Kontakt

Copyright Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
1996-2020

3. ledna 2002
CD Beatles 1 je nejprodávanějším albem za rok 2001 v USA. Album si za celý rok koupilo osm miliónů lidí a překonalo tak svůj předchozí rekord LP Beatles 65.

4. ledna 2002
Zveřejněna informace o místě smrti George Harrisona: Heather Road v Beverly Hills. Rezidenci koupil před šesti měsíci pro Paula McCartneyho podnikatel Mike Walley a Paul ji Harrisonovi nabídl, aby měl dostatečný klid pro nejtěžší chvíle.

7. ledna 2002
Britský deník Sunday Express zveřejňuje žebříček nejbohatších lidí v Británii. Paul McCartney je na 11. místě s majetkem v hodnotě 1,1 miliardy liber. Na 1. místě je majitel Formule 1 Bernie Ecclestone (3,2 miliardy liber).

10. ledna 2002
Americký měsíčník Spin zveřejňuje žebříček nejlepších skupin všech dob. Na 1. místě jsou Beatles.

12. ledna 2002
Deník Guardian zveřejňuje korespondenci Paula McCartneyho s Allenem Kleinem z roku 1970, ve které nesouhlasí s úpravami písně The long and winding road, které provedl Phil Spector. Vadí mu především smyčcový doprovod.

14. ledna 2002
V Británii vychází znovu singl George Harrisona My sweet Lord.

19. ledna 2002
Paul McCartney je pozván na oslavu britské královny Alžběty II. k padesátému výročí nástupu na trůn. Hudební režii vystoupení má na starosti George Martin, oslavy se konají v červnu, koncert pop music 3. června.

20. ledna 2002
Singl George Harrisona My sweet Lord je na první příčce britské hitparády.

23. ledna 2002
Stella McCartney investuje 2 milióny liber do nového butiku v Notting Hill.

5. února 2002
Paul McCartney oznamuje, že v dubnu zahájí turné po USA a Evropě.

7. února 2002
V pražské kavárně Caffeshion je otevřena výstava fotografií Oldřicha Karáska, která zachycuje hvězdy 60. let včetně Beatles.

8. února 2002
V Liverpoolu umírá diskžokej Bob Wooler, který v roce 1960 zařídil Beatles první koncert po jejich návratu z Hamburku a doprovázel je na první schůzce s Brianem Epsteinem.

15. února 2002
V anketě Kdo je vaším hrdinou? časopisu Mojo odpovídá Paul McCartney, že jeho hrdinou je John Lennon. Ten je vzorem také bratřím Gallagherovým z Oasis.

18. února 2002
Pošta ostrova Man v Británii oznamuje, že 1. července vydá šest poštovních známek, které navrhl Paul McCartney. Výtěžek z prodeje bude věnován na boj proti rozmísťování min.

20. února 2002
Paul McCartney dostává nabídku hotelu v Las Vegas na uspořádání koncertu během turné po USA. Honorář je nejvyšší nabídkou v jeho životě: 4,5 miliónu eur.

22. února 2002
Paul McCartney ruší evropskou část svého turné ve prospěch více koncertů v USA.

24. února 2002
Paul McCartney vystupuje bez ohlášení v Empire Theatre v Liverpoolu. Koncert je na počest George Harrisona a výtěžek je věnován na boj proti rakovině. Aukční síň Christie's oznamuje, že v dubnu vydraží rukopis Paula McCartneyho s textem písně Hey Jude. Odhad ceny 19 řádek písně je 140 tisíc dolarů.

26. února 2002
Aukční síň Christie's oznamuje, že 30. dubna bude vydražena 32 minut dlouhá nahrávka Beatles, ve které John Lennon pracuje na písni She said she said. Vyvolávací cena je 152 tisíc liber.

4. března 2002
Filmový producent Denis O'Dell zveřejňuje informaci, že Beatles chtěli na konci 60. let natočit filmovou verzi knihy J.R.R. Tolkiena Pán prstenů. Podle Denise měl čaroděje Gandalfa hrát John Lennon, Froda Paul McCartney. Ringo s Georgem měli hrát drobnější role. Lennon chtěl složit k filmu hudbu, ale pro svůj projekt nenašli režiséra.

7. března 2002
Yoko Ono si pronajímá reklamní plochu v centru Londýna na Picadilly Circus, kde umísťuje nápis Představ si, že všichni lidé žijí v míru. Akce navazuje na podobné v New Yorku a Tokiu.

8. března 2002
Britský umělec Dudley Edwards se svěřuje britskému tisku, že mu v roce 1968 zachránil život John Lennon. Edwards pracoval v té době na nástěnné malbě na statku Ringa Starra. Bylo to v hrabství Surrey jižně od Londýna a nedaleko od místa měl tehdy dům i Lennon. Lennon pozval Edwardse na návštěvu a vybídl ho, aby si zaplaval v bazénu, který u domu měl. Edwards pobídku přijal, aniž se ale svěřil, že neumí plavat. Lennon ho zachránil před utonutím, když ho vytáhl z bazénu a přivedl k vědomí. Televize Fox zveřejňuje, že Michael Jackson pravděpodobně přijde o práva k nahrávkám dvojice Lennon-McCartney, které koupil v roce 1985. V polovině 90. let mu firma Sony dělala ručitele při půjčkách a Jackson jí dal do zástavy podil na nahrávkách. Jackson však momentálně není schopen splácet.

15. března 2002
Yoko Ono odhaluje s Tony Blairem sochu Johna Lennona na letišti v Liverpoolu.

17. března 2002
Yoko Ono kupuje dům na Menlove Avenue v Liverpoolu, kde strávil John Lennon dětství, za 150 tisíc liber a věnuje ho organizaci National Trust, která se stará také o dům Paula McCartneyho.

24. března 2002
Paul McCartney vystupuje na předávání Oscarů v USA. S Tomem Cruisem zpívá nominovanou píseň Vanilla sky ze stejnojmenného filmu. Cenu získává Randy Newman (píseň If I didn't have you z filmu Příšerky s.r.o.).

duben 2002
Zpěvák Robbie Williams si nechává na záda vytetovat název písně Beatles All you need is love. Ve Francii vychází kniha Operace Yesterday (Seuil). Jedná se o výsledky projektu Českého centra v Paříži, kdy bylo osloveno sedm francouzských spisovatelů, kteří byli zavřeni na hodinu do místnosti, kde poslouchali píseň Beatles Yesterday. Poté měli napsat dojmy z poslechu.

1. dubna 2002
Paul McCartney vystupuje v rámci turné Drivin' USA v Oakland Arena v Oaklandu. Během turné hraje písně: Hello goodbye, Jet, All my loving, Getting better, Coming up, Let me roll it, Lonely road, Driving rain, Loving flame, Blackbird, Every night, We can work it out, Mother nature's son, Vanilla sky, You never give me your money/Carry that weight, Fool on the hill, Here today, Something (ukulele), Eleanor Rigby, Here there and eveywhere, Band on the run, Back in the USSR, Maybe I'm amazed, C moon, My love, Can't buy me love, Freedom, Live and let die, Let it be, Hey Jude, The long and winding road, Lady Madonna, I saw her standing there, Yesterday, Sgt. Pepper's lonely heart club band, The end.

3. dubna 2002
Paul McCartney vystupuje v rámci turné Drivin' USA v San Jose Arena v San Jose.

5. dubna 2002
Paul McCartney vystupuje v rámci turné Drivin' USA v MGM Grand v Las Vegas.

6. dubna 2002
Paul McCartney vystupuje v rámci turné Drivin' USA v MGM Grand v Las Vegas.

7. dubna 2002
V žebříčku nejbohatších Britů je na 230. místě Olivia Harrisonová, která zdědila 140 miliónů liber.

9. dubna 2002
Generální tajemník OSN Kofi Annan na úvod konference o stárnutí zpívá píseň Beatles When I'm sixty-four.

10. dubna 2002
Paul McCartney vystupuje v rámci turné Drivin' USA v United Center v Chicago.

13. dubna 2002
Paul McCartney vystupuje v rámci turné Drivin' USA v Air Canada Center v Torontu.

16. dubna 2002
Paul McCartney vystupuje v rámci turné Drivin' USA ve First Union Center ve Philadelphii.

17. dubna 2002
Paul McCartney vystupuje v rámci turné Drivin' USA v Continental Arena v Rutherfordu. Londýnská aukční síň Bonhams prodává snímek krví potřísněných brýlí Johna Lennona za 8813 liber. Snímek pořídila po Lennonově smrti Yoko Ono v New Yorku. Výtěžek z prodeje je věnován nadaci na podporu začínajících umělců v Japonsku.

19. dubna 2002
Paul McCartney vystupuje v rámci turné Drivin' USA ve Fleet Center v Bostonu. EMI oznamuje, že zvažuje ukončení smlouvy s Paulem McCartneyem z důvodu malé prodejnosti jeho alb.

23. dubna 2002
Paul McCartney vystupuje v rámci turné Drivin' USA v MCI Center ve Washingtonu.

26. dubna 2002
Paul McCartney vystupuje v rámci turné Drivin' USA v Madison Square Garden v New Yorku.

29. dubna 2002
Paul McCartney vystupuje v rámci turné Drivin' USA v Gund Arena v Clevelandu.

1. května 2002
Paul McCartney vystupuje v rámci turné Drivin' USA v Palace at Auburn Hills v Detroitu.

2. května 2002
Paul McCartney zabraňuje dražbě rukopisu písně Hey Jude soudním příkazem. McCartney se domnívá, že mu rukopis byl ukraden.

4. května 2002
Paul McCartney vystupuje v rámci turné Drivin' USA v Stagles Center v Los Angeles.

5. května 2002
Paul McCartney vystupuje v rámci turné Drivin' USA v Pond v Anaheimu.

6. května 2002
Paul McCartney vystupuje v rámci turné Drivin' USA v Pepsi Arena v Denveru.

9. května 2002
Paul McCartney vystupuje v rámci turné Drivin' USA v Reunion Arena v Dallasu. McCartney vyhrává vědomostní kvíz losangeleského rádia se správnou odpovědí na otázku: V kterém klipu skupiny Beach Boys se objevuje Paul McCartney pojídající mrkev? Za odpověď Vegetables si McCartney v rádiu vyzvedává cenu sady CD podepsaných Paulem McCartneyem a moderátorovi Chris Carterovi radí, aby ji věnoval někomu, "kdo si jí bude víc považovat". Místo toho si nechává zahrát píseň Here today věnovanou Johnu Lennonovi. V divadle Thalia Theater Alstertor v Hamburku se koná premiéra hry Just believe in me - Lennon 1970-1980 v podání souboru Theaterschafft. Režisérem je Jan Jochymski.

10. května 2002
Jsou zveřejněny výsledky ankety Guinnessovy knihy rekordů o nejlepší píseň všech dob. Na 2. místě je Imagine od Johna Lennona, na 9. a 10. místě Yesterday a Let it be od Beatles. Vítězí píseň Bohemian rhapsody od Queen.

12. května 2002
Paul McCartney vystupuje v rámci turné Drivin' USA v Phillips Arena v Atlantě.

14. května 2002
V madridském hotelu a apartmá, kde Beatles bydleli v roce 1965, je otevřena soukromá výstava předmětů souvisejících s Beatles.

15. května 2002
Paul McCartney vystupuje v rámci turné Drivin' USA v Ice Palace v Tampa.

18. května 2002
Paul McCartney vystupuje naposledy v rámci turné Drivin' USA v National Car Rental Center v Sunrise.

24. května 2002
Paul McCartney otevírá v liverpoolské Walker Art Gallery výstavu šedesáti svých obrazů a soch. Kritikou je přijata negativně.

3. června 2002
V rámci oslav 50. výročí nástupu Alžběty II. na britský trůn vystupuje na koncertu na počest královny také Paul McCartney. Koncert je přenášen do celého světa a na řadu obřích obrazovek v Londýně a dalších britských městech. Kromě McCartneyho účinkuje např. Brian May, Ozzy Osbourne, Ricky Martin, Tom Jones, Cliff Richard, Joe Cocker, Corrs, Eric Clapton. Jakousi hymnou oslav je skladba Beatles All you need is love.

4. června 2002
V anketě BBC Radio 2 o nejoblíbenější píseň posledních padesáti let vítězí Bohemian rhapsody od skupiny Queen. Na 3. místě je John Lennon s Imagine, na 6. a 7. místě Beatles s Yesterday a Hey Jude. Anketa je uspořádána k příležitosti 50. výročí nástupu Alžběty II. na britský trůn.

10. června 2002
Paul McCartney a Heather Millsová přijíždějí na zámek Leslie v irském hrabství Monaghan. Před jeho branami potvrzují zprávy, že se zítra chystají vzít.

11. června 2002
Paul McCartney si v irském protestantském kostele sv. Salvátora v hrabství Monaghan bere Heather Millsovou. Obřadu se zúčastní 300 hostů včetně rockových hvězd a celebrit z celého světa (např. Joan Collinsová, Tim Rice, Twiggy, Ringo Starr, Eric Clapton, Bono, Bill Clinton, Dave Gilmour). Na obřad nejsou vpuštěni novináři. Po obřadu následuje na zámku Leslie banket ve stylu indické vegetariánské kuchyně, který zakončuje ohňostroj.

15. června 2002
Časopis Rolling Stone zveřejňuje žebříček hudebních hvězd, které v roce 2001 vydělaly nejvíce. Na 3. místě jsou Beatles s 47,9 milióny dolarů, vítězí U2 (61,9 mil. dolarů), na 2. místě je Dr. Dre (51,9 mil.).

18. června 2002
Paul McCartney slaví šedesáté narozeniny.

1. července 2002
V laboratoři Výzkumného jazykového ústavu v Atlantě hraje Paul McCartney s šimpanzy bonobo svoje skladby Eleanor Rigby a další. Opice ho doprovázejí na klávesy a bicí. Čtyřhodinový jam session je filmován pro případnou přílohu na připravované DVD se záznamem amerického turné.

4. července 2002
Z psychiatrického ošetřování je podmíněně propuštěn Michael Abram, který před třemi roky napadl George Harrisona.

16. července 2002
Od neznámého dárce získalo beatlesovské muzeum v Liverpoolu brýle Johna Lennona.

23. července 2002
V tisku se objevuje zpráva, podle níž Paul McCartney prodělal za rok 2001 na burze 54 miliónů liber.

25. července 2002
Výstavu obrazů Paula McCartneyho v liverpoolské Walker Art Gallery navštěvuje královna Alžběta.

27. července 2002
Paul a Heather McCartneyovi navštěvují kriketové utkání mezi Velkou Británií a Indií v Londýně.

30. července 2002
Paul McCartney získává ocenění Kennedyho centra za příspěvek ke kulturnímu životu. Dalšími oceněnými jsou Elizabeth Taylorová, Chita Rivera, James Levine. Slavnostní předání proběhne 8. prosince.

6. srpna 2002
Vychází CD Ringo Starra King biscuit flower hour presents Ringo & his new All-starr band. Písně: Photograph, Act naturally, Logical song, No one is to blame, Yellow submarine, Give a little bit, You're sixteen, The no-no song, Back off Boogaloo, Glamorous life, I wanna be your man, Lucky man, Take the long way home, All the young dudes, Don't go where the road don't go, With a little help from my friends.

15. srpna 2002
Paul McCartney z osobních důvodu odmítá cenu Kennedyho centra za příspěvek ke kulturnímu životu. Jeho místo zaujímá Paul Simon.

září 2002
Dcera Paula McCartneyho Mary porodí Paulova vnuka.

6. září 2002
V tisku se objevuje zpráva, že Paul McCartney se oženil s Heather Millsovou 11. června bez předmanželské smlouvy.

18. září 2002
Paul McCartney vystupuje na 2. ročníku charitativní akce Open hearts, clear minds v hotelu Century Plaza v Los Angeles. Výtěžek je určen na boj proti pozemním minám. McCartney hraje skladby: Coming up, Band on the run, I saw her standing there, Blackbird, We can work it out, Michelle, Your loving flame, Hey Jude, Let it be a God only knows (poslední dvě zpívá s Brianem Wilsonem).

21. září 2002
Paul McCartney vystupuje v rámci turné Back in the USA v Bradley Center v Milwaukee.

23. září 2002
Paul McCartney vystupuje v rámci turné Back in the USA v Xcel Energy Center v St. Paul.

24. září 2002
Paul McCartney vystupuje v rámci turné Back in the USA v United Center v Chicago. Yoko Ono obviňuje Freda Seamana, že nabízel televizi videonahrávky z rodinného pikniku Lennonových a tvrdil, že vlastní práva k rodinným fotografiím. Jistý obchodník s memorabiliemi připouští, že od Seamana zakoupil devět Lennonových dokumentů za 65500 dolarů a dva Lennonovy dopisy za 10000 dolarů.

25. září 2002
Frederic Seaman přiznává soudu, že plánoval napsat o svém bývalém zaměstnavateli Johnu Lennonovi knihu bez ohledu na podepsanou smlouvu o mlčenlivosti s Johnem Lennonem a jeho manželkou Yoko Ono.

27. září 2002
Paul McCartney vystupuje v rámci turné Back in the USA v Hartford Civic Center v Hartfordu. Frederic Seaman souhlasí s navrácením 374 rodinných fotografií Lennonových Yoko Ono a zároveň se zavazuje k zastavení prodeje jakýchkoli informaci o rodině Lennonových. Týká se to vydávání knih, novinových článků, rozhovorů a audio nebo videonahrávek. Zároveň je zakázán další dotisk nebo vydání Seamanovy knihy Poslední dny Johna Lennona. S dohodou Yoko Ono souhlasí.

28. září 2002
Paul McCartney vystupuje v rámci turné Back in the USA v Atlantic City Boardwalk Hall v Atlantic City.

říjen 2002
Nakladatelství Bulfinch Press vydává knihu od Paula McCartneyho s názvem Wingspan: Paul McCartney's Band on the run.

1. října 2002
Paul McCartney vystupuje v rámci turné Back in the USA ve Fleet Center v Bostonu.

3. října 2002
V londýnské síni Christie's se koná dražba rukopisu McCartneyho písně Hello goodbye (vyvol. cena 30 tisíc liber, nevydraženo), vysvědčení Johna Lennona (prodává ho liverpoolská Umělecká škola, nevydraženo) a technického průkazu k jeho vozu Mini Morris (vyvol. cena 1200 liber, nevydraženo). Beatles jsou dále zastoupeni asi 80 položkami od dlouhohrajících desek přes autogramy, hračky a další suvenýry (nafukovací lehátko s portréty a podpisy, piknikový box ve tvaru žluté ponorky). Za 17800 eur je vydražen 16-milimetrový film o australském turné Beatles z roku 1964.

4. října 2002
Paul McCartney vystupuje v rámci turné Back in the USA v Gund Arena v Clevelandu.

5. října 2002
Paul McCartney vystupuje v rámci turné Back in the USA v Conseco Fieldhouse v Indianapolis.

7. října 2002
Univerita ve skotském Dundee objevuje ve svém archivu asi 500 snímků Beatles. Jejich autorem je maďarský fotograf Michael Peto a do archivu se dostaly po je smrti v roce 1970. Většina záběrů zachycuje Beatles ve chvílích odpočinku při natáčení filmu Help! Paul McCartney vystupuje v rámci turné Back in the USA v Entertainment & Sports Arena v Raleighu. Paul McCartney a Yoko Ono jsou na devátém místě žebříčku nejvlivnějších lidí showbusinessu, který sestavil britský časopis Q. Na prvním místě je Bono z U2.

9. října 2002
Paul McCartney vystupuje v rámci turné Back in the USA v Savvis Center v St. Louis. Yoko Ono předala izraelci Zvi Goldsteinovi a palestinci Chálil Rabahovi novou mírovou cenu s názvem LennonOno Grant for peace. Cena zahrnuje šek na 50 tisíc dolarů. Je zamítnuta žádost Marka Chapmana o propuštění. Znovu může požádat v říjnu 2004.

10. října 2002
Paul McCartney vystupuje v rámci turné Back in the USA v Schottenstein Center v Columbusu.

12. října 2002
Paul McCartney vystupuje v rámci turné Back in the USA v New Orleans Arena v New Orleans.

13. října 2002
Paul McCartney vystupuje v rámci turné Back in the USA v Compaq Center v Houstonu.

15. října 2002
Paul McCartney vystupuje v rámci turné Back in the USA ve Ford Center Arena v Oklahoma City.

18. října 2002
Paul McCartney vystupuje v rámci turné Back in the USA v Rose Garden Arena v Portlandu.

19. října 2002
Paul McCartney vystupuje v rámci turné Back in the USA v Tacoma Dome v Tacomě. John Lennon se objevuje v desítce největších osobností britských dějin podle posluchačů stanice BBC.

21. října 2002
Paul McCartney vystupuje v rámci turné Back in the USA v ARCO Arena v Sacramentu.

22. října 2002
Paul McCartney vystupuje v rámci turné Back in the USA v Compaq Center v San Jose.

25. října 2002
Paul McCartney vystupuje v rámci turné Back in the USA v Arrowhead Pond v Anaheimu.

26. října 2002
Paul McCartney vystupuje v rámci turné Back in the USA v MGM Grand Garden Arena v Las Vegas.

28. října 2002
Paul McCartney vystupuje v rámci turné Back in the USA v Staples Arena v Los Angeles.

29. října 2002
Paul McCartney vystupuje v rámci turné Back in the USA v America West Arena v Phoenixu. McCartney ruší plánovaný koncert v australském Melbourne, který se měl konat 23. listopadu.

30. října 2002
George Harrison získává posmrtně cenu za přispění k britskému nezávislému filmu. Cenu přebírá jeho žena Olivia.

2. listopadu 2002
Paul McCartney vystupuje v Mexico City.

3. listopadu 2002
Paul McCartney vystupuje v Mexico City.

5. listopadu 2002
Paul McCartney vystupuje v Mexico City. Podle žebříčku nejvyšších ročních příjmů hudebních hvězd Sunday Times je McCartney na druhém místě s příjmem 54 miliónů eur.

9. listopadu 2002
Album Beatles Revolver je na prvním místě ankety Rolling Stone o nejlepší desku všech dob, třetí je Sgt. Pepper's lonely hearts club band, páté The Beatles, šesté Abbey Road.

11. listopadu 2002
Paul McCartney vystupuje v japonském Tokyo Dome v Tokiu.

12. listopadu 2002
Píseň Beatles Let it be vítězí v anketě nejlepších skladeb, které nikdy nebyly v hitparádě první.

13. listopadu 2002
Paul McCartney vystupuje v japonském Tokyo Dome v Tokiu. Píseň Johna Lennona Imagine je na druhém místě ankety o nejlepší píseň všech dob, kterou uspořádala britská stanice BBC2. Třetí je Hey Jude, pátá My sweet Lord od George Harrisona.

14. listopadu 2002
Paul McCartney vystupuje v japonském Tokyo Dome v Tokiu.

17. listopadu 2002
Paul McCartney vystupuje v japonském Osaka Dome v Osace.

18. listopadu 2002
Vychází posmrtné album George Harrisona Brainwashed. Na albu se podílel také jeho syn Dhani. Písně: Any road, P2 Vatican blues (Last Saturday night), Pisces fish, Looking for my life, Rising sun, Marwa blues, Stuck inside a cloud, Run so far, Never get over you, Between the devil and the deep blue sea, Rocking chair in Hawaii, Brainwashed. Paul McCartney vystupuje v japonském Osaka Dome v Osace.

24. listopadu 2002
Na dražbě v Londýně se neprodala mozaika Magické oko, kterou do svého bazénu navrhl John Lennon.

26. listopadu 2002
John Lennon se umisťuje v první desítce nejvýznamnějších Britů všech dob. Anketu uspořádala stanice BBC. Vychází 2CD a DVD Paula McCartneyho Back in the U.S. - live 2002. Obsahuje písně z koncertního turné po Spojených státech: Hello goodbye, Jet, All my loving, Getting better, Coming up, Let me roll it, Lonely road, Driving rain, Your loving flame, Blackbird, Every night, We can work it out, Mother nature's son, Vanilla sky, Carry that weight, The fool on the hill, Here today, Something, Eleanor Rigby, Here, there and everywhere, Band on the run, Back in the U.S.S.R., Maybe I'm amazed, C moon, My love, Can't buy me love, Freedom, Live and let die, Let it be, Hey Jude, The long and winding road, Lady Madonna, I saw her standing there, Yesterday, Sgt. Pepper's lonely hearts club band/The end.

27. listopadu 2002
Píseň Birthday hrají ze země veliteli raketoplánu Endeavour Jamesi Wetherbeeovi.

29. listopadu 2002
V londýnské Royal Albert Hall se koná koncert k připomenutí prvního výročí smrti George Harrisona, na němž kromě zbylých brouků vystupují také Eric Clapton, Tom Petty, Jeff Lynne, Jools Holland, Ravi Shankar a Monty Pythoni Michael Palin a Eric Idle. Veškerý výtěžek je věnován na výzkum rakoviny.

1. prosince 2002
Podle sdělení OSA jsou od tohoto dne nahrávky Beatles osvobozeny od poplatků za autorská práva.

2. prosince 2002
Je zveřejněno, že George Harrison po sobě zanechal majetek v hrubé hodnotě 99,2 miliónu liber, v čisté hodnotě 98,9 miliónu.

8. prosince 2002
Yoko Ono tráví 22. výročí smrti Johna Lennona v Japonsku.

18. prosince 2002
Yoko Ono hrozí Paulu McCartneymu žalobou za to, že chce obrátit tradiční pořadí autorství dvojice Lennon-McCartney.