Kontakt

Copyright Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
1996-2020

leden 1975
Geoff Britton odchází z Wings.

2. ledna 1975
Americký civilní a trestní soudce Richard Owen v New Yorku rozhoduje, že John Lennon bude mít umožněn přístup ke spisu na přistěhovaleckém úřadě. Lennon a jeho advokát chtějí zjistit, zda příčinou rozhodnutí o jeho deportaci z USA je britská aféra s držením drog z roku 1968 nebo jeho aktivity proti Nixonově vládě a podpora levicových hnutí.

4. ledna 1975
Singl Eltona Johna Lucy in the sky with diamonds je na první příčce americké hitparády. Na singlu zpívá a na kytaru hraje John Lennon pod jménem Dr. Winston O'Boogie.

9. ledna 1975
Partnerství Beatles je úředně zrušeno.

27. ledna 1975
V USA vychází singl Ringo Starra No no sing/Snookeroo (Apple). 14 týdnů v hitparádě Billboardu, nejvyšší umístění: 3.

31. ledna 1975
V Británii vychází singl Johna Lennona #9 dream/What you got (Apple).

8. února 1975
V USA se objevuje v teleshoppingu neautorizované LP John Lennon sings the great rock & roll hits: roots. Album je zhotoveno na základě nedokončeného masteru Lennonova alba Rock'n'roll, které se chystá k vydání. Album Roots obsahuje dvě skladby, které na oficiálním LP nevyšly: Angel baby a Be my baby. Píseň Angel baby vyjde později na LP Menlove Ave a 4LP Lennon, Be my baby se objeví v roce 1998 na 4CD John Lennon Anthology.

17. února 1975
V USA vychází LP Johna Lennona Rock'n'roll (Apple). Skladby: Be-bop-a-lula, Stand by me, Rip it up/Ready Teddy, You can't catch me, Ain't that a shame, Do you want to dance, Sweet little sixteen, Slippin' and slidin', Peggy Sue, Bring it on home to me/Send me some lovin', Bony Moronie, Ya ya, Just because. 15 týdnů v hitparádě Billboardu, nejvyšší umístění: 6.

21. února 1975
V Británii vychází LP Johna Lennona Rock'n'roll (Apple). Obsah je totožný s americkým vydáním. V Británii vychází singl Ringo Starra Snookeroo/Oo wee (Apple).

24. února 1975
V USA a Británii vychází singl Eltona Johna Philadelphia freedom/I saw her standing there (MCA, DJM). Na druhé straně je živá nahrávka s Johnem Lennonem z Madison Square Garden 28. listopadu 1974. Nejvyšší umístění v hitparádě v USA: 1 (na tři týdny), v Británii: 12.

25. února 1975
Joe English nastupuje na místo bubeníka Wings.

28. února 1975
V Británii vychází singl George Harrisona Dark horse/Hari's on tour (Express) (Apple).

1. března 1975
Na předávání cen Grammy je jedním z předávajících John Lennon (s Paulem Simonem). Paul McCartney dostává dvě Grammy za Band on the run.

2. března 1975
Paul a Linda McCartneyovi jsou zastaveni policií, když v Los Angeles projíždějí na červenou. Linda má v kabelce marihuanu.

6. března 1975
John Lennon oznamuje, že jeho rozchod s Yoko Ono nebyl správný a vrací se k ní.

10. března 1975
V USA vychází singl Johna Lennona Stand by me/Move over Ms. L (Apple). 9 týdnů v hitparádě Billboardu, nejvyšší umístění: 20. V USA vychází LP Davida Bowieho Young Americans, v Británii vyjde 28. března. Album obsahuje dvě skladby Johna Lennona, Fame (ve které Lennon hraje na kytaru a zpívá doprovodný vokál) a Across the universe (Lennon hraje na kytaru).

17. března 1975
V USA vychází LP Keith Moona Two sides of the moon. Na albu jsou dvě převzaté písně Johna Lennona: Move over Ms. L a In my life. Ve dvou písních na albu bubnuje Ringo Starr, který přišel s názvem LP.

4. dubna 1975
Ringo Starr zakládá společnost Ring O'Records.

18. dubna 1975
John Lennon vystupuje v předtočeném pořadu televize BBC Old grey whistle test. Zpívá písně Stand by me a Slippin' and slidin'. V Británii vychází singl Johna Lennona Stand by me/Move over Ms. L (Apple).

28. dubna 1975
Ringo Starr účinkuje v americkém televizním pořadu The Smothers Brothers comedy hour, kde zpívá píseň No no song. John Lennon a jeho právník Leon Wilders poskytují interview Tomu Snyderovi pro pořad americké televize NBC Tomorrow show. Rozhovor je znovu odvysílán 9. prosince 1980, den po Johnově smrti.

29. dubna 1975
John Lennon účinkuje v americkém televizním pořadu Today.

2. května 1975
Apple Records je zavřena.

16. května 1975
V Británii vychází singl Wings Listen to what the man said/Love in song (Capitol). Pět týdnů v hitparádě, nejvyšší umístění: 6.

21. května 1975
V americké televizi je odvysílán pořad Beatles special with host David Frost.

23. května 1975
V USA vychází singl Wings Listen to what the man said/Love in song (Capitol). 13 týdnů v hitparádě Billboardu, nejvyšší umístění: 1.

27. května 1975
V USA vychází LP Wings Venus and Mars (Capitol). Skladby: Venus and Mars, Rock show, Love in song, You gave me the answer, Magneto and titanium man, Letting go, Venus and Mars (reprise), Spirits of ancient Egypt, Medicine jar, Call me back again, Listen to what the man said, Treat her gently/Lonely old people, Crossroads theme. 77 týdnů v hitparádě Billboardu, nejvyšší umístění: 1.

30. května 1975
V Británii vychází LP Wings Venus and Mars (Capitol). Obsah je shodný s americkým vydáním.

2. června 1975
V USA vychází singl Ringo Starra It's all down to goodnight Vienna-Goodnight Vienna (reprise)/Oo-wee (Apple). Sedm týdnů v hitparádě Billboardu, nejvyšší umístění: 31.

13. června 1975
John Lennon vystupuje v předtočeném televizním pořadu Salute to sir Lew Grade. Je to poslední vystoupení Johna Lennona. Doprovodná skupina má masky se dvěmi tvářemi a jsou uvedeni jako John Lennon and Etcetera. Jedna z předvedených písní, Imagine, vyjde v roce 1992 na videokazetě The John Lennon collection. Dále hraje písně Stand by me a Slippin' and slidin', ale Stand by me není odvysílána.

19. června 1975
John Lennon vznáší obvinění proti bývalému státnímu zástupci Johnu Mitchellovi a Richardu Kleindienstovi pro obtěžování, nezákonné odposlouchávání a spolupráci při deportaci Lennona z USA.

28. června 1975
LP Wings Venus and Mars je na první příčce britské hitparády.

13. července 1975
John Lennon dostává 144.700 dolarů jako náhradu honoráře a poškození pověsti z neoprávněného vydání Lennonova alba Roots.

17. července 1975
Manželka Ringo Starra, Maureen, žádá o rozvod z důvodu Ringova cizoložství.

19. července 1975
Singl Wings Listen to what the man said je na první příčce americké hitparády, LP Venus and Mars je na první příčce americké albové hitparády.

5. září 1975
V Británii vychází singl Wings Letting go/You gave me the answer (Capitol).

12. září 1975
V Británii vychází singl George Harrisona You/World of stone (Apple).

15. září 1975
V USA vychází singl George Harrisona You/World of stone (Apple). 10 týdnů v hitparádě Billboardu, nejvyšší umístění: 20.

22. září 1975
V USA vychází LP George Harrisona Extra texture - Real all about it (Apple). Skladby: You, The answer's at the end, This guitar (Can't keep from crying), Ooh baby (You know that I love you), World of stone, A bit more of you, Can't stop thinking about you, Tired of midnight blue, Grey cloudy lies, His name is legs (Ladies and gentlemen). 11 týdnů v hitparádě Billboardu, nejvyšší umístění: 8.

23. září 1975
Příkaz k deportaci Johna Lennona z USA je dočasně pozastaven z důvodu těhotenství Yoko Ono.

29. září 1975
V USA vychází singl Wings Letting go/You gave me the answer (Capitol). Šest týdnů v hitparádě Billboardu, nejvyšší umístění: 39.

3. října 1975
V Británii vychází LP George Harrisona Extra texture - Read all about it (Apple). Obsah je totožný s americkým vydáním.

7. října 1975
Po třiapůlletém boji získává John Lennon právo zůstat v USA. Rozhodla o tom tříčlenná porota, která zjistila, že Johnovo obvinění z roku 1968 ohledně držení drog bylo v USA špatně interpretováno. Úřední zpráva poznamenává, že "Lennonova čtyřletá bitva zůstat v naší zemi svědčí o jeho víře v Americký sen". Soud nařizuje přistěhovaleckému úřadu, aby znovu posoudil Lennonovu žádost o trvalý pobyt.

9. října 1975
Na Johnovy 35. narozeniny Yoko porodí syna, který dostává jméno Sean Taro Ono Lennon. Kmotrem je Elton John.

10. října 1975
V New Yorku se koná premiéra Russellova filmu Lisztomania, ve kterém hraje hlavní roli Roger Daltrey z Who a vedlejší roli Ringo Starr. V Londýně je premiéra 13. listopadu.

24. října 1975
V USA a Británii vychází kompilační LP Johna Lennona Shaved fish (Apple). Skladby: Give peace a chance, Cold turkey, Instant karma (We all shine on), Power to the people, Mother, Woman is the nigger of the world, Imagine, Whatever gets you through the night, Mind games, #9 dream, Happy xmas (War is over), Give peace a chance. V USA je 13 týdnů v hitparádě Billboardu, nejvyšší umístění: 12. Zároveň vychází v Británii singl Johna Lennona Imagine/Working class hero (Apple). Sedm týdnů v hitparádě, nejvyšší umístění: 6.

27. října 1975
V USA vychází singl Wings Venus and Mars-Rock show/Magneto and titanium man (Capitol). 9 týdnů v hitparádě Billboardu, nejvyšší umístění: 12.

25. listopadu 1975
V USA vychází kompilační LP Ringo Starra Blast from your past (Apple). Skladby: You're sixteen, No no song, It don't come easy, Photograph, Back off Boogaloo, Only you (And you alone), Beaucoups of blues, Oh my my, Early 1970, I'm the greatest. 11 týdnů v hitparádě Billboardu, nejvyšší umístění: 30.

28. listopadu 1975
V Británii vychází singl Wings Venus and Mars-Rock show/Magneto and titanium man (Capitol).

8. prosince 1975
V USA vychází singl George Harrisona This guitar (Can't keep from crying)/Maya love (Apple).

12. prosince 1975
V Británii vychází kompilační LP Ringo Starra Blast from your past (Apple). Obsah je totožný s americkým vydáním.

29. prosince 1975
Michael Abdul Malik, známý jako Michael X, je oběšen na Trinidadu pro vraždu. John a Yoko byli jeho stoupenci a pracovali na změně rozsudku smrti.