Kontakt

Copyright Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
1996-2020

leden 1984
V USA vychází znovu singl Beatles I want to hold your hand/I saw her standing there (Capitol) s odlišným obalem.

5. ledna 1984
V USA vychází singl Johna Lennona a Yoko Ono Nobody told me/O'sanity (Polydor/PolyGram).

9. ledna 1984
V Británii vychází singl Johna Lennona a Yoko Ono Nobody told me/O'sanity (Polydor).

15. ledna 1984
Během dovolené Paula a Lindy McCartneyových na Barbadosu je jejich bungalov prohledán policí a oba jsou obviněni z držení marihuany. Druhý den jsou propuštěni na kauci 200 dolarů za každého.

19. ledna 1984
V USA vychází LP a CD Johna Lennona a Yoko Ono Milk and honey (Polydor/PolyGram). Skladby: I'm stepping out, I don't wanna face it, Nobody told me, Borrowed time, (Forgive me) My little flower princess, Grow old with me, Sleepless night, Don't be scared, O'sanity, Your hands, Let me count the ways, You're the one. Všechny skladby byly nahrány během natáčení alba Double fantasy.

23. ledna 1984
V Británii vychází LP Johna Lennona a Yoko Ono Milk and honey (Polydor). Obsah je totožný s americkým vydáním.

25. ledna 1984
Yoko Ono věnuje 375 tisíc dolarů Strawberry Fields v Liverpoolu.

27. ledna 1984
V Británii vychází CD Johna Lennona a Yoko Ono Milk and honey (Polydor). První CD některého člena Beatles v Británii.

29. ledna 1984
V Británii vychází CD Paula McCartneyho Pipes of peace (EMI).

únor 1984
Březnové číslo časopisu Playboy obsahuje článek o krádeži Lennonových věcí z domu Dakota krátce po jeho smrti. Odcizeny byly jeho deníky a nevydané nahrávky. Z krádeže jsou obviněni a zatčeni bývalí Lennonvi zaměstnanci Fred Seaman a Bob Rosen. Převážná většina předmětů je vrácena. Seaman si ponechal 10 Lennonových deníků, z kterých čerpal námět pro svou knihu a lživé články v tisku týkající se duševního zdraví Yoko Ono, jejich sexuálního života a užívání drog. Rosen později svědčil proti Seamanovi, který byl odsouzen na pět let podmíněně. Seaman vydal v nakladatelství Birch Lane Press knihu The last days of John Lennon (u nás Poslední dny Johna Lennona).

9. března 1984
V Británii vychází singl Johna Lennona a Yoko Ono Borrowed time/Your hands a dvanáctipalcový singl Borrowed time/Your hands-Never say goodbye (Polydor).

12. března 1984
V Británii vychází znovu singl Johna Lennona Give peace a chance/Cold turkey a singl Ringo Starra It don't come easy/Back off Boogaloo (EMI).

15. března 1984
V USA vychází singl Johna Lennona a Yoko Ono I'm stepping out/Sleepless night (Polydor/PolyGram).

16. března 1984
V Británii vychází singl Johna Lennona a Yoko Ono Borrowed time/Your hands (Polydor) v limitovaném nákladu 10.000 kusů s barevným plakátem.

19. března 1984
V Británii vychází znovu singl Beatles Can't buy me love/You can't do that (Parlophone). Vychází také jako picture disc k dvacátému výročí vydání singlu.

21. března 1984
Oficiální otevření části newyorského Central Parku věnovaného památce Johna Lennona a nazvaného Strawberry Fields.

23. března 1984
V Británii vychází znovu LP Johna Lennona a Yoko Ono Milk and honey jako picture disc (Polydor).

duben 1984
V USA vychází neautorizované vydání LP Revlections and poetry (Silhouette Music). Obsahuje první zveřejnění úryvků rozhovoru Johna Lennona pro rádio RKO z 8. prosince 1980 a již vydané ukázky jeho básní. Album je staženo z prodeje po zásahu Yoko Ono.

2. dubna 1984
Newyorský Nejvyšší soud nařizuje Yoko Ono zaplatit 2.524.809 dolarů plus tříletý úrok producentovi Jacku Douglasovi za práci na LP Double fantasy. Zároveň nařizuje zaplatit Douglasovi podíl z prodeje LP Milk and honey, na kterém se rovněž podílel. V Británii vychází znovu LP McCartney a Wild life (Fame).

3. dubna 1984
V Liverpoolu je nad The Beatles Shop v Mathew Street odhalena první socha Beatles. Autorem je David Hughes, student liverpoolské umělecké školy, na kterou chodil také John Lennon.

26. dubna 1984
Poblíž bývalého klubu Cavern na Mathew Street v Liverpoolu je umístěna další socha Beatles od Johna Doubledaye, kterou městu věnuje Mike McCartney, Paulův bratr. Socha je doplňkem obchodního komplexu za 12,5 miliónu dolarů.

2. května 1984
Královna Elizabeth II slavnostně otevírá bludiště Beatles na liverpoolském mezinárodním Garden festivalu. Vystoupí také na palubu žluté ponorky v životní velikosti.

11. května 1984
V USA vychází singl Johna Lennona a Yoko Ono Borrowed time/Your hands (Polydor).

3. června 1984
Světová premiéra 30 minut dlouhé video kompilace Milk and honey na televizní stanici MTV. Video obsahuje skladby Borrowed time, Grow old with me, Nobody told me, I'm stepping out.

2. července 1984
V Británii vychází znovu LP John Lennon/Plastic Ono Band (Fame).

6. července 1984
V USA vychází na videokazetě a laserdisku film Beatles A hard day's night.

9. července 1984
V Británii vychází znovu singl Beatles A hard day's night/Things we said today (Parlophone). Vychází také jako picture disc k dvacátému výročí vydání singlu.

15. července 1984
V Británii vychází singl Johna Lennona a Yoko Ono I'm stepping out/Sleepless night (Polydor). Vychází také jeho dvanáctipalcová verze, na které je navíc píseň Yoko Ono Loneliness.

30. srpna 1984
Na londýnské aukci platí fanoušci 271.180 dolarů za památky na Beatles. Nejdražší je nezveřejněný rukopis Johna Lennona v ceně 23.056 dolarů.

3. září 1984
V Británii vychází znovu LP The Beatles at the Hollywood bowl (Music for pleasure).

říjen 1984
Mezi Paulem McCartney a Northern Songs je uzavřena tajná dohoda o zaplacení podílu Johna Lennona ve výši dvou miliónů liber.

5. října 1984
V USA vychází singl Johna Lennona a Seana Lennona Every man has a woman who loves him/It's alright (Polydor).

22. října 1984
V USA a Británii vychází LP Paula McCartneyho Give my regards to Broad Street (Columbia, EMI). Skladby: No more lonely nights, Silly love songs, Good day sunshine, Yesterday, Here there and everywhere, Wanderlust, Ballroom dancing, Not such a bad boy, No values, For no one, Eleanor Rigby, The long and winding road, Corridor music, Eleanor's dream. Vychází zároveň CD a kazeta, na nichž je navíc píseň So bad a prodloužená verze instrumentálky Eleanor's dream. Na CD je ještě Goodnight princess.

12. listopadu 1984
V Británii vychází singl Paula McCartneyho We all stand together/We all stand together (humming version) (Parlophone). Titulní píseň pro animovaný film Rupert and the frof song byla natočena v roce 1980. Za tuto skladbu dostane Paul McCartney cenu Ivora Novello jako nejlepší filmová píseň roku 1984.

16. listopadu 1984
V Británii vychází singl Johna Lennona a Seana Lennona Every man has a woman who loves him/It's alright (Polydor).

26. listopadu 1984
V Británii vychází znovu singl Beatles I feel fine/She's a woman (Parlophone). Vychází také jako picture disc k dvacátému výročí vydání singlu.

3. prosince 1984
Televize BBC2 odvysílá dokument o boji Ivana Vaughana s Parkinsonovou nemocí. Vaughan byl členem Quarry Men, který seznámil Lennona s McCartneym.

8. prosince 1984
Americkou kabelovou televizí je odvysílán desetiminutový dokument MTV Remembering John.

14. prosince 1984
George Harrison na společném pódiu s Deep Purple v Sydney v Austrálii. Je představen jako Arnold Grove z Liverpoolu (George se narodil v ulici Arnold Grove č. 12).