Kontakt

Copyright Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
1996-2020

leden 1985
John Lennon a Paul McCartney jsou navrženi Národní koalicí televizního násilí na cenu za jejich sociální hudební videa.

únor 1985
Jsou uděleny první licence pro použití písní Beatles v reklamě: Help! (Lincoln-Mercury v USA), We can work it out (Hewlett Packard v Británii), She loves you (Schweppes ve Španělsku). Firmy používají k nahrání písní Beatles jiné umělce, protože to vyjde levněji než použití původní nahrávky Beatles.

1. února 1985
Během rozhovoru pro televizní pořad BBC Newsnight projevuje George Harrison své obavy o bezpečí z důvodu vraždy Johna Lennona.

4. února 1985
V Británii vychází CD Paula McCartneyho Tug of war, Band on the run (bez Helen wheels) a Wings greatest (EMI).

25. února 1985
George Harrison, Ringo Starr a Yoko Ono žalují Paula McCartneyho za nedodržení smlouvy. Prohlašují, že má vyšší honoráře z nahrávek Beatles než ostatní.

březen 1985
EMI oznamuje, že v nejbližší době vyjde nové album s nevydanými nahrávkami Beatles. Projekt s názvem Sessions je brzy poté zastaven, ale album se objeví na černém trhu.

9. dubna 1985
V Británii vychází znovu singl Beatles Ticket to ride/Yes it is (Parlophone). Vychází také jako picture disc k dvacátému výročí vydání singlu.

6. května 1985
Časopis People vydává článek o Lennonově nevlastní sestře Julii Dykins Bairdové. Zmiňuje se také o další nevlastní sestře Jacquelině Gertrudě Dykinsové a Victorii Elizabeth Lennonové, jejíž otec je neznámý.

10. června 1985
V Británii vychází LP The Beach Boys. V písni California calling hraje na bicí Ringo Starr.

18. června 1985
Singl Johna Lennona Nobody told me získává cenu BMI.

25. června 1985
Herec Mark Lindsay je propuštěn z role Johna Lennona v připravovaném filmu televize NBC John and Yoko: A love story, protože Lindsayovo pravé jméno je stejné, jako jméno Lennonova vraha.

23. července 1985
V Británii vychází znovu singl Beatles Help!/I'm down (Parlophone). Vychází také jako picture disc k dvacátému výročí vydání singlu.

10. srpna 1985
Northern Songs, která vlastní práva na písně dvojice Lennon-McCartney, je prodána Michaelu Jacksonovi za 47,5 miliónu dolarů. Transakce je provedena k 6. září. V katalogu jsou zahrnuty všechny písně dvojice Lennon-McCartney kromě písní Love me do, P.S. I love you, Please please me a Ask me why.

29. srpna 1985
Paul McCartney kupuje v aukci syrovou nahrávku Beatles z klubu Cavern z července 1962 za 2100 liber. Nahrávka obsahuje skladby: Hey! Baby, If you gotta make a fool of somebody, Hippy hippy shake, Please mr. postman, Roll over Beethoven, Ask me why, Sharing you, Your feets too big, Words of love, Till there was you, Dizzy miss Lizzie, I forgot to remember to forget, Matchbox (zpívá Pete Best), Shimmy shake, Memphis, Young blood, Dream baby.

20. září 1985
Po smrti Johna Lennona je zaregistrováno na copyright 28 písní. Písně jsou datované do roku 1980, ačkoli některé byly napsány dříve. Dvě písně jsou uvedeny chybně, jejich autorem není John Lennon. V seznamu je také píseň Girls and boys, což je původní název pro Real love.

9. října 1985
Strawberry Fields v newyorském Central Parku jsou dokončeny a oficiálně otevřeny pro veřejnost k 45. výročí narození Johna Lennona.

11. listopadu 1985
V Británii vychází na videokazetě film Imagine.

18. listopadu 1985
V Británii vychází singl Johna Lennona Jealous guy/Going down on love (Parlophone). Písně nikdy předtím nebyly na singlu vydány. Na dvanáctipalcové verzi je navíc píseň Oh Yoko!

2. prosince 1985
V Británii vychází znovu singl Beatles We can work it out/Day tripper (Parlophone). Vychází také jako picture disc k dvacátému výročí vydání singlu. V USA má premiéru film televize NBC John and Yoko: A love story.