Kontakt

Copyright Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
1996-2020

2. ledna 1971
LP George Harrisona All things must pass je na první příčce americké hitparády. Jeho singl My sweet Lord je na příčce americké singlové hitparády.

9. ledna 1971
Singl George Harrisona My sweet Lord je druhý týden na první příčce americké hitparády.

13. ledna 1971
John a Yoko odlétají do Japonska.

15. ledna 1971
V Británii vychází singl George Harrisona My sweet Lord/What is life (Apple). Devět týdnů v hitparádě, nejvyšší umístění: 1.

16. ledna 1971
Singl George Harrisona My sweet Lord je třetí týden na první příčce americké hitparády.

20. ledna 1971
John se poprvé setkává s rodiči Yoko Ono.

21. ledna 1971
John a Yoko se vrací z Japonska do Anglie. Časopis Rolling Stone publikuje první část dlouhého rozhovoru s Johnem Lennonem pod názvem The working class hero. Na obálce časopisu je fotografie Lennona. Druhá část vychází pod názvem Life with the lions příští měsíc. Během tohoto roku vyjde rozhovor knižně pod názvem Lennon remembers (Straight Arrow Press). Redaktor Jann Wenner vydá knihu bez souhlasu Lennona.

22. ledna 1971
John Lennon nahrává píseň Power to the people.

25. ledna 1971
Charles Manson a tři členky jeho klanu jsou obviněny ze spiknutí a sedminásobné vraždy. Manson byl fanouškem Beatles a vyznával zvláště jejich písně Piggies, Helter skelter a Revolution 9.

30. ledna 1971
Singl George Harrisona je na první příčce britské hitparády. Jeho LP All things must pass je na první příčce britské albové hitparády.

4. února 1971
Časopis Rolling Stone publikuje druhou část rozhovoru s Johnem Lennonem nazvanou Life with the lions. Na titulní straně časopisu je fotografie Johna a Yoko. První část rozhovoru byla zveřejněna před měsícem pod názvem The working class hero, kompletní rozhovor vyjde knižně pod titulem Lennon remembers.

15. února 1971
V USA vychází singl George Harrisona What is life/Apple scruffs (Apple). 9 týdnů v hitparádě Billboardu, nejvyšší umístění: 10.

19. února 1971
V Británii vychází singl Paula McCartneyho Another day/Oh woman oh why (Apple). 9 týdnů v hitparádě, nejvyšší umístění: 2.

22. ledna 1971
V USA vychází singl Paula McCartneyho Another day/Oh woman oh why (Apple). 12 týdnů v hitparádě Billboardu, nejvyšší umístění: 5.

3. března 1971
Jihoafrická společnost pro rozhlasové vysílání ruší zákaz hudby Beatles, který vydala po Lennonově prohlášení z 8. srpna 1966, že Beatles jsou větší než Ježíš. Zrušení zákazu se nevztahuje na Lennonovy nahrávky.

12. března 1971
Soud přijímá žádost Paula McCartneyho o ustavení kontroly finančních operací Beatles a spol. Do této funkce je jmenován James Douglas Spooner. V Británii vychází singl Johna Lennona a Plastic Ono Band Power to the people/Open your box (Apple). Na druhé straně je píseň Yoko Ono, která je později přejmenována na Hirake. Šest týdnů v hitparádě, nejvyšší umístění: 6.

16. března 1971
Beatles získávají cenu Grammy a originální filmový nebo televizní námět v roce 1970 za Let it be.

20. března 1971
Singl Paula McCartneyho Another day je na první příčce britské hitparády.

22. března 1971
V USA vychází singl Johna Lennona a Plastic Ono Band Power to the people/Touch me (Apple). Na druhé straně je píseň Yoko Ono. 9 týdnů v hitparádě Billboardu, nejvyšší umístění: 11.

9. dubna 1971
V Británii vychází singl Ringo Starra It don't come easy/Early 1970 (Apple). 9 týdnů v hitparádě, nejvyšší umístění: 4.

15. dubna 1971
Beatles získávají Oscara za nejlepší filmovou hudbu za Let it be.

16. dubna 1971
V USA vychází singl Ringo Starra It don't come easy/Early 1970 (Apple). 12 týdnů v hitparádě Billboardu, nejvyšší umístění: 4.

23. dubna 1971
John a Yoko jsou na Mallorce zatčeni za údajný pokus o únos Kyoko. Yoko ji získala do péče po rozvodu s Anthony Coxem, ale ten podal policii zprávu o jejím zmizení z hřiště.

15. května 1971
Na filmovém festivalu v Cannes jsou promítány dva filmy Johna a Yoko z produkce firmy Bag Productions: Apotheosis (Balloon), Fly. Za přítomnosti obou autorů diváci vypískali film Apotheosis (Balloon).

17. května 1971
V USA vychází LP Paula a Lindy McCartneyových Ram (Apple). Skladby: Too many people, 3 legs, Ram on, Dear boy, Uncle Albert/Admiral Halsey, Smile away, Heart of the country, Monkberry moon delight, Eat at home, Long haired lady, Ram on (reprise), Back seat of my car. 37 týdnů v hitparádě Billboardu, nejvyšší umístění: 2.

28. května 1971
V Británii vychází LP Paula a Lindy McCartneyových Ram (Apple). Obsahuje stejné skladby jako americká verze.

červen 1971
John Lennon začíná nahrávat album Imagine, které dokončí během července.

1. června 1971
John Lennon nahrává pro Elastic Oz Band píseň Do the Oz a demo God save us, na kterém zpívá Bill Elliot. John Lennon po získání devítiměsíčního víza odlétá s Yoko do New Yorku.

6. června 1971
John a Yoko vystupují na pódiu ve Fillmore East v New Yorku společně s Frankem Zappou a Mothers of invention. Koncert je nahráván a na Lennonově LP Some time in New York City vyjdou tyto písně: Well (Baby please don't go), Au, Scumbag, Jamrag. Později vydává Frank Zappa další nahrávky.

8. června 1971
V Británii vychází znovu LP The Beatles first pod novým názvem The early years (Contour).

červenec 1971
John Lennon nahrává demosnímek I'm the greatest, který vyjde na Ringově sólovém albu Ringo.

3. července 1971
LP Paula McCartneyho Ram je na první příčce britské hitparády.

7. července 1971
V USA vychází singl Elastic Oz Band God save us/Do the Oz (Apple). US release of Elastic Oz Band (which included John and Yoko) single "God Save Us/Do the Oz" (Apple). V písni God save us zpívá Bill Elliot, V Do the Oz zpívá John Lennon.

15. července 1971
John a Yoko se objevují na autogramiádě knihy Grapefruit od Yoko v londýnském obchodě.

16. července 1971
V Británii vychází singl Elastic Oz Band God save us/Do the Oz (Apple). V písni God save us zpívá Bill Elliot, v písni Do the Oz zpívá John Lennon. John Lennon vydává prohlášení na podporu časopisu Oz a na tiskové konferenci o případu obscénnosti tohoto časopisu zpívá The end of the road. Nahrávka vychází jako příloha časopisu Oz.

17. července 1971
John a Yoko poskytují interview v pořadu televize BBC Parkinson. Je to jejich poslední veřejné vystoupení v Británii.

19. července 1971
Tisková konference s vedením Apple k vydání knihy Yoko Ono Grapefruit. John Lennon říká: "V Británii jsem považován za chlapce, který vyhrává všechny ceny. Yoko je pokládána za šťastnou Japonku, která si vzala toho chlapce. V Americe jsme oba bráni jako umělci.

28. července 1971
V USA a Británii vychází singl George Harrisona Bangla Desh/Deep blue (Apple). V Británii setrvá 6 týdnů v hitparádě, nejvyšší umístění: 10. V USA je v hitparádě Billboardu 7 týdnů, nejvyšší příčka: 23.

1. srpna 1971
George Harrison a Ringo Starr vystupují na koncertě pro Bangladéš, který pořádá George Harrison na pomoc hladovějícím dětem v oblastech zpustošených hurikánem a občanskou válkou. V newyorkské Madison Square Garden se konají dva koncerty, které jsou nahrávány pro album The concert for Bangla Desh. S George Harrisonem zde vystupují Bob Dylan, Eric Clapton, Klaus Voorman, Billy Preston, Leon Russell a Ravi Shankar. Pozván je i John Lennon, ale podle něj to nebyl dobrý nápad. Vysvětlením bude spíše podmínka, že Yoko Ono ho nesmí doprovázet na pódium.

2. srpna 1971
V USA vychází singl Paula McCartneyho Uncle Albert-Admiral Halsey/Too many people (Apple). 13 týdnů v hitparádě Billboardu, nejvyšší umístění: 1.

3. srpna 1971
Paul McCartney zveřejňuje prohlášení, že zakládá novou skupinu Wings. Členy jsou Paul a Linda McCartneyovi, bubeník Denny Seiwell a kytarista Denny Laine z Moody Blues.

11. srpna 1971
John a Yoko pořádají demonstraci proti britské účasti v Severním Irsku a proti obvinění vydavatele časopisu Oz z obscénnosti. Během festivalu London Art Spectrum, který se koná v Alexandra Palace do 31. srpna, je promítáno pět filmů Johna a Yoko: Cold turkey, The ballad of John and Yoko, Give peace a chance, Instant karma, Up your legs forever.

12. srpna 1971
John a Yoko darují 1000 liber stávkovému fondu loděnic Upper Clyde, kteří odmítají přestat pracovat, aby nepřišli o zaměstnání.

13. srpna 1971
V Británii vychází singl Paula McCartneyho Back seat of my car/Heart of the country (Apple).

září 1971
Paul McCartney a Wings nahrávají Lp Wild life. John a Yoko nahrávají v hotelu St. Regis v New Yorku soundtrack pro svůj film Clock. Film bude natočen během výstavy Yoko Ono v Syracuse v New Yorku 9. října.

3. září 1971
John a Yoko odlétají do New Yorku. John se do Británie nikdy nevrátí.

4. září 1971
Singl Paula McCartneyho Uncle Albert-Admiral Halsey je na první příčce americké hitparády.

9. září 1971
John a Yoko se objevují v americkém televizním pořadu The Dick Cavett show. John Lennon hovoří o rozpadu Beatles, který zavinila "beatlemánie a ječící fanoušci neposlouchající hudbu, a ne Yoko Ono". Odvysíláno 23. září. V USA vychází LP Johna Lennona Imagine (Apple). Skladby: Imagine, Crippled inside, Jealous guy, It's so hard, I don't want to be a soldier mama, I don't want to die, Gimme some truth, Oh my love, How do you sleep?, How?, Oh Yoko. 30 týdnů v hitparádě Billboardu, nejvyšší umístění: 1. Pozn.: Pozdější vydání uvádějí Gimme some truth pod názvem Give me some truth a pouze I don't want to be a soldier.

13. září 1971
Narozena Stella Nina McCartney, druhé dítě Paula a Lindy.

23. září 1971
John a Yoko vystupují v pořadu The Dick Cavett show.

říjen 1971
John Lennon nahrává demo písně Happy xmas (War is over).

8. října 1971
John a Yoko pořádají v Syracuse v New Yorku tiskovou konferenci. V Británii vychází Lp Johna Lennona Imagine (Apple). Obsah je shodný s americkým vydáním.

9. října 1971
Na Lennonovy narozeniny je zahájena výstava Yoko Ono This is not here v newyorkském Everson Museum of art, která je otevřena do 27. října. Průběh je natáčen a odvysílán americkou televizí 11. května 1972 pod názvem John and Yoko in Syracuse, New York. John a Yoko se spojují s několika členy indiánského kmene Onondaga, který protestuje u americké vlády proti stavbě dálnice jejich územín. K oslavě Johnových narozenin se v hotelu koná jam, na který je pozván RIngo Starr, Phil Spector, Klaus Voorman, Allen Ginsberg, Jim Keltner a Eric Clapton. John a Yoko poskytují rozhovor japonským novinářům, známý jako "argument interview" kvůli neobvyklému množství rozporů mezi Johnem a Yoko.

11. října 1971
V USA vychází singl Johna Lennona Imagine/It's so hard (Apple). 9 týdnů v hitparádě Billboardu, nejvyšší umístění: 3.

14. října 1971
John a Yoko vystupují v pořadu newyorské televize WNET Free time.

28. října 1971
John a Yoko nahrávají se sborem Harlem Community píseň Happy xmas (War is over).

29. října 1971
John a Yoko dokončují nahrávku Happy xmas (War is over).

30. října 1971
LP Johna Lennona Imagine je na první příčce americké hitparády.

6. listopadu 1971
John a Yoko se objevují na pódiu v Apollo Theater v New Yorku během benefičního koncertu obětem vzpoury ve vězení Attica.

10. listopadu 1971
V New Yorku má premiéru film 200 motels, ve kterém hraje Ringo Starr.

12. listopadu 1971
John Lennon nahrává demo písně Luck of the Irish.

15. listopadu 1971
V Římě má světovou premíru Ringův film Blindman.

30. listopadu 1971
LP Johna Lennona je na první příčce britské hitparády.

1. prosince 1971
V USA vychází singl Johna, Yoko, Plastic Ono Band a Harlem Community Choir Happy xmas (War is over)/Listen the snow is falling (Apple). Na druhé straně zelené desky je píseň Yoko Ono.

4. prosince 1971
V posledním vydání časopisu Melody Maker je zveřejněn Johnův dopis Paulu McCartneymu, ve kterém píše, že nejsou žádné naděje na setkání obou členů Beatles. Lennonův sarkasmus a otevřenost jsou ostré jako břitva.

7. prosince 1971
V USA a Británii vychází LP Wings Wild life (Apple). Skladby: Mumbo, Bip bop, Love is strange, Wild life, Some people never know, I am your singer, Tomorrow, Dear friend. V USA setrvá 18 týdnů v hitparádě Billboardu, nejvyšší umístění: 10.

10. prosince 1971
John a Yoko vystupují na dobročinném koncertu v Ann Arbor v Michiganu věnovanému Johnu Sinclairovi, který byl odsouzen na deset let vězení za držení dvou cigaret marihuany. Za tři dny po koncertě je Sinclair propuštěn na kauci. Vystoupení je natáčeno, ale film Ten for two je odvysílán až 1. dubna 1989.

15. prosince 1971
John a Yoko jsou přijati na recepci ke generálnímu tajemníku OSN.

17. prosince 1971
John a Yoko vystupují na benefičním koncertu rodinám obětí vzpoury ve věznici Attica. John hraje akustickou verzi Imagine a Attica state. Do věznice bylo na potlačení vzpoury posláno 1000 policistů, kteří zabili 28 vězňů a 9 rukojmích. Oficiální zprávy uváděly, že rukojmí byli zabiti vězni, ale pozdější vyšetřování toto tvrzení vyvrátilo.

18. prosince 1971
John a Yoko odjíždějí do Houstonu v Texasu, aby našli Kyoko.

20. prosince 1971
V USA vychází 3LP George Harrisona The concert for Bangla Desh (Apple), které bylo natočeno živě 1. srpna 1971. Skladby: Bangla Dhun, Wah-wah, My sweet Lord, Awaiting on you all, That's the way God planned it, It don't come easy, Beware of darkness, While my guitar gently weeps, Jumping Jack flash/Youngblood, Here comes the sun, A hard rain's gonna fall, It takes a lot to laugh/It takes a train to cry, Blowin' in the wind, Mr. Tambourine man, Just like a woman, Something, Bangla Desh. 41 týdnů v hitparádě Billboardu, nejvyšší umístění: 2.

22. prosince 1971
Anthony Cox, bývalý manžel Yoko, je na pět dní zatčen pro znemožnění návštěvy Yoko u Kyoko.