Kontakt

Copyright Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
1996-2020

13. února 1995
V Británii vychází singl Beatles Baby it's you/I'll follow the sun/Devil in her heart/Boys (Parlophone/Apple). Nejvyšší umístění v hitparádě: 7.

20. března 1995
V USA vychází singl Beatles Baby it's you/I'll follow the sun/Devil in her heart/Boys (Capitol).

25. března 1995
Yoko Ono a Paul McCartney se účastní společného nahrávání písně Yoko Hiroshima's sky is always blue na památku 50. výročí svržení atomové bomby na Hirošimu. Přítomni jsou také Linda McCartney a Sean Lennon.

21. listopadu 1995
V USA a Británii vychází 2CD The Beatles anthology 1 (Capitol/Apple/EMI, Parlophone/Apple). Skladby: Free as a bird, Speech: John Lennon, That'll be the day, In spite of all the danger, Speech: Paul McCartney, Hallelujah I love her so, You'll be mine, Cayenne, Speech: Paul, My Bonnie, Ain't she sweet, Cry for a shadow, Speech: John, Speech: Brian Epstein, Searchin', Three cool cats, The sheik of Araby, Like dreamers do, Hello little girl, Speech: Brian Epstein, Besame mucho, Love me do, How do you do it, Please please me, One after 909 (false starts), One after 909, Lend me your comb, I'll get you, Speech: John, I saw her standing there, From me to you, Money (That's what I want), You really got a hold on me, Roll over Beethoven, She loves you, Till there was you, Twist and shout, This boy, I want to hold your hand, Speech: Eric Morecambe and Ernie Wise, Moonlight bay, Can't buy me love, All my loving, You can't do that, And I love her, A hard day's night, I wanna be your man, Long tall Sally, Boys, Shout, I'll be back (demo), I'll be back (complete), You know what to do, No reply (demo), Mr. Moonlight, Leave my kitten alone, No reply, Eight days a week (false starts), Eight days a week, Kansas City/Hey hey hey hey. Nejvyšší umístění v USA: 2 na tři týdny, nejvyšší umístění v britském žebříčku: 2. V USA je během prvního týdne prodáno 855 tisíc kopií alba.

30. listopadu 1995
2CD The Beatles anthology 1 je na první příčce americké hitparády.

4. prosince 1995
V USA a Británii vychází singl Beatles Free as a bird/I saw her standing there/This boy/Christmas time (Is here again) (Capitol, Parlophone/Apple). Nejvyšší umístění v britské hitparádě: 2, v americké hitparádě: 6. 2CD The Beatles anthology 1 je na první příčce německé hitparády.

7. prosince 1995
2CD The Beatles anthology 1 je druhý týden na první příčce americké hitparády.

8. prosince 1995
K 15. výročí smrti Johna Lennona vychází osm poštovních známek v osmi různých zemích: Antigua, Azerbajdžán, Ghana, Guyana, Maledivy, Mali, Nikaragua, Palau. Známky jsou zveřejněny během soukromé oslavy v Hard Rock Café na 57th Street v New Yorku. Na oslavě nechybí Dion, Billy J. Kramer, Peter Noone, Sid Bernstein a David Peel. Známky jsou výsledkem úzké spolupráce Yoko Ono a Státní filatelistické společnosti.

14. prosince 1995
2CD The Beatles anthology 1 je třetí týden na první příčce americké hitparády.