Kontakt

Copyright Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
1996-2020

1981
Paul McCartney a Yoko Ono se spojují při koupi společnosti ATV Music, která vlastní autorská práva Northern Songs k písním dvojice Lennon-McCartney. Jejich nabídka na 21 miliónů liber je odmítnuta.

3. ledna 1981
LP Johna Lennona a Yoko Ono je na první příčce britské hitparády. Jeho singl (Just like) Starting over je na první příčce singlové hitparády. Singl Johna Lennona (Just like) Starting over je druhý týden na prvním místě americké hitparády.

10. ledna 1981
Singl Johna Lennona Imagine je na prvním místě britské hitparády. Tento singl byl naposledy vydán 24. října 1975 (v USA 11. října 1971). LP Johna Lennona a Yoko Ono získává platinovou desku. Singl Johna Lennona (Just like) Starting over je třetí týden na první příčce americké hitparády.

12. ledna 1981
V USA vychází singl Johna Lennona a Yoko Ono Woman/Beautiful boys (Geffen).

16. ledna 1981
V Británii vychází singl Johna Lenona a Yoko Ono Woman/Beautiful boys (Geffen).

17. ledna 1981
Singl Johna Lennona (Just like) Starting over je čtvrtý týden na první příčce americké hitparády.

30. ledna 1981
V USA vychází znovu LP Beatles Magical mystery tour (Mobile Fidelity Sound Lab/Capitol). Jedná se o vysoce kvalitní nahrávku.

únor 1981
V USA znovu vychází LP George Harrisona Living in the material world a Extra texture (Read all about it), LP Ringo Starra Sentimental journey a Goodnight Vienna (Capitol). Vychází také znovu 2LP The Beatles live at the Star-club, 1962, Hamburg, Germany (Hall of music), které obsahuje 18 z původních 26 písní a prodává se poštou.

6. února 1981
George, Paul a Ringo nahrávají společně Harrisonův tribut Johnu Lennonovi, píseň All those years ago. George později prohlásí, že to nebyl návrat Beatles a "žádný návrat Beatles nebude tak dlouho, dokud bude John mrtev". (Pozn: Některé zdroje uvádějí, že jednotlivé party pro píseň byly nahrány odděleně v různý čas.)

14. února 1981
Nahrávky Johna Lennona v americkém žebříčku LP: Double fantasy (1), singly: Starting over (7), Woman (14). Britský žebříček LP: Double fantasy (1), Imagine (9), singly: Woman (1), Imagine (6).

23. února 1981
V Británii vychází limitované vydání LP The McCartney interview (Parlophone). Obsahuje rozhovor s Vic Garbarinim z května 1980 pro časopis Musician. V poslední drážce desky se opakuje Paulův útržek I'm still a walrus (Jsem stále mrož). Album je v den vydání vyprodáno, žádné další vydání neexistuje.

13. března 1981
V USA vychází singl Johna Lennona a Yoko Ono Watching the wheels/I'm your angel (Geffen). Nejvyšší umístění v hitparádě: 9. V USA vychází EP Elton John Band featuring John Lennon and the Muscle Shoals Horns (DJM). Obsahuje tři písně nahrané živě Eltonem Johnem a Johnem Lennonem v Madison Square Garden 28. listopadu 1974: I saw her standing there, Whatever gets you through the night, Lucy in the sky with diamonds.

14. března 1981
Vzpomínkový singl s Lennonovou písní Jealous guy v podání Roxy Music je na první příčce britské hitparády.

27. března 1981
V Británii vychází singl Johna Lennona a Yoko Ono Watching the wheels/(Yes) I'm your angel (Geffen).

30. března 1981
V USA vychází 2LP různých interpretů Concerts for the people of Kampuchea (Atlantic). Obsahuje také živé nahrávky Paula McCartneyho a Wings nahrané 29. prosince 1979: Got to get you into my life, Every night, Coming up, Lucille, Let it be, Rockestra theme.

3. dubna 1981
V Británii vychází 2LP různých interpretů Concerts for the people of Kampuchea (Atlantic). Obsahuje také živé nahrávky Paula McCartneyho a Wings nahrané 29. prosince 1979: Got to get you into my life, Every night, Coming up, Lucille, Let it be, Rockestra theme.

16. dubna 1981
V USA vychází neautorizované LP Dawn of the Silver Beatles a Lightning strikes twice (PAC Records). Obsahuje skladby hrané Beatles na předváděčce pro firmu Decca 1. ledna 1962. Skladby: Love of the loved, Money, Sure to fall, Take good care of my baby, Three cool cats, Like dreamers do, Crying waiting hoping, Searchin', Till there was you, Memphis, Hello little girl, Sheik of Araby, To know her is to love her, September in the rain, Besame mucho. Prodáváno poštou.

24. dubna 1981
V USA vychází znovu LP Paula McCartneyho a Wings Band on the run (Columbia). Jde o vysoce kvalitní nahrávku.

27. dubna 1981
Ringo Starr a Barbara Bach jsou oddáni v Londýně. Na svatbě jsou přítomni Paul McCartney a George Harrison. Paul McCartney oznamuje, že Wings se rozpadli.

11. května 1981
V USA vychází singl George Harrisona All those years ago/Writing's on the wall (Dark horse).

15. května 1981
V Británii vychází singl George Harrisona All those years ago/Writing's on the wall (Dark horse).

23. května 1981
Singl Johna Lennona Watching the wheels je na deváté příčce americké hitparády. LP Double fantasy je na 13. místě.

1. června 1981
V USA vychází LP George Harrisona Somewhere in England (Dark horse). Skladby: All those years ago, That which I have lost, Save the world, Writing's on the wall, Blood from a clone, Unconsciousness rules, Life itself, Baltimore oriole, Teardrops, Hong Kong blues. Na bicí hraje Ringo Starr. Nejvyšší umístění v hitparádě: 11.

5. června 1981
V Británii vychází LP George Harrisona Somewhere in England (Dark horse). Obsah je totožný s americkou verzí. Nejvyšší umístění v hitparádě: 13.

15. června 1981
V Británii vychází komplet LP John Lennon boxed set (Parlophone). Obsahuje osm LP: Plastic Ono Band - Live peace in Toronto 1969, John Lennon/Plastic Ono Band, Imagine, Some time in New York City, Mind games, Walls and bridges, Rock'n'roll, Shaved fish.

27. června 1981
Singl George Harrisona All those years ago je na první příčce americké hitparády.

4. července 1981
Singl George Harrisona All those years ago je na první příčce americké hitparády.

6. července 1981
V USa vychází znovu singl Johna Lennona (Just like) Starting over/Woman (Geffen). Obě strany už vyšly jako titulní strany singlů.

11. července 1981
Studio EMI v Abbey Road oznamuje, že objevilo ztracené nahrávky Beatles: How do you do it, That means a lot, If you've got trouble, Leave my kitten alone.

13. července 1981
V USA vychází znovu LP Wings at the speed of sound (Columbia).

17. července 1981
V Británii vychází LP The Beatles - The early years (volume 1) a The Beatles - The early years (volume 2) (Phoenix). Jde o další vydání nahrávek ze Star-clubu z 31. prosince 1962.

31. července 1981
V Británii vychází singl George Harrisona Teardrops/Save the world (Dark horse).

12. srpna 1981
V USA vychází LP Boba Dylana Shot of love. V písni Heart of mine hraje Ringo Starr na bicí a tamtam.

září 1981
V USA vychází znovu LP Ringo Starra Beaucoups of blues a Blast from your past (Capitol).

25. září 1981
V Británii vychází 2LP The Beatles: Historic sessions (Audiofidelity). Jde o další vydání nahrávek ze Star-clubu z 31. prosince 1962. Na tomto albu ale poprvé vychází všech 30 nahrávek.

27. října 1981
V USA vychází LP Ringo Starra Stop and smell the roses (Boardwalk). Skladby: Private property, Wrack my brain, Drumming is my madness, Attention, Stop and take the time to smell the roses, Dead giveaway, You belong to me, Sure to fall, Nice way, Back off Boogaloo (version 2). Zároveň vychází singl Wrack my brain/Drumming is my madness (Boardwalk).

28. října 1981
V liverpoolském divadle Everyman Theatre má premiéru hra Lennon.

listopad 1981
V USA vychází znovu singl Johna Lennona Happy xmas (War is over)/Beautiful boy (Darling boy) (Geffen).

4. listopadu 1981
V USA znovu vychází singl George Harrisona All those year ago/Teardrops (Dark horse) a singl Johna Lennona Watching the wheels/Beautiful boy (Darling boy) (Geffen).

20. listopadu 1981
V Británii vychází LP Ringo Starra Stop and smell the roses (RCA). Obsah je totožný s americkým vydáním.

25. listopadu 1981
V Británii znovu vychází LP The best of George Harrison, LP Johna Lennona Rock'n'roll a LP Ringo Starra Blast from your past (Music for pleasure).

30. listopadu 1981
Capitol vydává znovu následující singly Beatles: I want to hold your hand/I saw her standing there, Can't buy me love/You can't do that, A hard day's night/I should have known better, I'll cry instead/I'm happy just to dance with you, And I love her/If I fell, Matchbox/Slow down, I feel fine/She's a woman, Eight days a week/I don't want to spoil the party, Ticket to ride/Yes it is, Help!/I'm down, Yesterday/Act naturally, We can work it out/Day tripper, Nowhere man/What goes on, Paperback writer/Rain, Yellow submarine/Eleanor Rigby, Penny Lane/Strawberry fields forever, All you need is love/Baby you're a rich man.

7. prosince 1981
V Británii vychází komplet EP The Beatles E.P. collection (Parlophone). Obsahuje 13 původních britských EP a jedno nové The Beatles se stereo verzemi písní She's a woman, The inner light, Baby you're a rich man, This boy. Další EP v kompletu: Twist and shout, The Beatles hits, The Beatles (No. 1), All my loving, Long tall Sally, Extracts from the film A hard day's night, Extracts from the album A hard day's night, Beatles for sale, Beatles for sale (No. 2), The Beatles million sellers, Yesterday, Nowhere man a 2EP Magical mystery tour.