Kontakt

Copyright Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
1996-2020

10. ledna 1983
V Británii vychází znovu singl Beatles Please please me/Ask me why (Parlophone). Picture disc vychází k dvacetiletému výročí vydání singlu.

březen 1983
V rámci svobody informací získává Jon Wiener nebo kalifornská univerzita v Irvine cenzurované dokumenty FBI o Johnu Lennonovi z roku 1972. Wiener se bude snažit získat chybějící informace pro knihu Come together. V roce 1991 rozhodne soud, že FBI musí Wienerovi poskytnout všechny chybějící dokumenty.

6. dubna 1983
Německý soud přikazuje Paulu McCartneymu platit 282 dolarů měsíčně Bettině Heubers, dvacetileté německé ženě, která tvrdí, že je McCartneyho nelegitimní dcerou. McCartney se podrobí krevní zkoušce a dalším testům, které později prokážou, že není otcem této dívky.

11. dubna 1983
V Británii vychází znovu singl Beatles From me to you/Thank you girl (Parlophone). Picture disc vychází k dvacátému výročí vydání tohoto singlu.

22. srpna 1983
V Británii vychází singl Beatles She loves you/I'll get you (Parlophone). Picture disc vychází k dvacátému výročí vydání tohoto singlu.

říjen 1983
V Británii vychází na videokazetě film The concert for Bangla Desh.

17. října 1983
V Británii vychází LP Paula McCartneyho Pipes of peace (Parlophone). Skladby: Say say say (s Michaelem Jacksonem), The man (s Michaelem Jacksonem), Pipes of peace, The other me, Keep under cover, So bad, Sweetest little show, Average person, Hey hey, Tug of peace, Through our love.

26. října 1983
V USA vychází LP Paula McCartneyho Pipes of peace (Columbia). Obsah je totožný s britským vydáním.

28. listopadu 1983
V Británii vychází znovu singl Beatles I want to hold your hand/This boy (Parlophone). Picture disc vychází k dvacátému výročí vydání tohoto singlu.

1. prosince 1983
Yoko, Paul, George a Ringo se setkávají v londýnském hotelu Dorchester k zrušení Apple.

5. prosince 1983
V USA vychází LP Johna Lennona Heart play - Unfinished dialogue (Polydor/PolyGram). Obsahuje ukázky z dlouhého rozhovoru s Davidem Sheffem pro časopis Playboy.

16. prosince 1983
V Británii vychází LP Johna Lennona Heart play - Unfinished dialogue (Polydor/PolyGram). Obsahuje ukázky z dlouhého rozhovoru s Davidem Sheffem pro časopis Playboy.

19. prosince 1983
V USA vychází singl Beatles Ain't she sweet/Sweet Georgia Brown (Atlantic).