech. Na charitativní aukci v Londýně je prodána obří kytara Gibson Les Paul s názvem And the crowd goes wild, na kterou se podepsal mj. i Paul McCartney. Cena 60 tisíc liber.

29. listopadu 2007
Vybrané americké televizní stanice vysílají film Beatles Help!

30. listopadu 2007
V Moravském divadle v Olomouci se koná premiéra baletu The Beatles & Queen, ve kterém je použita hudba obou skupin. Režie první poloviny (Beatles) se ujal Igor Vejsada, režie druhé poloviny (Queen) Robert Balogh.

4. prosince 2007
Vychází album 8 Diagrams od Wu-Tang Clan. Obsahuje hip-hopový remix písně Beatles While my guitar gently weeps, na kterém se podílel mj. Dhani Harrison a John Frusciante.

7. prosince 2007
V galerii Proud v Londýně je zahájena výstava fotografií Johna Lennona Remember love.

8. prosince 2007
V Reykjavíku na Islandu je zhasnuta Imagine Peace Tower, která svítila od 5. října na památku Johna Lennona. Beatles získávají za album Love nominaci na cenu Grammy v kategorii kompilační soundtrack a prostorový zvuk. Album Paula McCartneyho Memory almost full je nominováno na Grammy jako nejlepší popové album, píseň Dance tonight na mužský popový vokál, píseň Only mama knows na sólový rockový vokál. Další nominace získávají písně z alba Instant karma: The campaign to save Darfur, a to Instant karma v podání U2 a Working class hero od Green Day. Nominaci získal také film s písněmi Beatles Across the universe. Yoko Ono vyhlašuje kampaň War is over!

13. prosince 2007
V aukce je prodán za 24 tisíc liber pramen vlasů Johna Lennona, který v Lennonově knize A Spaniard in the works vlastnila kadeřnice Betty Glasgow. Do knížky jí John Lennon připsal věnování: "To Betty, lots of love and hair, from John Lennon xx."

31. prosince 2007
V malém vesnickém sálu nedaleko Londýna tráví Silvestr společným jamováním rockové hvězdy: Eric Clapton, Gary Brooker (Procol Harum), Andy Fairweather Low (Amen Corner), Joe Walsh (Eagles), Pete Townshend (Who) a Ringo Starr.