Kontakt

Copyright Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
1996-2020

leden 1968
Na místo Pete Shottona nastupuje jako nový vedoucí butiku Apple John Lyndon. Shotton se stává osobním asistentem Johna Lennona.

5. ledna 1968
George Harrison v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Produkuje další nahrávání Wonderwall. V Británii je odvysílána barevná verze filmu Beatles Magical mystery tour.

6. ledna 1968
LP Beatles Magical mystery tour je na první příčce americké hitparády. Singl Beatles Hello goodbye je druhý týden na první příčce americké hitparády.

7. ledna 1968
George Harrison odjíždí na návštěvu Indie, kde hodlá pokračovat v nahrávání soundtracku k filmu Wonderwall ve studiích EMI v Bombaji.

9. ledna 1968
George Harrison v nahrávacím studiu (EMI, Bombaj). Pracuje s indickými hudebníky na soundtracku k filmu Wonderwall. George Harrison nehraje v žádné skladbě, ale soundtrack vyjde pod jeho jménem jako jeho první sólová deska v listopadu pod značkou Apple. Film Wonderwall bude mít premiéru na festivalu v Cannes 17. května 1968.

11. ledna 1968
V britském televizním pořadu Top of the pops je odvysílána píseň Beatles Hello goodbye. Ačkoli je od 10. listopadu natočen videoklip, píseň je doprovázena sestřihem z filmu Magical mystery tour.

12. ledna 1968
George Harrison v nahrávacím studiu (EMI, Bombaj). Nahrává instrumentální stopu k písni The inner light. Zpěv nahraje v Anglii v únoru (5 záznamů). Společnost Beatles film productions Ltd. je přejmenována na Apple Films Ltd., Apple Music Ltd. je přejmenována na Apple Corps Ltd.

13. ledna 1968
Singl Beatles Hello goodbye je třetí týden na první příčce americké hitparády.

18. ledna 1968
George Harrison se vrací z Indie do Anglie.

19. ledna 1968
V Británii vychází píseň Dear Delilah skupiny Grapefruit, kterou produkoval John Lennon a Paul McCartney.

22. ledna 1968
Beatles otevírají kanceláře Apple na 95 Wigmore St. v Londýně.

25. ledna 1968
Beatles natáčejí filmovou scénu pro konec animovaného filmu Yellow submarine.

27. ledna 1968
John Lennon poskytuje ve svém domě v Surrey rozhovor pro The Kenny Everett show, které je odvysíláno 14. února.

únor 1968
V Indii jamují Beatles s Beach boys, Donovanem a dalšími. Jam je natočen a odvysílán později v italské televizi.

1. února 1968
Ringo Starr na zkoušce k vystoupení v televizní show Cilly Black Cilla, jehož přímý přenos je plánován na 6. února.

2. února 1968
Ringo Starr na zkoušce k vystoupení v televizní show Cilly Black Cilla, jehož přímý přenos je plánován na 6. února.

3. února 1968
Beatles v nahrávacím studiu (studio 3, EMI, Londýn). Nahrávají píseň Lady Madonna. Protože plánují brzkou cestu do Indie, nahrávají písně pro singl, který se mezitím dostane na anglický trh. Po třech záznamech nahrávají baskytaru, kytary, bicí a vokály.

4. února 1968
Beatles v nahrávacím studiu (studio 3, EMI, Londýn). Nahrávají Across the universe. John Lennon zve na nahrávání dvě fanynky skupiny, protože potřebuje dívčí vokály. Na CD Anthology 2 se nachází verze bez dívčích vokálů. (Pozn.: V bookletu k Anthology 2 je chybné datum nahrávání této skladby.) Když dívky opustí studio, skupina nahrává dohrávky, které nebudou použity. Jednou z nich je Hums wild, 15-sekundový zkreslený hlas.

5. února 1968
Ringo Starr na zkoušce k vystoupení v televizní show Cilly Black Cilla, jehož přímý přenos je plánován na 6. února.

6. února 1968
Beatles v nahrávacím studiu (studio 1, EMI, Londýn). Dokončují bez Ringa píseň Lady Madonna a pracují na The inner light. Ale čas jim zabere dívání se na Ringovo vystoupení v televizi. Ve studiu je přítomno kvarteto saxofonistů pro Lady Madonna. George Harrison nahrává vokály do instrumentální stopy The inner light. Směs záznamů písně Lady Madonna se nachází na CD Anthology 2. Ringo Starr vystupuje živě v pořadu Cilly Black Cilla. Cilla Black byla jejich kolegyní ze stáje Briana Epsteina, který také aranžoval její pořady. Znělkou pořadu je píseň Paula McCartneyho napsaná speciálně pro Cillu Step inside love. V přenosu ukazuje Ringo své umění, ale ne jako rock'n'rollový bubeník. Zpívá, účinkuje v humorné scénce a stepuje.

8. února 1968
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Po nahrání Johnova a Paulova doprovodného vokály The inner light zkoušejí dokončit Across the universe. John nemá jasnou představu, jak by měla píseň vypadat, ale chce, aby byla na dalším singlu Beatles s písní Lady Madonna. Její místo nakonec zaujme The inner light. Ve studiu je jako host George Martina Mike Milligan a vznáší prosbu, jestli by nemohl vydat Across the universe na charitativním albu ve prospěch World Wildlife Fund. Beatles souhlasí a píseň je připojena na album No one's gonna change our world, které vychází v prosinci 1969. Efekty zvuků zvířat jsou do Across the universe přidány právě kvůli tomuto albu.

11. února 1968
Beatles v nahrávacím studiu (studio 3, EMI, Londýn). Nahrávají Hey bulldog pro animovaný film Yellow submarine místo nedokončené You know my name (Look up the number). Píseň se objeví v britské verzi filmu, ale v americké chybí. Tam byla přidána až pri remasteringu v roce 1999. Beatles jsou filmováni při práci na Hey bulldog a klip je použit pro píseň Lady Madonna. Do roku 1999 se neobjevilo toto video s původním zvukovým doprovodem písně Hey bulldog.

15. února 1968
John Lennon a George Harrison s manželkami odlétají do Rishikeshe v Indii, aby studovali transcendentální meditace u Maharishiho. Domů se vracejí 12. dubna poté, co Maharishi napadl Miu Farrow (některé zdroje hovoří o sexuálním obtěžování).

19. února 1968
Paul McCartney, Jane Asher a Ringo Starr s Maureen odlétají do Rishikeshe v Indii, aby studovali transcendentální meditace u Maharishiho. Ringo s Maureen se po deseti dnech vrací zpět, Paul s Jane 26. března.

25. února 1968
George Harrison slaví v Indii narozeniny. Maharishi mu dává plastovou mapu světa.

březen 1968
Návrhář Ken Partride odhaluje finanční problémy butiku Apple.

9. března 1968
Beatles získávají ceny Grammy za rok 1967: nejlepší album, nejlepší moderní abum, nejlepší obal a nejlepší zvuk za album Sgt. Pepper's lonely hearts club band.

13. března 1968
Ve Švédsku vychází singl Beatles Lady Madonna/The inner light (Parlophone). 11 týdnů ve švédské hitparádě, nejvyšší umístění: 1.

14. března 1968
V britském televizním pořadu Top of the pops je odvysílán černobílý klip k písni Lady Madonna. Byl natočen během nahrávání písně Hey bulldog. Do roku 1999 ovšem s původní zvukovou stopou nezazněl.

15. března 1968
V Británii vychází singl Beatles Lady Madonna/The inner light (Parlophone). Šest týdnů v hitparádě, nejvyšší umístění: 1. V britském televizním pořadu All systems freeman je odvysílán černobílý klip k písni Lady Madonna natočený během nahrávání písně Hey bulldog. Do roku 1999 tento klip nezazněl s původní zvukovou stopou písně Hey bulldog.

18. března 1968
V USA vychází singl Beatles Lady Madonna/The inner light (Capitol). 11 týdnů v hitparádě Billboardu, nejvyšší umístění: 4.

23. března 1968
Ringo Starr navštěvuje soukromé promítání filmu Around the world in 80 days na pozvání Elizabeth Taylorové a Richarda Burtona v Coliseum Cinerama. Po skončení se zúčastní večírku v hotelu Dorchester.

30. března 1968
V americkém televizním pořadu The Hollywood Palace je odvysílán barevný klip k písni Lady Madonna natočený během nahrávání písně Hey bulldog. Do roku 1999 tento klip nezazněl s původní zvukovou stopou písně Hey bulldog. Singl Beatles Lady Madonna je na první příčce britské hitparády.

4. dubna 1968
V britském televizním pořadu Top of the pops je odvysílán černobílý klip k písni Lady Madonna natočený během nahrávání písně Hey bulldog. Do roku 1999 tento klip nezazněl s původní zvukovou stopou písně Hey bulldog.

11. dubna 1968
Ve Švédsku vychází LP Beatles Magical mystery tour (Capitol).

20. dubna 1968
Apple Music podporuje nahrávky neznámých umělců a financuje mnoho projektů s nízkou nebo žádnou návratností. John Lennon najímá astrologa jménem Caleb k asistenci na vedení společnosti. Sponzorují také umělce, jako jsou Badfinger, James Taylor, Mary Hopkin, Jackie Lomax, Yoko Ono, Plastic Ono Band, Ravi Shankar, David Peel, Elephant's Memory a další.

květen 1968
John a Yoko se stávají milenci, Johnovo nadšení pro Beatles se snižuje. Yoko povzbuzuje jeho sny a tvořivost. Ostatní členové skupiny začínají Yoko Ono odmítat, protože jsou neustále spolu a ve studiu Yoko kritizuje jejich návrhy. John přestává být sám sebou, začínají být s Yoko jedním člověkem "johnandyoko". Jednota skupiny je rozbita, nahrávání se stávají vypjatějšími, Paul přestává být ve styku s Johnem a jejich partnerství se začíná rozpadat. Rozpad hrozil už delší dobu, ale Yoko Ono zapůsobí jako katalyzátor. Skupina přestane působit pod pojmem skupina. Nahrávání začínají probíhat v režii každého jednotlivce, ostatní pouze vypomáhají, důkazem se stane album The Beatles.

11. května 1968
John Lennon a Paul McCartney odlétají do USA představit svou společnost Apple Corps Ltd.

12. května 1968
John a Paul představují v USA společnost Apple Corps.

13. května 1968
John a Paul v USA představují společnost Apple Corps, v hotelu St. Regis v New Yorku poskytují interview.

14. května 1968
John Lennon a Paul McCartney účinkují v americkém televizním pořadu The tonight show. Vystoupení je natočeno a odvysíláno ve stejný den. Obvyklý host Johnny Carson chybí a zastupuje ho baseballový hráč Joe Garagiola, který není připraven na oba členy Beatles. Dokonce se jich ptá, který z nich je Ringo. John později prohlásí, že tento pořad byl nejtrapnějším vystoupením v jeho životě. John s Paulem natáčejí interview s Mitchell Krausem pro místní vzdělávací kanál. Na žádost diváků se vysílání z 15. května opakovalo, nejspíše 24. května.

15. května 1968
John Lennon a Paul McCartney odlétají z USA, kde představovali firmu Apple Corps. Na londýnské letiště přistávají brzy 16. května.

16. května 1968
Na filmovém festivalu v Cannes má premiéru film Wonderwall, kde hudbu dělal George Harrison.

19. května 1968
Ačkoliv není známé přesné datum, tento večer byly pravděpodobně nahrány snímky pro album Johna Lennona a Yoko Ono Unginished music No. 1: Two virgins. Je to jeden z nejdůležitějších Lennonových večerů, kdy se s Yoko stávají párem. Jeho žena Cynthia je na dovolené, John pozval Yoko do svého domu v Surrey. Po nahrání zvukové koláže následuje soulož. Později John Lennon označí tuto noc za přelom, kdy se rozhodl následovat své osobní sny bez ohledu na fanoušky, obvinění z cizoložství, rozvod a urážky celého světa za zveřejnění fotografie nahého páru na obalu desky. Cesta proměny Johna Beatla na Johna Ono Lennona nebyla krátká a snadná, ale tato noc byla začátkem.

20. května 1968
Beatles se setkávají v domě George Harrisona v Esheru. Nahrávají 23 demosnímků na Georgeův čtyřstopý magnetofon. Mnoho z nich se objeví na albu The Beatles (Bílé album). Jsou to písně: Cry baby cry, Child of nature (v roce 1971 ji JOhn Lennon přetextuje na Jealous guy), The continuing story of bungalow Bill, I'm so tired, Yer blues, Everybody's got something to hide except me and my monkey, What's the new Mary Jane?, Revolution, While my guitar gently weeps, Circles (vyjde na sólovém albu George Harrisona v roce 1982), Sour milk sea (Harrisonovu skladbu nahraje Jackie Lomax), Not guilty (George Harrison ji vydá na svém albu v roce 1979), Piggies, Julia, Blackbird, Rocky Raccoon, Back in the USSR, Honey pie, Mother nature's son, Ob-la-di ob-la-da, Junk (Paul McCartney ji vydá na svém prvním sólovém albu v roce 1970), Dear Prudence, Sexy Sadie. Některé demosnímky se nacházejí na CD Anthology 3: Happiness is a warm gun, Mean mr. Mustard, Polythene Pam, Glass onion, Junk, Piggies, Honey pie.

23. května 1968
Paul McCartney a Ringo Starr natáčejí interview ve studiích Abbey Road pro hudební dokument All my loving. Odvysíláno 3. listopadu. Na 161 Kings Road v Chelsea je otevřen druhý butik Apple. Za rok bude zavřen.

30. května 1968
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Začínají pracovat na skladbách pro další album The Beatles, které je známé jako Bílé album. Je to první album skupiny, které vyjde na značce Apple. Nahrávají píseň Revolution (albovou verzi později zvanou Revolution 1). Je zaznamenáno 18 pokusů o základní stopu, poslední záznam je dlouhý 10:17 min.

31. května 1968
Beatles v nahrávacím studiu (studio 3, EMI, Londýn). Pokračují v práci na písni Revolution (Revolution 1). Pracují s posledním záznamem z předchozího dne, který je dlouhý 10:17 min., přidávají baskytaru, Johnův zdvojený zpěv a doprovodný vokál Paula a George. Na konci dne mění posledních šest minut záznamu ve zmatený jam, ve kterém John křičí alright a Yoko Ono říká fráze jako you become naked. Tato koláž se stane základem pro Revolution 9. John také prosazuje, aby skladba Revolution vyšla na dalším singlu skupiny. Tento den je prvním, kdy se Yoko Ono zúčastnila nahrávání Beatles.

4. června 1968
Beatles v nahrávacím studiu (studio 3, EMI, Londýn). Pokračují v práci na Revolution, jejíž název mění na Revolution 1 a Revolution 9. John znovu nahrává svůj sólový zpěv, a to vleže na podlaze. Záznam nebyl nikdy použit.

5. června 1968
Beatles v nahrávacím studiu (studio 3, EMI, Londýn). Nahrávají Ringovu píseň Don't pass me by, kterou napsal už v roce 1963. Jsou zaznamenány tři základní stopy a dohrávky. Pracovní název skladby je Ringo's tune (Untitled). Později je přejmenována na This is some friendly a teprve potom na Don't pass me by.

6. června 1968
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Paul a Ringo pracují na Don't pass me by. John natáčí rozhovor s Victorem Spinetti o divadelním představení In his own write, které podle Johnovy knihy režíruje Spinetti. Potom John pracuje na 12 zvukových efektech pro In his own write (některé nahrával 28. listopadu 1967). Na CD Anthology 3 se nachází Don't pass me by před přidáním houslí.

7. června 1968
George Harrison a Ringo Starr letí do Hollywoodu jako pozvaní hosté do filmu Ravi Shankara. Je to poprvé, kdy někdo ze skupiny opouští Anglii během nahrávání alba. Čtyři nahrávací dny jsou zrušeny. Během pobytu v USA se George a Ringo zúčastní jamování v domě Petera Torka, člena skupiny Monkees.

10. června 1968
Beatles v nahrávacím studiu (studio 3, EMI, Londýn). John Lennon pracuje na zvukových efektech do Revolution 9, které je celé jeho dílem a Yoko Ono. Pomáhal mu jen George Harrison. George natáčí v USA vystoupení v dokumentu o Ravi Shankarovi. Film je nazván East meets west, ale je odvysílán až po třech letech pod názvem Raga.

11. června 1968
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2 - Paul, studio 3 - John, EMI, Londýn). John pracuje sám na kompilaci zvukových efektů a vytváření skladby Revolution 9. V druhém studiu pracuje Paul na své písni Blackbird, kterou nahrává na 32 pokusů. Záznam č. 4 písně Blackbird je na CD Anthology 3. George Harrison natáčí scény s Ravi Shankarem pro dokumentární film o Ravim. Natáčejí v Big Sur v Kalifornii. Ringo je rovněž v USA.

13. června 1968
Paul McCartney natáčí ve studiích EMI přípravu písně Blackbird pro krátký snímek produkovaný společností Apple Records.

15. června 1968
John Lennon a Yoko Ono se účastní Národní výstavy soch v katedrále v Coventry. Sází dva žaludy na znamení míru, jednoty a porozumění mezi východem a západem, které jejich vztah symbolizuje. Oba žaludy později vykopou fanoušci. Je to první společná akce Johna a Yoko. Tisk nejeví zájem, soustřeďuje se na otázky kolem jejich vztahu a manželství.

16. června 1968
Paul McCartney natáčí vystoupení pro pořad vysílaný v USA David Frost presents... Frankie Howerd. Paul hovoří s bavičem Howerdem a představuje umělkyni z firmy Apple Mary Hopkin. Odvysíláno 23. února 1969.

18. června 1968
V londýnském Old Vic Theatre má premiéru hra In his own write podle knížek Johna Lennona. Spolu s Johnem ji napsal Adrienne Kennedy a Victor Spinetti, který ji také režíroval. Na premiéře nechybějí John a Yoko.

20. června 1968
John Lennon si zamlouvá studia 1, 2, 3 (EMI, Londýn) pro práci na Revolution 9. Je připraveno nejméně 100 efektů a hlasových klipů, John sedí za mixážním pultem. Během nahrávání vzniká pásek s Johnovým hlasem "Number 9, number 9", který je přimíchán do skladby. Nahrává také melotron a spolu s Yoko a George Harrisonem další mluvené části.

21. června 1968
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Poslední dohrávky pro skladbu Revolution 1, jak je nyní oficiálně nazývána. Vznikají stereo mixy Revolution 1 a Revolution 9.

25. června 1968
John Lennon v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Vzniká konečný mix skladby Revolution 9. Ve studiu 3 George Harrison produkuje a hraje na kytaru při nahrávání své písně Sour milk sea Jackie Lomaxem. Paul McCartney je na cestách mezi Anglií a USA.

26. června 1968
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Zkouší a nahrávají Everybody's got something to hide except me and my monkey. Nahrávání pokračuje příští den.

27. června 1968
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Nahrávají Everybody's got something to hide except me and my monkey (7 záznamů.

28. června 1968
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Zkouška a nahrávání Good night (5 záznamů), Johnovy ukolébavky pro pětiletého syna Juliana. Ringo zpívá sólový part. Jeden z těchto záznamů je na CD Anthology 3.

1. července 1968
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Nahrávají baskytaru a Johnův sólový vokál k písni Everybody's got something to hide except me and my monkey. V londýnské galeri Roberta Frasera je otevřena výstava Johna Lennona You are here včetně Lennonovy sochy Built around. Otevření je doprovázeno vypuštěním 365 balónků.

2. července 1968
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Nahrávají Ringův zpěv a doprovodný vokál k písni Good night.

3. července 1968
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Nahrávají Ob-la-di ob-la-da. Paul a Ringo nahrávají 7 rytmických stop, dohrávky jsou prováděny na stopy č. 4 a 7.

4. července 1968
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Pokračují v práci na Ob-la-di ob-la-da. Nahrávají vokály (Paulův sólový, John a George doprovodný).

5. července 1968
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Pokračují v práci na Ob-la-di ob-la-da nahráním saxofonů a konga. Tato verze se na albu The Beatles neobjevila, vyšla na CD Anthology 3.

8. července 1968
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Nahrávají znovu Ob-la-di ob-la-da ve zcela novém tvaru (12 záznamů).

9. července 1968
Beatles v nahrávacím studiu (studio 3, EMI, Londýn). Paul znovu předělává Ob-la-di ob-la-da. Pracují také na rychlejší verzi Revolution, která by se měla objevit na druhé straně singlu Hey Jude.

9. července 1968
Ringo Starr hraje na bicí v písni Solomona Kinga Hundred years or more.

10. července 1968
Beatles v nahrávacím studiu (studio 3, EMI, Londýn). Nahrávají singlovou verzi Revolution (10 záznamů).

11. července 1968
Beatles v nahrávacím studiu (studio 3, EMI, Londýn). Do singlové verze Revolution nahrávají elektrické piano a baskytaru, do Ob-la-di ob-la-da saxofony a baskytaru.

12. července 1968
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Nahrávají baskytaru, piano a housle do písně Don't pass me by. Na housle hraje Jack Fallon, který jim shodou okolností zařídil koncert v Stroud 31. března 1962. Po půlnoci nahrává John sólovou kytaru do Revlution a Paul přidává další baskytaru.

15. července 1968
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Paul McCartney nahrává sólový zpěv do Ob-la-di ob-la-da. Je vytvořen nikdy nevydaný mono mix písně. Beatles zkouší píseň Cry baby cry. Apple Corps Ltd. se stěhuje do nových kanceláři na 3 Savile Row v Londýně. Ringo Starr zakládá společnost Startling Music Ltd.

16. července 1968
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Nahrávají píseň Cry baby cry (10 záznamů). Přidávají harmonium a piano. Zvukový inženýr Geoff Emerick již není schopen déle snášet napětí, hádky a nálady mezi Beatles a rozhoduje se ukončit spolupráci s nimi. Na CD Anthology 3 se nachází záznam č. 1 Cry baby cry.

17. července 1968
V London Pavilion má premiéru film s Beatles Yellow submarine (Žlutá ponorka). Jsou přítomni všichni členové Beatles, Yoko Ono, Pattie a Maureen. Film není počítán do smlouvy o natočení tří filmů s United Artists. Film se stane velmi populárním. Režisérem je George Dunning, producentem Al Brodax. Hlasy animovaných Brouků namluvili John Clive (John), Geoffrey Hughes (Paul), Paul Angelus (Ringo) a Peter Battan (George). Beatles se po premiéře zúčastní večírku v hotelu Royal Lancaster. Ačkoli ve filmu nehrají, Yellow submarine přispěla k jejich popularitě velkou měrou.

18. července 1968
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Dokončují Cry baby cry a pracují na třech verzích Helter skelter (délky 10:40, 12:35, 27:11). Žádná z těchto verzí na albu The Beatles nevyjde, skladba bude znovu nahrána 9. září. Na CD Anthology 3 se nachází ukázka ze záznamu č. 2 dlouhá 4:37 min.

19. července 1968
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Nahrávají Sexy Sadie (pracovní název Maharishi). Je nahráno 21 zkušebních pásků, některé dlouhé až 8 minut. Během nahrávání zpívá John nevydanou baladu Brian Epstein blues a nahrávají instrumentálku Summertime. Na CD Anthology 3 se nachází záznam č. 6 Sexy Sadie bez dokončeného závěru písně.

20. července 1968
Paul McCartney ruší zasnoubení s Jane Asher. Nedávno se Paul setkal s Lindou Eastman, profesionální fotografkou specializovanou na focení rockových hvězd.

22. července 1968
Beatles v nahrávacím studiu (studio 1, EMI, Londýn). Po nahrání orchestrálního doprovodu je znovu nahrána píseň Good night. Je dokončena skladba Don't pass me by včetně nového začátku písně. Na CD Anthology 3 se nachází orchestrální část, která byla nahrána původně jako začátek Don't pass me by.

23. července 1968
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Dokončují Everybody's got something to hide except me and my monkey. John znovu nahrává sólový zpěv a doprovodné vokály.

24. července 1968
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Nahrávají Sexy Sadie (13 záznamů). V srpnu ji ovšem zcela přepracují. Na konci nahrávání experimentují se zvukovými efekty.

25. července 1968
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Nahrávají While my guitar gently weeps. Na CD Anthology se nachází jeden ze záznamů z tohoto dne.

26. července 1968
John Lennon navštěvuje Paula McCartneyho v jeho domě a pracují na písni Hey Jude, která se objeví na dalším singlu Beatles.

29. července 1968
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). George Martin není přítomen nahrávání prvních šest záznamů Hey Jude. Jeden z nich se nachází na CD Anthology 3.

30. července 1968
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Pokračují v práci na Hey Jude, záznam č. 23 redukují do č. 25. Zamlouvají si studio Trident pro nahrání oficiální verze písně. Během nahrávání jsou natáčeni pro dokument o britské hudbě nazvaný Music!, který je odvysílán 22. února 1970 v americkém pořadu Experiment in television televize NBC.

31. července 1968
Beatles v nahrávacím studiu (Trident, 17 St. Anne's Court, Londýn, 14.00 - 4.00 hod.). V novém studiu, které vlastní osmistopé zařízení, nahrávají 4 záznamy Hey Jude (EMI vlastní stále ještě čtyřstopé zařízení).

31. července 1968
Beatles zavírají butik Apple, ale neobvyklým způsobem: nechají každého odnést si, co se mu líbí. I když to není nikde oznámeno, za chvíli stojí před butikem dlouhá fronta a zasahuje policie.

1. srpna 1968
Beatles v nahrávacím studiu (Trident, Londýn). Nahrávají baskytaru a vokály do Hey Jude, George Martin řídí 36-členný orchestr. Muzikanti jsou pozváni na nahrávání závěru písně, ale jeden z nich se odmítá zúčastnit: "Nebudu tleskat a zpívat McCartneyho krvavou píseň!"

2. srpna 1968
Beatles v nahrávacím studiu (Trident, Londýn). Dokončují Hey Jude.

6. srpna 1968
John Lennon navštěvuje módní přehlídku na diskotéce v Mayfair. Je natočen rozhovor s ním, Pattie Harrisonovou a návrhářkou Suzy Menkes. Interview je odvysíláno večer v pořadu Late night extra.

7. srpna 1968
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Začínají nahrávat Harrisonovu píseň Not guilty. Z 46 pokusů jich pouze pět dokončí. Na písni stráví téměř 100 hodin, ale nikdy ji nedokončí.

8. srpna 1968
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Konečné míchání Hey Jude a Revolution, dalšího singlu Beatles, který vyjde v Británii 30. srpna a prodá se ho přes 8 miliónů kopií. Potom nahrávají záznam č. 101 písně Not guilty, ale jako nejlepší označují č. 99.

9. srpna 1968
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Vzniká záznam č. 102 Not guilty redukcí záznamu 99. Jsou přidány bicí, kytara a baskytara, ale skladba není dokončena. Ve 2.00 hodin jdou Beatles domů, Paul zůstává a nahrává Mother nature's son (25 záznamů). Na skladbě se nepodílí nikdo jiný ze skupiny. Na CD Anthology 3 je záznam č. 2 této písně.

12. srpna 1968
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). George Harrison nahrává sólový vokál pro Not guilty a vzniká mono mix, který byl vydán až na CD Anthology 3.

13. srpna 1968
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Pracují na předělávce Sexy Sadie (8 záznamů). Potom začínají nahrávat Yer blues (14 záznamů). Konečná verze je složena ze záznamů 16 a 17.

14. srpna 1968
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Nahrávají druhý vokál Johna Lennona do Yer blues. Potom pracují na What's the new Mary Jane (4 záznamy). Píseň byla na poslední chvíli vyňata z alba The Beatles. V písni hrají pouze John a George, Yoko Ono a Mal Evans. Nejlepší záznam je na CD Anthology 3.

15. srpna 1968
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Nahrávají Rocky Raccoon. George Harrison sedí za mixážním pultem, když Paul, John a Ringo nahrávají 9 záznamů základní stopy. Potom John přidává harmoniku a George Martin sólo na piano. John, Paul a George nahrávají doprovodné vokály. Na CD Anthology 3 se nachází záznam č. 8.

16. srpna 1968
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Nahrávají While my guitar gently weeps. Je nahráno 14 záznamů, ve kterých se píseň zvolna elektrifikuje.

20. srpna 1968
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, 3, EMI, Londýn). John a Ringo nahrávají ve studiu 3 Yer blues a Paul ve studiu 2 Mother nature's son. George je v Řecku na čtyřdenní dovolené. Zvukový inženýr Ken Scott zve Johna a Ringa na výpomoc k Paulovi, ale odmítají. Vzniká Paulovo demo Etcetera, které bude přejmenováno na Wild honey pie.

21. srpna 1968
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Dokončují Sexy Sadie (Johnův sólový zpěv, doprovodné vokály, varhany, baskytara, tamburína). George Harrison se nahrávání neúčastní, ačkoliv se vrátil z Řecka.

22. srpna 1968
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Neustálé hádky a napětí jsou pro Ringa nesnesitelné, odchází ze studia a odjíždí z Anglie přemýšlet nad budoucností. Tisk o Ringově odchodu mlčí. Ringo se vrací ke skupině 3. září. Po Ringově odchodu zbytek skupiny nahrává píseň Bask in the USSR, na bicí hraje Paul a na baskytaru John (5 záznamů). Cynthia s Johnem žádají o rozvod.

23. srpna 1968
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Ringo odešel dočasně ze skupiny, John, Paul a George dokončují Back in the USSR, přidávají zvukový efekt letadla z knihovny EMI Volume 17: Jet and piston engine aeroplane.

24. srpna 1968
John a Yoko vystupují naživo v televizním pořadu Davida Frosta Frost on Saturday. Johnovy současné zájmy jsou neobyčejně jasné. Slovo Beatles v rozhovoru nepronáší. Diskutuje o umění a avantgardě. Frost je velmi opatrný a rozhovor řídí spíše John s Yoko. Interview je reprízováno 18. května 1969 v pořadu The best of Frost.

26. srpna 1968
V USA vychází singl Beatles Hey Jude/Revolution (Apple). 19 týdnů v hitparádě Billboardu, nejvyšší umístění: 1. V USA vychází singl Jackie Lomaxe Sour milk sea/The eagle laughs at you (Apple). Píseň Sour milk sea napsal George Harrison a singl produkoval. Nahrál rytmickou kytaru, Eric Clapton sólovou kytaru a Ringo Starr bicí. Jediná nahrávka této písně s Beatles je její demoverze nahraná v Harrisonově domě v Esheru 30. května 1968. V Británii vychází Lomaxův singl 6. září 1968. V hitparádách obou zemí se neobjeví, protože interpreta nikdo nezná.

28. srpna 1968
Beatles v nahrávacím studiu (Trident, Londýn). John, Paul a George začínají nahrávat Johnovu píseň Dear Prudence. Nahrávají nástroj po nástroji na osmistopé zařízení. John a George hrají kytary, Paul bicí za chybějícího Ringa, který opustil skupinu 22. srpna. Ve Švédsku vychází singl Beatles Hey Jude/Revolution (Parlophone). 11 týdnů ve švédské hitparádě, nejvyšší umístění: 1.

29. srpna 1968
Beatles v nahrávacím studiu (Trident, Londýn). Nahrávají vokály, tamburínu, tleskání a piano do Dear Prudence.

30. srpna 1968
Beatles v nahrávacím studiu (Trident, Londýn). Jsou vytvořeny mono a stereo mixy Dear Prudence. V Británii vychází singl Beatles Hey Jude/Revolution (Apple). 11 týdnů v hitparádě, nejvyšší umístění: 1.

3. září 1968
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Ringo se vrací ke skupině. Když se vrací, Mal Evans zdobí jeho bicí květinami. Chybí George Martin, který začíná měsíční dovolenou. V roli producenta vystupuje Ken Scott. Ve studiu je nainstalovány osmistopé nahrávací zařízení. George Harrison pracuje na kytarovém sólu do písně While my guitar gently weeps, které nahraje znovu 5. září.

4. září 1968
Beatles natáčejí ve filmových studiích ve Twickenhamu klipy k písním Hey Jude a Revolution. Na instrumentální stopu jsou nahrány naživo vokály, aby se vyhovělo Britské hudební unii. Režíruje Michael Lindsay-Hogg, který pracoval na klipech Paperback writer a Rain. Je natočeno po dvou barevných klipech od každé písně. V Hey Jude se objevuje 36-členný orchestr a 300 fanoušků. Hey Jude je odvysílána v britském pořadu Frost on Saturday v černobílé verzi 8. září a reprízována v Top of the pops 12. září a 26. září. Revolution je odvysílána jednou v pořadu Top of the pops 19. září. V USA je Hey Jude odvysílána 6. října a Revolution 13. října (obě barevně v pořadu The Smothers brothers comedy hour).

5. září 1968
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Pokračují v práci na While my guitar gently weeps. George Harrison se rozhoduje předělat píseň a nahrává záznamy 17-44.

6. září 1968
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Pokračují v práci na While my guitar gently weeps. Kytarové sólo nahrává Eric Clapton, Paul hraje na baskytaru, Ringo na perkuse, George na varhany a zpívá. Píseň produkuje Ken Scott. Paul McCartney natáčí krátký film s Mary Hopkin pro dokument o ní, který je odvysílán 10. září.

9. září 1968
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Chris Thomas, asistent George Martina, zaujímá místo producenta do Martinova návratu z dovolené. Beatles nahrávají Helter skelter (21 záznamů). John hraje na baskytaru a saxofon, Mal Evans na trubku, Paul zpívá a George běhá okolo studia s hořícím popelníkem nad hlavou.

10. září 1968
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Dokončují Helter skelter.

11. září 1968
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Nahrávají Glass onion (34 záznamů).

12. září 1968
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). John nahrává zpěv a tamburínu do Glass onion. V britském televizním pořadu Top of the pops je odvysílán videoklip Beatles k písni Hey Jude.

13. září 1968
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Nahrávají piano a bicí do Glass onion.

14. září 1968
Singl Beatles Hey Jude/Revolution je na prvním místě britské hitparády.

16. září 1968
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). George Harrison chybí. Paul, John a RIngo nahrávají 67 záznamů písně I will. Během nahrávání Paul pronáší větu "Can you take me back where I came from, can you take me back?", která je vložena na album The Beatles mezi Cry baby cry a Revolution 9. Jamují také s písní Step inside love, která přechází do Los Paranoias. Obě se nachází na CD Anthology 3, kde je i záznam č. 1 I will.

17. září 1968
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Dokončují I will.

18. září 1968
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Nahrávají celou skladbu Birthday na 20 záznamů, s doprovodným vokálem pomáhá Yoko Ono a Pattie Harrison. Před nahráváním jdou všichni s Yoko Ono, Pattie Harrison a Chris Thomasem k Paulovi podívat se na klasický rokenrolový film The girl can't help it, který vysílá BBC2.

19. září 1968
Beatles v nahrávacím studiu (studio 1, 2, EMI, Londýn). Nahrávají Harrisonovu píseň Piggies. Pohybují se mezi dvěma studii. Během nahrávání hraje George svou novou píseň Something, kterou údajně napsal pro Jackie Lomaxe, ale jako první ji nakonec natočil Joe Cocker a dva měsíce po něm teprve Beatles. V britském televizním pořadu Top of the pops je odvysílán videoklip Beatles k písni Revolution.

20. září 1968
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Dokončují píseň Piggies dohráním Georgeova zpěvu a prasečího kvikotu vytvořeného Lennonem za použití knihovny Abbey Road a pásku Volume 35: Animals and bees.

23. září 1968
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Nahrávají Johnovu Happiness is a warm gun (pod pracovním názevm Happiness is a warm gun in your hand). Je nahráno 45 záznamů.

24. září 1968
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Pokračují v práci na Happiness is a warm gun nahráním záznamů č. 46-70. Rytmická stopa je složena ze záznamu 53 a 65.

25. září 1968
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Pracují na Happiness is a warm gun.

26. září 1968
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Ve snaze vytvořit konečnou verzi Glass onion vytváří John Lennon zvukové efekty včetně vyzvánění telefonu, varhan, komentáře televizního komentátora It's a goal! a dalších zvuků, které se v konečné verzi neobjeví. Mono mix je zveřejněn na CD Anthology 3.

28. září 1968
Singl Beatles Hey Jude/Revolution je na první příčce americké hitparády.

říjen 1968
John Lennon fotografuje sebe a Yoko Ono na obal alba Unfinished music No. 1: Two virgins.

1. října 1968
Beatles v nahrávacím studiu (Trident, Londýn). George Martin se vrací z dovolené a ujímá se opět role producenta. Skupina nahrává základní stopu Honey pie.

2. října 1968
Beatles v nahrávacím studiu (Trident, Londýn). Paul nahrává zpěv a sólovou kytaru do Honey pie.

3. října 1968
Beatles v nahrávacím studiu (Trident, Londýn). Nahrávají Savoy truffle. George, Paul a Ringo nahrávají základní stopu na první pokus. George Harrison se při psaní této písně inspiroval oblíbenou čokoládou Erica Claptona.

4. října 1968
Beatles v nahrávacím studiu (Trident, Londýn). Kompletně nahrávají píseň Martha my dear včetně smyčců a lesních rohů. Do písně Honey pie přidávají saxofony a klarinety.

5. října 1968
Beatles v nahrávacím studiu (Trident, Londýn). Pracují na Savoy truffle, George nahrává sólový vokál, Paul baskytaru a kytary. Singl Hey Jude je druhý týden na prvním místě americké hitparády.

6. října 1968
V americkém pořadu The Smothers brothers comedy hour televize CBS je odvysílán videoklip Beatles k písni Hey Jude.

7. října 1968
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn, 14.30 - 7.00 hod.). Pod pracovním názvem It's a been a long long long time nahrávají Harrisonovu píseň Long long long. John Lennon není přítomen, Pal hraje na varhany, Ringo na bicí a George na akustickou kytaru a zpívá. Je zaznamenáno 67 pokusů.

8. října 1968
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Nahrávání trvá 16 hodin. George a Paul dokončují Long long long, potom nahrávají píseň I'm so tired (14 záznamů). Nakonec pracují na The continuing story of bungallow Bill. Základní stopa je nahrána na třetí pokus a je nahráno mnoho dohrávek, včetně zpěvu Yoko Ono. Doprovodný vokál zpívá také Maureen Starkey. Chris Thomas hraje na melotron. Na CD Anthology 3 se nachází mix ze záznamů 3, 6, 9.

9. října 1968
Beatles v nahrávacím studiu (studio 1, 2, EMI, Londýn). Pracují na míchání písně The continuing story of bungallow Bill a dokončují Long long long (McCartneyho doprovodný zpěv a piano Chrise Thomase). Paul nahrává ve studiu 1 Why don't we do it in the road? Nahrává 5 záznamů základní stopy, na bicí hraje Ringo. Na CD Anthology 3 se nachází záznam č. 4.

10. října 1968
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, 3, EMI, Londýn). Nahrávají smyčce do Piggies a Glass onion. Ve studiu 3 dokončuje Ringo Paulovu skladbu Why don't we do it in the road?, pro kterou nahrává bicí a Paul dohrává tleskání, baskytaru, další vokály a kytaru. George Harrison zakládá vydavatelskou společnost Singsong Ltd.

11. října 1968
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Šest saxofonistů nahrává aranžmá Chrise Thomase pro Savoy truffle. V Británii vychází singl Bonzo dog band I'm the urban spaceman, který produkoval Paul McCartney pod pseudonymem Apollo C. Vermouth. V USA vychází 18. prosince 1968.

12. října 1968
Singl Beatles Hey Jude je třetí týden na první příčce americké hitparády.

13. října 1968
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). John Lennon nahrává poslední skladbu na album The Beatles, píseň Julia. Nahrává ji sám pouze na akustickou kytaru. Na CD Anthology 3 se nachází záznam č. 2, kdy za mixážním pultem seděl Paul McCartney.

14. října 1968
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Poslední nahrávací frekvence alba The Beatles. Dokončuje se Harrisonova skladba Savoy truffle.

16. října 1968
Beatles v nahrávacím studiu (studio 1, 2, 3, místnost 41, 42, EMI, Londýn). Míchání, editování a kompletace alba The Beatles. Ringo a George odlétají do Sardinie a Los Angeles (kde George produkuje album Jackie Lomaxe Is this what you want?), ve studiu zůstává John, Paul a George Martin. Z alba vyřazují What's the new Mary Jane a Not guilty. George Martin navrhuje, aby vyřadili některé další skladby a uspořádali pouze jediné album kvalitních písní, ale Beatles trvají na svém. Dvojalbum s bílým obalem vyjde 22. listopadu, v USA 25. listopadu, a za první týden se ho prodá na dva milióny kopií. Stane se jedním z nejoblíbenějších alb Beatles. Pozn.: V Británii byly vydány mono i stereo verze alba, v USA pouze stereo.

18. října 1968
John a Yoko jsou zatčeni za přechovávání marihuany.

19. října 1968
John a Yoko skládají kauci v Marylebone Magistrates Court za propuštění z vězení ohledně podezření na přechovávání marihuany a bránění domovní prohlídce. Na 28. listopadu je naplánován termín jejich slyšení u soudu. Singl Hey Jude je čtvrtý týden na prvním místě americké hitparády.

25. října 1968
John a Yoko oznamují, že v únoru 1969 očekávají narození dítěte.

26. října 1968
Singl Hey Jude je pátý týden na první příčce americké hitparády.

31. října 1968
Linda Eastman přijíždí do Londýna na pozvání Paula McCartneyho spolu s čtyřletou dcerou Heather. 12. března 1969 se provdá za Paula, který Heather adoptuje.

listopad 1968
Beatles odděleně nahrávají vánoční desku pro fanklub The Beatles 1968 Christmas record, která vyjde 20. prosince. Na nahrávce hostuje jako zpěvák Tiny Tim v písničce Nowhere man. John a Yoko natáčejí v čekárně londýnské zubárny čtyřicetiminutové interview s holandským sociologem a spisovatelem. První polovinu rozhovoru je Yoko sama, protože John je na zubařském křesle. Odvysíláno v Nizozemí 15. ledna 1969. George Harrison nahrává instumentálku No time or space, která se objeví na jeho LP Electronic sound. Skladba demonstruje možnosti syntetizéru Moog a spolupracoval na ní Bernie Krause, který se podílel i na nahrávkách Jackie Lomaxe, které produkoval Harrison.

1. listopadu 1968
V Británii vychází soundtrack George Harrisona k stejnojmennému filmu, LP Wonderwall music (Apple). Je to první album vydané značkou Apple.

2. listopadu 1968
Singl Hey Jude je šestý týden na první příčce americké hitparády.

8. listopadu 1968
Cynthia a John Lennonovi jsou rozvedeni. Je oznámeno, že John se postaral o zaopatření své bývalé manželky a jejich syna Juliana. Končí kontrakt George Harrisona s firmou Northern songs, George smlouvu neobnovuje.

9. listopadu 1968
Singl Hey Jude je sedmý týden na první příčce americké hitparády.

11. listopadu 1968
V USA vychází LP Johna Lennona a Yoko Ono Unfinished music No. 1: Two virgins (Apple tetragrammaton). Osm týdnů v hitparádě Billboardu, nejvyšší umístění: 124.

13. listopadu 1968
V New Yorku má premiéru film Yellow submarine (Žlutá ponorka).

15. listopadu 1968
Deník LA Times publikuje recenzi na film Yellow submarine. Recenzent označuje film za "nejzajímavější animovaný film dekády", ale vystoupení Beatles v závěru filmu za "velké zklamání". George Harrison natáčí v USA vstup do pořadu The Smothers brothers comedy hour. Odvysíláno 17. listopadu.

16. listopadu 1968
Singl Hey Jude je osmý týden na první příčce americké hitparády.

21. listopadu 1968
Yoko má potrat. John s ní zůstává v porodnici Queen Charlotte v Hammersmithu (Londýn). John spí na přistýlce, ale když je potřeba pro dalšího pacienta, zůstává a spí na podlaze. Fotografie Johna a Yoko z nemocnice bude později použita na přední stranu jejich druhého alba Unfinished music No. 2: Life with the lions.

22. listopadu 1968
V Británii vychází dvojalbum The Beatles (Apple). Je to první album Beatless na značce Apple. Deváté album obsahuje tyto písně: Back in the USSR, Dear Prudence, Glass onion, Ob-la-di ob-la-da, Wild honey pie, The continuing story of bungalow Bill, While my guitar gently weeps, Happiness is a warm gun, Martha my dear, I'm so tired, Blackbird, Piggies, Rocky Raccoon, Don't pass me by, Why don't we do it in the road?, I will, Julia, Birthday, Yer blues, Mother nature's son, Everybody's got something to hide except me and my monkey, Sexy Sadie, Helter skelter, Long long long, Revolution 1, Honey pie, Savoy truffle, Cry baby cry, Revolution 9, Good night. Nejvyšší hitparádové umístění: 1. V Británii vychází singl Donovana Atlantis, kde Paul McCartney hraje na tamburínu a zpívá.

23. listopadu 1968
Singl Hey Jude je devátý týden na první příčce americké hitparády.

25. listopadu 1968
V USA vychází dvojalbum The Beatles (Apple). Obsahuje stejné skladby jako britské vydání: Back in the USSR, Dear Prudence, Glass onion, Ob-la-di ob-la-da, Wild honey pie, The continuing story of bungalow Bill, While my guitar gently weeps, Happiness is a warm gun, Martha my dear, I'm so tired, Blackbird, Piggies, Rocky Raccoon, Don't pass me by, Why don't we do it in the road?, I will, Julia, Birthday, Yer blues, Mother nature's son, Everybody's got something to hide except me and my monkey, Sexy Sadie, Helter skelter, Long long long, Revolution 1, Honey pie, Savoy truffle, Cry baby cry, Revolution 9, Good night. V USA vychází pouze ve stereo verzi, 101 týdnů v hitparádě Billboardu, nejvyšší umístění: 1.

27. listopadu 1968
Ve Švédsku vychází dvojalbum The Beatles (Apple).

28. listopadu 1968
John a Yoko navštěvují soud v Marylebone za účelem přelíčení ohledně obvinění z držení marihuany z 18. října. John přiznává vinu výměnou za osvobození Yoko a dostává pokutu 150 liber plus soudní výlohy. Oba jsou uznáni nevinnými z obvinění maření služebního výkonu během domovní prohlídky. Tato aféra později způsobí Johnovi problémy ohledně přistěhování do New Yorku. John si byl jist, že drogy jim byly podstrčeny policií, a to detektivem Scotland Yardu Normanem Pilcherem, který byl později degradován za nevhodné chování. John a Yoko jsou fotografováni deníkem Daily Mirror. Jedna z těchto fotografií bude použita na zadní stranu jejich alba Unfinished music No. 2: Life with the lions. (Pozn.: Jeden zdroj uvádí, že fotografie byla pořízena 19. října, kdy se John s Yoko objevili u soudu, aby složili kauci.)

29. listopadu 1968
V Británii vychází LP Johna Lennona a Yoko Ono Unfinished music No. 1: Two virgins (Apple).

30. listopadu 1968
Album The Beatles je na první příčce britské hitparády.

prosinec 1968
John Lennon nahrává demosnímky A case of the blues, Don't let me down a Oh my love.

2. prosince 1968
V USA vychází LP George Harrisona Wonderwall (Apple) se soundtrackem k stejnojmennému filmu. 16 týdnů v hitparádě Billboardu, nejvyšší umístění: 49.

6. prosince 1968
V Británii vychází LP James Taylor (Apple). V písni Carolina in my mind hraje Paul na baskytaru a George zpívá vokály.

10. prosince 1968
John a Yoko zkouší pro televizní film Rolling Stones' rock and roll circus. Film nebyl v televizi nikdy odvysílán, v roce 1990 vyšel na videokazetě. Lennonův dům v Weybridge v Kenwoodu je na prodej.

11. prosince 1968
John a Yoko natáčejí vystoupení pro film The Rolling Stones' rock and roll circus, který nebyl v televizi nikdy odvysílán a vyšel až v roce 1990 na videokazetě. John hraje na kytaru a zpívá v písni Yer blues spolu s Keith Richardem (baskytara), Ericem Claptonem (sólová kytara) a Mich Mitchellem (bicí). S houslistou Ivry Gitlisem a Yoko Ono účinkují v Her blues, kde Yoko zpívá. Po skončení natáčení John a Yoko hovoří v přímém přenosu rozhlasového pořadu Night ride o albu Unfinished music No. 1: Two virgins. John Peel pouští ukázku z alba dlouhou 3:20 min.

17. prosince 1968
V New Yorku má premiéru film Candy, ve kterém hraje Ringo Starr.

18. prosince 1968
John a Yoko vystupují na pódiu v Royal Albert Hall ve velkém bílém pytli během vánoční party undergroundových umělců Alchemical wedding. V Boston after dark je zveřejněna recenze filmu Beatles Magical mystery tour. Film označuje jako "lyrický, suchý, ale velmi zábavný".

20. prosince 1968
Pro členy britského a amerického fanklubu vychází šestá vánoční nahrávka The Beatles' 1968 Christmas record. Obsahuje také píseň Nowhere man, kterou zpívá Tiny Tim.

23. prosince 1968
John a Yoko se oblékají jako otec a matka, aby vystoupili na vánočním večírku v sídle Apple v Savile Row.

25. prosince 1968
V britském televizním pořadu Top of the pops '68 je černobíle odvysílán klip k písni Beatles Lady Madonna. Byl natočen jako klip k písni Hey bulldog a změněna hudební stopa. Teprve v roce 1999 byl klip odvysílán v originální podobě jako Hey bulldog.

28. prosince 1968
Album The Beatles je na první příčce americké hitparády.