Kontakt

Copyright Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
1996-2020

leden 1987
V Británii vychází CD John Lennon/Plastic Ono Band a 2CD Some time in New York City (Parlophone). Kvůli nízké kvalitě jsou alba přemíchána a znovu vydána 10. srpna 1987.

únor 1987
V USA vychází CD The Beatles live in Hamburg '62 (KTEL), které obsahuje 20 písní z koncertu Beatles ve Star-clubu 31. prosince 1962.

16. února 1987
V Británii vychází znovu singl Beatles Strawberry fields forever/Penny Lane (Parlophone). Vychází také picture disc k dvacátému výročí vydání singlu.

26. února 1987
V USA a Británii vychází CD Beatles: Please please me, With the Beatles, A hard day's night, Beatles for sale (Capitol, Parlophone). Všechna jsou mono.

duben 1987
V USA vychází LP Beatles Moviemania! (Cicadelic). Obsahuje nevydané rozhovory s Beatles natočené během filmování Help! na Bahamách v únoru a březnu 1965.

3. dubna 1987
V Británii vychází CD Johna Lennona a Yoko Ono Milk and honey (Polydor).

13. dubna 1987
V Británii vychází CD Johna Lennona Menlove Avenue (EMI.

27. dubna 1987
V Británii vychází CD McCartney a Ram (EMI).

30. dubna 1987
V USA a Británii vychází CD Beatles Help!, Rubber soul a Revolver (Capitol, EMI). Vše stereo.

18. května 1987
V Británii vychází CD The best of George Harrison a 2CD All things must pass (EMI).

26. května 1987
V USA vychází CD Johna Lennona Shaved fish (Capitol). Pro špatnou kvalitu je přemícháno a vyjde znovu 17. května 1988. V Británii vychází CD Johna Lennona: Rock'n'roll, Imagine, Shaved fish (EMI). CD Shaved fish je pro špatnou kvalitu přemícháno a vyjde znovu 17. května 1988. V Británii vychází CD Wings over America (Parlophone).

1. června 1987
V USA a Británii vychází CD Sgt. Pepper's lonely hearts club band (Capitol, EMI). Americká verze poprvé obsahuje Inner groove a zvuky nad 15 kHz, které předtím vyšly pouze na britském albu. Album zároveň slaví dvacet let od svého vydání.

červenec 1987
V USA vychází CD The Beatles: The early tapes (Polydor). Obsahuje 14 nahrávek Tony Sheridana. V Británii vychází komplet The Beatles box (EMI). Obsahuje osm kazet, každá má čtyřstránkový booklet a celkem je na nich 126 písní Beatles. Původně tento komplet vyšel v roce 1980 na LP, v roce 1982 byl vyprodán.

6. července 1987
V Británii vychází znovu singl Beatles All you need is love/Baby you're a rich man (Parlophone). Vychází také jako picture disc, dvanáctipalcový singl a kazeta k dvacátému výročí vydání singlu. Je to také první singl Beatles vydaný na kazetě.

20. července 1987
V Británii vychází CD Johna Lennona Walls and bridges (EMI).

21. července 1987
Capitol Records vydává prvních sedm britských alb Beatles, zatímco pokračuje v prodeji svých vlastních alb, které mají odlišný obsah od alb Parlophone. Žádná z původních amerických verzí nebyla nikdy vydána na CD, ačkoli Capitol jejich digitální mix vlastní.

3. srpna 1987
V Británii vychází CD Johna Lennona Mind games (EMI).

10. srpna 1987
V Británii vychází znovu 2CD Johna Lennona Some time in New York City (EMI). Vyšlo už počátkem roku, ale bylo staženo pro špatnou kvalitu.

24. srpna 1987
V USA a Británii vychází CD Beatles Yellow submarine a 2CD The Beatles (Capitol, EMI).

28. srpna 1987
V Británii vychází na videokazetě film Beatles Yellow submarine. Chybí část Hey bulldog.

4. září 1987
V Británii vychází znovu LP McCartney II (Fame).

21. září 1987
V USA a Británii vychází CD Beatles Magical mystery tour (Capitol, EMI). Všechny písně jsou stereo.

5. října 1987
V Británii vychází znovu LP a CD Paula McCartneyho a Wings Red rose speedway (Fame). Oproti původnímu vydání jsou na albu další skladby: The mess, I lie around, Country dreamer. Zároveň vychází CD McCartney II (Fame) s bonusy Check my machine a Secret friends. Vychází také CD Wings Wild life (Fame) s bonusy Oh woman oh why, Mary had a little lamb, Little woman love.

12. října 1987
V Británii vychází singl George Harrisona Got my mind set on you/Lay his head (Dark horse). Skladba Lay his head už byla dříve vydána na CD a EP příloze Harrisonovi knihy Songs by George Harrison. Původně byla plánována pro album Somewhere in England.

16. října 1987
V USA vychází singl George Harrisona Got my mind set on you/Lay his head (Dark horse). Skladba Lay his head už byla dříve vydána na CD a EP příloze Harrisonovi knihy Songs by George Harrison.

17. října 1987
George Harrison nečekaně vystupuje na pódiu s Bobem Dylanem ve Wembley Arena.

19. října 1987
V USA a Británii vychází CD Beatles Abbey Road A Let it be (Capitol, EMI). V Británii vychází CD Wings Venus and Mars (EMI). V Británii vychází dvanáctipalcový singl George Harrisona Got my mind set on you (extended version)/Got my mind set on you (single version)/Lay his head (Dark horse). Zároveň vychází stejnojmenný picture disc.

20. října 1987
V USA vychází na videokazetě film Beatles Yellow submarine. Část Hey bulldog je vynechána.

21. října 1987
George, Ringo a Paul tráví společný večer v prázdném domě v Londýně, který vlastní McCartney.

2. listopadu 1987
V USA a Británii vychází LP, kazeta a CD George Harrisona Cloud nine (Dark horse). Skladby: Got my mind set on you, When we was fab, Cloud 9, That's what it takes, Fish on the sand, Just for today, This is love, Devil's radio, Someplace else, Wreck of the Hesperus, Breath away from heaven. Písně Someplace else a Breath away from heaven už vyšly na soundtracku k filmu Shanghai surprise, ale pro toto album byly nově nahrány. V Británii vychází kompilační 2CD, 2LP a dvě kazety Paula McCartneyho All the best (Parlophone). Obsah: Once upon a long ago, Mull of Kintyre, We all stand together, Coming up, Pipes of peace, Maybe I'm amazed, Jet, Band on the run, Ebony and ivory, Listen to what the man said, No more lonely nights, Silly love songs, Let 'em in, C moon, Live and let die, Another day, Goodnight tonight, Say say say, With a little luck, My love. Na LP verzi chybí písně Maybe I'm amazed, Goodnight tonight a With a little luck.

16. listopadu 1987
V Británii vychází singl Paula McCartneyho Once upon a long ago/Back on my feet (Parlophone). Píseň Back on my feet napsal McCartney s Declanem MacManusem (Elvis Costello). Zároveň vychází tento singl v CD verzi s písněmi Once upon a long ago, Back on my feet, Don't get around much anymore, Kansas City (Parlophone). Poslední dvě skladby vyjdou později na albu CHOBA B CCCP. Vychází také dvanáctipalcový singl si písněmi Once upon a long ago (long version), Back on my feet, Midnight special (Prisoner's song), Don't get around much anymore (Parlophone). Skladba Midnight special se objeví na albu CHOBA B CCCP. V Británii vychází kniha a kazeta Thomas and the missing Christmas tree nahraná Ringo Starrem (Pickwick Tell-a-tale). Zároveň vychází komplet Thomas gift box, který obsahuje tři kazety a knihy Thomas the tank engine & friends, nahraný Ringo Starrem.

19. listopadu 1987
V Británii vychází všechna alba Beatles na kazetách za použití digitálního zpracování. Komplet je nazván The Beatles, plrvní čtyři alba jsou v mono verzích.

23. listopadu 1987
V Británii vychází znovu singl Beatles Hello goodbye/I am the walrus (Parlophone). Vychází také jako picture disc k dvacátému výročí vydání singlu.

5. prosince 1987
V USA vychází CD a 2LP Paula McCartneyho All the best (Capitol/Parlophone). Obsah: Junior's farm, Uncle Albert/Admiral Halsey, Coming up (live version), Jet, Band on the run, Ebony and ivory, Listen to what the man said, No more lonely nights, Silly love songs, Let 'em in, C moon, Live and let die, Another day, Goodnight tonight, Say say say, With a little luck, My love.

18. prosince 1987
George Harrison, Ringo Starr a Elton John natáčí videoklip k písni George Harrisona When we was fab.