Kontakt

Copyright Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
1996-2020

4. března 1996
V USA a Británii vychází singl Beatles Real love/Baby's in black/Yellow submarine/Here there and everywhere (Capitol, Parlophone/Apple). Nejvyšší umístění v britské hitparádě: 4, v americké hitparádě Billboardu: 11.

8. března 1996
Britští fanoušci Beatles jsou pobouřeni, když rádio BBC1 odmítá vysílat píseň Beatles Real love. Autoři pořadu pro mladé to zdůvodňují tím, že tato píseň "není tím, co by naši posluchači chtěli slyšet". Písni také údajně chybí hlubší hodnota. Fanoušci poukazují na to, že singl Real love je na čtvrté příčce hitparády stejně jako byla skladba Free as a bird, kterou rádio hrálo. BBC1 však zůstává neoblomná.

18. března 1996
V USA a Británii vychází 2CD The Beatles anthology 2 (Capitol/Apple/EMI, Parlophone/EMI). Skladby: Real love, Yes it is, I'm down, You've got to hide your love away, If you've got trouble, That means a lot, Yesterday, It's only love, I feel fine, Ticket to ride, Yesterday, Help!, Everybody's trying to be my baby, Norwegian wood (This bird has flown), I'm looking through you, 12-bar original, Tomorrow never knows, Got to get you into my life, And your bird can sing, Taxman, Eleanor Rigby (strings only), I'm only sleeping (rehearsal), I'm only sleeping (take 1), Rock and roll music, She's a woman, Strawberry fields forever (demo sequence), Strawberry fields forever (take 1), Strawberry fields forever (take 7 & edit piece), Penny Lane, A day in the life, Good morning good morning, Only a northern song, Being for the benefit of Mr. Kite (takes 1 & 2), Being for the benefit of Mr. Kite (take 7), Lucy in the sky with diamonds, Within you without you (instrumental), Sgt. Pepper's lonely hearts club band (reprise), You know my name (Look up the number), I am the walrus, The fool on the hill (demo), Your mother should know, The fool on the hill (take 4), Hello goodbye, Lady Madonna, Across the universe. Nejvyšší umístění v britské a americké hitparádě: 1. Během prvního týdne je v USA prodáno 440 tisíc kopií alba.

18. června 1996
Dodávka Chrysler, se kterou John a Yoko projeli v roce 1972 USA, je v Sotheby's vydražena za 20.700 dolarů (pouze o 4300 dolarů více, než je vyvolávací cena).

28. června 1996
Walter Shenson oznamuje, že filmy Beatles A hard day's night a Help! jsou restaurovány a objeví se na Film preservation festivalu pořádaném americkou kabelovou televizí American movie classics. Shenson také oznamuje, že získal práva k obarvení filmu A hard day's night.

19. září 1996
TV londýnské Sotheby's je vydražen za 66400 liber rukopis písně Johna Lennona Being for the benefit of Mr. Kite. Text písně byl napsán v roce 1967 Lennonem podle cirkusového plakátu z devatenáctého století. V roce 1993 byl vydražen za 45400 liber spolu s textem I am the walrus. Za nejvyšší částku byl do té doby vydražen rukopis McCartneyho písně Getting better, a to za 161 tisíc liber. Dále byl vydražen Lennonův rukopis písně With a little help from my friends s pracovním názvem Bad finger boogie, a to za 80 tisíc liber. V aukci byly také prodány Lennonovy brýle za 6325 liber a třicetipětivteřinový amatérský záběr z vystoupení Beatles na Valentýna v roce 1961 v klubu Cassanova, a to za 15 tisíc liber (vyvolávací cena činila 70 tisíc liber). V němém filmu, který je prvním obrazovým záznamem Beatles, jsou členové skupiny zachyceni v černých kožených oblecích. Film prodal syn fanouška, který tento snímek natočil.

29. září 1996
Je zveřejněno, že anonymním kupcem McCartneyho rukopisu písně Hey Jude v aukci je Julian Lennon, který ho koupil za 25 tisíc liber. Píseň napsal Paul McCartney pro Juliana po rozvodu Johna Lennona s Cynthií v roce 1968.

12. října 1996
V Británii vychází 2CD The Beatles anthology 3 (Parlophone/Apple). Skladby: A beginning, Happiness is a warm gun, Helter skelter, Mean Mr. Mustard, Polythene Pam, Glass onion, Junk, Piggies, Honey pie, Don't pass me by, Ob-la-di ob-la-da, Good night, Cry baby cry, Blackbird, Sexy Sadie, While my guitar gently weeps, Hey Jude, Not guilty, Mother nature's son, Glass onion, Rocky Raccoon, What's the new Mary Jane, Step inside love/Los paranoias, I'm so tired, I will, Why don't we do it in the road, Julia, I've got a feeling, She came in through the bathroom window, Dig a pony, Two of us, For you blue, Teddy boy, Rip it up/Shake rattle and roll/Blue suede shoes, The long and winding road, Oh! Darling, All things must pass, Mailman bring me no more blues, Get back, Old brown shoe, Octopus's garden, Maxwell's silver hammer, Something, Come together, Come and get it, Ain't she sweet, Because, Let it be, I me mine, The end.

22. října 1996
Geoff Baker oznamuje, že "Beatles jsou nyní větší než Beatles". Tvrzení vychází z faktu, že v roce 1996 se prodalo nejvíce alb Beatles. Ke konci roku 1996 Beatles prodali 6 miliónů kusů alb a 13 miliónů kusů alb Anthology 1 a 2. S Anthology 3 se toto číslo zvyšuje na 20 miliónů prodaných kopií. Průzkumy ukazují, že 41 procent kupujících jsou fanoušci narození po roce 1970.

29. října 1996
V USA vychází 2CD The Beatles Anthology 3 (Capitol/Apple/EMI). Obsah je totožný s britským vydáním. V americké hitparádě se okamžitě ocitá na prvním místě.

listopad 1996
Na VHS a laserdisku poprvé vychází film The Rolling Stones' Rock and roll circus z prosince 1968. Plechové krabice s filmem byly po celou dobu uloženy pod stolem a v koupelně, protože nikdo nevěděl, co s nimi. Manažer Rolling Stones Ian Stewart ve snaze zachránit film před poškozením schoval krabice do stodoly, aniž by to někomu prozradil. Členové skupiny předpokládali, že je film ztracen, a nezajímali se o jeho osud. Po Stewartově smrti ho našla pod sekačkou na trávu jeho žena. Ve filmu vystupuje také John Lennon, kterého v písni Yer blues doprovází Eric Clapton (kytara), Keith Richards (baskytara), Mitch Mitchell (bicí). Poté hrají spolu s Yoko Ono a houslistou Ivry Gitlisem Her blues. Ve filmu se objevují také Who, Jethro Tull, Taj Mahal, Marianne Faithfull a Rolling Stones. Jako kytarista se s Jethro Tull objevuje Tony Iommi, pozdější zakladatel Black Sabbath. S Jethro Tull hrál pouze několik týdnů za chybějícího kytaristu Micka Abrahamse.

7. listopadu 1996
Yoko Ono otevírá vystavu litografií Johna Lennona v obchodním domě v Promenade Mall v Woodland Hills. 325 obrázků s ručním podpisem je nabídnuto k prodeji. Cena činí 200 až 12 tisíc dolarů za kus. K poctě práce svého zesnulého manžela Yoko říká: "Jsem umělkyně jako on, a tak vím, že nemohu udělat to, co vytvořil on." Když je dotázána, zda si myslí, že obchodní dům je vhodné místo pro tuto výstavu, Yoko odvětí, že John tvořil pro lidi a jeho práce jsou již v Muzeu moderního umění. Poukazuje na to, že obchodní dům navštíví mnohem více lidí, než uměleckou galerii.

9. prosince 1996
V Británii vychází CD George Harrisona Electronic sound (EMI/Apple/Zapple).

30. prosince 1996
Je oznámeno, že Paul McCartney získá rytířský titul a nadále bude zván jako Sir Paul McCartney. Paul toto ocenění přijímá "jménem všech lidí z Liverpoolu a ostatních Beatles, bez kterých by to nebylo možné. Doufám, že si to zasloužím." George a Ringo nazývají Paula "Jeho svátostí".