Kontakt

Copyright Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
1996-2020

1988
Capitol mění katalogová čísla většiny alb Beatles.

16. ledna 1988
Singl George Harrisona Got my mind set on you je na první příčce americké hitparády.

17. ledna 1988
V USA vychází CD Ringo Starra Blast from your past (Capitol). V USA vychází CD Paula McCartneyho McCartney, Tug of war, Wings over America, Ram (Capitol).

18. ledna 1988
Rozhlasová stanice Westwood One začíná vysílat čtyřdílný seriál The lost Lennon tapes za použití materiálu Yoko Ono.

20. ledna 1988
Beatles jsou uvedeni do rock'n'rollové dvorany slávy. Předání cen se účastní George Harrison, Ringo Starr, Yoko, Sean a Julian Lennonovi. Paul McCartney se písemně omlouvá, že důvodem jeho nepřítomnosti jsou přetrvávající obchodní rozpory s dalšími členy skupiny. Mike Love z Beach Boys utrousí několik kritických poznámek na McCartneyho adresu. Kromě Beatles jsou do dvorany slávy uvedeni Beach Boys, Drifters, Leadbelly, Bob Dylan, Les Paul, Woody Guthrie, Supremes, Berry Gordy Jr.

25. ledna 1988
V USA a Británii vychází singl George Harrisona When we was fab/Zig zag (Dark horse). Zároveň vychází na kazetě a v Británii také na dvanáctipalcové desce, která obsahuje písně When we was fab (unextended version), Zig zag/That's the way it goes (remix), When we was wab (reverse ending).

1. února 1988
V Británii vychází speciální edice singlu George Harrisona When we was fab/Zig zag (Dark horse) s plakátem a obrázkem George v uniformě Sgt. Peppera.

8. února 1988
V Británii vychází CD singl a dvanáctipalcový picture disc George Harrisona When we was fab se stejnými skladbami jako dvanáctipalcový singl z 25. ledna.

15. února 1988
George Harrison vydává limitovaný náklad knihy Songs by George Harrison, který si lze objednat poštou za 235 liber. Každý výtisk je podepsán a kupující si může vybrat mezi singlem a CD s nevydanými písněmi.

21. února 1988
V USA vychází 2CD George Harrisona All things must pass (Capitol).

8. března 1988
V USA a Británii vychází dvě kompilační CD Beatles Past masters vol. 1 a vol. 2 (Capitol, Parlophone). Obě CD obsahují skladby Beatles nevydané na albech. Past masters vol. 1 obsahuje: Love me do (single version), From me to you, Thank you girl, She loves you, I'll get you, I want to hold your hand, This boy, Komm gib mir deine hand, Sie liebt dich, Long tall Sally, I call your name, Slow down, Matchbox, I feel fine, She's a woman, Bad boy, Yes it is, I'm down. Past masters vol. 2 obsahuje: Day tripper, We can work it out, Paperback writer, Rain, Lady Madonna, The inner light, Hey Jude, Revolution, Get back, Don't let me down, The ballad of John and Yoko, Old brown shoe, Across the universe, Let it be, You know my name (Look up the number).

14. března 1988
V Británii vychází singl Beatles Lady Madonna/The inner light (Parlophone). Vychází také jako picture disc k dvacátému výročí vydání singlu.

17. března 1988
V USA vychází CD Johna Lenona Imagine (Capitol).

22. března 1988
V USA vychází CD The best of George Harrison a CD Johna Lennona Mind games (Capitol).

5. dubna 1988
V USA a Británii vychází CD John Lennon/Plastic Ono Band (Capitol, EMI).

19. dubna 1988
V USA vychází CD Johna Lennona Rock'n'roll a Walls and bridges (Capitol).

2. května 1988
V USA vychází singl George Harrisona This is love/Breath away from heaven (Dark horse). Vychází také na kazetě.

17. května 1988
V USA a Británii vychází CD Johna Lennona Shaved fish (Capitol, EMI). Je to druhé vydání tohoto alba, které muselo být po 26. květnu 1987 staženo z prodeje pro špatnou kvalitu.

11. července 1988
V Británii vychází CD The last word (Baktabak). Obsahuje 55 minut ze 150 minutového rozhovoru Johna Lennona pro rádio RKO z 8. prosince 1980. Zkrácená verze rozhovoru vyšla v USA na LP Reflections and poetry.

30. srpna 1988
V Británii vychází znovu singl Beatles Hey Jude/Revolution (Apple). Vychází také jako dvanáctipalcový singl a dvanáctipalcový picture disc (Parlophone) k dvacátému výročí vydání singlu.

19. září 1988
V USA vychází singl Johna Lennona Jealous guy/Give peace a chance (Capitol).

30. září 1988
Na chodníku slávy v Hollywoodu je odhalena hvězda Johna Lennona.

4. října 1988
V USA vychází LP a CD Imagine: John Lennon (Capitol). Obsah: Real love, Imagine, Twist and shout, Help!, In my life, Strawberry fields forever, A day in the life, Revolution, The ballad of John and Yoko, Julia, Don't let me down, Give peace a chance, How?, Imagine, God, Mother, Stand by me, Jealous guy, Woman, Beautiful boy (Darling boy), (Just like) Starting over. V New Yorku se koná premiéra dokumentárního filmu Imagine: John Lennon. V Británii má film premiéru 25. října.

10. října 1988
V USA vychází CD Johnny Cashe Water form the wells of home (Mercury). V písni New moon over Jamaica zpívá s Cashem Paul McCartney. V Británii vychází CD a 2LP Imagine: John Lennon. Obsah je totožný s americkým vydáním.

11. října 1988
Ringo a jeho žena Barbara odjíždějí do Tucsonu v USA do protialkoholické léčebny. Léčbu končí 25. listopadu a vrací se do Anglie.

17. října 1988
V USA a Británii vychází singl Traveling Wilburys Handle with care/Margarita (Wilbury). Vychází také na kazetě. Jedním ze členů skupiny je George Harrison. V Británii vychází také picture disc, dvanáctipalcový singl a CD singl. V Británii vychází CD a LP Wings Venus and Mars (Fame). CD obsahuje navíc písně Zoo gang, Lunch box - Odd sox, My carnival. Také vychází CD a LP Paula McCartneyho Tug of war (Fame).

18. října 1988
V USA vychází CD, LP a kazeta The Traveling Wilburys volume one (Wilbury/Warner Brothers). George Harrison se skrývá pod pseudonymem Nelson Wilbury, Roy Orbison je Lefty Wilbury, Bob Dylan je Lucky Wilbury, Tom Petty je Charlie T. Jr. Wilbury, Jeff Lynne je Otis Wilbury. Na albu se nevyskytuje žádné skutečné jméno. Album produkoval Nelson a Otis (Harrison a Lynne). Skladby: Handle with care, End of the line, Margarita, Dirty world, Rattled, Last night, Not alone any more, Congratulations, Heading for the light, Tweeter and the monkey man. V USA vychází album různých umělců Stay awake: various interpretations of music from vintage Disney films (A&M). V písni When you wish upon a star zpívá Ringo Starr.

24. října 1988
V Británii vychází LP a CD The Traveling Wilburys volume one (Wilbury/Warner Brothers). Obsah je totožný s americkou verzí alba. V USA vychází 2LP Beatles Past masters vol. 1 a Past masters vol. 2 (Capitol/Parlophone). Obsah je totožný s vydáním na CD.

24. října 1988
V Británii vychází 2LP a dvě kazety Beatles Past masters vol. 1 a Past masters vol. 2 (Capitol/Parlophone). Obsah je totožný s vydáním na CD. V Británii vychází album různých umělců Stay awake: various interpretations of music from vintage Disney films (A&M). V písni When you wish upon a star zpívá Ringo Starr.

31. října 1988
V USA a Británii (EMI) vychází komplet všech alb Beatles včetně Past masters a knihy na LP, CD a kazetách.

listopad 1988
V USA vychází CD Paula McCartneyho Red rose speedway (bonus: The mess, I lie around, Country dreamer), Venus and Mars (bonus: Zoo gang, Luch box-odd sox, My carnival), McCartney II (Check my machine, Secret friend).

2. listopadu 1988
V Británii vychází další vydání 30 písní Beatles ze Star-clubu z 31. prosince 1962 jako komplet 15 singlů (Baktabak). 21. listopadu vydává Baktabak CD a 2LP se všemi písněmi.

28. listopadu 1988
V Británii vychází singly Beatles na CD: Love me do/P.S. I love you, Please please me/Ask me why, From me to you/Thank you girl, She loves you/I'll get you (EMI). Love me do vychází v albové verzi s Andy Whitem za bicími. V Británii vychází znovu singl Johna Lennona Imagine/Jealous guy (Parlophone). V Británii vychází CD singl Johna Lennona Imagine/Jealous guy/Happy xmas (War is over). Píseň Happy xmas je vzata z alba Shaved fish. Vychází také dvanáctipalcový singl, ale s původní singlovou verzí Happy xmas.

2. prosince 1988
V USA vychází CD singly Beatles: From me to you/Thank you girl, Love me do/P.S. I love you, She loves you/I'll get you, Please please me/Ask me why (Capitol/Parlophone). Love me do je převzata z alba s Andy Whitem za bicími.

5. prosince 1988
V Británii vychází singl Johna Lennona Imagine/Jealous guy jako picture disc. Je plánován dvanáctipalcový singl, ale nebyl nikdy vydán.

6. prosince 1988
Roy Orbison, legendární rocker a člen Traveling Wilburys, umírá na mrtvici ve věku 52 let.