Kontakt

Copyright Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
1996-2020

29. prosince 2005
Magazín Forbes zveřejňuje výdělky nežijících celebrit za rok 2004. Na prvním místě je Elvis Presley, jehož zisk činí 40 milionů dolarů. Následují Charles M. Schulz, J.R.R. Tolkien, John Lennon (21 milionů), Theodor Geisel, Marylin Monroe a George Harrison (7 milionů dolarů).

4. ledna 2005
Na aukčním serveru eBay se objevuje nabídka role toaletního papíru s logem EMI, který byl přichystán pro členy Beatles.

12. ledna 2005
Manželé McCartneyovi věnují milión liber ve prospěch postiženým vlnou tsunami.

26. ledna 2005
V Los Angeles umírá ve věku 87 let Robbie Lee Williamsová, matka klávesisty Billyho Prestona.

29. ledna 2005
Ve skotském Edinburghu umírá po neúspěšné léčbě rakoviny slinivky zakládající člen Quarrymen Eric Griffiths.

3. února 2005
Paul McCartney ruší svůj projekt písní Beatles o lásce, který měl pod názvem Love songs vyjít 14. února.

4. února 2005
V módní příloze časopisu New York se objevují fotografie Yoko Ono s popisem: "Yoko dnes - překvapivě sexy sedmdesátnice." Fotografie jsou pořízené v apartmá domu Dakota.

6. února 2005
Paul McCartney vystupuje v přestávce finálového zápasu NFL Super Bowl.

14. února 2005
Vzpomínkový film Concert for George získává cenu Grammy v kategorii Nejlepší dlouhometrážní video. V San Francisco je otevřena výstava věnovaná památce Pattie Boydové, která obsahuje více než 60 exponátů včetně jejích fotografií rockových hvězd.

23. února 2005
v Birminghamu se koná vzpomínkový koncert k výročí 62. narozenin George Harrisona. Na koncertu hraje také indický hráč na tabla Mohinder Singh s hráčem na sitar Pandit Shalil Shankarem.

25. února 2005
Na svět přichází syn Stelly McCartneyové a Alasdhaira Willise jménem Miller Alashair James Willis.

4. března 2005
Na aukčním serveru eBay.com je ukončena dražba memorabilií Paula McCartneyho, Ringo Starra a Micka Jaggera. Výtěžek je věnován na pomoc oblastem postiženým tsunami. V nabídce je také podepsaná kniha McCartneyho básní Blackbird singing.

9. března 2005
Manželé McCartneyovi věnují newyorským hasičům malbu ze své soukromé sbírky. Obraz namaloval Ron Kleinman v roce 1974 a jeho předmětem je hasičský vůz v ulicích Manhattanu. Paul McCartney dává svolení k použití dvacítky svých hitů v televizních reklamách (např. Jet, Live and let die, Silly love songs).

11. března 2005
Manželka Paula McCartneyho Heather hraje v novém britském charitativním filmu. Její role je Dorothy a filmem je známý Čaroděj ze země Oz. Snímek je odvysílán v rámci Red Nose night live 05.
13. března 2005
Na webové adrese clothesagency.com končí charitativní aukce na pomoc obětem ničivých vln tsunami. Mezi mnoha oděvními kousky ze šatníku slavných hvězd je také uniforma Beatles z období Sgt. Peppera, kterou do aukce věnoval George Martin (1980 dolarů).

14. března 2005
Společnost Apple Corps ohlašuje zisk za uplynulý rok ve výši 1,4 mil. liber.

19. března 2005
Nahrávací studio EMI na Abbey Road hostuje dvoutýdenní filmový festival.

4. dubna 2005
Dhani Harrison je nejbohatším mladíkem, který se pohybuje v britském hudebním průmyslu. Jeho otec mu zanechal 264 milionů dolarů. Sean Lennon je na třetím místě (37 mil.).

6. dubna 2005
List Sunday Times zveřejňuje žebříček britských hudebních milionářů. V čele je Paul McCartney (800 mil. liber).

20. dubna 2005
V archivu BBC v Plymouthu jsou objeveny dosud neznámé záběry z tamní návštěvy Beatles, kteří zde v roce 1967 natáčeli část filmu Magical mystery tour.

23. dubna 2005
V předprodeji jsou vstupenky na podzimní turné Paula McCartneyho po Spojených státech. Lístky na vystoupení v Qwest Center jsou vyprodány během 14 minut.

4. května 2005
Prodej výběrového alba hitů Beatles 1 dosahuje ve Spojených státech hranice 10 miliónů. Prodejnost dalších alb Beatles je následující: The Beatles (19 mil.), The Beatles 1967-1970 (16 mil.), The Beatles 1962-1966 (15 mil.), Abbey Road (12 mil.), Sgt. Pepper's lonely hearts club band (11 mil.).

5. května 2005
V londýnském aukčním domě Christie's je draženo černé triko s Lennonovým sloganem Imagine a dopis, který manažerovi Lee Eastmanovi poslali Beatles 18. dubna 1969 (48 tisíc liber).

11. května 2005
Britská televizní stanice Channel 4 žádá o rozhovor s Markem Chapmanem, který by byl použit pro dokumentární film k 25. výročí smrti Johna Lennona. Yoko Ono ostře protestuje.

14. května 2005
Holandská rozhlasová stanice Radio 2 vyhlšuje výsledky ankety o nejlepší úvod poprockové písně. Beatles jsou na třetím místě s písní I feel fine.

19. května 2005
Elvis Presley je zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejúspěšnější hudební interpret v britských hitparádách. Beatles jsou třetí po Cliffu Richardovi, Paul McCartney je dvacátý, John Lennon na 66. místě

23. května 2005
V Británii je zveřejněn žebříček pěti nejlepších písní jednotlivých dekád. Beatles v něm nefigurují. Umístili se pouze na vedlejších místech s písněmi She loves you, Please please me, Yesterday a John Lennon s Imagine.

26. května 2005
V Liverpoolu začíná Mathew Street festival zaměřený na hudbu Beatles. Paul McCartney kupuje za 7,6 miliónů dolarů rezidenci v kalifornské Pasadeně, ve které bydlel "Batman" Bruce Wayne.

30. května 2005
V Liverpoolu končí Mathew Street festival zaměřený na hudbu Beatles.

31. května 2005
Je uzavřen dětský domov Strawberry field v Liverpoolu. V německém Frankfurtu je otevřena výstava děl studentů, kteří se inspirovali Yoko Ono.

1. června 2005
Na rakovinu umírá Lucy Richardsonová, úspěšná filmová výtvarnice, která se podílela na filmech Čokoláda a Život a smrt Petera Sellerse. Čtyřletý Julian Lennon ji zvěčnil na svém obrázku, podle kterého napsal John Lennon skladbu Lucy in the sky with diamonds.

5. června 2005
Vychází taneční nahrávka Really love you, na jejímž remixu spolupracoval Paul McCartney s producentem jménem The Free-Lance Hellraiser. Jako autoři jsou uvedeni Twin Freaks.

7. června 2005
Vychází album Ringo Starra Choose love. Skladby: Fading in fading out, Give me back the beat, Oh my lord, Hard to be true, Some people, Wrong all the time, Don't hang up, Choose love, Me and you, Satisfied, The turnaround, Free drinks.

18. června 2005
Ravi Shankar vystupuje se svou dcerou Anoushkou a skupinou Van Der Graff Generator v liverpoolské Philharmonic Hall.

24. června 2005
Ringo Starr vystupuje v Genesee ve Waukeganu (Spojené státy) v rámci speciálního koncertu Soundstage.

25. června 2005
Sunday přináší zprávu o tom, že Heather McCartneyová po několika týdnech těhotenství potratila.

26. června 2005
V německém Frankfurtu končí výstava děl studentů, kteří se inspirovali Yoko Ono.

27. června 2005
McCartneyovi dementují sobotní zprávu o potratu Heather a označují ji za smyšlenou.

2. července 2005
V osmi světových městech se koná maraton charitativních koncertů Live 8, který přenáší televize do celého světa. Koncerty zahajuje Paul McCartney a Bono, kteří za doprovodu U2 zpívají píseň Sgt. Pepper's lonely hearts club band. V průběhu přenosu ještě zpívá kousek písně Blackbird Bono v závěru skladby U2 Beautiful day, v Paříži zní Come together v podání Craiga Davida a Tiny Areny, v Berlíně hraje skupina Roxy Music Lennonovu Jealous guy. Přenos zakončuje opět Paul McCartney, který za doprovodu své skupiny hraje Get back, Drive my car (s George Michaelem), Helter skelter, The long and winding road a závěr Hey Jude, ke které se přidávají umělci, kteří na londýnském pódiu vystoupili před ním (Robbie Williams, Annie Lennox, George Michael, Bob Geldof, Pink Floyd, Who atd.). Na internetu vychází 40 minut po svém uvedení skladba Sgt. Pepper's lonely hearts club band, kterou zpívají Paul McCartney a Bono za doprovodu U2 (Universal). Cena za stažení je 0,99 liber a nahrávka je dosud nejrychleji vydanou skladbou.

17. července 2005
Ve věku 89 let umírá bývalý britský ministr Sir Edward Heath. Jeho jméno zmínil George Harrison v písni Beatles Taxman. Objevil se také ve videoklipu k písni Free as a bird.

26. července 2005
Ringo Starr vystupuje na oslavě přemístění pětadvacetitunového modelu Žluté ponorky z liverpoolských doků k letišti. Zpívá píseň Yellow submarine. Na internetu vychází singl Paula McCartneyho Fine line (AOL Music).

27. července 2005
Vychází singl Paula McCartney Fine line.

28. července 2005
Paul McCartney nahrává ve Studiu 2 v Abbey Road koncert pro pořad rádia BBC2 Sold on song. Skladby: Friend to go, In spite of all the danger, Twenty flight rock, Things we said today, Too much rain, How king of you, Band on the run, Fine line, Lady Madonna, English tea, Heartbreak hotel, Jenny Wren, I've got a feeling, Follow me, Blackbird, Strawberry fields forever, Anyway, Jamming track finale. V londýnském Hippodrome se koná aukce memorabilií Beatles. Obsahuje také Lennonův seržantovský oblek (175 tis. dolarů), olejomalbu z jeho studentských let (123 tis. dolarů), rukopis písně All you need is love (1 mil. dolarů), elektrické piano, které dostal John od Eltona Johna (245 tis. dolarů), podepsané brýle (97 tis. dolarů), prostěradlo z montrealského bed-in, stůl z Weybridge, kde John žil s Cynthií, klávesy Vox z vystoupení na Shea Stadium, a další.

10. srpna 2005
V Salfordu je otevřena výstava fotografií Jane Bownové. Na svých snímcích představuje Beatles, Rolling Stones, Cher, U2, Bjork a další rockové hvězdy.

23. srpna 2005
V liverpoolskému muzeu Beatles Story jsou vystaveny dopisy, které věnoval profesor Rex Makin, právní zástupce rodiny Epsteinových. Poskytují pohled do soukromí Briana Epsteina.

26. srpna 2005
V liverpoolském Kensingtonu je na domě, ve kterém měl Percy Philips malé nahrávací studio, odhalena pamětní deska. Beatles zde nahráli 14. července 1958 píseň That'll be the day. Ceremoniálu přihlíží Julia Bairdová, Lennonova sestra.

27. srpna 2005
V liverpoolské LIPA se koná 15. výroční aukce memorabilií Beatles. V nabídce jsou Johnovy kresby ze studentských let, podpisy všech Beatles, vstupenky, hračky na motivy filmu Yellow submarine a prostěradla.

10. září 2005
Paul McCartney vystupuje v televizním pořadu na podporu obětí hurikánu Katrina.

12. září 2005
Vychází album Paula McCartneyho Chaos and creation in the back yard (MPL). Skladby: Fine line, How kind of you, Jenny Wren, At the mercy, Friends to go, English tea, Too much rain, A certain softness, Riding to vanity fair, Follow me, Promise to you girl, This never happened before, Anyway. Beatles jsou na prvním místě ankety časopisu Q o nejlepší britskou píseň všech dob s A day in the life.

17. září 2005
Paul McCartney vystupuje v rámci svého amerického turné v Tampě. Po dohrání písně Got to get you into my life padá do nezakrytého otvoru v podlaze. Koncert není přerušen.

18. září 2005
V Salfordu končí výstava fotografií Jane Bownové.

28. září 2005
V londýnské aukční síni Christie's je vydražen Lennonův telefonní účet na 12,15 dolarů z 25. dubna 1966, na jehož rubu je text písně I'm only sleeping (350 tisíc dolarů). Prodána je také nahrávka koncertu Beatles z 9. června 1964 z Princess Theatre v Hong Kongu, hodinový rozhovor s Lennonem a Yoko Ono z montrealského Bed-in (32 tisíc dolarů) a obal bílého dvojalba (16 tisíc dolarů).

2. října 2005
Zahájena internetová dražba Lennonova automobily Austin Princess. Aukce skončí 29. října.

3. října 2005
Vychází kniha pro děti od Paula McCartneyho High in the clouds: An urban furry tale (Penguin Books). Paul McCartney se účastní autogramiády v newyorském knihkupectví Barnes & Noble. Kniha vychází zároveň v českém jazyce. Vychází album Johna Lennona Peace, love & truth: The musical times and life of John & Yoko.

4. října 2005
V poštovním muzeu ve Washingtonu je zahájena výstava, v rámci které je k vidění album známek obsahující 565 kusů, které nasbíral John Lennon od svých devíti let. Výstava trvá do 10. dubna 2006.

6. října 2005
Ve znovuotevřeném floridském muzeu FIM je k vidění výstava Backstage and behind the scenes, která shromažďuje memorabilia z návštěvy Beatles ve Spojených státech v roce 1964. Výstava trvá do 7. ledna 2006.

11. října 2005
Paul McCartney vystupuje na večírku pro obchodníky firmy Lexus, která sponzoruje jeho současné americké turné.

17. října 2005
Ve speciálním vydání amerických novin Variety vychází výsledky ankety o největší osobnost showbyznysu. V čele žebříčku jsou Beatles.

25. října 2005
Vychází CD a DVD Concert for Bangla Desh (Apple Corps.) se záznamem koncertu, který v roce 1971 zorganizoval George Harrison. CD je doplněno o píseň Boba Dylana Love minus zero/No limit. Výtěžek je věnován organizaci UNICEF.

27. října 2005
Na aukci muzea voskových figurín madame Tussauds jsou prodány voskové bysty Johna Lennona, Ringo Starra a George Harrisona (celkem 81500 liber). Tyto bysty byly použity na obalu alba Beatles Sgt. Pepper's lonely hearts club band.

29. října 2005
Během slavnostního večeru je v Las Vegas ukončena internetová aukce Lennonova automobilu Austin Princess (150 tis. dolarů). Dále je prodán Lennonův bílý oblek, který měl na sobě na obalu alba Abbey Road (118 tis. dolarů), a sako z dokumentu Imagine (32 tis. dolarů). Část zisku je věnována společnosti Amnesty International USA.

10. listopadu 2005
V knihkupectví Borders Books v Los Angeles se koná autogramiáda Paula McCartneyho u příležitost vydání jeho knihy High in the clouds. Vychází komplet DVD se záznamem vystoupení Live 8. Obsahuje také duet Paula McCartneyho se skupinou U2 Sgt. Pepper's lonely hearts club band a jeho vystoupení s písněmi: Get back, Drive my car (s Georgem Michaelem), Helter skelter, The long and winding road, Hey Jude.

11. listopadu 2005
Na serveru charitativní společnosti Adopt-A-Minefield probíhá loterii s hlavní cenou v podobě automobilu Lexus RX 400h ve speciální edici s podpisem Paula McCartneyho. Konec hry je 31. března 2006.

12. listopadu 2005
Paul McCartney vystupuje v rámci svého amerického turné v Anaheimu. NASA Television vysílá první přímý přenos do vesmíru. Kosmonauti Bill McArthur a Valerij Tokarev vidí tento koncert.

14. listopadu 2005
Ozzy Osbourne vydává singl a videoklip své coververze písně Beatles In my life.

16. listopadu 2005
V hotelu Beverly Hilton se koná pátý benefiční večer Adopt-A-Minefield, který pořádají manželé McCartneyovi. Mezi hosty jsou také Jay Leno, Pamela Anderson, Alex Baldwin a Andy Garcia.

21. listopadu 2005
Vychází singl Paula McCartneyho Jenny Wren/Summer of '59. Maxisingl obsahuje další písně: I want you to fly, This loving game.

1. prosince 2005
Vychází kniha Memories of John Lennon. Vzpomínky celebrit (Iggy Pop, Mick Jagger, Ray Charles aj.) zkompletovala Yoko Ono.

6. prosince 2005
Vychází DVD s dokumentem Imagine: John Lennon. Doplněno je mnoha dosud nezveřejněnými záznamy. Je uvolněn kompletní sólový katalog písní Johna Lennona v elektronické podobě.

20. prosince 2005
Společnosti Apple požaduje na EMI vyplacení částky 30 milionů liber, které EMI dluží na autorských honorářích za písně Beatles. Protože mimosoudní dohoda nebyla přijata, Apple předává záležitost soudu.