Kontakt

Copyright Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
1996-2020

8. ledna 1974
LP The early Beatles (Capitol) získává v USA zlatou desku po devíti letech od vydání. Album obsahuje písně z první desky Beatles Please please me (Parlophone) a Introducing the Beatles (VeeJay).

26. ledna 1974
Singl Ringo Starra You're sixteen je na první příčce americké hitparády.

28. ledna 1974
V USA vychází singl Paula McCartneyho a Wings Jet/Mamunia (Apple). 18. února vychází znovu s jinou písní na druhé straně. 13 týdnů v hitparádě Billboardu, nejvyšší umístění: 7.

8. února 1974
V Británii vychází singl Ringo Starra You're sixteen/Devil woman (Apple). Sedm týdnů v hitparádě, nejvyšší umístění: 4.

15. února 1974
V Británii vychází singl Paula McCartneyho a Wings Jet/Let me roll it (Apple). Šest týdnů v hitparádě, nejvyšší umístění: 7.

18. února 1974
V USA vychází znovu singl Paula McCartneyho a Wings Jet/Let me roll it (Apple) s jinou písní na druhé straně (28. ledna obsahoval skladbu Mamunia). V USA vychází singl Ringo Starra Oh my my/Step lightly (Apple). 14 týdnů v hitparádě Billboardu, nejvyšší umístění: 5.

březen 1974
Během března a dubna John Lennon produkuje album Harry Nilssona Pussy cats.

1. března 1974
John Lennon žádá americký soud o dočasné pozastavení příkazu k vystěhování (žádost bude zamítnuta 1. května).

12. března 1974
John Lennon a Harry Nilsson jsou vyhozeni z klubu Troubadour v Los Angeles pro výtržnosti během vystoupení Smothers Brothers. Lennon a Nilsson poslali na omluvu Smothers Brothers květiny. Servírka tvrdila, že ji Lennon napadl, ale toto tvrzení není dokázáno.

1. dubna 1974
V USA vychází LP Harry Nilssona se soundtrackem k filmu Son of Dracula (Rapple). Obsahuje mimo jiné filmové dialogy s Ringo Starrem a píseň Daybreak, ve které hraje Ringo na bicí a George Harrison na kravský zvonec. Ringo hraje na bicí ještě v písni At my front door.

8. dubna 1974
V USA vychází singl Paula McCartneyho Band on the run/Nineteen hundred and eighty-five (Apple). 16 týdnů v hitparádě Billboardu, nejvyšší umístění: 1.

26. dubna 1974
Paul McCartney vyhlašuje konkurz na nového bubeníka Wings. Vybrán je Geoff Britton.

17. května 1974
John Lennon hostem diskžokeje philadelphské rozhlasové stanice WFIL během pořadu Helping hand marathon.

18. května 1974
John Lennon podruhé hostem diskžokeje philadelphské rozhlasové stanice WFIL během pořadu Helping hand marathon.

23. května 1974
George Harrison zakládá společnost Dark Horse Records Ltd.

24. května 1974
V Británii vychází LP se soundtrackem z filmu Son of Dracula (RCA). Obsahuje mimo jiné filmové dialogy Ringo Starra, který také bubnuje v písních Daybreak a At my front door. V písni Daybreak hraje na kravský zvonec George Harrison.

8. června 1974
Singl Wings Band on the run je na první příčce americké hitparády.

28. června 1974
V Británii vychází singl Paula McCartney a Wings Band on the run/Zoo gang (Apple). Sedm týdnů v hitparádě, nejvyšší umístění: 3.

6. července 1974
LP Paula McCartneyho a Wings Band on the run je na první příčce britské hitparády.

15. července 1974
John Lennon nahrává píseň Move over Ms. L.

17. července 1974
John Lennon podává odvolání proti oznámení, že jeho dřívější odvolání z 31. října 1973 bylo zamítnuto a on musí opustit USA do 60 dnů.

19. srpna 1974
V USA vychází LP Harry Nilssona Pussy cats (RCA). Album produkuje John Lenon, v šesti skladbách hraje na bicí Ringo Starr a v dalších hraje na maracas. Na albu je Johnova píseň Mucho mungo. Baskytaru nahrál Klaus Voorman, na albu dále hrají: Keith Moon, Jesse Ed Davis, Jim Keltner, Bobby Keys, Sneeky Pete. Na zadní straně obalu je tento text: "Všechno je jinak - Dr. Winston O'Boogie M.D. (Manic Depressive)". V bookletu alba je mnoho fotografií Johna Lennona a Ringo Starra.

30. srpna 1974
V Británii vychází LP Harry Nilssona Pussy cats, které produkoval John Lennon. V šesti písních hraje na bicí Ringo Starr, který v několika dalších hraje na maracas. Album obsahuje také píseň Johna Lennona Mucho mungo.

31. srpna 1974
John Lennon vypovídá ve federálním soudu, že prezident Richard Nixon ho chce vypovědět ze země, protože se bojí, že je zapleten do demonstrací proti válce ve Vietnamu.

23. září 1974
V USA vychází singl Johna Lennona Whatever gets you through the night/Beef Jerky (Apple). 11 týdnů v hitparádě Billboardu, nejvyšší umístění: 1.

26. září 1974
V USA vychází LP Johna Lennona Walls and bridges (Apple). Skladby: Going down on love, Whatever gets you through the night, Old dirt road, What you got, Bless you, Scared, #9 dream, Surprise surprise (Sweet bird of paradox), Steel and glass, Beef Jerky, Nobody loves you when you're down and out, Ya ya. 27 týdnů v hitparádě Billboardu, nejvyšší umístění: 1.

27. září 1974
John Lennon je v Los Angeles hostem diskžokeje rozhlasové stanice KHJ-AM.

4. října 1974
V Británii vychází LP Johna Lennona Walls and bridges (Apple). Obsahuje stejné skladby jako americké vydání. Zároveň vychází jeho singl Whatever gets you through the night/Beef Jerky (Apple).

18. října 1974
V Británii vychází singl Country hams Walking in the park with Eloise/Bridge over the river Suite (EMI). Country hams tvoří Paul McCartney, Wings, Floyd Cramer a Chet Atkins.

25. října 1974
V Británii vychází singl Paula McCartneyho a Wings Junior's farm/Sally G (Apple). 7. února 1975 vychází znovu s prohozenými stranami. Dva týdny v hitparádě, nejvyšší umístění: 16.

1. listopadu 1974
John Lennon žádá soud o sdělení důvodu rozhodnutí přistěhovaleckého úřadu o jeho vypovězení z USA.

2. listopadu 1974
George Harrison zahajuje turné po severní Americe koncertem ve Vancouveru. Spolu s ním hrají Billy Preston, Ravi Shankar, Tom Scott, Chuck Findley, Jim Horn, Robben Ford, Andy Newmark, Willie Weeks a Emil Richards. Turné není úspěšné, protože George trpí zánětem hrtanu.

4. listopadu 1974
George Harrison vystupuje v Seattle v USA. V USA vychází singl Paula McCartneyho a Wings Junior's farm/Sally G (Apple). 17 týdnů v hitparádě Billboardu, nejvyšší umístění: 3.

11. listopadu 1974
V USA vychází singl Ringo Starra Only you (And you alone)/Call me (Apple). 13 týdnů v hitparádě Billboardu, nejvyšší umístění: 6.

15. listopadu 1974
V Británii vychází LP Ringo Starra Goodnight Vienna (Apple). Skladby: (It's all da-da down to) Goodnight Vienna, Occapella, Oo wee, Husbands and wives, Snookeroo, All by myself, Call me, No no song, Only you (And you alone), Easy for me, Goodnight Vienna (reprise). Zároveň vychází jeho singl Only you (And you alone)/Call me (Apple).

16. listopadu 1974
George Harrison vystupuje během turné po severní Americe v Salt Palace v Salt Lake City. Singl Johna Lennona Whatever gets you through the night je na první příčce americké singlové hitparády a LP Walls and bridges vede americkou albovou hitparádu.

18. listopadu 1974
V USA vychází LP Ringo Starra Goodnight Vienna (Apple). Skladby jsou totožné s britským vydáním. 24 týdnů v hitparádě Billboardu, nejvyšší umístění: 8. V USA vychází singl George Harrisona Dark horse/I don't care anymore (Apple). 10 týdnů v hitparádě Billboardu, nejvyšší umístění: 15.

20. listopadu 1974
Wings natáčejí Junior's farm pro britský televizní pořad Top of the pops. Odvysíláno následující den.

24. listopadu 1974
George Harrison vystupuje během turné po severní Americe v Hofheinz Pavilion v Houstonu. John Lennon a Elton John zkoušejí pro koncert Eltona Johna v Madison Square Garden v New Yorku.

26. listopadu 1974
George Harrison vystupuje během turné po severní Americe v Baton Rouge.

28. listopadu 1974
John Lennon vystupuje s Eltonem Johnem v Madison Square Garden v New Yorku. Společně hrají Whatever gets you through the night, Lucy in the sky with diamonds a I saw her standing there, Lennon hraje na tamburínu v The bitch is back. Mezi diváky je Yoko Ono, se kterou se John v zákulisí setkává a hovoří o možném návratu (John žije s May Pang). Lennonovo vystoupení je zaznamenáno. I saw her standing there vyjde na singlu Eltona Johna Philadelphia freedom v roce 1975, všechny tři písně se objeví na EP Elton John Band featuring John Lennon and the Muscle Shoals horns v roce 1981 (v Evropě také na LP se stejným názvem). V roce 1990 vycházejí všechny písně na 4LP Lennon, v roce 1995 vyjde Lucy in the sky with diamonds na singlu Eltona Johna Made in England, na stejnojmenném CD-singlu se nacházejí všechny tři písně.

2. prosince 1974
V USA vychází singl Country hams Walking in the park with Eloise/Bridge over the river Suite (EMI). Country hams tvoří Paul McCartney, Wings, Floyd Cramer a Chet Atkins.

5. prosince 1974
Časopis Rolling Stone otiskuje tajnou zprávu datovanou na 4. února 1972 amerického generálního prokurátora Johna Mitchella senátorovi Strom Thurmondovi, která dokazuje, že deportace Johna Lennona z USA má pollitický podtext.

6. prosince 1974
V Británii vychází singl George Harrisona Ding dong, ding dong/I don't care anymore (Apple).

9. prosince 1974
V USA vychází LP George Harrisona Dark horse (Apple). Skladby: Hari's on tour (Express), Simply shady, So sad, Bye bye love, Maya love, Ding dong, ding dong, Dark horse, Far east man, It is he (Jai Sri Krishna). 14 týdnů v hitparádě Billboardu, nejvyšší umístění: 4. John Lennon vystupuje v rozhovoru s Howardem Cosellem během vysílání pořadu televize ABC Monday night football. O šest let později Cosell ve stejném pořadu přinese zprávu, že Lennon je mrtev.

13. prosince 1974
George Harrison s otcem, Ravi Shankar, Billy Preston a Jim Keltner obědvají s americkým prezidentem Geraldem Fordem v Bílém domě.

16. prosince 1974
V USA vychází singl Johna Lennona #9 dream/What you got (Apple). 12 týdnů v hitparádě Billboardu, nejvyšší umístění: 9.

20. prosince 1974
George Harrison končí turné po severní Americe koncertem v newyorské Madison Square Garden. Během druhého koncertu se na pódiu měl objevit John Lennon, ale před koncertem se v zákulisí oba bývalí členové Beatles nepohodli. Po koncertu se George snaží smířit, oba nahrávají pro rozhlasovou stanici KHJ Los Angeles rozhovor. John a Yoko navštěvují společně noční klub Hippopotamus v New Yorku. V Británii vychází LP George Harrisona Dark horse (Apple). Obsah se shoduje s americkým vydáním.

23. prosince 1974
V USA vychází singl George Harrisona Ding dong, ding dong/Hari's on tour (Express) (Apple). Šest týdnů v hitparádě Billboardu, nejvyšší umístění: 36.