Kontakt

Copyright Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
1996-2020

23. ledna 1989
V USA vychází singl, CD singl a kazeta Traveling Wilburys End of the line/Congratulations (Wilbury). V Británii vychází CD singly Beatles: I want to hold your hand/This boy, Can't buy me love/You can't do that (Parlophone).

30. ledna 1989
V USA a Británii vychází CD a LP Johna Lennona a Yoko Ono Double fantasy (Capitol, EMI).

únor 1989
V USA vychází CD singl Beatles I want to hold your hand/This boy (Capitol).

20. února 1989
V Británii vychází singl Traveling Wilburys End of the line/Congratulations (Wilbury/Warner Brothers). Vychází také CD singl a dvanáctipalcový singl s jinou verzí End of the line.

24. února 1989
V USA vychází CD a LP Starr struck: Best of Ringo Starr vol. 2 (Rhino). Obsah: Wrack my brain, In my car, Cookin' (In the kitchen of love), I keep forgettin', Hard times, Hey! Baby, A dose of rock and roll, Private property, Can she do it likes she dances, Heart on my sleeve, Sure to fall (In love with you), She's about a mover. CD obsahuje navíc písně: Attention, Who needs a heart, Hopeless, You belong to me.

21. března 1989
V USA vychází CD komplet Paula McCartneyho, který obsahuje alba: McCartney, Red rose speedway, Ram, McCartney II (Capitol).

1. dubna 1989
Světová premiéra filmu Johna Lennona a Yoko Ono z roku 1971 Ten for two z koncertu pro Johna Sinclaira z 10. prosince 1971. Promítá se v Royal Oak Music Theater a v Michigan Theater v Ann Arbor.

3. dubna 1989
V Británii vychází CD singly Beatles: I feel fine/She's a woman, Help!/I'm down, Ticket to ride/Yes it is, A hard day's night/Things we said today (EMI).

4. dubna 1989
Paul McCartney dostává cenu Ivora Novello za propagaci britské hudby.

10. dubna 1989
V Británii vychází znovu singl Beatles Get back/Don't let me down (Parlophone). Vychází také jako picture disc k dvacátému výročí vydání singlu.

8. května 1989
V Británii vychází CD singly Beatles: Paperback writer/Rain, Yellow submarine/Eleanor Rigby, Strawberry fields forever/Penny Lane, We can work it out/Day tripper (EMI).

10. května 1989
V USA vychází singl a kazeta Paula McCartneyho My brave face/Flying to my home (Capitol).

30. května 1989
V Británii vychází znovu singl Beatles The ballad of John and Yoko(Old brown shoe (Parlophone). Vychází také jako picture disc k dvacátému výročí vydání singlu.

5. června 1989
V Británii vychází CD, LP a kazeta Paula McCartneyho Flowers in the dirt (Parlophone). Skladby: My brave face, Rough ride, You want her too, Distractions, We got married, Put it there, Figure of eight, This one, Don't be careless love, That day is done, How many people, Motor of love. CD a kazeta obsahuje navíc píseň Ou est le soleil? V Británii vychází CD singly Beatles: All you need is love/Baby you're a rich man, Hello goodbye/I am the walrus (EMI).

6. června 1989
V USA vychází CD, LP a kazeta Paula McCartneyho Flowers in the dirt (Parlophone). Obsah je totožný s britskou verzí.

20. června 1989
V USA vychází CD Paula McCartneyho Wild life (bonus: Oh woman oh why, Mary had a little lamb, Little woman love), London town (bonus: Girl's school), Pipes of peace, Back to the egg (bonus: Daytime nightime suffering, Wonderful Christmastime, Rudolph the red-nosed reggae), Wings at the speed of sound (bonus: Walking in the park with Eloise, Bridge over the river Suite, Sally G).

21. června 1989
Automobil Bentley Johna Lennona z roku 1965 je v aukci. Automobil byl původně černý, ale v roce 1967 ho nechal Lennon pomalovat květinovými vzory.

5. července 1989
V USA vychází singl a kazeta Ringo Starra a Bucka Owense Act naturally/The key's in the mailbox (Capitol).

10. července 1989
V Británii vychází CD singly Beatles Lady Madonna/The inner light, Hey Jude/Revolution (Parlophone). V Británii vychází CD Wings at the speed of sound (EMI). Bonus: Walking in the park with Eloise, Bridge over the river Suite, Sally G.

14. července 1989
Paul McCartney ve studiu Griphouse natáčí videoklip k písni Ou est le soleil?

23. července 1989
Ringo Starr zahajuje své první sólové turné po severní Americe s All-Starr Band. První koncert se koná v Starplex Amphitheatre v Dallasu.

24. července 1989
V Británii vychází CD Wings Back to the egg (EMI). Bonus: Daytime nightime suffering, Wonderful Christmastime, Rudolph the red nosed reggae.

srpen 1989
V USA vychází CD singly Beatles: I feel fine/She's a woman, Help!/I'm down, Ticket to ride /Yes it is, Can't buy me love/You can't do that, A hard day's night/Things we said today, Hey Jude/Revolution, Paperback writer/Rain, Let it be/You know my name (Look up the number), Strawberry fields forever/Penny Lane, Yellow submarine/Eleanor Rigby, We can work it out/Day tripper, Lady Madonna/The inner light (Capitol/Parlophone).

7. srpna 1989
V USA vychází CD singly Beatles: Hello goodbye/I am the walrus, The ballad of John and Yoko/Old brown shoe, Get back/Don't let me down, All you need is love/Baby you're a rich man, Something/Come together (Capitol/Parlophone). V Británii vychází CD singly Beatles: Get back/Don't let me down, The ballad of John and Yoko/Old brown shoe (první CD singl Beatles ve stereo verzi) (Parlophone).

10. srpna 1989
V USA vychází CD, LP a kazeta se soundtrackem z filmu Lethal weapon 2 (Warner Brothers). Obsahuje také píseň George Harrisona Cheer down.

24. srpna 1989
V USA vychází singl a kazeta George Harrisona Cheer down/That's what it takes (Warner Brothers). Skladba na první straně je z filmu Lethal weapon 2.

29. srpna 1989
V Británii vychází CD, LP a kazeta Wings London town (Fame). Bonus: Girl's school.

4. září 1989
V Británii vychází CD, LP a kazeta se soundtrackem z filmu Lethal weapon 2 (Warner Brothers). Obsahuje také píseň George Harrisona Cheer down. V Británii vychází CD singl Beatles: Let it be/You know my name (Look up the number), Something/Come together (EMI). Ringo Starr a jeho All-Starr Band končí své první turné v Greek Theater v Los Angeles.

27. září 1989
Na videokazetě vychází film Beatles Yellow submarine s digitálně upravenou zvukovou stopou.

1. října 1989
V USA vychází CD Savage young Beatles (Romance Records). Obsahuje devět nahrávek Beatles z Hamburku z roku 1961 včetně instumentálky Cry for a shadow a písní hraných s Tony Sheridanem.

3. října 1989
V Británii vychází CD, LP a kazeta Wings at the speed of sound (Fame). Tři měsíce po vydání EMI snižuje cenu.

15. října 1989
V USA vychází znovu singl Johna Lennona Nobody told me/I'm steppin' out (Polydor).

17. října 1989
V USA vychází kompilační CD, LP a kazeta George Harrisona Best of dark horse: 1976-1989 (Dark horse). Obsahuje také dvě nově písně: Cockamamie business a Poor little girl. Dále obsahuje: Cheer down, Blow away, That's the way it goes, Wake up my love, Life itself, Got my mind set on you, Crackerbox palace, Cloud 9, Here comes the moon, When we was fab, Love comes to everyone, All those years ago. CD a kazeta obsahují navíc jednu píseň: Gone troppo.

23. října 1989
V Británii vychází kompilační CD, LP a kazeta George Harrisona Best of dark horse: 1976-1989 (Dark horse). Obsah je totožný s americkou verzí. V Británii vychází CD The John Lennon collection (EMI). Obsahuje navíc písně Move over Ms. L a Cold turkey.

30. října 1989
V Británii vychází znovu singl Beatles Something/Come together (Parlophone). Vychází také jako picture disc k dvacátému výročí vydání singlu.

6. listopadu 1989
V Británii vychází komplet Beatles singles CD set (EMI). Obsahuje 22 CD-singlů Beatles, které byly vydávány v průběhu posledního roku. V USA tento komplet nevychází.

8. listopadu 1989
Dvacetiletá soudní pře mezi Beatles a EMI/Capitol je ukončena. Ačkoli nejsou detaily zveřejněny, je oznámeno, že EMI/Capitol zaplatí Beatles přibližně 100 miliónů liber jako zpětné honoráře. Beatles také získají větší kontrolu nad použiváním svých nahrávek, včetně nahrávání cover verzí.