Kontakt

Copyright Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
1996-2020

2. ledna 1969
Je zahájen projekt Get back. Po krizi v roce 1968 se Paul McCartney ujímá vedení ve skupině a organizuje nový projekt. Myslí si, že od hrozícího rozpadu skupiny je může zachránit hudba. Ostatní nejsou tolik nadšeni myšlenkou na společné hraní, zejména John a George, ale souhlasí. Paul dokonce oznámil, že v prosinci 1968 Beatles odehrají tři koncerty v londýnském Roundhouse. Ostatní ovšem nebyli naladěni na stejnou vlnu, a tak z Paulových plánů sešlo. Jako kompromis Paul navrhuje, že by Beatles mohli odvysílat v televizi živě hraný koncert nebo alespoň předem natočený. John, George a Ringo souhlasí, ale John navrhuje, že by si skupina mohla dát dovolenou. Hodně se zabývají myšlenkou, že by se koncert mohl konat v amfiteátru v Římě, ale pro nepříliš nadšené Brouky je organizace takovéto akce velmi náročná (později se této myšlenky ujali Pink Floyd). Denis O'Dell navrhuje, aby natočili dokument o vzniku desky ve studiu. Všichni souhlasí a zamlouvají si filmové ateliéry v Twickenhamu. Protože od vydání posledního alba The Beatles neuplynulo tolik času, nemají mnoho nových písniček. Stále ještě nejistí však začínají nový rok na pódiu v Twickenhamu. Objevují se ale všechny předchozí problémy - Yoko zasahuje do nahrávání, Paul se snaží všechno dirigovat a říká Georgeovi, jak má hrát na kytaru. Beatles natáčejí bez jasného cíle a s velmi malým nadšením. Zlomek toho, co je zaznamenáno v Twickenhamu, je zahrnut do filmu Let it be.

3. ledna 1969
Beatles tráví druhý den nahráváním a filmováním v ateliérech v Twickenhamu. Policie zabavuje v Newarku v New Jersey 30 000 kopií LP Unfinished music No. 1: Two virgins ohledně obscénnímu obalu, na kterém jsou John a Yoko zobrazeni nazí.

6. ledna 1969
Beatles tráví třetí den filmováním v ateliérech v Twickenhamu při nahrávání projektu Get back.

7. ledna 1969
Beatles tráví další den v ateliérech v Twickenhamu natáčením plánovaného televizního dokumentu Get back.

8. ledna 1969
Beatles tráví další den v ateliérech v Twickenhamu prací na projektu Get back. Protože jsou dobří muzikanti, je nahráno mnoho zajímavých věcí, ale celkově je to neposlouchatelné.

9. ledna 1969
Jak trvá natáčení projektu Get back v ateliérech v Twickenhamu, Georgeovi dochází trpělivost. Následující den opouští skupinu.

10. ledna 1969
Beatles pracují v ateliérech v Twickenhamu na projektu Get back, ale bez úspěchu. Po hádce s Paulem a výměně názorů s Johnem George oznamuje, že odchází ze skupiny. Ale neříká: "Odcházím!" Místo toho během oběda jde potichu k Johnovi, Paulovi a Ringovi a říká, že je rád uvidí v klubu. Žádný z nich se ho nepokouší zastavit. Po obědě ostatní pokračují ve zkoušení. V tomto těžkém okamžiku se stále filmuje a Beatles hrají bez vzájemné domluvy. Yoko, která sedí na Georgeově místě, začne křičet, zatímco John, Paul a Ringo zesilují zpětnou vazbu. Pak skončí a bez jediného slova odejdou domů. (Pozn.: Během dne měl George více narážek na to, že chce odejít. Během ranního nahrávání údajně pravil, že opouští skupinu. Na Johnovu otázku kdy George odpověděl: Teď. Toto dává smysl s Georgeovou poznámkou, že je rád uvidí v klubu.)

12. ledna 1969
V Londýně má premiéru film Wonderwall, pro který napsal hudbu George Harrison.

13. ledna 1969
Beatles bez Harrisona pokračují v ateliérech v Twickenhamu v práci na projektu Get back. V USA vychází LP Beatles Yellow submarine (Apple). Skladby: Yellow submarine, Only a northern song, All together now, Hey bulldog, It's all too much, All you need is love. Na druhé straně alba je instrumentální hudba z filmu. 24 týdnů v hitparádě Billboardu, nejvyšší umístění: 2.

14. ledna 1969
Beatles bez Harrisona pokračují v ateliérech v Twickenhamu v práci na projektu Get back.

15. ledna 1969
George Harrison se vrací do Londýna a na pět hodin se setkává s ostatními členy skupiny. Vysvětluje jim, že je připraven opustit Beatles, pokud nebudou splněny jeho podmínky. Hovoří o ukončení živých koncertů a nahrání opravdového alba, což by se mělo stát hlavní náplní filmového projektu. Chce opustit ponuré a chladné studio v Twickenhamu a začít nahrávat v jejich novém studiu Apple. Filmování může pokračovat. Ostatní členové skupiny souhlasí s jeho podmínkami, protože nechtějí nechat George odejít. Domlouvají se na konceptu dalšího alba a pokračování filmování, shodují se na názvu filmu i alba: Get back.

17. ledna 1969
V Británii vychází LP Beatles Yellow submarine (Apple). Desáté album Beatles obsahuje tyto písně: Yellow submarine, Only a northern song, All together now, Hey bulldog, It's all too much, All you need is love. Na druhé straně alba je instrumentální hudba z filmu od George Martina. Nejvyšší umístění v hitparádě: 3.

18. ledna 1969
John Lennon v rozhovoru pro Disc and music echo hovoří s reportérem Ray Colemanem o tom, že firma Apple je po šesti měsících na mizině. Připouští také, že je to výsledek jejich nezkušenosti v oblasti obchodování. George Harrison je Johnovými poznámkami rozzuřen a pohádají se. Johnovy poznámky čte Allen Klein, který zjišťuje, že je vhodný čas, aby obnovil svou nabídku na post manažera Beatles.

19. ledna 1969
Pete Best vyhrává soudní proces ohledně Ringových poznámek k jeho osobě, které byly zveřejněny v roce 1965 v časopise Playboy.

20. ledna 1969
Beatles mají naplánováno obnovení práce na projektu Get back ve studiu Apple. Výstavba studia byla svěřena jejich elektronickému čaroději Alex Mardasovi, který je známý spíše jako Magic Alex. Slíbil jim, že nebudou pracovat na osmistopém zařízení, ale na 72-stopém. Chystá se také instalovat neviditelnou akustickou stěnu, která by izolovala bicí, aby Ringo nemusel sedět v koutě. Mixážní pult byl nakonec vyroben z kousků dřeva a starého osciloskopu a prý vypadal jako řídící panel bombardéru B-52. Beatles zkusili v tomto nahrávat, ale výsledek byl velmi špatný, záznam byl nepoužitelný. Beatles si musí pronajmout vybavení a ztrácí tak dva dny úpravou studia, aby se v něm dalo nahrávat.

22. ledna 1969
Beatles v nahrávacím studiu (Apple, Londýn). Po opuštění z Twickenhamu pokračují v nahrávání alba Bet back ve vlastním studiu. Do studia je pozván Billy Preston, kterého cestou do 3 Savile Row potkává George Harrison (znají ho z roku 1962, kdy hrál s Little Richardem). Rozhodují se celé album vyprodukovat a natočit sami. Glyn Johns, zvukový inženýr, ale špatný producent, nakonec sestaví návrh alba, ale Beatles ho odmítnou a záznamy předají Philu Spectorovi. Během nahrávání pracují na písních jakoby mimochodem. Tento den hrají All I want is you (přejmenováno na Dig a pony), I've got a feeling, Don't let me down, instrumentálku Rocker, Bathroom window (přejmenováno na She came in through the bathroom window) a předělávky písní jiných interpretů. Billy Preston se poprvé objevuje v Bathroom window ve hře na elektrické piano. Na CD Anthology 3 se nacházejí skladby I've got a feeling, She came in through the bathroom window a Dig a pony.

23. ledna 1969
Beatles v nahrávacím studiu (Apple, Londýn). Pracují na písni Get back (10 záznamů). Vychází LP Cream Goodbye. Píseň Badge napsal s Ericem Claptonem George Harrion, který v ní také hraje na kytaru pod jménem L'Angelo Misterioso. Název je zkomoleninou Harrisonova textu, ve kterém slovo bridge přečetl Clapton jako badge. (Pozn.: Dva zdroje uvádí, že Clapton s Harrisonem zahráli tuto skladbu společně v London Rainbow Theatre v roce 1971, ale není to pravda. Existuje také další verze o vzniku názvu, na kterém se údajně podílel Ringo Starr.)

24. ledna 1969
Beatles v nahrávacím studiu (Apple, Londýn). Nahrávají Two of us (pod pracovním názvem On our way home), Teddy boy (vyjde na Paulově první sólové desce), Maggie Mae, Dig it, Dig a pony, I've got a feeling. Na CD Anthology 3 se nachází nahrávka Two of us a Teddy boy.

25. ledna 1969
Beatles v nahrávacím studiu (Apple, Londýn). Nahrávají Untitled jamming, Bye bye love, Let it be, George's blues (pracovní název For you blue). For you blue bude dokončena až 8. ledna 1970. Na CD Anthology 3 se nachází For you blue a Let it be. V Union County a Clevelandu je zakázán prodej alba Johna a Yoko Unfinished music No. 1: Two virgins kvůli obscénnosti obalu. Policie v Mountainside zabavuje 20 000 kopií alba.

26. ledna 1969
Beatles v nahrávacím studiu (Apple, Londýn). Nahrávají konečnou verzi Dig it, která trvá 12:25 min., na LP Let it be se dostane jen 50 vteřin. Potom hrají rokenroly: Rip it up, Shake rattle and roll, Kansas city, Miss Ann, Lawdy miss Clawdy, Blue suede shoes, You really got a hold on me. Pak následuje instrumentálka Tracks of my tears, The long and winding road, Georgeovo demo Isn't it a pity. Na CD Anthology 3 se nachází medley Rip it up, Shake rattle and roll, Blue suede shoes a verze The long and winding road bez Spectorových orchestrálních úprav.

27. ledna 1969
Beatles v nahrávacím studiu (Apple, Londýn). Nahrávají Untitled jamming (10:54 min.), Get back, Sweet Loretta Fart she thought she was a cleaner, but she was a frying pan, Oh! Darling, I've got a feeling, The walk. Na CD Athology 3 se nachází Oh! Darling. Ve Švédsku vychází LP Beatles Yellow submarine (Apple).

28. ledna 1969
Beatles v nahrávacím studiu (Apple, Londýn). S Billy Prestonem nahrávají sklady pro další singl Get back a Don't let me down, verzi svého hitu Love me do a The one after 909. Billy Preston nahrává několik demosnímků. Na konci dne je nahrána konverzace, ve které je vidět, že vše není tak dobré, jak by se mohlo zdát. Hovoří mimo jiné i o tom, jestli nemají tento projekt ukončit. Ringo se těší na natáčení filmu Magic Christian, které začne za několik dnů, a situace se zdá beznadějná. John Lennon se bez vědomí ostatních setkává s Allenem Kleinem.

29. ledna 1969
Beatles v nahrávacím studiu (Apple, Londýn). Nahrávají Teddy boy, The one after 909, I want you (znovu ji nahrají na LP Abbey Road), Not fade away, Mailman bring me no more blues a Besame mucho. Na CD Anthology 3 se nachází skladba Mailman, bring me no more blues.

30. ledna 1969
Beatles vystupují na legendárním střešním koncertě na střeše Apple v 3 Savile Row. Hrají asi 42 minut, ve filmu Let it be se objeví jen polovina. Koncert ukončí policie, která je přivolána zmatkem v okolí studia. Beatles hrají třikrát Get back (dvakrát na začátku a jednou na závěr), záznam prvních dvou se objeví ve filmu. Dále hrají Don't let me down, I've got a feeling, The one after 909, Dig a pony, podruhé I've got a feeling a Don't let me down. Ve filmu Let it be se objevují záznamy písní Don't let me down, I've got a feeling, The one after 909, Dig a pony a Get back. Poslední verze Get back je také na CD Anthology 3.

31. ledna 1969
Ukončení projektu Get back. Ve studiu Apple v Londýně dokončují Beatles a Billy Preston nahrávky Two of us, The long and winding road a Let it be (9 záznamů). Nejsou však spokojeni s výsledkem projektu. Před albem Get back, které vyjde pod názvem Let it be, bude natočeno ještě jedno LP, Abbey Road.

únor 1969
George Harrison nahrává záznam na syntetizér Under the Mersey wall, který vyjde na jeho albu Electronic sound (Zapple records).

2. února 1969
Yoko Ono je rozvedena s Anthony Coxem na Virgin Islands. Cox přijímá odstupné 6700 liber, Yoko získává do péče dceru Kyoko.

3. února 1969
John, George a Ringo najímají Allena Kleina na post finančního manažera. Paul je proti Kleinovi, navrhuje Johna Eastmana. Toto je okamžik, kdy se Beatles definitivně rozpadávají. Jako kompromis souhlasí s poněcházím Eastmana jako generálního poradce. Ale mezi Kleinem a Eastmanem panuje silné nepřátelství. Kleinovo nepřátelství k Clive Epsteinovi vede k tomu, že prodá Nemperor společnosti Triumph Investment místo Beatles. Ringo Starr začíná natáčet film The magic Christian, kde hraje hlavní roli s Peter Sellersem. Film je satirou podle novely Terry Southerna, natáčení trvá 13 týdnů.

7. února 1969
George Harrison je v londýnské nemocnici University College Hospital na operaci krčních mandlí, která proběhne následující den. domů je propuštěn 15. února.

8. února 1969
George Harrison je v londýnské University College Hospital na operaci krčních mandlí.

15. února 1969
George Harrison je propuštěn z londýnské University College Hospital, kde se podrobil operaci krčních mandlí.

17. února 1969
V USA vychází LP James Taylor (Apple). V písni Carolina in my mind hraje na baskytaru Paul McCartney a George Harrison zpívá vokály. Nejvyšší umístění v americkém žebříčku: 62.

21. února 1969
V Británii vychází LP Mary Hopkinové Post card (Apple). Producentem je Paul McCartney. V americké verzi je místo písně Those were the days skladba Someone to watch over me. Nejvyšší umístění v britské hitparádě: 3.

22. února 1969
Beatles v nahrávacím studiu (Trident, Londýn). Nahrávají 35 záznamů I want you (She's so heavy). Píseň bude dokončena 11. srpna.

24. února 1969
Nemperor Holdings je prodán trustu Triumph Investment, který nyní vlasní 25 procent podílu Briana Epsteina na Beatles. Beatles radí EMI, aby odkoupila tento podíl. Cena je 1,3 milińu liber. Peníze ovšem nehrají rozhodující roli.

25. února 1969
ONa své 26. narozeniny George Harrison přichází do Abbey Road v Londýně a nahrává tři dema: Old brown shoe, Something a All things must pass. Všechna jsou na CD Anthology 3.

28. února 1969
Ringo Starr urovnává proces s Bryman Estates, Ltd. ohledně pronájmu bytu, který půjčil Johnovi a Yoko. Po jejich zatčení pro přechovávání marihuany se Bryman domáhal svého práva. Zakázal mu pronajímat byt a používat byt "nelegálním a nemorálním způsobem".

březen 1969
Dick James prodává svůj 23-procentní podíl v Northern songs televizní společnosti ATV, kterou vlastní Sir Lew Grade. Northern songs vlastní práva na téměř všechny skladby dvojice Lennon-McCartney. James uskutečňuje prodej bez vědomí Beatles a nedává jim ani předkupní právo na koupi akcií. ATV ani Beatles nevlastní takový podíl, aby získali kontrolu nad společností. Začíná skupování akcií, Paul McCartney koupí tolik akcií, že jich má o 100 tisíc víc než John Lennon, což jejich dalšímu partnerství nemůže svědčit. I když boj proti ATV pokračuje, rozpory mezi Johnem a Paulem brání soustředit se na tento problém celou silou, a Beatles ztrácí většinu v Northern songs. Tím ztrácí i práva na většinu vlastních písní z katalogu firmy.

1. března 1969
Paul McCartney v nahrávacím studiu (Morgan, Londýn). Prudukuje ahrávání písní Goodbye a Sparrow umělkyně Apple Mary Hopkinové. Skladbu Goodbye napsal pod hlavičkou Lennon-McCartney sám Paul.

2. března 1969
John a Yoko vystupují v Lady Mitchell Hall v Cambridge před 500 diváky. John si pohrává se zpětnou vazbou na kytaře a Yoko nepřetržitě ječí. Spolu s nimi hraje saxofonista John Tchikai a bubeník John Stevens. Vystoupení je nahráno a vyjde na LP Unfinished music No. 2: Life with the lions pod názvem Cambridge 1969. Široká veřejnost není na nekonveční hudbu Johna a Yoko připravena. Hudební časopis Rolling Stone přirovnává ječení Yoko k "duševně zaostalému dítěti, které je týráno". Je to první koncert jednoho člena skupiny bez ostatních.

3. března 1969
V USA vychází LP Mary Hopkinové Post card (Apple). Produkoval Paul McCartney. Oproti britskému vydání se liší v prohození písní Those were the days a Someone to watch over me.

4. března 1969
Glyn Johns začíná pracovat na přípravě alba Get back. John Lennon a Paul McCartney mu nechávají volné ruce. Práci dokončí 28. května, ale Beatles s výsledkem nebudou spokojeni. Johns se vrátí do studia a připraví další verzi alba. Na dokončení alba se nakonec bude podílet Phil Spector.

12. března 1969
Paul McCartney slaví svatbu s Lindou Eastman v Marylebone Register Office. Za svědky jim jdou Mike McCartney a Mal Evans, za družičku Lindina dcera Heather. Obřad uskutečňuje E.R. Sanders, oběd je v hotelu Ritz. Žádný z ostatních Beatles se svatby nezúčastní (nebyli pozváni). George a Pattie Harrisonovi jsou zadrženi pro přechovávání marihuany. Domovní prohlídka se koná v době McCartneyho svatby. George a Pattie jsou propuštěni na kauci 18. března, soud se koná 31. března. John a Yoko v nahrávacím studiu (studio 3, EMI, Londýn), kde poslouchají nahrávku písně Peace song. Allan Wiener udává toto datum jako den nahrání této písně, ale Mark Lewisohn tvrdí, že tento den pouze poslouchali playback.

13. března, 1969
Pět písní z EP Beatles Yellow submarine je znovu smícháno, ale nikdy nevydáno.

14. března 1969
Ve Švédsku vychází singl Beatles Back in the USSR/Don't pass me by (Parlophone). Šest týdnů ve švédské hitparádě, nejvyšší umístění: 3.

15. března 1969
John a Yoko nasedají na loď v Thoresen Passenger Terminal v Southamptonu, aby se dostali do Francie. Nejsou však vpuštěni na palubu kvůli nesrovnalostem v cestovních dokladech.

20. března 1969
John a Yoko jsou oddáni britským konzulátem na Gibraltaru, panem Cecile Wheelerem. Pár oznamuje, že jsou šťastní. Do Gibraltaru přilétají z Paříže a po obřadu se tam zase vracejí. John řekl: "Bylo to všechno velmi rychle a britské."

21. března 1969
V Británii vychází LP Jackie Lomaxe Is this what you want? (Apple). Produkoval George Harrison, v písni You've got e thinking hraje Eric Clapton a Ringo Starr. V USA je místo písně New day skladba How can you say goodbye.

24. března 1969
John a Yoko obědvají v Paříži se surrealistou Salvadorem Dali.

25. března 1969
John a Yoko tráví líbánky týdenním bed-in za mír v pokoji č. 902 hotelu Hilton v Amsterdamu. Tato událost je zaznamenána v písni The ballad of John and Yoko. Celý týden poskytují rozhovory novinářům, rozhlasu a televizi. John a Yoko ignorují nepřátelství, nedůvěřivost a smích, se kterým se tato akce setkává ve světě. Média ale hrají podle nich: roznášejí po světě zprávy o míru. John a Yoko se stávají symbolem boje za mír a humanitu. Bed-in je filmován a je vytvořen hodinový dokument Honeymoon. Během tohoto týdne nahrávají také zvukové stopy, které se objeví na první straně jejich třetího experimentálního LP The wedding album.

26. března 1969
John a Yoko drží v Amsterdamu druhý den svého bed-in za mír. Některý nahraný materiál se objeví na jejich třetí desce The wedding album.

27. března 1969
Třetí den bed-in za mír v Amsterdamu (John a Yoko).

28. března 1969
V Británii vychází singl Mary Hopkinové Goodbye/Sparrow (Apple), její druhý singl. Píseň Goodbye napsal Paul McCartney, který singl produkoval. Umístění v britské hitparádě: 2.

31. března 1969
John a Yoko končí v Amsterdamu s bed-in, odlétají do Vídně, aby vystoupili na tiskové konferenci v bílém pytli k uvedení jejich filmu Rape. George a Pattie Harrisonovi přiznávají držení marihuany, každý platí 250 liber.

duben 1969
Paul McCartney naléhá na Beatles, aby vystoupili na pódiu na sérii neavizovaných koncertů v malých klubech. George a Ringo nejsou proti, ale John je neoblomný. Prohlašuje, že chce rozvod "jako můj rozvod z Cynthií". Ačkoli Johnovy záměry odejít z Beatles jsou zřejmé, vše se zatím drží v tajnosti, Allen Klein vyjednává s firmou Capitol Records vyšší honoráře. Beatles budou dostávat 69 centů z každé prodané desky. Klein věří, že si tímto nakloní Paula.

1. dubna 1969
John a Yoko se objevují v pořadu televize Thames Today, kde hovoří s Eamonnem Andrewsem schováni v bílém pytli o své filozofii. Říkají také, že jsou "ochotni stát se světovými šašky", aby rozšířili poselství míru. Poté zvou Andrewse k nim do pytle. Nad nimi je plakát s heslem Eamonn peace. (Pozn.: Jeden ze zdrojů uvádí, že John a Yoko nebyli schováni v pytli, ale leželi v posteli.)

3. dubna 1969
John a Yoko účinkují v pořadu televize Thames The Eamonn Andrews show. Pořad je vysílán živě z restaurace Café Royal. Oba se účastní interview a celkové diskuse. Dalšími hosty pořadu jsou Jack Benny, Rolf Harris, Yehudi Menuhin a Gaymor Jones.

7. dubna 1969
V USA vychází druhý singl Mary Hopkinové Goodbye/Sparrow (Apple). Píseň Goodbye napsal Paul McCartney, který singl produkoval, a nahrál i její demoverzi. Nejvyšší umístění v americké hitparádě: 13.

11. dubna 1969
V Británii vychází singl Beatles Get back/Don't let me down (Apple). Devět týdnů v hitparádě, nejvyšší umístění: 1.

14. dubna 1969
Beatles v nahrávacím studiu (studio 3, EMI, Londýn). John a Paul nahrávají Johnovu skladbu The ballad of John and Yoko, která má podtitul They're gonna crucify me. Je první singlovou nahrávkou Beatles vydanou v Británii ve stereo verzi (singl Get back vyšel stereo pouze v USA). Během nahrávání mizí napětí mezi Johnem a Paulem a oba pracují s velkým zápalem. Na 11 pokusů nahrávají základní stopu s Johnovým zpěvem (John hraje na akustickou kytaru a Paul na bicí). Potom John nahrává sólovou kytaru, druhou sólovou kytaru a ťukání na kytaru, Paul přidává doprovodný zpěv, maracas, baskytaru a piano. John si je vědom možných problémů s odkazem na Ježíše v textu písně, proto píše publicistovi Apple Tony Bramwellovi, že nechce žádnou reklamu a publicitu okolo písně. Píseň opravdu odmítne několik stanic vysílat pro rouhačství. Na některých stanicích je slovo Kristus zaretušováno.

16. dubna 1969
Beatles v nahrávacím studiu (studio 3, EMI, Londýn). Nahrávají Old brown shoe a Something. Old brown shoe je nahrána na čtyři pokusy. Na 13 záznamech Something se John nepodílí.

17. dubna 1969
Ve Švédsku vychází singl Beatles Get back/Don't let me down (Apple). Sedm týdnů ve švédské hitparádě, nejvyšší umístění: 6.

18. dubna 1969
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, 3, EMI, Londýn). Dokončují Old brown shoe, potom George s Johnem nahrávají ve studiu 2 kytary pro I want you (She's so heavy).

20. dubna 1969
Beatles v nahrávacím studiu (studio 3, EMI, Londýn). Nahrávají varhany a conga pro I want you (She's so heavy). Potom nahrávají 26 záznamů písně Oh! Darling včetně varhan.

21. dubna 1969
John a Yoko zakládají filmovou společnost Bag Productions.

22. dubna 1969
John a Yoko v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Nahrávají tlukot vlastního srdce a skladbu John and Yoko (John opakuje Yoko a Yoko opakuje slovo John celých 22 minut). Obě skladby se objeví na jejich třetím LP The wedding album. Na formálním obřadě v sídle Apple na Savile Row si John Winston Lennon mění prostřední jméno na Ono, ačkoliv podle britských zákonů mu jméno Winston musí zůstat jako součást jeho celého jména. Obřad řídí pat Oaths Bueno de Mesquita.

24. dubna 1969
V britském televizním pořadu Tops of the pops je odvysílán dokument Get back (v černobílé verzi). Soudní pře mezi Beatles a Triumph Investment Trust (vlastník Nemperor holdings/NEMS Enterprises) je urovnána mimosoudně.

25. dubna 1969
Film Johna a Yoko s názvem Rape je promítán na televizním festivalu v Montreaux ve Švýcarsku.

26. dubna 1969
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Nahrávají sólový zpěv do Oh! Darling a Ringovu píseň Octopus's garden (32 záznamů). Pracují bez producenta. John míchá do sterea nahrávku svého srdce a Yoko s výkřiky svých jmen (vyjde na LP The wedding album). Na CD Anthology 3 se nachází záznam č. 2 skladby Octopus's garden.

27. dubna 1969
John Lennon v nahrávacím studiu (studio 3, EMI, Londýn). Předělává nahrávku John and Yoko.

29. dubna 1969
Beatles v nahrávacím studiu (studio 3, EMI, Londýn). Ringo nahrává sólový zpěv do Octopus's garden.

30. dubna 1969
Beatles v nahrávacím studiu (studio 3, EMI, Londýn). Nahrávají sólovou kytaru do Let it be. John a Paul pracují na vokálech a zvukových efektech písně z roku 1967 You know my name (Look up the number). Na CD Anthology 2 se nachází verze této písně s těmito dohrávkami, které byly z konečné verze odstraněny. V americkém televizním pořadu The Glen Campbell goodtime hour jsou odvysílány klipy Get back a Don't let me down.

2. května 1969
Beatles v nahrávacím studiu (studio 3, EMI, Londýn). S Billy Prestonem pracují na Something. Nahrávají 36 záznamů. John a Yoko hovoří v televizním pořadu BBC How late it is, který je odvysílán ještě večer, o filmu Rape s Michaelem Walem, je odvysílána ukázka z tohoto filmu dlouhá 3:31 min.

3. května 1969
Singl Beatles Get back je na první příčce britské hitparády.

4. května 1969
John a Yoko kupují Tittenhurst Park v Ascotu, kam se přestěhují během srpna. Ringo, John a Paul navštěvují večírek k dokončení filmu The magic Christian, ve kterém hraje po boku Petera Sellerse Ringo.

5. května 1969
Beatles v nahrávacím studiu (Olympic, Londýn). Pracují na skladbě Something. V USA vychází singl Beatles Get back/Don't let me down (Apple). 12 týdnů v hitparádě Billboardu, nejvyšší umístění: 1. Společnost ATV získává kontrolu nad Northern Songs, tedy nad katalogem písní dvojice Lennon-McCartney. Vlastní také Lenmac Enterprises Ltd. Operace je dokončena 25. září.

6. května 1969
Beatles v nahrávacím studiu (Olympic, Londýn). První nahrávání dlouhého medley druhé strany alba Abbey Road. Je zaznamenáno 36 pokusů You never give me your money, ve které se inspirují finančními problémy Apple.

8. května 1969
John, George a Ringo podepisují smlouvu s Allenem Kleinem a jeho společností ABKCO, Paul nesouhlasí a pokračuje s prosazováním Eastmana. John a Yoko poskytují delší rozhovor Davidu Wiggovi pro pořad Radia 1 Scene and heard. Odvysíláno ve dvou dílech, 11. a 18. května.

9. května 1969
V Británii vychází LP Johna a Yoko Unfinished music No. 2: Life with the lions (Zapple). Je to první album, které vychází na této značce. Skladby: Cambridge 1969, No bed for beatle John, Baby's heartbeat, Two minutes silence, Radio play. V Británii vychází LP George Harrisona Electronic sound (Zapple). Je to druhé a poslední album, které vychází na značce Zapple. Skladby: Under the Mersey wall, No time or space. Paul McCartney pod pseudonymem Paul Ramon asistuje Steve Millerovi při nahrávání písně My dark hour. Paul hraje na baskytaru a bicí a zpívá doprovodné vokály.

16. května 1969
John Lennon neobdrží vstupní vízum na americkém velvyslanectví v Londýně. Příčinou je držení drog z roku 1968. Johnovy plány na uspořádání bed-in v New Yorku jsou zmařeny.

19. května 1969
Beatles dostávají cenu Ivora Novello za nejprodávanější britský singl v roce 1968, Hey Jude. V USA vychází LP Jackie Lomaxe Is this what you want? (Apple). Album produkoval George Harrison, v písni You've got me thinking hraje Eric Clapton a Ringo Starr. Oproti britskému vydání se liší v zařazení písně New day místo How can you say goodbye.

20. května 1969
Je zveřejněna zpráva o uzavření smlouvy Beatles s Allenem Kleinem. Klein se stěhuje do kanceláří Apple, propouští vedení, přisluhovače a podvodníky. Zastavuje se finanční ztráta a Klein pracuje na zvýšení nahrávacích honorářů pro Beatles.

24. května 1969
John, Yoko a její dcera Kyoko odlétají na Bahamy na mírový bed-in, ale opět odjíždějí, když John zjišťuje, jak daleko od USA jsou Bahamy. Navíc teplota a vlhkost neumožňují zůstat 7 dní v posteli. Singl Beatles Get back je první příčce americké hitparády.

25. května 1969
John, Yoko a Kyoko odlétají do Kanady na další mírový bed-in v Montrealu. Po přistání v Torontu jsou nuceni 2,5 hodiny čekat na vstupní víza.

26. května 1969
John a Yoko odlétají z Toronta do Montrealu a začínají druhý bed-in za mír v hotelu Queen Elizabeth (pokoj č. 1742). John chtěl uskutečnit bed-in v USA, ale nedostal vízum. Vybral místo, kam dosahuje ruka amerických médií, aby se jejich myšlenky o míru a protesty pro válce ve Vietnamu dostaly do éteru. Mnoho rozhovorů z bed-in je natočeno pro neodvysílaný film The way it is, část byla zveřejněna v roce 1988 ve filmu John Lennon: Imagine a v roce 1990 ve videu John & Yoko: The bed-in. Během bed-in je natočena píseň Give peace a chance. John zve kanadského ministerského předsedu Pierre Trudeau, aby zasadil mírové žaludy. Trudeau odpovídá: "Nevím nic o jeho žaludech, ale rád bych ho viděl. Je to dobrý básník." V USA vychází LP Johna a Yoko Ono Unfinished music No. 2: Life with the lions (Zapple). Osm týdnů v hitparádě Billboardu, nejvyšší umístění: 174. V USA vychází LP George Harrisona Electronic sound (Zapple). Dva týdny v hitparádě Billboardu, nejvyšší umístění: 191.

28. května 1969
Glyn Johns dokončuje album Get back, jeho master ale předělá Phil Spector a vydá pod názvem Let it be. Na albu Get back jsou navíc skladby Rocker, Teddy boy, Save the last dance for me. Ve Švédsku vychází singl Beatles The ballad of John and Yoko/Old brown shoe (Apple). Devět týdnů ve švédské hitparádě, nejvyšší umístění: 2.

30. května 1969
V Británii vychází singl Beatles The ballad of John and Yoko/Old brown shoe (Apple). Osm týdnů v hitparádě, nejvyšší umístění: 1. Singl je zakázán australskou komisí pro vysílání za rouhačství. V USA ho některé stanice odmítají vysílat, jiné vynechávají slovo Christ, ale John Lennon neschvaluje tyto úpravy.

31. května 1969
Singl Beatles Get back je druhý týden na prvním místě americké hitparády.

1. června 1969
Poslední den mírového bed-in v Montrealu nahrávají John a Yoko v plném hotelovém pokoji píseň Give peace a chance. Sbory zpívá Tommy Smothers, Timothy Leary, rabín Abraham Feinberg, Derek Taylor, Petula Clark a členové kanadského chrámu Radha Krishna. Nahrávka je připsána Plastic Ono Bandu, pod písní je podepsána dvojice Lennon-McCartney, i když s ní Paul nemá nic společného. John nechce porušit jejich smlouvu o autorství písní.

2. června 1969
Končí bed-in v Montrealu, John a Yoko opouštějí hotel Queen Elizabeth a odlétají do Ottawy na univerzitní konferenci o míru. Večer se vrací do Londýna (Allen Wiener uvádí, že do Londýna se vracejí až 7. června).

4. června 1969
V USA vychází singl Beatles The ballad of John and Yoko/Old brown shoe (Apple). Devět týdnů v hitparádě Billboardu, nejvyšší umístění: 8.

7. června 1969
Singl Beatles Get back je třetí týden na první příčce americké hitparády.

14. června 1969
John a Yoko natáčejí v Anglii interview pro americký televizní pořad The David Frost show. Odvysíláno 10. července. Singl Beatles Get back je čtvrtý týden na první příčce americké hitparády.

16. června 1969
V USA vychází singl Steve Miller Bandu My dark hour, na kterém hraje na baskytaru a bicí a zpívá Paul McCartney, pod pseudonymem Paul Ramon.

18. června 1969
V Británii vychází singl Steve Miller Bandu My dark hour, na kterém hraje na baskytaru a bicí a zpívá Paul McCartney, pod pseudonymem Paul Ramon.

21. června 1969
Singl Beatles The ballad of John and Yoko je na první příčce britské hitparády. Singl Beatles Get back je pátý týden na první příčce americké hitparády.

1. července 1969
Při návratu od Johnovy tety v Durness ve Skotsku mají John, Julian, Yoko a Kyoko autonehodu ve skotském Golspie. John má 17 stehů na obličeji, Yoko 14, Kyoko 4, Julian je v šoku. Příčinou nehody je Johnův spěch na nahrávání v Abbey Road. John a Yoko odvolají tiskovou konferenci k vydání Give peace a chance, místo nich se na ní objeví Ringo s Maureen. Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). George Martin souhlasí s produkováním nového alba, pokud se čtveřice bude chovat ve studiu slušně. Nahrávají sólový zpěv do You never give me your money. Lennon na nahrávání chybí.

2. července 1969
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Paul nahrává Her majesty. Potom s Georgem a Ringem pracují na Golden slumbers/Carry that weight, které jsou nahrávány v jednom celku na 15 pokusů. John je v nemocnici po autonehodě ve skotském Golspie. Johnova bývalá manželka Cynthia navštěvuje Juliana v nemocnici.

3. července 1969
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Pracují na Golden slumbers/Carry that weight. John je stále v nemocnici ve Skotsku. Ringo Starr se ženou Maureen se účastní tiskové konference k vydání singlu Give peace a chance. John a Yoko se nemohou zúčastnit, protože jsou v nemocnici po autonehodě.

4. července 1969
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Pracují na Golden slumbers/Carry that weight. Poslouchají také rozhlasový přenos z tenisového šampionátu z Wimbledonu. John se stále zotavuje v nemocnici po skotské autonehodě. V Británii vychází singl Johna Lennona a Plastic Ono Bandu Give peace a chance/Remember love (Apple). Na druhé straně je píseň Yoko Ono. Devět týdnů v hitparádě, nejvyšší umístění: 2.

6. července 1969
John, Yoko a Kyoko jsou propuštěni z nemocnice Lawson Memorial Hospital ve skotském Golspie. Helikoptérou odlétají do Londýna. Místní noviny otiskují Johnovo vyjádření: "Pokud chcete havarovat, zkuste to udělat ve Skotsku. Místní nemocnice byla opravdu vynikající."

7. července 1969
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Nahrávají Here comes the sun (13 záznamů). John se stále zotavuje z autonehody. V USA vychází singl Johna Lennona a Plastic Ono Band Give peace a chance/Remember love (Apple). Na druhé straně je píseň Yoko Ono. Devět týdnů v hitparádě, nejvyšší umístění: 14.

8. července 1969
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Pracují na Here comes the sun, John stále chybí.

9. července 1969
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Nahrávají Maxwell's silver hammer (21 záznamů). John poprvé po autonehodě navštěvuje studio, ve kterém je instalována postel pro Yoko, která nemůže po nehodě chodit. Přítomnost Yoko v posteli vede k protestům u personálu studia. Na CD Anthology 3 se nachází záznam č. 5 písně Maxwell's silver hammer.

10. července 1969
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Pracují na Maxwell's silver hammer.

11. července 1969
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Pracují na Maxwell's silver hammer a You never give me your money, potom míchají Something.

15. července 1969
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, 3, EMI, Londýn). Pracují na You never give me your money.

16. července 1969
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, 3, EMI, Londýn). Pracují na Here comes the sun.

17. července 1969
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, 3, EMI, Londýn). Pracují na Oh! Darling a Octopus's garden.

18. července 1969
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, 3, EMI, Londýn). Pracují na Oh! Darling a Octopus's garden.

21. července 1969
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, 3, EMI, Londýn). Nahrávají Come together (8 záznamů). Jako zvukový inženýr spolupracuje se skupinou opět Geoff Emerick. Práci s nimi ukončil během hádek při tvorbě alba The Beatles. Nyní je Emerick hlavním zvukařem studia Apple a při práci v Abbey Road ho jeho bývalí kamarádi přehlížejí. Na CD Anthology 1 se nachází záznam č. 1 Come together.

22. července 1969
Beatles v nahrávacím studiu (studio 3, EMI, Londýn). Pracují na Come together a potom nahrává Paul znovu sólový zpěv do Oh! Darling.

23. července 1969
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Pracují na Come together, Paul se pokouší opět o zpěv Oh! Darling. Nahrávají The end (7 záznamů), ve které je Ringovo jediné bubenické sólo za éry Beatles.

24. července 1969
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Paul McCartney nahrává demo Come and get it, kterou věnuje The Iveys, jejichž nahrávání bude produkovat, navrhne změnu názvu skupiny na Badfinger a píseň Come and get it bude vybrána jako titulní píseň filmu The magic Christian. Beatles nahrávají Sun king/Mean mr. Mustard (35 záznamů). Na CD Anthology 3 se nachází Paulovo demo Come and get it a jam Ain't she sweet, nahraný během tohoto dne.

25. července 1969
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Pracují na Sun king/Mean mr. Mustard a Come together. Pak nahrávají vcelku Johnovu Polythene Pam a Paulovu She came in through the bathroom window (39 záznamů).

28. července 1969
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, 3, EMI, Londýn). Pracují na Polythene Pam/She came in through the bathroom window.

29. července 1969
Beatles v nahrávacím studiu (studio 3, EMI, Londýn). Nahrávají kytary do Come together a pracují na Sun king/Mean mr. Mustard.

30. července 1969
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, 3, EMI, Londýn). Pracují na Come together, Polythene Pam/She came in through the bathroom window, You never give me your money a Golden slumbers/Carry that weight. Uvažují nad medley druhé strany alba. Paul chce na Johnu Kurlanderovi, aby vyhodil píseň Her majesty, ale Kurlander ji přilepí na konec celého medley za píseň The end, za kterou nechá dvacetivteřinovou mezeru. Při poslechu následující den se Paulovi tento nápad líbí a souhlasí s ním.

31. července 1969
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Pracují na You never give me your money. Do Golden slumbers/Carry that weight přidávají bicí, tympány a vokály.

srpen 1969
John Lennon nahrává nikdy nevydanou instrumentálku Rock peace.

1. srpna 1969
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Nahrávají Johnovu skladbu Because (23 záznamů, jako nejlepší je vybrán záznam 16).

4. srpna 1969
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Nahrávají zpěv do Because. George Harrison žádá George Martina o orchestrální aranžmá Something. Na CD Anthology 3 se nachází Because bez instrumentální stopy.

5. srpna 1969
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, 3, EMI, Londýn). George si nechává do studia dopravit nový syntetizér Moog, na kterém dokončují Because. Nahrávají vokály do The end, Paul přináší pásku, kterou chce včlenit mezi You never give me your money a Sun king.

6. srpna 1969
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, 3, EMI, Londýn). Jsou dokončeny všechny základní stopy pro album Abbey Road, chybí ještě několik dohrávek. George Harrison nahrává akustickou kytaru do Here comes the sun a Paul používá syntetizér Moog pro Maxwell's silver hammer.

7. srpna 1969
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, 3, EMI, Londýn). Je vytvořen stereo mix Come together, nahrávají se vokály a kytaru do The end, všichni hrají sólo.

8. srpna 1969
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, 3, EMI, Londýn). Nahrávají bicí a baskytaru do The end. Ringo nahrává bicí do Johnovy syntetizérové skladby I want you (She's so heavy). Ve vedlejším studiu nahrává Paul sólovou kytaru a tamburínu do Oh! Darling. Fotograf Iain McMillan fotografuje Beatles kráčející po přechodu u studia Abbey Road. Policista zastavuje dopravu a McMillan fotí šest snímků.

11. srpna 1969
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, 3, EMI, Londýn). John, Paul a George nahrávají vokály do I want you (She's so heavy), Oh! Darling a Here comes the sun.

15. srpna 1969
Beatles v nahrávacím studiu (studio 1, 2, EMI, Londýn). Nahrávají orchestrální doprovod Golden slumbers/Carry that weight, The end, Something a Here comes the sun. George nahrává novou sólovou kytaru do Something.

18. srpna 1969
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Paul nahrává piano do The end. Na CD Anthology 3 se nachází remix, ve kterém jsou stopy, jež byly z konečné verze skladby vynechány.

19. srpna 1969
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Nahrávají syntetizér do Here comes the sun.

20. srpna 1969
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, 3, EMI, Londýn). Dokončení I want you (She's so heavy), vytvoření první verze alba Abbey Road. Medley je umístěno na první stranu, skladby Octopus's garden a Oh! Darling jsou oproti konečné verzi prohozeny. Album končí useknutým kytarovým akordem I want you (She's so heavy). Ve studiu jsou přítomni všichni čtyři Beatles. Je to naposledy, kdy se pohromadě sešli ve studiu Abbey Road.

21. srpna 1969
Paul McCartney mění název společnosti Adagrose Ltd. na McCartney Productions Ltd. (MPL).

22. srpna 1969
Beatles navštěvují Johnův Tittenhurst Park za účelem posledního společného fotografování.

27. srpna 1969
Každý člen Beatles prodává zbývající podíl v NEMS Enterprises.

28. srpna 1969
Paulovi a Lindě přichází na svět první dítě, Mary.

29. srpna 1969
V Británii vychází LP Jacka Bruce Songs for a tailor. V písni Never tell your mother she's out of tune hraje na kytaru George Harrison pod pseudonymem L'Angelo Misterioso. V USA vychází album 6. října 1969.

1. září 1969
John, George a Ringo navštěvují koncert Boba Dylana na festivalu na ostrově Wight.

7. září 1969
Po čtyřech letech končí vydávání kresleného amerického komiksu The Beatles.

8. září 1969
Ringo je hospitalizován v Middlesexu kvůli střevním potížím. Propuštěn je 11. září.

10. září 1969
New Cinema Club Institutu moderního umění promítá filmy Johna a Yoko: Self portrait, Smile, Honeymoon, Two virgins a Rape. Infračervená kamera natáčí reakce diváků, dva z nich sedí na pódiu v bílých oblecích a představují Johna a Yoko. Self portrait je nahrávkou Lennonova penisu, který se zvolna ztopořuje. Jak prohlásila později Yoko Ono: "Kritikové se nás nedotkli."

13. září 1969
Plastic Ono Band vystupuje na prvním koncertu na festivalu rock'n'rollu v Torontu. Na poslední chvíli odlétají do Kanady, aby jejich účast zvýšila návštěvnost. Členy skupiny jsou: John Lennon (kytara), Yoko Ono (zpěv), Eric Clapton (sólová kytara), Klaus Voorman (baskytara), Alan White (bicí). Jejich vystoupení je nahráno a vydáno na LP Plastic Ono Band: Live peace in Toronto 1969. Hrají písně Blue suede shoes, Money, Dizzy miss Lizzie, Yer blues, Cold turkey, Give peace a chance. První polovinu koncertu je Yoko schována v bílém pytli. Potom z něj vylézá a zpívá Don't worry Kyoko (Mummy's only looking for her hand in the snow) a John John (let's hope for peace). Pozn.: Skladba Dizzy miss Lizzie je na čtyřdiskové kompilaci Lennon přejmenována na Dizzy miss Lizzy.

17. září 1969
Ve Švédsku vychází LP Beatles Abbey Road (Apple).

23. září 1969
V novinách univerzity v severním Illinoisu Northern star jsou zveřejněny první zprávy mystifikace Paul is dead.

25. září 1969
Plastic Ono Band v nahrávacím studiu (Studio 3, EMI, Londýn). Nahrávají Cold turkey (26 pokusů). Ovládnutí firmy Northern Songs firmou ATV. Obchod byl oznámen 5. května. John a Paul ztrácejí práva ke svým písním.

26. září 1969
V Británii vychází LP Beatles Abbey Road (Apple). Je to poslední album Beatles, ale ne jejich poslední vydané, obsahuje písně: Come together, Something, Maxwell's silver hammer, Oh! Darling, Octopus's garden, I want you (She's so heavy), Here comes the sun, Because, You never give me your money, Sun king, Mean mr. Mustard, Polythene Pam, She came in through the bathroom window, Golden slumbers, Carry that weight, The end, Her majesty. Nejvyšší umístění v hitparádě: 1.

28. září 1969
Plastic Ono Band v nahrávacím studiu (Trident, Londýn). Znovu nahrávají skladbu Cold turkey.

říjen 1969
John Lennon zve svého otce k sobě domů, do Tittenhurst Parku, na poslední setkání. Začínají obíhat zprávy, že Paul McCartney je mrtev a nahrazuje ho William Campbell. Detroitský diskžokej Russ Gibb začíná vysílat ddůkazy podporující toto tvrzení. Na obalu Abbey Road nemá Paul boty, v písni Your mother should know má ve filmu Magical mystery tour černý karafiát, Revolution 9 zahraná pozpátku odhaluje Johnovu větu "Otoč se ke mně, mrtvolo", konec I'm so tired hraný pozpátku zní jako Paul is dead, na konci Strawberry fields forever neříká John "cranberry sauce", ale "I buried Paul" (pohřbil jsem Paula), na obalu Sgt. peppera je nad Paulovou hlavou ruka, a další smyšlenky. Je těžké uvěřit, kolik lidí se vrhlo na analyzování starých nahrávek a hledání důkazů. Paul McCartney na svou obhajobu sděluje, že je až moc živý. Na Univerzitě moderního umění má premiéru další film Johna a Yoko Apotheosis (Balloon).

1. října 1969
V USA vychází LP Beatles Abbey Road (Apple). Písně jsou shodné s britským vydáním. 87 týdnů v hitparádě Billboardu, nejvyšší umístění: 1.

2. října 1969
George Martin připravuje píseň Beatles Across the universe pro charitativní album na záchranu divoké přírody. Zrychluje skladbu, přidává zvuky ptačích křídel a dětí na hřišti.

3. října 1969
Plastic Ono Band v nahrávacím studiu (Lansdowne, Londýn). Nahrávají Don't worry Kyoko, stranu B Johnova singlu Cold turkey.

5. října 1969
Plastic Ono Band v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Pracují na Cold turkey.

6. října 1969
V USA vychází singl Beatles Something/Come together (Apple). 16 týdnů v hitparádě Billboardu, nejvyšší umístění: 1.

9. října 1969
Yoko Ono je hospitalizována v King's College Hospital v Londýně. Tři dny nato podruhé potratí.

12. října 1969
Yoko Ono má druhý potrat, dítě se mělo narodit v prosinci.

20. října 1969
V USA vychází LP Johna Lennona a Yoko Ono Wedding album (Apple). Skladby: John and Yoko, Amsterdam. Tři týdny v hitparádě Billboardu, nejvyšší umístění: 178. V USA vychází singl Johna Lennona a Plastic Ono Band Cold turkey/Don't worry Kyoko (Apple). Na druhé straně je píseň Yoko Ono. V Cold turkey odmítl Paul McCartney hrát a Lennon poprvé neuvedl jeho jméno jako autora. 12 týdnů v hitparádě Billboardu, nejvyšší umístění: 30.

22. října 1969
Ve Švédsku vychází LP Beatles Something new (Parlophone).

24. října 1969
Paul McCartney poskytuje rozhovor na své farmě v Campbeltown v Mull of Kintyre na severozápadě Skotska. Hovoří s novinářem Chrisem Drakem o tom, že je až moc živý. Část rozhovoru je odvysílána 26. a 27. října. V Británii vychází singl Johna Lennona a Plastic Ono Band Cold turkey/Don't worry Kyoko (Apple). Na druhé straně je píseň Yoko Ono. Šest týdnů v hitparádě, nejvyšší umístění: 14.

26. října 1969
Album Beatles Abbey Road je na první příčce polské hitparády, kde setrvá dalších jedenáct týdnů.

27. října 1969
Ringo Starr začíná nahrávat své první sólové album Sentimental journey. Je to první sólové album nahrané jedním členem Beatles.

31. října 1969
V Británii vychází singl Beatles Something/Come together (Apple). Sedm týdnů v hitparádě, nejvyšší umístění: 4. George Harrison, Eric Clapton, Rick Grech a Denny Laine nahrávají ve studiu Olympic v Londýně nikdy nezveřejněné skladby.

1. listopadu 1969
LP Beatles Abbey Road je na první příčce americké hitparády.

3. listopadu 1969
Promítání filmů Johna a Yoko v Nash House v Londýně pod jedním názvem Something else.

6. listopadu 1969
Na filmovém festivalu v německém Mannheimu je promítán film Johna a Yoko Rape part II.

7. listopadu 1969
V Británii vychází LP Johna Lennona a Yoko Ono Wedding album (Apple). Skladby: John and Yoko, Amsterdam, včetně John John (Let's hope for peace), Bed peace, Good night a Goodbye Amsterdam goodbye.

10. listopadu 1969
Univerzita moderního umění promítá další filmy Johna a Yoko.

13. listopadu 1969
Ve Švédsku vychází singl Beatles Something/Come together (Apple). Pět týdnů ve švédské hitparádě, nejvyšší umístění: 4. Skupina hippies plavících se do Irska objevuje malý neobydlený ostrov Dornish, který je kousek od břehu hrabství Mayo. John Lennon, který tento ostrov koupil v roce 1966 za 1500 liber, jim ho nabízí zdarma k pronájmu.

15. listopadu 1969
Star club v Hamburku (Německo) oznamuje, že bude koncem měsíce uzavřen, protože v něm nemohou vystupovat rockové skupiny. Z důvodu pověstí Paul is dead vstupují do amerického žebříčku Billboardu znovu dvě alba Beatles, na 124. místě je Sgt. Pepper's lonely hearts club band a na 146. místě Magical mystery tour.

25. listopadu 1969
John Lennon vrací královně Elizabeth řád MBE s dopisem: "Vracím řád MBE na protest proti britské účasti v konfliktu Nigerie a Biafry, proti naší podpoře Ameriky ve Vietnamu a proti umístění písně Cold turkey v hitparádě." Podepsán je "S láskou John Lennon z pytle". John tráví den v sídle Apple poskytováním rozhovorů telefonicky i osobních. Řád MBE a dopis doručí do Buckinghamského paláce Johnův šofér. Johnova teta Mimi je rozzuřena, když se dozví tuto zprávu.

26. listopadu 1969
Buckinghamský palác oznamuje, že John Lennon vrátil svůj řád MBE. Kanadskou společností je odvysílán televizní speciál o Johnovi nazvaný John Lennon: A tribute. John Lennon připravuje nový singl skupiny Plastic Ono Band You know my name (Look up the number)/What's the new Mary Jane? Rozhodl se zveřejnit tyto písně, pokud Beatles nebudou proti. Z neznámých důvodů nebude singl nikdy vydán. You know my name (Look up the number) vyjde na druhé straně singlu Beatles Let it be. What's the new Mary Jane? se objeví až na sérii Anthology.

27. listopadu 1969
Buckinghamský palác oznamuje, že Barry Hearn, který vrátil MBE v roce 1965 na protest proti Beatles, žádá o vrácení svého řádu. Bohužel řád MBE pana Hearna není k nalezení.

29. listopadu 1969
Singl Beatles Something/Come together je na první příčce americké hitparády. Časopis Billboard ruší sestavování žebříčků druhých stran singlů. Druhé strany singlů Beatles se umístily v průběhu let takto: I saw her standing there (14), You can't do that (48), Thank you girl (35), There's a place (74), PS I love you (10), I should have known better (53), If I fell (53), I'm happy just to dance with you (95), Slow down (25), She's a woman (4), I don't want to spoil the party (39), Yes it is (46), Act naturally (47), Day tripper (5), What goes on (81), Rain (23), Eleanor Rigby (11), Strawberry fields forever (8), Baby you're a rich man (34), I am the walrus (56), The inner light (96), Revolution (12), Don't let me down (35).

1. prosince 1969
Vydání 77. posledního čísla měsíčníku The Beatles book. Publikace vyjde znovu v květnu 1976. John a Yoko nabízejí k odkoupení školní karavan pro cikánské děti, který se nachází v Caddingtonu.

2. prosince 1969
John a Yoko natáčejí v Tittenhurst Park dva televizní pořadu. První je pro pořad ATV, ve kterém účinkují tři lidé navržení sociology na muže dekády (s Johnem je to John F. Kennedy a Ho Chi Minh). John Lennon byl vybrán Desmondem Morrisem. John vybírá archivní materiál, včetně Beatles hrajících Some other guy v klubu Cavern, příletu do USA v únoru 1964, scén z filmu A hard day's night a Help!, ukázky I'm down z koncertu na Shea Stadium, Hey Jude, aféry s držením drog, amsterdamského a montrealského bed-in (John vybízí studenty v Berkeley k nenásilí, následují pouliční rvačky), demonstrace proti válce ve Vietnamu před Bílým domem a zpěvu Give peace a chance. Je to také první z pěti dnů natáčení dokumentu televize BBC The world of John and Yoko. (Pozn.: Ray Coleman uvádí, že místo Ho Chi Minha byl vybrán Mao C'Tung jako muž dekády.) George Harrison se na podnět Erica Claptona připojuje k turné Delaney and Bonnie and Friends a vystupuje tak poprvé sám bez ostatních Beatles. Hraje na kytaru v doprovodné skupině pod vedením Claptona a přátel v Colston Hall v Bristolu.

3. prosince 1969
George Harrison vystupuje dvakrát jako doprovodný kytarista s Delaney and Bonnie v Town Hall v Birminghamu. Beatles zde hráli v roce 1963 s Roy Orbisonem. Pokračuje natáčení filmového dokumentu The world of John and Yoko. Natáčí se John a Yoko v posteli, John hrající na mellotron, John dívající se na nahrávku vystoupení Beatles v klubu Cavern Some other guy a John s Yoko v bílém Rolls Royce. John Lennon dostává nabídku hrát Krista v muzikálu Tima Rice a Andrew Lloyd Webbera Jesus Christ superstar, který bude uveden v katedrále sv. Pavla.

4. prosince 1969
George Harrison vystupuje dvakrát jako doprovodný kytarista Delaney and Bonnie v City Hall v Sheffieldu. Pokračuje natáčení dokumentu The world of John and Yoko, které je zachycuje ve studiu při tvorbě experimentálních nahrávek. Ve studiu je s nimi Mal Evans, Anthony Fawcett, Geoff Emerick, Phil McDonald, Malcolm Davies, Eddie Klein a další. Jsou natočeny dvě skladby. První zachycuje smích přítomných s červenými nosy. Jsou dohrány perkuse a zpěv. Druhá zachycuje dlouhé šeptání s účinkujícími a střídá se s šeptáním na mikrofon. Geoff Emerick se směje, když šeptá "Bill Livy's head" (Bill Livy je holohlavý technik EMI). John a Yoko plánují vydat obě nahrávky na čtvrtém experimentálním albu, ale projekt se nikdy neuskuteční. Tim Rice a Andrew Lloyd Webber stahují nabídku na účast Lennona v titulní roli muzikálu Jesus Christ superstar. Cítí, že méně známý herec bude pro tuto roli vhodnější.

5. prosince 1969
George Harrison vystupuje dvakrát jako doprovodný kytarista Delaney and Bonnie v City Hall v Newcastle upon Tyne. Pokračuje natáčení dokumentu The world of John and Yoko. Jsou zachyceni, jak sami natáčejí film Apotheosis 2. V Británii vychází singl Badfinger Come and get it/Rock of all ages (Apple). Píseň Come and get it napsal a produkoval Paul McCartney. Nejvyšší umístění v britské hitparádě: 3.

6. prosince 1969
George Harrison vystupuje dvakrát jako doprovodný kytarista Delaney and Bonnie v Empire Theatre v Liverpoolu.

7. prosince 1969
John a Yoko vystupují v televizní diskusi o teologii v sérii BBC The question why. George Harrison vystupuje dvakrát jako doprovodný kytarista Delaney and Bonnie v Fairfield Hall v Croydonu. Je to poslední koncert tohoto turné, z kterého je vydáno živé album Delaney & Bonnie on tour with Eric Clapton. George na turné vystupuje anonymně.

9. prosince 1969
Apple oznamuje, že John a Yoko plánují natočit film o Jamesi Hanratty, announces that John and Yoko are planning to make a film about James Hanratty, odsouzeném vrahovi, který byl popraven. Tvrdí, že se našla neznámá fakta a chtějí obnovit případ.

10. prosince 1969
George Harrison se přidává k Delaney and Bonnie na turné po Evropě, hraje ve Falkoner Theatre v Copenhagenu (Dánsko).

11. prosince 1969
Při premiéře The magic Christian drží John Lennon před Kensington Odeon plakát s nápisem "Britain murdered Hanratty" (Británie zabila Hanrattyho).

12. prosince 1969
V Británii a USA vychází LP The Plastic Ono Band - Live peace in Toronto 1969 (Apple). Jde o živou nahrávku z rock'n'rollového festivalu z 13. září 1969. Skladby: Blue suede shoes, Money, Dizzy miss Lizzie, Yer blues, Cold turkey, Give peace a chance, Don't worry Kyoko (Mummy's only looking for her hand in the snow), John John (Let's hope for peace). 32 týdnů v americké hitparádě, nejvyšší umístění: 10. V Británii vychází LP No one's gonna change our world (EMI Starline). Album vydává organizace World wildlife a obsahuje píseň Beatles Across the universe, první vydanou nahrávku této písně. George Harrison vystupuje naposledy s Delaney and Bonnie v Copenhagenu v Dánsku.

14. prosince 1969
James Hanratty v Speaker's Corner v Londýně požaduje osvobození svého syna. Vedle Hanrattyho leží bílý pytel s dvěmi anonymnimi osobami uvnitř (podle některých zdrojů jde o Johna a Yoko). Ringo Starr natáčí dokument With a little help from my friends. Zpívá Octopus's garden s hudbou na playback. George Martin znovu smíchal verzi z alba Abbey Road a vyřadil některé nástroje, aby Ringovo vystoupení znělo jako živé.

15. prosince 1969
Glyn Johns se znovu pokouší udělat z nahrávek Get back použitelné album. Jeho první návrh Beatles odmítli a nechali ho přepracovat celý koncept. John a Yoko sponzorují benefiční koncert UNICEF v Lyceum Ballroom v Londýně. Koncert je nazván Peace for Christmas. Po předkalepách vystupuje Plastic Ono Supergroup (John, Yoko, George Harrison, Eric Clapton, Klaus Voorman, Bobby Keys, Billy Preston, Keith Moon, Alan White, Jim Gordon, Delaney & Bonnie) a hrají Cold turkey (přes 7 minut) a Don't worry Kyoko (16 minut). Část celého koncertu je nahrávána, vystoupení Plastic Ono Supergroup vyjde v roce 1972 na LP Johna Lennona Some time in New York City.

16. prosince 1969
V jedenácti městech celého světa jsou umístěny billboardy s textem "War is over? If you want it. Happy Christmas from John and Yoko."

19. prosince 1969
Pro členy oficiálního amerického a britského fanklubu vychází sedmá vánoční deska Beatles, The Beatles' seventh Christmas record.

20. prosince 1969
John a Yoko navštěvují přednášku teoretika Marshalla Macluhana v Torontu. Americká televize CBS natáčí 45-minutový rozhovor s Johnem Lennonem a Macluhanem.

24. prosince 1969
John a Yoko se připojují k demonstraci za mír a světovou chudobu před Rochesterskou katedrálou v Kentu.

29. prosince 1969
John a Yoko odlétají do dánského Aalborg za Kyoko, která je u bývalého manžela Yoko Anthony Coxe a jeho ženy.

30. prosince 1969
Je odvysílán pořad televize ITV Man of the decade. John Lennon je jedním ze tří adeptů na toto ocenění (další je John F. Kennedy a Ho Chi Minh, Ray Coleman a Allen Wiener uvádějí Mao C'Tunga).