Kontakt

Copyright Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
1996-2020

23. února 1998
V USA vychází kompilační CD Lennon legend (EMI/Parlophone). Obsah je totožný s britským vydáním.

17. dubna 1998
Linda McCartney umírá na rakovinu prsu. Když bylo Paulovi 14, jeho matka zemřela také na tuto nemoc.

7. května 1998
George Harrison svědčí u soudu proti dalšímu vydávání nahrávek Beatles ze Star clubu. Harrison označuje nahrávky jako "mizerné". Ed Taylor, který 31. prosince 1962 koncert zaznamenal, prohlašuje, že měl povolení od Johna Lennona. Právník Beatles poukazuje na to, že Beatles měli v té době smlouvu s EMI a George Harrison ho podporuje: "Jeden ožrala s nahrávkou opilců nepředstavuje obchodní smlouvu. Jediný člověk, který by k tomu mohl něco říct, je mrtvý, a nemůže sem přijít a říct, že je to špatné." Následující den soud rozhoduje ve prospěch Beatles a originální pásky musí být předány jejich právníkům.

8. května 1998
Anglický soud vydává příkaz k zastavení prodeje a dalšího vydávání nahrávek Beatles ze Star klubu. Bývalí členové Beatles a Yoko Ono požádali soud o zabránění prodeje dalších CD s nahrávkami ze Star klubu firmou Lingasong Music Ltd.

18. května 1998
V televizním pořadu CBS Really big show: Ed Sullivan's 50th anniversary je odvysílán klip k písni Beatles Help! z 14. srpna 1965.

16. června 1998
V USA vychází CD Ringo Starra Vertical man. Skladby: One, What in the world, Mindfield, King of broken hearts, Love me do, Vertical man, Drift away, I was walkin', La de da, Without understanding, I'll be fine anywhere, Puppet, I'm yours. V písních King of broken hearts a I'll be fine anywhere hraje George Harrison, v písních What in the world, I was walkin' a La de da hraje Paul McCartney.

29. června 1998
George Harrison oznamuje, že podstupuje léčbu rakoviny hrtanu. "Nechystám se ještě umřít." Léčba je úspěšná, příčinou onemocnění jsou podle Harrisona cigarety.

8. července 1998
USPS (Poštovní úřad Spojených států) oznamuje, že v září 1999 vyjde pamětní poštovní známka s tématem Beatles. Známka bude vydána jako součást oslav století poštovní známky. Americká veřejnost dostala možnost vybrat lidi, místa a události, které by chtěli na známkách mít. Hlasovalo téměř milión lidí. V kategorii zábava a umění zvítězili Beatles. Za nimi skončil Woodstock a Star Trek, kteří se objeví také na patnáctikusovém aršíku. Nejúspěšnějším kandidátem se stal člověk na Měsíci.

23. července 1998
Paul McCartney písemně protestuje na univerzitě v San Franciscu proti používání opic k pokusům ohledně vysokých frekvencí a hlasitosti zvuku.

10. října 1998
V aukci je prodána báseň Johna Lennona za 3352 liber. Báseň s názvem Fuck you obsahuje pouze 104x zopakované spojení těchto slov a byla v roce 1969 poslána fanynce Susan Bakerové na dotaz, zda by jí Lennon nemohl napsat báseň. Dílo je podepsáno Lennonem a Yoko Ono. K básni je přiložen Lennonův dopis s povolením zveřejnit báseň po jejím provdání.

20. října 1998
V USA vychází CD The Fireman (Paul McCartney a Youth) Rushes (EMI/Capitol). Skladby: Watercolour guitars, Palo Verde, Auraveda, Fluid, Appletree cinnabar amber, Bison, 7am, Watercolour rush. Je to druhé album The Fireman.

2. listopadu 1998
V Británii vychází kompilační 4CD John Lennon Anthology a jednodiskový výběr z tohoto alba Wonsaponatime (EMI/Parlophone). 4CD obsahuje skladby: Working class hero, God, I found out, Hold on, Isolation, Love, Mother, Remember, Imagine, Fortunately, Baby please don't go, Oh my love, Jealous guy, Maggie Mae, How do you sleep?, God save Oz, Do the Oz, I don't want to be a soldier, Give peace a chance, Look at me, Long lost John, New York City, Attica state (live), Imagine (live), Bring on the Lucie (Freda peeple), Woman is the nigger of the world, Geraldo Rivera - One to one concert, Woman is the nigger of the world (live), It's so hard (live), Come together (live), Happy xmas, Luck of the Irish (live), John Sinclair (live), The David Frost show, Mind games (I promise), Mind games (Make love, not war), One day at a time, I know, I'm the greatest, Goodnight Vienna, Jerry Lewis telethon, A kiss is just a kiss, Real love, You are here, What you got, Nobody loves you when you're down and out, Whatever gets you through the night (home), Whatever gets you through the night (studio), Yesterday (parody), Be bop a lula, Rip it up/Ready Teddy, Scared, Steel and glass, Surprise surprise (Sweet bird of paradox), Bless you, Going down on love, Move over Ms. L, Ain't she sweet, Slippin' and slidin', Peggy Sue, Bring it on home to me/Send me some lovin', Phil and John 1, Phil and John 2, Phil and John 3, When in doubt fuck it, Be my baby, Stranger's room, Old dirt road, I'm losing you, Sean's little help, Serve yourself, My life, Nobody told me, Life begins at 40, I don't wanna face it, Woman, Dear Yoko, Watching the wheels, I'm stepping out, Borrowed time, The Rishikesh song, Sean's loud, Beautiful boy, Mr. Hyde's gone (Don't be afraid), Only you, Grow old with me, Dear John and something more - The great wok, Mucho Mungo, Satire 1, Satire 2, Satire 3, Sean's in the sky, It's real. Součástí kompletu je šedesátistránkový booklet s fotografiemi, obrázky a kresbami Johna Lennona. CD Wonsaponatime obsahuje skladby z kompletu: I'm losing you, Working class hero, God, How do you sleep?, Imagine (take 1), Baby please don't go, Oh my love, God save Oz, I found out, Woman is the nigger of the world (live), A kiss is just a kiss (As time goes by), Be bop a lula, Rip it up/Ready Teddy, What you got, Nobody loves you when you're down and out, I don't wanna face it, Real love, Only you, Grow old with me, Sean's in the sky, Serve yourself.

3. listopadu 1998
V USA vychází kompilační 4CD John Lennon anthology a jednodiskový výběr z tohoto alba Wonsaponatime (Capitol). Obsah alb je totožný s britským vydáním.

10. prosince 1998
V londýnské aukční síni Christies jsou prodány některé nahrávky Beatles z koncertu v roce 1963 za 25.300 liber. Jedná se o koncert s deseti písněmi z Gaumont Theatre v Bournemouthu ve velmi vysoké kvalitě (jeden ze šesti koncertů z jejich působení na tomto místě mezi 19.-24. srpnem 1963). Dále je vydražen komplet autogramů pěti Beatles: Johna Lennona, Paula McCartneyho, George Harrisona, Pete Besta a Stuarta Sutcliffa, které dali jedné liverpoolské fanynce v roce 1961, cena 5195 liber.