Kontakt

Copyright Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
1996-2020

26. února 1997
Beatles získávají cenu Grammy za nejlepší výkon jako duo nebo skupina za Free as a bird, nejlepší videoklip za Free as a bird, nejlepší hudební video za The Beatles Anthology. George Harrison komentuje: "Překvapivé! Je dobré vědět, že lidé mají stále rádi Beatles."

10. března 1997
Paul McCartney je oficiálně pasován na rytíře.

6. května 1997
V USA vychází singl Paula McCartneyho The world tonight/Looking for you/Oobu joobu part 1 (Capitol).

27. května 1997
V USA vychází CD Paula McCartneyho Flaming pie (Capitol). Skladby: The song we were singing, The world tonight, If you wanna, Somedays, Young boy, Calico skies, Flaming pie, Heaven on a Sunday, Used to be bad, Souvenir, Little willow, Really love you, Beautiful night, Great day. Na albu se podílí také Jeff Lynne, Steve Miller, syn James McCartney (Heaven on a Sunday), Linda McCartney (Heaven on a Sunday, Beautiful night, Great day), Ringo Starr (Really love you, Beautiful night). 18 týdnů v hitparádě Billboardu, nejvyšší umístění: 2.

20. června 1997
John Lennon získává posmrtně stříbrný klíč za přispění k světovému míru a britské hudbě. Cenu přebírá Yoko Ono, která říká, že John věřil v léčivou moc hudby. Plastika Johna Lennona, která je během slavnostního oběda vydražena, putuje do muzea Beatles v Liverpoolu.

srpen 1997
George Harrison má podezření na výskyt rakoviny, ačkoli je toto jeho podezření lékaři popíráno. Za rok se ovšem ukáže, že George měl pravdu.

12. srpna 1997
V USA vychází CD Ringo Starr and his third All-Starr Band (Blockbuster Exclusive). Nahráno živě během koncertu v Tokiu 27. června 1995. S Ringo Starrem vystupuje John Entwistle, Billy Preston, Mark Farner, Randy Bachman, Felix Cavaliere, Zak Starkey, Mark Rivera. Ringo zpívá písně Don't go where the road don't go, I wanna be your man, It don't come easy, Boys, You're sixteen, Yellow submarine. Na albu jsou dále skladby: Locomotion, Nothin' from nothin', No sugar tonight, People gotta be free, Boris the spider, You ain't seen nothin' yet.

21. srpna 1997
Suffolk County News Desk přináší zprávu, že Marie a Mike Powerovi, majitelé restaurace Sgt. Pepper's, plánují expanzi sítě restaurací do východní Anglie a celého světa. Mají již tucet nabídek.

23. září 1997
V USa vychází CD Paula McCartneyho Standing stone. Skladby: Movement 1 - After heavy light years, Movement 2 - He awoke startled, Movement III - Subtle colours merged soft, Movement IV - Stings pluck horns blow. Nejvyšší umístění v hitparádě Billboardu: 1 na devět týdnů.

14. října 1997
V londýnské Royal Albert Hall se koná premiéra symfonie sira Paula McCartneyho Standing stone.

27. října 1997
V Británii vychází kompilační CD Lennon legend (EMI/Parlophone). Skladby: Imagine, Instant karma, Mother, Jealous guy, Power to the people, Cold turkey, Love, Mind games, Whatever gets you through the night, #9 dream, Stand by me, (Just like) Starting over, Woman, Beautiful boy (Darling boy), Watching the wheels, Nobody told me, Borrowed time, Working class hero, Happy xmas (War is over), Give peace a chance.