Kontakt

Copyright Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
1996-2020

19. února 1990
V USA vychází CD The John Lennon collection (Capitol). Obsahuje navíc písně: Happy xmas (War is over), Stand by me, Move over Ms. L, Cold turkey.

19. února 1990
V Británii vychází album Bucka Owense Act naturally (Capitol), které obsahuje také duet s Ringo Starrem Act naturally.

21. února 1990
Paul McCartney získává cenu Grammy za celoživotní dílo.

5. března 1990
V Británii vychází znovu singl Beatles Let it be/You know my name (Look up the number) (Parlophone). Vychází také jako picture disc k dvacátému výročí vydání singlu.

1. dubna 1990
V USA vychází 2CD Johna Lennona Some time in New York City (Capitol).

10. dubna 1990
Magazín Minor planet circular zveřejňuje zprávu o pojmenování čtyř nově objevených asteroidů astronomem B.A. Skiffem. Jména asteroidů jsou Lennon (4147, objeven 12.1.1983), McCartney (4148, objeven 11.7.1983), Harrison (4149, objeven 9.3.1984) a Starr (4150, objeven 31.8.1984). Navrhovaná jména jsou přednesena Mezinárodní astronomické unii s krátkým vysvětlením. Důvody pro pojmenování asteroidu 4150 po Ringo Starrovi jsou takovéto: "Je to známý Liverpudlián se suchým humorem, který se náhodou ocitl za bicími skupiny Beatles během jejich začátku v Hamburku." Asteroidy nejsou pojmenovány deset let po objevení, každý může navrhnout jejich název. Asteroid Jerry Garcia je pojmenován na základě e-mailové ankety. Další asteroidy, které nesou jméno některého hudebníka: Eric Clapton, Carlos Santana, Frank Zappa, Jean Michel Jarre, Mike Oldfield.

17. dubna 1990
V Británii vychází znovu LP McCartney (EMI) k dvacátému výročí jeho vydání.

5. května 1990
V Pier Head na březích řeky Mersey v Liverpoolu se koná pamětní koncert k poctě Johna Lennona. Organizátorem je Yoko Ono a výtěžek je určen stipendijní fond Johna Lennona Greening of the world.

25. května 1990
V USA vychází LP Jeff Healy Bandu Hell to pay, které obsahuje cover verzi písně George Harrisona While my guitar gently weeps, ve které George zpívá doprovodný zpěv a hraje na akustickou kytaru.

6. října 1990
Rádio BBC začíná vysílat desetihodinový seriál In my life: Lennon remembered.

8. října 1990
V Británii vychází CD, LP a kazeta Ringo Starr and his All-Starr band (EMI). Obsahuje záznam koncertu z 3.-4. září 1989 z Greek Theater v Los Angeles. Ringo hraje na bicí a zpívá v písních It don't come easy, No no song, Honey don't, You're sixteen, Photograph. Na albu jsou skladby dalších interpretů: Dr. John, Levon Helm, Nils Lofgren, Clarence Clemmons, Rick Danko, Billy Preston a Joe Walsh.

9. října 1990
Přes 1000 rozhlasových stanic v 50 zemích vysílá Lennonovu píseň Imagine k jeho padesátým narozeninám. Akce je pod záštitou OSN.

12. října 1990
V USA vychází CD, LP a kazeta Ringo Starr and his All-Starr band (EMI). Obsahuje záznam koncertu z 3.-4. září 1989 z Greek Theater v Los Angeles. Vychází také limitované vydání, které obsahuje další CD s písněmi Act naturally, It don't come easy a Rocky mountain way.

29. října 1990
V Británii vychází CD, LP a kazeta The Traveling Wilburys volume 3 (Wilbury/Warner Brothers). Je to druhé album Traveling Wilburys, jehož členy jsou George Harrison, Bob Dylan, Tom Petty a Jeff Lynne. Album je věnováno památce Lefty Wilburyho (Roy Orbison). Skladby: She's my baby, The devil's been busy, Where were you last night?, Wilbury twist, If you belonged to me, Inside out, Seven deadly sins, Poor house, Cool dry place, New blue moon, You took my breath away.

30. října 1990
V USA a Británii vychází 4CD Lennon (Capitol, EMI). Obsahuje 73 písní Johna Lennona: Give peace a chance, Blue suede shoes, Money, Dizzy miss Lizzy, Yer blues, Cold turkey, Instant karma!, Mother, Hold on, I found out, Working class hero, Isolation, Remember, Love, Well well well, Look at me, God, My mummy's dead, Power to the people, Well (Baby please don't go), Imagine, Crippled inside, Jealous guy, It's so hard, Give me some truth, Oh my love, How do you sleep?, How? Oh Yoko!, Happy xmas (War is over), Woman is the nigger of the world, New York City, John Sinclair, Come together, Hound dog, Mind games, Aisumasen (I'm sorry), One day (At a time), Intuition, Out the blue, Whatever gets you through the night, Going down on love, Old dirt road, Bless you, Scared, #9 dream, Surprise surprise (Sweet bird of paradox), Steel and glass, Nobody loves you (When you're down and out), Stand by me, Ain't that a shame, Do you want to dance, Sweet little sixteen, Slippin' and slidin', Angel baby, Just because, Whatever gets you through the night, Lucy in the sky with diamonds, I saw her standing there, (Just like) Starting over, Cleanup time, I'm losing you, Beautiful boy (Darling boy), Watching the wheels, Woman, Dear Yoko, I'm stepping out, I don't wanna face it, Nobody told me, Borrowed time, (Forgive me) My little flower princess, Every man has a woman sho loves him, Grow old with me. Zpočátku byl do USA komplet dovážen, dokud Capitol nevylisoval vlastní kopie, a na prvních kopiích chyběla v seznamu skladba Imagine. V USA vychází CD, LP a kazeta The Traveling Wilburys volume 3 (Wilbury/Warner Brothers). Je to druhé album Traveling Wilburys, jehož členy jsou George Harrison, Bob Dylan, Tom Petty a Jeff Lynne. Album je věnováno památce Lefty Wilburyho (Roy Orbison). Obsah je totožný s britským vydáním.

5. listopadu 1990
V USA a Británii vychází 2CD, 3LP a dvě kazety Paula McCartneyho Tripping the live fantastic (Capitol, Parlophone). Obsahuje záznam z koncertního turné 1989-1990. Skladby: Showtime, Inner city madness, Together, Crackin' up, Matchbox, Sally, Don't let the sun catch you crying, Figure of eight, Jet, Rough ride, Got to get you into my life, Band on the run, Birthday, Ebony and ivory, We got married, Maybe I'm amazed, The long and winding road, The fool on the hill, Sgt. Pepper's lonely hearts club band, Can't buy me love, Put it there, Things we said today, Eleanor Rigby, This one, My brave face, Back in the USSR, I saw her standing there, Twenty flight rock, Coming up, Let it be, Ain't that a shame, Live and let die, If I were not upon a stage, Hey Jude, Yesterday, Get back, Golden slumbers/Carry that weight/The end.

12. listopadu 1990
V Británii vychází 2CD a dvě kazety John and Yoko - the interview (BBC Radio collection). Obsahuje rozhovor Andy Peeblese s Johnem Lennonem z 6. prosince 1980. Malá část rozhovoru nebyla v původním rozhlasovém vysílání.

19. listopadu 1990
V USA a Británii vychází CD a kazeta Paula McCartneyho Tripping the live fantasic: highlights! (Capitol, Parlophone). Album je zkrácenou verzí 2CD, 3LP a dvou kazet, které vyšly před dvěma týdny. Skladby: Put it there, Got to get you into my life, Birthday, We got married, The long and winding road, Sgt. Pepper's lonely hearts club band, Can't buy me love, Things we said today, Eleanor Rigby, My brave face, Back in the USSR, I saw her standing there, Coming up, Let it be, Hey Jude, Get back, Golden slumbers/Carry that weight/The end. V Británii vychází místo Put it there píseň All my trials. Firma Columbia vydala dvanáctipalcovou desku s pěti písněmi, z nichž jedna je All my trials (jediné vydání této písně v USA).

14. prosince 1990
V Británii vychází CD Testimony (Magnum Music Group). Obsahuje interview s Johnem Lennonem pro rádio RKO z 8. prosince 1980. Materiál je o 18 minut delší než předtím vydané verze tohoto rozhovoru (Reflections and poetry, The last word).