Kontakt

Copyright Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
1996-2020

5. ledna 1976
Bývalý asistent a cestovní manažer Beatles Mal Evans je zastřelen policií v Los Angeles. Pod vlivem drog hrozil policii sebevraždou, ale nakonec ho údajně zranil bodák policejní pušky.

9. ledna 1976
V Británii vychází singl Ringo Starra Oh my my/No no song (Apple).

26. ledna 1976
Končí devítiletá smlouva Beatles s EMI. Paul McCartney u EMI zůstává, George Harrison jde k A&M, Ringo Starr podepisuje smlouvu pro USA s Atlantic a pro zbytek s Polydorem, John Lennon nepodepisuje žádný kontrakt.

6. února 1976
V Británii vychází singl George Harrisona This guitar (Can't keep from crying)/Maya love (Apple). V Británii vychází znovu kolekce singlů Beatles pod názvem The singles collection 1962-1970 (EMI). Obsahuje 22 britských singlů Beatles a jeden speciální navíc: Love me do/P.S. I love you, Please please me/Ask me why, From me to you/Thank you girl, She loves you/I'll get you, Can't buy me love/You can't do that, A hard day's night/Things we said today, I feel fine/She's a woman, Ticket to ride/Yes it is, Hey Jude/Revolution, Paperback writer/Rain, Penny Lane/Strawberry fields forever, Get back/Don't let me down, Help!/I'm down, Eleanor Rigby/Yellow submarine, Let it be/You know my name (Look up the number), I want to hold your hand/This boy, All you need is love/Baby you're a rich man, Hello goodbye/I am the walrus, Lady Madonna/The inner light, Day tripper/We can work it out, Something/Come together, The ballad of John and Yoko/Old brown shoe a Yesterday/I should have known better.

8. března 1976
V Británii vychází singl Beatles Yesterday/I should have known better (Parlophone). Šest týdnů v hitparádě, nejvyšší umístění: 8.

18. března 1976
Umírá James McCartney, Paulův otec.

25. března 1976
V USA vychází LP Wings at the speed of sound (Capitol). Skladby: Let 'em in, The note you never wrote, She's my baby, Beware my love, Wino Junko, Silly love songs, Cook of the house, Time to hide, Must do something about it, San Ferry Anne, Warm and beautiful. 51 týdnů v hitparádě Billboardu, nejvyšší umístění: 1.

duben 1976
Ringo Starrzačíná nahrávat písně pro album Ringo's rotogravure. Během nahrávání, které trvá do května, ho navštěvuje John Lennon a pomáhá mu nahrávat skladbu Cookin' (In the kitchen of love). Je to poslední Lennonova studiová práce do nahrávání Double fantasy v roce 1980.

1. dubna 1976
V USA vychází singl Wings Silly love songs/Cook of the house (Capitol). 19 týdnů v hitparádě Billboardu, nejvyšší umístění: 1. V Anglii umírá Alfred Lennon, Johnův otec. Johnovy vztahy s otcem, který ho opustil v dětství a hlásil se k němu kvůli jeho bohatství, byly nijaké, ale v posledních letech se trochu smířili.

4. dubna 1976
Ve Švédsku znovu vychází LP Beatles '65 (Odeon).

7. dubna 1976
Paul McCartney mění název společnosti McCartney Productions Ltd. na MPL Communications Ltd.

9. dubna 1976
V Británii vychází LP Wings at the speed of sound (Capitol). Obsah je totožný s americkým vydáním.

14. dubna 1976
Ve Švédsku vychází singl Beatles Love me do/P.S. I love you (Parlophone) a singl Please please me/Ask me why (Parlophone).

20. dubna 1976
George Harrison vystupuje v New Yorku s Monty Python v jejich Lumberjack song.

24. dubna 1976
LP Wings at the speed of sound je na první příčce americké hitparády.

30. dubna 1976
V Británii vychází singl Wings Silly love songs/Cook of the house (Capitol). Osm týdnů v hitparádě, nejvyšší umístění: 3.

3. května 1976
Ve Švédsku vychází singl Beatles Yesterday/I should have known better (Parlophone).

22. května 1976
Singl Paula McCartneyho Silly love songs je na první příčce americké hitparády na pět týdnů.

24. května 1976
George Harrison začíná nahrávat další album Thirty three & 1/3.

31. května 1976
V USA vychází singl Beatles Got to get you into my life/Helter skelter (Capitol). 16 týdnů v hitparádě Billboardu, nejvyšší umístění: 7.

4. června 1976
V Británii vychází znovu LP The Beatles first pod novým názvem The Beatles featuring Tony Sheridan (Contour).

10. června 1976
V Británii vychází kompilační 2LP Beatles Rock and roll music (Parlophone). Skladby: Twist and shout, I saw her standing there, You can't do that, I wanna be your man, I call your name, Boys, Long tall sally, Rock and roll music, Slow down, Kansas City/Hey hey hey hey, Money, Bad boy, Matchbox, Roll over Beethoven, Dizzy miss Lizzie, Any time at all, Drive my car, Everybody's trying to be my baby, The night before, I'm down, Revolution, Back in the USSR, Helter skelter, Taxman, Got to get you into my life, Hey bulldog, Birthday, Get back. Nejvyšší umístění v hitparádě: 11. (Pozn.: Skladba Dizzy miss Lizzie bývá na jiných albech psána jako Dizzy miss Lizzy.)

11. června 1976
V USA vychází kompilační 2LP Beatles Rock and roll music (Capitol). Obsah je totožný s britským vydáním. 29 týdnů v hitparádě Billboardu, nejvyšší umístění: 2.

11. června 1976
Ve Švédsku vychází kompilační 2LP Beatles Rock and roll music (Parlophone).
19. června 1976
Singl Paula McCartneyho Silly love songs je na první příčce britské hitparády.

23. června 1976
Wings zakončují turné po USA vystoupení v Los Angeles Forum. Během poslední skladby přichází na pódium Ringo Starr a přináší Paulovi květiny.

25. června 1976
V Británii vychází singl Beatles Back in the USSR/Twist and shout (Parlophone). Dva týdny v hitparádě, nejvyšší umístění: 19.

28. června 1976
V USA vychází singl Wings Let 'em in/Beware my love (Capitol). 16 týdnů v hitparádě Billboardu, nejvyšší umístění: 3.

23. července 1976
V Británii vychází singl Wings Let 'em in/Beware my love (Capitol). Osm týdnů v hitparádě, nejvyšší umístění: 2.

26. července 1976
George Harrison ruší poslední termín s A&M k dokončení dalšího alba kvůli podezření na hepatitidu.

27. července 1976
John Lennon získává zelenou kartu č. A17-597-321, která ho opravňuje k trvalému pobytu v USA a nároku požádat o americké občanství v roce 1981. Karta je mu předána na obřadu v newyorském přistěhovaleckém úřadě soudcem Ira Fieldsteelem, který 23. března 1973 vydal nařízení na Lennonovu deportaci z USA.

30. července 1976
V Británii vychází 2LP The Beatles tapes (Polydor). Obsahuje rozhovory nahrané Davidem Wiggem z pořadu rádia BBC Scene and heard (1969-73).

16. srpna 1976
LP Wings Band on the tun vychází v Sovětském svazu na značce Melodia.

7. září 1976
George Harrison je obžalován, že jeho píseň My sweet Lord je kopií písně He's so fine. 8. listopadu bude George odsouzen k uhrazení 587.000 dolarů Bright Tunes, vydavateli He's so fine. Odškodné bude zaplaceno 26. února 1981 společnosti Allena Kleina ABKCO, která v roce 1980 zakoupí autorská práva na He's so fine. Paul McCartney vlastnící písňový katalog Buddy Hollyho plánuje oslavu jeho narozenin. Stane se to pravidelnou událostí.

17. září 1976
V Británii vychází LP Ringo Starra Ringo's rotogravure (Polydor). Skladby: A dose of rock and roll, Hey baby, Pure gold, Cryin', You don't know me at all, Cookin' (In the kitchen of love), I'll still love you, This be called a song, Las brisas, Lady Gaye, Spooky weirdness.

19. září 1976
Wings vystupují ve Vídní v Rakousku.

20. září 1976
V USA vychází singl Ringo Starra A dose of rock and roll/Cryin' (Atlantic). 9 týdnů v hitparádě Billboardu, nejvyšší umístění: 26. Bývalým členům Beatles je učiněna nabídka na vystoupení na charitativním koncertu za 230 miliónů dolarů.

21. září 1976
Wings vystupují v Záhřebu v Jugoslávii.

25. září 1976
Wings vystupují v italských Benátkách. Je to dobročinný koncert a výtěžek 50 000 dolarů je věnován na rekonstrukci města.

27. září 1976
Wings vystupují v Mnichově v Německu. V USA vychází LP Ringo Starra Ringo's rotogravure (Atlantic). Obsah je totožný s britským vydáním. 9 týdnů v hitparádě Billboardu, nejvyšší umístění: 28.

28. září 1976
George Harrison je zažalován A&M Records o 10 miliónů dolarů pro porušení podmínek smlouvy ohledně dokončení nového alba do 26. července. Obě strany souhlasí s ukončením smlouvy a Harrison později uzavře smlouvu s Warner Brothers o distribuci nahrávek vlastní společnosti Dark horse.

15. října 1976
V Británii vychází singl Ringo Starra A dose of rock and roll/Cryin' (Polydor).

8. listopadu 1976
V USA vychází kompilační LP The best of George Harrison (Capitol). Skladby: Something, If I needed someone, Here comes the sun, Taxman, Think for yourself, For you blue, While my guitar gently weeps, My sweet Lord, Give me love (Give me peace on earth), You, Bangla Desh, Dark horse, What is life. 15 týdnů v hitparádě Billboardu, nejvyšší umístění: 31. V USA vychází singl Beatles Ob-la-di ob-la-da/Julia (Capitol). Šest týdnů v hitparádě Billboardu, nejvyšší umístění: 49.

15. listopadu 1976
V USA vychází singl George Harrisona This song/Learning how to love you (Dark horse). 11 týdnů v hitparádě Billboardu, nejvyšší umístění: 25.

19. listopadu 1976
V Británii vychází LP George Harrisona Thirty-three & 1/3 (Dark horse). Skladby: Woman don't you cry for me, Dear one, Beautiful girl, This song, See yourself, It's what you value, True love, Pure smokey, Crackerbox palace, Learning how to love you. Zároveň vychází jeho singl This song/Learning how to love you (Dark horse). V Británii vychází poprvé jako LP Beatles Magical mystery tour (Parlophone). Obsah je totožný s americkým albem z 27. listopadu 1967. V Británii vyšlo pouze 2EP se šesti písněmi z filmu, které se nachází na první straně alba. Skladby: Magical mystery tour, The fool on the hill, Flying, Blue jay way, Your mother should know, I am the walrus, Hello goodbye, Strawberry fields forever, Penny Lane, Baby you're a rich man, All you need is love. George Harrison a Paul Simon natáčejí písně Here comes the sun a Homeward bound pro americký televizní pořad Saturday night live. Odvysíláno 20. listopadu.

20. listopadu 1976
V Británii vychází kompilační LP The best of George Harrison (Parlophone). Obsah je totožný s americkým vydáním. V americkém televizním pořadu Saturday night live jsou odvysílány dva klipy George Harrisona, Crackerbox palace (režie Eric Idle) a This song (režie George Harrison).

22. listopadu 1976
V USA vychází singl Ringo Starra Hey baby/Lady Gaye (Atlantic). Tři týdny v hitparádě Billboardu, nejvyšší umístění: 74.

24. listopadu 1976
V USA vychází LP George Harrisona Thirty-three & 1/3 (Dark horse). Obsah je totožný s britským vydáním. 21 týdnů v hitparádě Billboardu, nejvyšší umístění: 11.

29. listopadu 1976
V Británii vychází singl Ringo Starra Hey baby/Lady Gaye (Polydor).

10. prosince 1976
V USA a Británii vychází 3LP Wings over America (Capitol, Parlophone). Album bylo nahráno během turné Wings po severní Americe v roce 1976, některé skladby pocházejí ze studia. Skladby: Venus and Mars, Rock show, Jet, Let me roll it, Spirits of ancient Egypt, Medicine jar, Maybe I'm amazed, Call me back, Lady Madonna, The long and winding road, Live and let die, Picasso's last words, Richard Cory, Bluebird, I've just seen a face, Blackbird, Yesterday, You gave me the answer, Magneto and titanium man, Go now, My love, Listen to what the man said, Let 'em in, Time to hide, Silly love songs, Beware my love, Letting go, Band on the run, Hi hi hi, Soily. V USA 19 týdnů v hitparádě Billboardu, nejvyšší umístění: 1.

17. prosince 1976
Ve Švédsku vychází kompilační LP The best of George Harrison (Parlophone).

25. prosince 1976
V Británii vychází znovu singl George Harrisona My sweet Lord/What is life (Apple).