Kontakt

Copyright Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
1996-2020

1982
V USA vychází znovu LP Johna Lennona a Yoko Ono Double fantasy (Nautilus). Jedná se o vysoce kvalitní nahrávku. Během léta vydává firma Collectibles 15 singlů s písněmi ze Star-clubu z roku 1962.

7. ledna 1982
V USA vychází znovu 2LP The Beatles (Mobile Fidelity Sound Labs/Capitol). Jedná se o vysoce kvalitní nahrávku.

22. ledna 1982
V Británii vychází LP Rare Beatles (Phoenix). Obsahuje nahrávky ze Star-clubu z 31. prosince 1962.

24. února 1982
John Lennon a Yoko Ono dostávají zenu Grammy za album roku 1981 (Double fantasy).

3. března 1982
V Británii vychází znovu singl Country hams Wlaking in the park with Eloise/Bridge over the river Suite (EMI). Country hams tvoří Paul McCartney a Wings, Floyd Cramer a Chet Atkins.

7. března, 1982
Rádio BBC vysílá dvouhodinový pořad The Beatles at the BEEB, který je složen z nahrávek Beatles pro rádio BBC na začátku šedesátých let.

8. března 1982
V Británii vychází LP James Bond's greatest hits (Liberty). Obsahuje také píseň Wings Live and let die.

22. března 1982
V USA vychází singl The Beatles movie medley/I'm happy just to dance with you (Capitol). První strana je složena z úryvků filmových písní Beatles. Nejvyšší umístění v hitparádě: 12. V USA vychází kompilační LP Beatles Reel music (Capitol). Obsahuje skladby z filmů Beatles: A hard day's night, I should have known better, Can't buy me love, And I love her, Help!, You've got to hide your love away, Ticket to ride, Magical mystery tour, I am the walrus, Yellow submarine, All you need is love, Let it be, Get back, The long and winding road. Nejvyšší umístění v hitparádě: 19.

29. března 1982
V Británii vychází kompilační LP Beatles Reel music (Capitol). Obsahuje skladby z filmů Beatles a obsah je totožný s americkým vydáním. V Británii vychází singl Paula McCartneyho a Stevie Wondera Ebony and ivory/Rainclouds (Parlophone). Skladba na druhé straně singlu je Paulova sólová píseň. Zároveň vychází singl s McCartneyho sólovou verzí Ebony and Ivory na jedné straně a s duetem obou interpretů v Rainclouds na druhé straně.

2. dubna 1982
V USA vychází singl Paula McCartneyho a Stevie Wondera Ebony and ivory/Rainclouds (Columbia).

20. dubna 1982
Část newyorského Central Parku zakoupená Yoko Ono je pojmenována na počest Johna Lennona na Strawberry Fields.

26. dubna 1982
V USA a Británii vychází LP Paula McCartneyho Tug of war (Columbia, Parlophone). Skladby: Ebony and ivory, Take it away, Dress me up as a robber, Tug of war, Somebody who cares, What's that you're doing?, Here today, Ballroom dancing, The pound is sinking, Wanderlust, Get it, Be what you see.

1. května 1982
Singl Paula McCartneyho a Stevie Wondera Ebony and ivory je na první příčce britské hitparády.

24. května 1982
V Británii vychází singl The Beatles' movie medley/I'm happy just to dance with you (Parlophone). Nejvyšší umístění v hitparádě: 10.

29. května 1982
Singl Paula McCartneyho a Stevie Wondera Ebony and ivory je třetí týden na první příčce americké hitparády, kde setrvá sedm týdnů. LP Paula McCartneyho je na prvním místě americké albové hitparády na tři týdny. V USA je odvysílán pořad rádia BBC The Beatles at the BEEB.

21. června 1982
V Británii vychází singl Paula McCartneyho Take away/I'll give you a ring (Parlophone).

25. června 1982
V Británii vychází LP The Beatle interviews (Everest). Obsahuje rozhovory s Beatles z roku 1964 a 1966.

3. července 1982
V USA vychází singl Paula McCartneyho Take it away/I'll give you a ring (Columbia).

31. července 1982
V Británii vychází LP The savage young Beatles (Charly), které bylo původně vydáno v roce 1964 v USA pod názvem This is the savage young Beatles. Obsahuje písně Why, Cry for a shadow, Take out some insurance on me baby, Sweet Georgia Brown.

září 1982
V USA vychází znovu LP Beatles Sgt. Pepper's lonely hearts club band (Mobile Fidelity Sound Labs). Jedná se o vysoce kvalitní nahrávku. V USA vychází komplet The Beatles: The collection (Mobile Fidelity Sound Labs). Obsahuje vysoce kvalitní nahrávky 12 původní stereo verzí LP Beatles a americké LP Magical mystery tour.

10. září 1982
V Británii vychází LP The complete Silver Beatles (Audiofidelity). Obsahuje 12 skladeb z předváděčky pro firmu Decca 1. ledna 1962. Skladby: Three cool cats, Crying waiting hoping, Searchin', Sheik of Araby, Money, To know her is to love her, Take good care of my baby, Memphis, Sure to fall, Till there was you, September in the rain, Besame mucho. První britské vydání těchto nahrávek.

20. září 1982
V Británii vychází singl Paula McCartneyho Tug of war/Get it (Parlophone).

26. září 1982
V USA vychází singl Paula McCartneyho Tug of war/Get it (Columbia).

27. září 1982
V USA vychází znovu LP The complete Silver Beatles (Audio rarities). Jedná se o další vydání 12 z původní 15 písní z 1. ledna 1962 pro firmu Decca.

říjen 1982
Na videokazetě vychází dokument The compleat Beatles.

4. října 1982
V Británii vychází znovu singl Beatles Love me do/P.S. I love you (Parlophone) jako picture disc k dvacetiletému výročí vydání tohoto singlu. 1. listopadu vychází singl s Love me do na obou stranách, ale v jedné bubnuje Ringo Starr, ve druhé Andy White.

15. října 1982
V USA vychází kompilační LP The Beatles - 20 greatest hits (Capitol). Skladby: She loves you, Love me do, I want to hold your hand, Can't buy me love, A hard day's night, I feel fine, Eight days a week, Ticket to ride, Help!, Yesterday, We can work it out, Paperback writer, Penny Lane, All you need is love, Hello goodbye, Hey Jude (zkrácená verze), Get back, Come together, Let it be, The long and winding road.

18. října 1982
V Británii vychází kompilační LP The Beatles: 20 greatest hits (Parlophone). Skladby: Love me do, From me to you, She loves you, I want to hold your hand, Can't buy me love, A hard day's night, I feel fine, Ticket to ride, Help!, Day tripper, We can work it out, Paperback writer, Yellow submarine, Eleanor Rigby, All you need is love, Hello goodbye, Lady Madonna, Hey Jude, Get back, The ballad of John and Yoko. Nejvyšší umístění v hitparádě: 10.

25. října 1982
V USA vychází singl Paula McCartneyho a Michaela Jacksona The girl is mine/Can't get outta the rain (Epic). Píseň na druhé straně zpívá Michael Jackson.

27. října 1982
V USA vychází LP George Harrisona Gone troppo (Dark horse). Skladby: Wake up my love, That's the way it goes, I really love you, Greece, Gone troppo, Mystical one, Unknown delight, Baby don't run away, Dream away, Circles.

listopad 1982
V USA vychází LP The Silver Beatles (Audio rarities). Picture disc obsahuje 10 z celkem 15 písní hraných na předvádečce pro firmu Decca 1. ledna 1962.

1. listopadu 1982
V Británii vychází kompilační LP The John Lennon collection (Parlophone). Skladby: Give peace a chance, Instant karma, Power to the people, Happy xmas (War is over), Whatever gets you through the night, Stand by me, #9 dream, Mind games, Love, Imagine, Jealous guy, (Just like) Starting over, Woman, I'm losing you, Beautiful boy (Darling boy), Watching the wheels, Dear Yoko. 23. října 1989 vyjde album v Británii znovu s dalšími dvěmi písněmi: Move over Ms. L a Cold turkey.

2. listopadu 1982
V USA vychází LP Yoko Ono It's alright (I see rainbows). V písni Never say goodbye je přimíchán hlas Johna Lennona.

8. listopadu 1982
V USA vychází kompilační LP The John Lennon collection (Geffen). Skladby: Give peace a chance, Instant karma, Power to the people, Whatever gets you through the night, #9 dream, Mind games, Love, Imagine, Jealous guy, (Just like) Starting over, Woman, I'm losing you, Beautiful boy (Darling boy), Dear Yoko, Watching the wheels. Verze vydaná na kazetě obsahuje navíc písně Happy xmas (War is over) a Stand by me. V Británii vychází LP George Harrisona Gone troppo (Dark horse). Obsah je totožný s americkou verzí alba.

11. listopadu 1982
V USA vychází znovu singl Johna Lennona Happy xmas (War is over)/Beautiful boy (Darling boy) (Geffen).

15. listopadu 1982
V Británii vychází singl Johna Lennona Love/Give me some truth (Parlophone). Love je nově smíchána.

19. listopadu 1982
V USA vychází znovu singl Beatles Love me do/P.S. I love you (Capitol).

prosinec 1982
V USA vychází LP Beatles Christmas reflections (Desert Vibrations Heritage Series) a Happy Michael mas (Adirondack Group). Obsahuje úryvky z vánočních nahrávek Beatles z let 1963-1969.

6. prosince 1982
V Británii vychází znovu komplet singlů The Beatles singles collection (EMI). Obsahuje 26 singlů Beatles včetně singlu Beatles movie medley/I'm happy just to dance with you.