Kontakt

Copyright Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
1996-2020

1. ledna 2001
Kompilační album Beatles 1 je na první příčce hitparády ve Švédsku, Dánsku, Německu a Austrálii.

4. ledna 2001
Kompilační album Beatles 1 je na první příčce Billboardu a nejprodávanější na Internetu. Za sedmý týden se ho prodalo 450 tisíc, celkem 5 miliónů kusů jen v USA.

5. ledna 2001
Kompilační album Beatles 1 je na první příčce irské hitparády.

7. ledna 2001
Kompilační album Beatles 1 je na první příčce hitparády v Británii, Rakousku a Švýcarsku.

8. ledna 2001
Kompilační album Beatles 1 je na první příčce hitparády v Austrálii, Švédsku a Německu.

10. ledna 2001
K účasti na velkém hinduistickém svátku Kumbh mélá přicestoval diskrétně do Indie také Paul McCartney. Den tráví v indické metropoli Dillí spolu s přítelkyní Heather Millsovou. Odtud se pak vydává do Iláhábádu, který je centrem svátku, jenž se opakuje jen každý 12. rok a trvá 43 dnů.

11. ledna 2001
Kompilační album Beatles 1 je na první příčce americké hitparády Billboard.

12. ledna 2001
Kompilační album Beatles 1 je stále na první příčce irské hitparády.

14. ledna 2001
Kompilační album Beatles 1 je první příčce hitparády v Británii, Rakousku, Švýcarsku a Novém Zélandu.

15. ledna 2001
Kompilační album Beatles 1 je na první příčce švédské a německé hitparády.

16. ledna 2001
Podle ankety považuje 100 tisíc Britů za nejlepší skladbu všech dob píseň Johna Lennona Imagine. Vybírali z hitů, které stanuly na vrcholu hitparády od 50. let, kdy se s žebříčky začalo, až do roku 2000. Pořadí prvních tří skladeb (v závorce počet hlasů): 1. Imagine - John Lennon (3628), 2. Bohemian rhapsody - Queen (3626), 3. Hey Jude - Beatles (2643).

17. ledna 2001
Na Festivalu židovských filmů v New Yorku je uveden film o životě manažera Beatles Briana Epsteina. Film obsahuje také vzácné záběry Beatles a rozhovory s mnoha slavnými Epsteinovými současníky.

18. ledna 2001
Kompilační album Beatles 1 je na první příčce americké hitparády Billboard a nejprodávanější na Internetu. V pražském kostele sv. Šimona Judy jsou představeny úpravy skladeb Beatles pro smyčcový kvartet v podání Wihanova kvarteta. Album vyšlo 21. prosince 2000.

19. ledna 2001
Kompilační album Beatles 1 je stále na první příčce irské hitparády.

20. ledna 2001
Kompilační album Beatles 1 je na první příčce hitparády v Kanadě a Brazílii.

21. ledna 2001
Kompilační album Beatles 1 je na první příčce hitparády na Novém Zélandu. Jmění Paula McCartneyho vzrostlo za rok 2000 o 175 miliónů liber. McCartney má nyní 725 miliónů liber, což z něj dělá už prvního dolarového miliardáře mezi populárními zpěváky a hudebníky na světě. V přepočtu totiž tato částka představuje 1,07 miliardy dolarů.

7. února 2001
Největších příjmů v oblasti popové hudby v Británii dosáhli v roce 2000 Beatles. Díky albu 1 vydělali 55 miliónů liber a předstihli tak irskou kapelu U2, Eltona Johna nebo Rolling Stones.

10. února 2001
George Harrison spouští internetovou stránku www.allthingsmustpass.com, aby se svými fanoušky mohl diskutovat o trpaslících a starých automobilech. Stránka obsahuje obrázky trpaslíků, které rozestavěl po svém pozemku v anglickém Henley, a informace o jeho sbírce kytar a starých automobilů.

18. února 2001
Kompilační album Beatles 1 je stále na čele žebříčku nejprodávanějších alb v 34 zemích, což je světový rekord. Ve světě se ho prodalo přes 20 miliónů kusů; podle nahrávací společnosti EMI se koncem roku 2000 prodávalo ve světě šest alb každou vteřinu. Kromě Británie je na vedoucí pozici například v USA, Japonsku, Austrálii, Polsku, na Islandu nebo v Chile. Rekord Beatles by měl být nyní zaregistrován v Guinnessově knize rekordů.

25. února 2001
Pianino Johna Lennona, které se stalo součástí zpěvákova newyorského bytu rok a půl před jeho smrtí, je na prodej. Dražitelé očekávají, že ebenový nástroj značky Steinway bude prodán za 900 tisíc až 1,1 miliónu liber. Lennon koupil pianino v roce 1979 a umístil jej ve svém bytě na Manhattanu. Tam zůstalo až do roku 1984, kdy ho Yoko Ono dala pryč v rámci propagace jednoho alba. Pianino bude nabídnuto v dražbě, která se bude konat 27. března v londýnském Hard Rock Café a již zorganizovali Mick Fleetwood ze skupiny Fleetwood Mac a dražebník Ted Owen. Nabídky budou přijímány i po internetu. Za jiné Lennonovo piano zaplatil v roce 2000 zpěvák George Michael 1,45 miliónu liber. Prohlásil, že ho chce věnovat muzeu Beatles v Liverpoolu. V březnové dražbě bude nabízen i Lennonův bílý Mercedes-Benz 600 Pullman z roku 1970. John prodal tento vůz, celý polstrovaný černým sametem, George Harrisonovi, když se stěhoval z Británie do New Yorku. Harrison ho v roce 1975 prodal Mary Wilsonové ze skupiny Supremes. Limuzína, která je jednou ze série 428 vozů tohoto typu vyrobených firmou Mercedes, by měla být prodána za 400.000 až 500.000 liber. Další položkou na seznamu dražby je piano, na něž hrál Elton John jako -náctiletý a dopisy vlastnoručně psané Elvisem Presleyem a Paulem McCartneyem.

26. února 2001
Úspěšný muzikál Daniela Heviera Beatles je posledním projektem festivalu Slovenské divadlo v Praze. Tento muzikál měl v Bratislavě premiéru v únoru 2000 a účinkuje v něm košická revivalová skupina The Backwards. V roce 1998 na světovém beatlefestu v New Yorku zvítězili. Inscenaci nastudoval režisér Ján Zeman.

1. března 2001
Tom Cruise je označen americkým ekonomickým časopisem Forbes za nejmocnější osobnost světa roku 2000. Na druhé příčce se umístil golfista Tiger Woods, na třetím místě skončili Beatles.

8. března 2001
Mezinárodní cyklistická unie podala trestní oznámení na britskou stáj Lindy McCartney pro podezření z podvodu. Vedení stáje, za níž jezdili pouze vegetariáni, je podezřelé ze zfalšování dokumentů o bankovní záruce. Podle regulí UCI je každá stáj před začátkem sezóny povinna složit bankovní záruky ve výši čtvrtiny předpokládaných nákladů. Pokud se stane, že se tým během sezóny začne topit v dluzích, UCI užije záruku na vyrovnání pohledávek, přičemž v první řadě vyplatí jezdce. "Unie požádala banku o vyplacení záruky za tým Lindy McCartneyové, ale banka ji informovala o tom, že záruku této stáji nikdy neposkytla," praví se v oficiálním prohlášení UCI.

21. března 2001
Paul McCartney představuje v Everyman Theatre v Liverpoolu před 400 návštěvníky své básně. K poezii se vrátil v roce 1993 po smrti přítele z dětství Ivana Vaughana.

27. března 2001
Britský list Sunday Times píše, že hudební partnerství Johna Lennona a Paula McCartneyho v Beatles skončilo málem ještě předtím, než začalo. Lennon prý chtěl McCartneyho vyhodit ze své původní skupiny Quarrymen, protože se domníval, že McCartney je předčasně vyspělý. Od výhazovu McCartneyho údajně zachránil Lennonův přítel ze školy a kolega ze skupiny Eric Griffiths, který Lennona přesvědčil o McCartneyho talentu. Tuto informaci obsahuje nová kniha s názvem The Quarrymen životopisce Beatles Huntera Daviese. Vůbec poprvé je zde publikována informace o krátkém Lennonově vztahu s homosexuálním manažerem Beatles Brianem Epsteinem. Davies tomu údajně nevěřil, i když měl informaci od samotného Lennona. Později mu ji potvrdil Lennonův blízký přítel a člen někdejších Quarrymen Pete Shotton. Lennon údajně s Epsteinem strávil jednu noc v dubnu 1963 těsně po narození syna Juliana.

8. dubna 2001
George Harrison hodlá prodat svůj venkovský dům se 120 místnostmi, píše londýnský list Mail on Sunday. Dům, který George koupil v roce 1970 za 135 tisíc liber, se bude prodávat za 15 miliónů.

11. dubna 2001
Italská společnost Gucci produkující luxusní módní doplňky uzavírá s módní návrhářkou Stellou McCartneyovou dohodu o partnerství s cílem vytvořit novou luxusní značku, která by celosvětově distribuovala špičkovou dámskou módu. Značka ponese jméno Stella McCartney. Pod tímto jménem bude nabízeno konfekční oblečení a dámské luxusní doplňky. Uměleckou ředitelkou nové společnosti, na jejímž vlastnictví se budou podílet obě strany, bude sama McCartneyová.

13. dubna 2001
V Británii se koná premiéra filmu Beatles z roku 1964 A hard day's night. Film je kompletně renovován.

18. dubna 2001
Hlasování posluchačů BBC o tom, komu udělit ocenění Hlas století, vyneslo prvenství Franku Sinatrovi. Za ním zůstal Elvis Presley, Nat King Cole, Ella Fitzgeraldová a Bing Crosby. Šestou pozici obsadil John Lennon. Do soutěže se zapojilo přes 44 tisíc posluchačů.

19. dubna 2001
Paul McCartney s přítelkyní Heather Millsovou se setkává ve Washingtonu s americkým ministrem zahraničí Colinem Powellem, kterému přednáší svůj apel k zákazu pozemních min. Heather Millsová stojí v čele dobročinné kampaně, která pomáhá obětem válečných konfliktů ve světě.

24. dubna 2001
Paul McCartney a Heather Millsová vyzývají účastníky večeře pro americké celebrity v New Yorku, aby adoptovali minová pole. Cílem kampaně Adopt-A-Minefield (adoptuj minové pole) je získat finanční prostředky na likvidaci minových polí vytipovaných Organizací spojených národů v různých zemích světa.

25. dubna 2001
Paul McCartney se stává prvním miliardářem (v dolarech) v historii popu. Jeho majetek podle seznamu nejbohatších Britů, který uveřejňuje britský týdeník Sunday Times, činí 713 miliónů liber, což je 1,02 miliardy dolarů. McCartneyho konto naplnily příjmy za prodej alba Beatles 1, ale také dědictví 138 miliónů liber po manželce Lindě.

květen 2001
Harrison se kvůli plicním obtížím podrobuje léčbě na prestižní klinice ve Spojených státech a na klinice specializující se na léčbu rakoviny v jihošvýcarské Bellinzoně.

8. května 2001
V USA a Británii vychází kompilační 2CD Paula McCartneyho Wingspan (Hits and history) (Capitol, EMI). Skladby: Listen to what the man said, Band on the run, Another day, Live and let die, Jet, My love, Silly love songs, Pipes of peace, C moon, Hi hi hi, Let 'em in, Goodnight tonight, Junior's farm (DJ edit), Mull of Kintyre, Uncle Albert/Admiral Halsey, With a little luck (DJ edit), Coming up (live at Glasgow), No more lonely nights (ballad), Let me roll it, The lovely Linda, Daytime nightime suffering, Maybe I'm amazed, Helen wheels, Bluebird, Heart of the country, Every night, Take it away, Junk, Man we was lonely, Venus and Mars/Rock show (single edit), The back seat of my car, Rockestra theme, Girlfriend, Waterfalls (DJ edit), Tomorrow, Too many people, Call me back again, Tug of war, Medley: Bip bop/Hey diddle, No more lonely nights (playout version).
9. května 2001
Na festivalu v Cannes je uveden filmový dokument Paula McCartneyho Wingspan o skupině Wings. Zároveň je představeno 2CD Wingspan s nejznámějšími skladbami Wings. McCartney v rozhovoru vyloučil, že by mohl přistoupit na obnovení Beatles. "Je to nemožné, jsme již jen tři a pro mě by to byl opravdu problém být na scéně, otočit se nalevo a nevidět Johna, který tam vždy stával." McCartney připustil, že by se mohl oženit se svou nynější přítelkyní Heather Millsovou.

13. května 2001
Yoko Ono odmítá žádost britské umělkyně Joanne Shaw, která chtěla použít její portréty Lennona pro dobročinné účely. Shaw chtěla dát dva portréty Lennona k dispozici škole v Dovedale, kterou Lennon kdysi navštěvoval, protože tato škola nyní potřebuje peníze na opravy.

červen 2001
Harrison se kvůli plicním obtížím podrobuje léčbě na klinice specializující se na léčbu rakoviny v jihošvýcarské Bellinzoně. Po dobu léčby si pronajímá dům v italské obci Luino, která je od kliniky vzdálená asi 40 minut jízdy autem.

4. června 2001
Paul McCartney a Heather Millsová zahajují kampaň, jejímž cílem je úplná likvidace nášlapných min.

13. června 2001
Rodina majitele domu, ve kterém John Lennon prožil dětství, oznamuje, že je dům v Liverpoolu na prodej. Ernest Burkey, který prožil v domě 30 let, zemřel v dubnu ve věku 88 let. Jeho syn Rod Burkey nyní oznamuje, že hodlá dům na liverpoolském předměstí Woolton nabídnout k prodeji přes internet. John žil v domě číslo 251 na Menlove Avenue od svých pěti do 23 let. V tomto domě ze 30. let se naučil hrát na kytaru a údajně tu také složil svůj hit She loves you. Obchodníci s nemovitostmi odhadli v liverpoolském tisku hodnotu domu na 150 tisíc liber.

19. června 2001
Po téměř osmi letech uzavírá soud na Havaji spor George Harrisona s jeho sousedy na tomto americkém souostroví v Tichém oceánu. Polní stezku, která vede k oceánu a protíná přitom Harrisonův pozemek, nesmí od nynějška nikdo používat. Harrison zakoupil zhruba 25hektarový pozemek na Havaji v roce 1981. Jeho součástí je i stezka, která vede na skalnatý výběžek nazvaný Kapukaulua Point, odkud je výhled na oceán. Ze začátku Harrison umožňoval místním obyvatelům i turistům průchod svým pozemkem. V roce 1993 si však stěžoval na porušování soukromí a požádal soud, aby uznal jeho právo stezku uzavřít.

30. června 2001
Ředitel liverpoolského letiště Robert Hough oznamuje, že na jaře roku 2002 přejmenuje letiště podle Johna Lennona. Letiště bude mít nové logo, na němž bude Lennonův autoportrét a úryvek z písně Imagine. Společnost, které letiště patří, už objednala Lennonovu sochu. Bude stát v interiéru haly a vytvoří ji sochař Tim Murphy.

červenec 2001
V České republice vychází kniha Paul McCartney: Po mnoha letech, kterou napsal Barry Miles, přeložil Ladislav Šenkyřík a vydal Volvox Globator. Popisuje život Paula McCartneyho v éře Beatles a krátce po ní. Spoluautor Barry Miles vedl s McCartneym pětatřicet rozhovorů a čerpal z desítek publikací. McCartney detailně vzpomíná, jak vznikaly beatlovské písně, komentuje historky o skupině, hovoří poměrně otevřeně o svém vztahu k Johnu Lennonovi nebo rozpadu Beatles. Anglický originál Many years from now vyšel v roce 1997. Muzikálová biografie Beatles All you need is love na jezeře Chiemsee asi 70 km od Mnichova zpestřuje letní večery návštěvníků podhůří bavorských Alp. V podání americké skupiny Twist & Shout se hraje každý čtvrtek, pátek, sobotu a neděli až do 12. srpna 2001. Autoři scénáře Jim Huntley a Chris Berns zachytili rozhodující okamžiky v oslnivé kariéře Beatles podle tiskových zpráv a novinových článků. Děj, propojený více než třiceti nestárnoucími skladbami Beatles, končí posledním společným koncertem slavné čtveřice v Londýně v roce 1969. Producentem světové premiéry muzikálu je Bernhard Kurz. Vychází CD Electric Light Orchestra Zoom. Ve dvou skladbách hraje na bicí Ringo Starr a v dalších dvou na kytaru George Harrison.

21. července 2001
Sean Ono Lennon se objevuje na hollywoodské premiéře filmu Tyran v doprovodu herečky Bijou Phillips.

22. července 2001
George Harrison připouští, že zřejmě brzy zemře na rakovinu. S odvoláním na výrok George Martina o tom informuje londýnský list Mail on Sunday. The Times zveřejňuje rozhovor s Paulem McCartneyem.

23. července 2001
George Harrison s ženou Olivií veřejně popírá zprávy tisku, že trpí rakovinou v poslední fázi, a ujišťuje, že se cítí velmi dobře. Manažer George Martina Adam Shalp tvrdí, že Martin žádný rozhovor s Mail on Sunday neměl a nic podobného nikdy neřekl. Paul McCartney žádá Heather Millsovou o ruku během pobytu v Jezerní oblasti na severu Anglie a věnuje jí indický safír a diamantový prsten, který koupil během lednového pobytu v Indii.

24. července 2001
Ringo Starr oznamuje v rozhovoru pro Access Hollywood, že Beatles zvažují vydání další desky hitů. Album s názvem 2 by mělo vyjít v roce 2002. V USA a Británii vychází kompilační 3CD Ringo Starr and his All-starr band The anthology... so far (Koch Records). Skladby: It don't come easy, The no-no song, Iko Iko, The weight, Shine silently, Honey don't, Quarter to three, Raining in my heart, Will it go round in circles, Life in the fast lane, Desperado, Norwegian wood, Walking nerve, Boris the spider, Some kind of wonderful, You're sixteen, Photograph, The really "serious" introduction, I'm the greatest, Don't do where the road don't go, I can't tell you why, Girls talk, People got to be free, Groovin', Act naturally, Takin' care of business, You ain't seen nothin' yet, In the city, Bang the drum all day, Black Maria, American woman, Weight of the world, Back off Boogaloo, Yellow submarine, Show me the way, Sunshine of your love, I hear you knocking, Shooting star, Boys, Baby I love your way, A salty dog, I feel free, All right now, I wanna be your man, A whiter shade of pale, Hungry eyes, All by myself, With a little help from my friends.

26. července 2001
Paul McCartney a Heather Millsová v Londýně oznamují, že se zasnoubili.

13. srpna 2001
Za 24 tisíc dolarů získává anonymní kupec umaštěný papír od pizzy s podpisy tří ze čtyř členů Beatles v dražbě v australském Melbourne. John Lennon, Paul McCartney a George Harrison se na papír od pizzy podepsali v roce 1964 během svého australského turné.

24. srpna 2001
Piano, na kterém John Lennon složil píseň Imagine, je opět vystaveno v liverpoolském muzeu Beatles. Anglický zpěvák George Michael zaplatil v roce 2000 v aukci za nástroj 1,5 miliónu liber, aby zabránil tomu, že bude zakoupen bohatým sběratelem a převezen do Spojených států nebo Japonska. Lennon piano koupil v Londýně v roce 1970.

září 2001
V Liverpoolu je otevřen čtyřhvězdičkový hotel pojmenovaný po Beatles. Má 120 pokojů a jedna noc stojí 3800 korun.

4. září 2001
Na festivalu v Benátkách v Itálii se koná premiéra krátkého animovaného filmu Tuesday, který produkoval a hudbu k němu složil Paul McCartney, který premiéru navštěvuje v doprovodu snoubenky Heather Millsové. Snímek režíroval Geoff Dunbar.

6. září 2001
V divadle Spirála v Praze se koná premiéra hudební revue ze života skupiny Beatles s názvem Brouci. Revue je dílem scenáristy Alexe Koenigsmarka a režiséra Jána Zemana. V rolích Beatles vystupují členové košické skupiny The Backwards (Dalibor Štroncer - John, Viktor Nižník - Paul, Fero Suchanský - George, Karol Najmík - Ringo), kteří v roce 1998 zvítězili na světovém beatlefestu v New Yorku. V inscenaci se představují například Jan Hrušínský (Paul), Jiří Langmajer (John), Pavel Kříž (Paul), Jaroslav Sypal (Ringo), Zdeněk David (George) a Karel Zich (Elvis Presley). V muzikálu zazní celkem 17 písní včetně She loves you, Something a Because, představení končí písní Hey Jude. Děj pořadu se opírá o zásadní momenty kariéry skupiny.

20. září 2001
Společnost Clear Channel se sídlem v Texasu, která vlastní téměř 1170 rozhlasových stanic po celých Spojených státech, vytvořila seznam 150 zakázaných písní. Ty by se kvůli útokům na Světové obchodní centrum a Pentagon 11. září neměly na rádiích hrát. Mezi ně patří píseň Beatles Ticket to ride. Naopak Imagine od Johna Lennona pomáhá lidem přenést se přes jejich zármutek. Mnoho rozhlasových stanic oznamuje, že tento seznam nebude brát na vědomí.

24. září 2001
Paul McCartney oznamuje, že hodlá v říjnu uspořádat charitativní koncert v New Yorku ve prospěch rodin hasičů, kteří přišli při zásahu v New Yorku o život.

30. září 2001
V londýnské Sotheby je vydražen dvoustránkový dopis Johna Lennona Stephenovi Bayleymu. V dopise ze dne 1. září 1967, kdy Beatles nahráli píseň I am the walrus, Lennon Bayleymu píše: "Všechno, co jsem kdy napsal, bylo vždy jen z legrace. Hlavně to dělám sám pro sebe. Ale nemusí to nutně odpovídat tomu, co si o tom skutečně myslím, je ti to jasné?"

2. října 2001
V New Yorku se koná koncert věnovaný památce Johna Lennona. Yoko Ono změnila charakter akce a výtěžek je věnovaný rodinám policistů a požárníků, kteří zahynuli v troskách Světového obchodního centra. Show s názvem Come together vysílají televizní stanice v přímém přenosu z Radio City Music Hall. Lennonovy písně zpívá jeho syn Sean, Lou Reed, Alanis Morissette, Craig David a další.

4. října 2001
Paul McCartney přednáší své verše na britském Národním dni poezie v londýnském West Endu.

5. října 2001
V londýnské Christie's je bez kupce dražen koncept dopisu Johna Lennona Paulu McCartneymu a jeho ženě Lindě, který dokumentuje napětí na počátku 70. let, jež vyvrcholilo rozpadem nejpopulárnější kapely všech dob. Psaní je plné škrtů, pravopisných chyb a neuctivých výrazů. Lennon se jízlivě zmiňuje o tom, jak je nakládáno s ním a jeho ženou Yoko Ono, netají se opovržením k Lindě, ale na druhou stranu city k Paulovi. Psaní naposledy změnilo majitele na počátku 90. let ve Spojených státech. Není známo, zda Lennon někdy odeslal konečnou verzi šestistránkového dopisu, který byl zřejmě napsán na přelomu let 1970 a 1971.

20. října 2001
V newyorské Madison Square Garden se koná dobročinný koncert věnovaný rodinám hasičů, kteří zahynuli v boji s následky teroristického útoku 11. září. Koncert pořádá Paul McCartney, který na závěr vystupuje s několika písněmi a písní Freedom složenou pro tuto příležitost. Den před koncertem rozdává v hasičských stanicích na Manhattanu sto vstupenek v hodnotě 200 tisíc dolarů. Spoluúčinkují: David Bowie, Mick Jagger, Eric Clapton, Elton John, Billy Joel, Backstreet Boys, Bon Jovi, Destiny's Child a další. Pro diváky je uvádí herci Jim Carrey, Meg Ryanová, Gwyneth Paltrowová, Susan Sarandonová a další.

23. října 2001
Britské zdravotnické úřady se Harrisonovi oficiálně omluvily za chyby při ošetřování Michaela Abrama. Přitom připustily, že pachatel nemocný schizofrenií byl špatně léčen, a omluvily se také jemu. Michael Abram vpadl v prosinci roku 1999 do Harrisonova domu jižně od Londýna a Harrisonovi způsobil nožem ránu na prsou. Abram tehdy napadl i Harrisonovu manželku Olivii, která svému muži trpícímu onemocněním plic přispěchala na pomoc. Harrison tehdy strávil dva dny v nemocnici a Abram byl poslán na neurčitou dobu na psychiatrickou kliniku. Lékaři neposoudili správně Abramův stav ani ho správně neošetřovali. Kritizovaly především skutečnost, že tento muž trpící schizofrenií byl měsíc před útokem na Harrisona propuštěn z léčby, aniž pro něho byla zajištěna následná péče.

9. listopadu 2001
George Harrison se vrací z newyorské nemocnice, kde podstoupil další léčbu rakoviny, do domácího ošetřování. Harrison byl pod dohledem Gila Ledermana, vyhlášeného specialisty na léčbu pokročilého stádia této zákeřné choroby. Údajně se nechal v nemocnici zapsat pod jménem George Arrias, čili pod dívčím jménem své manželky Olivie. Během nemoci ho navštívil Ringo Starr. V Británii vychází kniha Pauline Sutcliffe Stíny Beatles. Autorka, sestra bývalého baskytaristy Beatles Stuarta Sutcliffa, píše, že její bratr prožil s Johnem Lennonem milostný románek. Johna také obviňuje také z jeho smrti. Ve vídeňském depozitáři Mariahilfer Straße 88 se koná do 9. prosince výstava fotografií Lindy McCartney dokumentující éru rokenrolu, Beatles, Rolling Stones, Beach Boys nebo The Who. Důležité místo mají fotografie Paula McCartneyho.

13. listopadu 2001
Vychází CD Paula McCartneyho Driving rain. Písně: Lonely road, From a lover to a friend, She's given up talking, Driving rain, I do, Tiny bubble, Magic, Your way, Spinning on an axis, About you, Heather, Back in the sunshine again, Your loving flame, Riding into Jaipur, Rinse the raindrops, Freedom. Retrospektivní výstava zasvěcená pátému členovi Beatles Stuartu Sutcliffovi je otevřena v londýnské umělecké galerii. Sbírku nabízí k prodeji aukcionář Fleetwood Owen. Výstava obsahuje Sutcliffovy abstraktní malby, společně s náčrty a kresbami, ručně psanými texty písní a fotografiemi skupiny od jeho německé přítelkyně Astrid Kirchherrové. Jsou zde též dopisy, ve kterých diskutuje o životě skupiny v Hamburku. Výstava trvá do 30. listopadu.

22. listopadu 2001
Britská televizní stanice VH1 oznamuje výsledky hlasování divácké ankety o nejlepší album všech dob. Na 8. místě je album Beatles Revolver a na 9. místě Sgt. Pepper's lonely hearts club band. Anketu vyhráli U2 s albem The Joshua tree.

27. listopadu 2001
V Londýně se koná dražba předmětů spojených s Beatles. Je prodán barevný film z roku 1968 zachycující Lennona a Yoko Ono v jejich domě ve Weybridge. Ostatní předměty nejsou prodány: pódium z kostela St. Peter's Church v liverpoolské čtvrti Woolton, kde v červenci 1957 vystupoval John Lennon s Quarrymen, lampy a další předměty z kostela, plakáty a klavír použitý v písni Hey Jude, první kytara George Harrisona a klavír Baldwin, který Lennon daroval jednomu příteli.

29. listopadu 2001
V USA umírá na rakovinu George Harrison v přítomnosti své ženy Olivie a syna Dhaniho. Místo smrti je utajeno, původní adresa Coldwater Canyon Drive v Beverly Hills neexistuje. Celý svět truchlí, k jeho památce se vyjadřují slavní lidé ze všech odvětví, včetně politiků (např. Paul McCartney, Yoko Ono, Tony Blair, Alan Williams, Bob Geldof, George Martin, Alan Clayson, Gerry Scott, Václav Havel, Miroslav Žbirka, Josef Laufer).

30. listopadu 2001
Jsou zpopelněny ostatky George Harrisona. Část jeho popela odváží Olivia a Dhani do Indie, kde má být ve Varánasí rozptýlen do řeky Gangy. Na památku George Harrisona Liverpool stáhl vlajky na půl žerdi, v Abbey Road se objevily květy, premiér Tony Blair připomněl, že celá jeho generace s Beatles vyrůstala. Královna vyjádřila smutek. Královská garda při střídání stráží před Buckinghamským palácem zahrála Harrisonovu píseň. Ve zpravodajství, které ještě ráno začínalo Afghánistánem, se smrt George Harrisona stala dopoledne zprávou číslo jedna. Kytice přinášejí příznivci také k Harrisonovu sídlu Friar Park v Henley-on-Thames. Doktoři z nemocnice princezny Margarety ve Windsoru připomněli, že jej operovali kvůli rakovině a že podstoupil také radiační léčbu v nemocnici Royal Marsden v Londýně. Od té doby se nechával pravidelně jednou ročně vyšetřit v klinice Mayo v Minnesotě, kde také letos objevili nádor, který ho nakonec zahubil. Paul McCartney se přiznal, že pořád doufal, že nějaký zázrak Harrisona zachrání. Paul McCartney získává hlavní cenu v soutěži britského pořadu Top of the pops, ale cenu věnuje "s láskou mému bratru Georgovi, bez něhož by se to bývalo nestalo".

2. prosince 2001
Rodina George Harrisona vyzývá příznivce, aby věnovali příští den minutu tiché meditaci. V Muzeu Beatles v Liverpoolu je otevřena kondolenční kniha, kde je nyní na tisíc podpisů. Město plánuje na druhý den večerní shromáždění se svíčkami. Britské noviny Sunday Times zveřejňují zprávu, že George Harrison před svou smrtí nahrál album s 25 písněmi, které se jmenuje Portrait of a leg. O jeho vydání má rozhodnout Olivia Harrisonová.

5. prosince 2001
Londýnský list Daily Telegraph zveřejňuje zprávu, že George Harrison pamatoval ve své závěti také na duchovní hnutí Hare Krišna. Hodnota Harrisonova majetku se odhaduje na 214 miliónů liber, 20 miliónů by mělo připadnout hnutí, zbývající majetek odkázal Harrison ještě před skonem své druhé manželce Olivii a synovi Dhanimu. Hnutí navíc může do budoucna počítat i s tantiémy, které vyplynou z prodeje Harrisonových hudebních nahrávek. Harrison věnoval před svou smrtí také milión dolarů na výstavbu chrámu v indickém svatém městě Váránasí.

8. prosince 2001
Společnost EMI oznamuje, že bude znovu vydán singl George Harrisona My sweet Lord. Výtěžek z prodeje bude věnován charitativním organizacím. Zároveň je zveřejněna zpráva, že se zvažuje o prodeji školní zprávy liverpoolské školy Institure High School z roku 1959 o George Harrisonovi, kterou vlastní učitel John Murray. Výtěžek by měl připadnout liverpoolské nadaci pro výzkum rakoviny. Školní zpráva uvádí, že Harrison patřil mezi nejhorších pět žáků ve třídě. Autor zprávy doporučil Harrisonovi, aby zvažoval zaměstnání u elektrárenské společnosti nebo v obchodním domě. Kuba zahajuje týden oslav Johna Lennona, v rámci kterých se budou konat koncerty, umělecké trhy a knižní a dokumentární výstavky.

12. prosince 2001
Společnost EMI oznamuje, že singl George Harrisona My sweet Lord vyjde znovu 14. ledna 2002.

14. prosince 2001
Astronauty na palubě amerického raketoplánu Endeavour budí píseň George Harrisona Here comes the sun. Je zveřejněna zpráva, že liverpoolský klub Cavern má nového majitele, londýnskou společnost Warner Estate Holdings, který hodlá komplex budov zrenovovat.

20. prosince 2001
Heather Millsová, s níž se zasnoubil Paul McCartney, tvrdí, že její vztah k Paulovi není založen na penězích. V rozhovoru pro rozhlasovou stanici BBC prohlásila, že kdyby šla po penězích, našla by si někoho bohatšího. McCartney patří se svým majetkem 713 miliónů liber mezi nejbohatší britské občany. Svého snoubence Heather označila za "pořádného chlapa".