Kontakt

Copyright Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
1996-2020

4. ledna 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Probíhají dohrávky Penny Lane. John natáčí part piana, George sólovou kytaru a Paul další vokály.

5. ledna 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Paul nahrává další vokály do Penny Lane, potom nahrávají experimentální zvukové efekty dlouhé 13:48 minut pro undergroundové divadelní představení Carnival of lights rave. Záznam obsahuje hypotizující bicí, zkreslené kytary, varhany, bublání vody, Johnovy a Paulovy dementní výkřiky a fráze Are you alright a Barcelona. John Lennon později použije některé techniky při tvorbě Revolution 9.

6. ledna 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Nahrávají další stopy do Penny Lane. Paul přidává stopu s baskytarou, Ringo bicí a John rytmickou kytaru a konga. John a George Martin nahrávají party na piano.

9. ledna 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Do studia jsou pozvání další muzikanti, aby natočili flétny, trubky a lesní roh do Penny Lane. Během nahrávání si John Lennon doplňuje svou kolekci zvukových efektů natáčením konverzace muzikantů.

10. ledna 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 3, EMI, Londýn). Experimentují s různými zvukovými efekty, některé z nich přidávají do Penny Lane.

12. ledna 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 3, EMI, Londýn). Jsou pozváni další muzikanti na nahrávání Penny Lane. Jsou nahrány party na trubky, hoboje a basu.

17. ledna 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Je zkompletována skladba Penny Lane. Na CD Anthology 2 se nachází remix Penny Lane s odlišnými nástroji než v konečné verzi.

18. ledna 1967
Paul McCartney poskytuje interview televizi Granada do půlhodinového pořadu Scene special: It's so far out it's straight down. Odvysíláno 7. března. McCartney s knírkem popisuje undergroundovou scénu. V pořadu je odvysílán klip Pink Floyd Interstellar overdrive z klubu UFO a ukázky z vystoupení básníků Allena Ginsberga, Adriana Mitchella a Lawrence Ferlinghetti z Royal Albert Hall.

19. ledna 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Začínají pracovat na A day in the life. Nahrávají čtyři záznamy, ale chybí jim prostředek písně. Chybějící část proto Mal Evans odpočítává do 24 a nakonec zazní budík.

20. ledna 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Pracují na A day in the life. John Lennon a Paul McCartney nahrávají vokály, Paul basovou linku a Ringo bicí. Na konec Evansova odpočítávání je přidán Paulův fragment (Woke up, fell out of bed), zvonění budíku je ponecháno.

25. ledna 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 1, EMI, Londýn). Na poslední chvíli je připravem remix Penny Lane pro další singl Beatles (Strawberry fields forever/Penny Lane). V USA je vydáno několik promo kopií Penny Lane v odlišné mixáži, ale konečný americký singl je shodný s britským. Obě písně byly původně plánovány na další album. Singl Strawberry fields forever/Penny Lane vyjde v Británii 17. února 1967.

27. ledna 1967
Beatles podepisují smlouvu s EMI na dalších devět let. Mají dostávat deset procent z prodeje v Británii a 17,5 procent z prodeje v USA.

30. ledna 1967
Beatles odjíždí do Knole Parku v Sevenoaks na natáčení klipu Strawberry fields forever. Film financuje společnost Subafilms, producentem je Tony Bramwell. Režisérem je Peter Goldmann, který byl doporučen starým přítelem Beatles z Hamburku, Klausem Voormanem. Klip je natáčen na barevný materiál, v britské televizi je odvysílán černobíle. Tento den nalézají správné místo u suchého korkového dubu u Birdhouse. Klip je stejně novátorský jako hudba, vyjadřuje pocity hudby místo obvyklého příběhu.

31. ledna 1967
Beatles v Knole Park v Sevenoaks dotáčejí videoklip Strawberry fields forever. Ve snímku si pohrávají se zpětným přehráváním filmu.

1. února 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn, 19.00 - 2.30 hod.). Nahrávají záznam č. 1-9 písně Sgt. Pepper's lonely hearts club band. Paul McCartney má představu jiné totožnosti skupiny na albu.

2. února 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Nahrávají sólový a doprovodný zpěv do písně Sgt. Pepper's lonely hearts club band.

3. února 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Paul znovu natáčí svůj zpěv do A day in the life, Ringo zase bicí.

5. února 1967
Beatles natáčejí videoklip písně Penny Lane. Odjíždějí do Stratfordu v Londýně, kde natáčejí bílé koně a chůzi po Angel Lane (12.00 - 16.00 hod.). Režisér filmu v jiný den navštívil Liverpool, aby spatřil skutečnou Penny Lane a tak lépe vytvořil iluzi o Beatles kráčejících po skutečné Penny Lane v Londýně.

7. února 1967
Beatles dokončují natáčení videoklipu Penny Lane. V Knole Parku v Sevenoaks jezdí na bílých koních a jsou natáčeni u oběda, ke kterému jim dva muži (jedním z nich je Mal Evans) přinášejí jejich hudební nástroje.

8. února 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Začínají nahrávat Good morning, good morning. Název písně je inspirován britskou televizní reklamou na cornflaky Kellog's. Beatles nahrávají 9 záznamů základní rytmické stopy.

9. února 1967
Beatles v nahrávacím studiu (Regent Sound Studio, Tottenham Court Road, London). První nahrávání Beatles mimo Abbey Road od podepsání smlouvy s EMI. Nahrávají tři záznamy Fixing a hole.

10. února 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 1, EMI, Londýn). Nahrávají orchestrální prostředek a konec písně A day in the life. Ještě není nahráno zavření piana. Místo toho nahrávají dlouhý vokál hummmmmmm. Piano bude dohráno až 22. února. Orchestr se, dle požadavku Beatles, dostaví ve večerních oblecích. Každý ale dostane malé propriety: červený nos, gorilí tlapu, žertovné klobouky, karnevalové masky. Nahrávání je filmováno pro televizní pořad Sgt. Pepper's lonely hearts club band, který nebyl realizován. Na CD Anthology 2 je několik nevydaných záznamů A day in the life.

13. února 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn, 19.00 - 3.30 hod.). Nahrávají Only a northern song, ale je dokončena až 20. dubna a vychází na LP Yellow submarine v roce 1969. Skupina nahrává 9 záznamů základní stopy. V USA vychází singl Beatles Strawberry fields forever/Penny Lane (Capitol). Deset týdnů v hitparádě Billboardu, nejvyšší umístění: 1.

14. února 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Pracují na Only a northern song, George nahrává dvě stopy sólového zpěvu.

15. února 1967
Ve Švédsku vychází singl Beatles Penny Lane/Strawberry fields forever (Parlophone). Sedm týdnů ve švédské hitparádě, nejvyšší umístění: 1.

16. února 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 3, EMI, Londýn). Nahrávají vokály a baskytary do Good morning, good morning. Na CD Anthology 2 se nachází záznam z tohoto dne bez různých efektů a dalších nástrojů. V britském televizním pořadu BBC Top of the pops jsou odvysílány videoklipy Strawberry fields forever a Penny Lane. Penny Lane je reprízován 23. února a Strawberry fields forever 2. března. (Pozn.: Ukázka z Penny Lane dlouhá 1:10 min. byla odvysíláno v pořadu BBC Juke box jury 11. února). Stanice ITV odvysílá Penny Lane 11. března v pořadu As you like it. V USA jsou oba klipy odvysílány v pořadu ABC Hollywood palace 25. února.

17. února 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Začínají nahrávat Being for the benefit of Mr. Kite. Johnův text je složený z cirkusového plakátu, který zve na vystoupení u Rochdale v únoru 1843. John koupil plakát během natáčení klipu Strawberry fields forever v Sevenoaks 31. ledna. Nahrávají sedm záznamů rytmické stopy a Johnův sólový vokál. George Martin hraje na harmonium. Na CD Anthology 2 se nachází první dva záznamy a kompletní záznam č. 7. V Británii vychází singl Beatles Strawberry fields forever/Penny Lane (Parlophone). Osm týdnů v hitparádě, nejvyšší umístění: 2.

19. února 1967
John Lennon a Ringo Starr navštěvují londýnský koncert Chuck Berryho a Del Shannona.

20. února 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 3, EMI, Londýn). John hledá flašinet, který chce použít do písně Being for the benefit of Mr. Kite, ale nemůže ho sehnat. George Martin a Geoff Emerick rozstříhávají pásek s pochody, vyhazují do vzduchu a slepují. Efekty jsou hotové, ale nejsou do písně ještě přimíchány.

21. února 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Je dokončena píseň Fixing a hole.

22. února 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Nahrávají konec písně A day in the life. John, Paul, Ringo a Mal Evans použijí tři piana naladěná do E. Potřebují devět pásků se shodným zaklapnutím víka piana, což řeší tím, že je pásek třikrát zkopírován a přidáno harmonium George Martina. Potom nahrávají experimentální skladbu Anything (nebo Drum track), ve kterém Ringo hraje na bicí, tamburínu a konga. Snímek je dlouhý 22:10 min.

23. února 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Začínají pracovat na písni Lovely Rita, nahrávají osm záznamů rytmické stopy a McCartneyho baskytaru.

24. února 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Pracují na Lovely Rita. Paul nahrává sólový vokál.

25. února 1967
V americkém televizním pořadu ABC Hollywood palace jsou odvysílány videoklipy Beatles Strawberry fields forever a Penny Lane. Opakovány jsou 11. března (Clay Cole's diskotek a American bandstand) a 14. března (Where the action is).

28. února 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Zkouší píseň Lucy in the sky with diamonds. Nahrávání je odloženo na další večer. John Lennon později prohlásí, že mnohem více se mu líbí verze Eltona Johna, ve které Lennon hraje i zpívá. Název písně vymyslel Johnův syn Julian (3 roky), který namaloval holčičku a řekl Johnovi: To je Lucka na nebi, s diamanty. Protože Lennon byl pod vlivem LSD, mnoho lidí si myslelo, že název ovlivnila právě droga.

1. března 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Pro A day in the life je nahrána nová stopa piana, ale není použita. Skupina začíná nahrávat Lucy in the sky with diamonds (7 záznamů).

2. března 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Pokračují v nahrávání Lucy in the sky with diamonds, včetně zkresleného vokálu a nástrojů. Na konci dne vypadá skladba už jako dokončená. Tento mix se nachází na CD Anthology 2.

3. března 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Pracují na písni Sgt. Pepper's lonely hearts club band. Do studia jsou přizváni čtyři hráči na lesní roh. John Lennon opět nahrává jejich konverzaci jako při natáčení Penny Lane pro svůj soukromý archív zvuků. George Harrison nahrává kytarové sólo.

6. března 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Nahrávají zvukové efekty do písně Sgt. Pepper's lonely hearts club band, jako obecenstvo na začátku, přípravu kapely na vystoupení a potlesk a smích diváků. Později, po spojení písně s With a little help from my friends, bude použit potlesk z koncertu v Hollywood bowl.

7. března 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn, 19.00 - 2.30 hod.). Nahrávají další stopy do Lovely Rita, včetně vokálů, efektů a dalších zvuků.

9. března 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Začínají pracovat na Getting better, nahrávají sedm záznamů rytmické stopy.

10. března 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Pokračují v práci na Getting better, George Harrison nahrává tamburínu, Paul baskytaru a Ringo bicí.

11. března 1967
Beatles získávají cenu Grammy za rok 1966: píseň roku (Lennon-McCartney za Michelle), nejlepší vokální sólové provedení (Paul McCartney za Eleanor Rigby), nejlepší obal alba (Klaus Voorman za Revolver).

13. března 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Za pomoci dalších hudebníků nahrávají party na lesní roh do Good morning, good morning.

15. března 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). George Harrison začíná pracovat na Within you without you. Je jediným členem skupiny, který hraje v této skladbě, která je nazývána pracovním názvem Untitled. Je nahrán jeden záznam základní stopy Harrisona s indickými hudebníky a Neil Aspinallem.

17. března 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Je nahráván orchestrální doprovod She's leaving home. V orchestru je přítomna první žena, která hrála na nahrávce Beatles, harfistka Sheila Bromberg.

18. března 1967
Singl Beatles Penny Lane je na prvním místě americké hitparády Billboardu.

20. března 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Pracují na vokálech pro She's leaving home. Píseň je dokončena. John Lennon a Paul McCartney poskytují interview Brianu Matthew, ve kterém hovoří o práci ve studiu a nezájmu o živá vystoupení. John nesouhlasí s dalšími koncerty a říká: "No more She loves you's!" John s Paulem natáčejí také tři děkovné proslovy za ocenění Ivor Novello v roce 1966: nejlepší provedení roku (Michelle), další nejlepší provedení roku (Yesterday), nejlépe prodávaná nahrávka (Yellow submarine).

21. března 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). John Lennon je nadopován LSD a neschopen nahrávat vokály do Getting better. George Martin bere Johna na střechu studia, aby se nadýchal čerstvého vzduchu. Když to zjišťují Paul a George, okamžitě přivádějí Johna zpět ze střechy do studia. Nahrávání je přesunuto na následující den. Nahrávají pouze sólo na piano do Lovely Rita.

22. března 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Jsou nahrány další party do Within you without you.

23. března 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Dokončují skladbu Getting better nahráním vokálů a bonga. Na slavnostním večeru v Playhouse Theatre v Londýně dostávají ceny Ivora Novello za rok 1966 (nejlépe prodávaný britský singl Yellow submarine, nejlepší provedení písně Michelle a další nejlepší provedení písně Yesterday). Nikdo z Beatles není přítomen, jsou pouze přehrány proslovy Johna a Paula. Vítězné písně hraje Joe Loss a jeho orchestr, Michelle zpívá Ross MacManus, jehož syn je známý jako Elvis Costello.

28. března 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). John Lennon nahrává sólový zpěv do Good morning, good morning, Paul nahrává kytarové sólo a oba nahrávají doprovodné vokály. John požaduje na závěr písně vložit zvukové efekty zvířat. Ze zvukové knihovny studia Abbey Road jsou použity tyto nahrávky: volume 35: animals and bees, volume 57: fox-bunt. Další efekty jsou vybrány z nahrávání Being for the benefit of Mr. Kite. Je přidán part na harmoniku, na kterou hrají George Harrison, Ringo Starr, Mal Evans a Neil Aspinall. Paul dohrává kytarové sólo a John přidává varhany.

29. března 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Je dokončena píseň Good morning, good morning použitím zvuků zvířat vybraných minulý večer. Skladba Being for the benefit of Mr. Kite je doplněna zvukovými efekty z 20. února, varhany George Martina a harmonikou George Harrisona a Johna Lennona. Začínají nahrávat With a little help from my friends. Každý záznam začíná částí, ve které Beatles zpívají Billy Shears. Je nahráno deset záznamů základní stopy a Ringův sólový zpěv.

30. března 1967
Beatles se schází v Chelsea Manor Studios (fotografické studio) a oblékají si uniformy pro fotografování obalu alba Sgt. Pepper's lonely hearts club band. Fotograf: Michael Cooper, autor obalu: Peter Blake. Potom odcházejí do nahrávacího studia (studio 2, EMI, Londýn, 23.00 - 7.30 hod.). Dokončují píseň With a little help from my friends (původní název Bad finger boogie) nahráním kytar, baskytary, tamburíny a doprovodných vokálů.

31. března 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Jsou nahrány další zvuky do Being for the benefit of Mr. Kite. Jsou zhotoveny mono mixy písní With a little help from my friends a Being for the benefit of Mr. Kite.

1. dubna 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 1, EMI, Londýn, 19.00 - 6.00 hod.). Pod tlakem dokončují album Sgt. Pepper's lonely hearts club band nahráním písně Sgt. Pepper's lonely hearts club band (reprise). Nahrávají 9 záznamů základní stopy, vokály, perkuse a zvuky diváků. Záznam č. 5 je na CD Anthology 2.

3. dubna 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 1, EMI, Londýn). Je dokončena Within you without you. Pod vedením George Martina je nahráno devět houslí a tři cella. George Harrison nahrává sólový zpěv, sitár a akustickou kytaru. Na CD Anthology 2 se nachází instrumentální verze Within you without you.

4. dubna 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Konečný mix Within you without you, na konec nahrávky je přimíchán Harrisonův smích. Efekty jsou použity z knihovny Abbey Road Volume 6: applase and laghter.

6. dubna 1967
Je vytvořena první verze alba Sgt. Pepper's lonely hearts club band. Písně na první straně jsou v odlišném pořadí (Being for the benefit of Mr. Kite, Fixing a hole, Lucy in the sky with diamonds, Getting better, She's leaving home). Členové skupiny projevili přání, aby mezi písněmi nebyly mezery.

19. dubna 1967
Beatles podepisují novou smlouvu o partnerství, vzniká The Beatles & Company, na dobu deseti let.

April 20, 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Pracují na Only a northern song, kterou dokončují. Na CD Anthology 2 se nachází záznam č. 3 s baskytarovými a kytarovými dohrávkami.

21. dubna 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Nahrávají krátkou část breptání a hluku za A day in the life. Natáčejí spoustu zvuků a hlasů, Geoff Emerick rozstříhá pásek, náhodně ho slepí a pustí obráceně. Na Johnův návrh tam vloží zvuky na frekvenci 15 kHZ, slyšitelné jen pro psy. Tento přídavek chybí na americkém vydání alba. Album Sgt. Pepper's lonely hearts club band je definitvně dokončeno. Beatles strávili prací na něm ve studiu celkem 700 hodin.

25. dubna 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 3, EMI, Londýn). Pár dní po dokončení alba Sgt. Pepper's lonely hearts club band ohlašují další projekt, film Magical mystery tour. Je nahrána základní stopa a zvuky aut titulní písně Magical mystery tour. Zvuky jsou použity z knihovny Abbey Road (Volume 36: traffic noise stereo).

26. dubna 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 3, EMI, Londýn). Pro Magical mystery tour nahrávají baskytaru, maracas, kravský zvonec, tamburíny a doprovodné vokály.

27. dubna 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 3, EMI, Londýn). Nahrávají vokály do Magical mystery tour.

29. dubna 1967
John Lennon je natáčen televizí Granada v Alexandra Palace v Londýně pro pořad 14-hour technicolor dream, dokument o undergroundu v Londýně. Jedním ze spoluúčinkujících je Yoko Ono.

3. května 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 3, EMI, Londýn). Nahrávají trubky do Magical mystery tour.

8. května 1967
NEMS vydává tiskovou zprávu, že se rozpadá skupina Gerry & the Pacemakers.

9. května 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Výsledkem sedmihodinového snažení je 16 minut dlouhý jam (kytary, bicí, harmonium).

11. května 1967
Beatles v nahrávacím studiu (Olympic Sound Studios, Barnes, Londýn, 21.00 - 3.00 hod.). Další nahrávání mimo Abbey Road. Beatles nahrávají Baby you're a rich man. Jako zvukař se na snímku podílí Eddie Kramer, který je přítelem Jimi Hendrixe. Píseň je nahrána speciálně pro kreslený film Yellow submarine a vyšla na druhé straně singlu All you need is love. Skupina nahrála 12 záznamů základní stopy a dohrávky. Je známo, že nahrávání navštívil Mick Jagger a údajně zpívá doporovodné vokály na konci písně.

12. května 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn, 19.00 - 12.30 hod.). Nahrávají píseň All together now pro kreslený film Yellow submarine. Je nahráno 9 záznamů základní stopy a dohrávky. George Martin se nahrávání nezúčastnil, jeho roli převzal Geoff Emerick.

13. května 1967
Brian Epstein je na psychiatrii, jeho diagnóza zní: deprese.

15. května 1967
Paul McCartney poprvé potkává Lindu Eastman během koncertu Georgie Fame v nočním klubu Bag O'Nails v Londýně. Vezmou se 12. března 1969.

17. května 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Začínají nahrávat Johnovu píseň You know my name (Look up the number). Skladba bude dokončena v listopadu 1969 a vyjde v březnu 1970 jako strana B singlu Let it be. Brian Epstein na vlastní žádost podstupuje další vyšetření v Priory hospital v Roehamphonu.

18. května 1967
John Lennon a Paul McCartney nahrávají doprovodné vokály do písně Rolling Stones We love you. Vychází tisková zpráva, že Beatles jsou vybráni jako reprezentatni Velké Británie do prvního celosvětového satelitního vysílání. Vysílání je naplánováno na 25. června. Beatles souhlasí s hraním ve studiu a píší píseň speciálně pro tuto příležitost. John píše All you need is love a Paul Your mother should know a Hello goodbye. Pro vysílání je vybrána Johnova píseň, která rekapituluje léto lásky 1967. Protože bude píseň vysílána v mnoha neanglicky mluvících zemích, musí být co nejjednodušší. A jaká je lepší zpráva pro všechny národy na zemi, než All you need is love?

19. května 1967
Brian Epstein je propuštěn z Priory Hospital, kde je na pozorování, na tiskovou konferenci k vydání LP Sgt. Pepper's lonely hearts club band. Poté se vrací zpět do nemocnice.

20. května 1967
John, Ringo a Paul natáčejí interview s Kenny Everettem pro pořad rádia BBC Where it's at. Hovoří o novém albu Sgt. Pepper's lonely hearts club band, které je odvysíláno kromě skladby A day in the life. John uvádí titulní skladbu a Lucy in the sky with diamonds, Ringo hovoří o loňských událostech ve skupině a Paul vypráví o průběhu nahrávání nového alba.

25. května 1967
Beatles v nahrávacím studiu (De Lane Lea Recording Studios, Kingsway, Londýn). George Martin není přítomen, skupina nahrává opět mimo Abbey Road. U mixážního pultu sedí Dave Siddle a Mike Weighell. Beatles nahrávají čtyři záznamy It's all too much, další písně pro film Yellow submarine. Píseň se v tomto okamžiku jmenuje Too much. John Lennon si kupuje psychedelicky pomalovaný Rolls Royce z JP Fallon Coachworks.

26. května 1967
V Británii vychází LP Beatles Sgt. Pepper's lonely hearts club band (Parlophone). Osmé album Beatles obsahuje tyto písně: Sgt. Pepper's lonely hearts club band, With a little help from my friends, Lucy in the sky with diamonds, Getting better, Fixing a hole, She's leaving home, Being for the benefit of Mr. Kite, Within you without you, When I'm sixty-four, Lovely Rita, Good morning good morning, Sgt. Pepper's lonely hearts club band (reprise), A day in the life. Do poslední drážky jsou vloženy tóny nad 15 kHZ a Inner groove, které na americké verzi alba chybí. Nejvyšší umístění v hitparádě: 1.

31. května 1967
Beatles v nahrávacím studiu (De Lane Lea Recording Studios, Kingsway, Londýn). Druhé nahrávání v tomto studiu probíhá opět bez George Martina. Skupina pokračuje v práci na It's all too much, George nahrává sólový zpěv, John a Paul doprovodný zpěv. Filmová verze této skladby se neobjevila na albu.

1. června 1967
Beatles v nahrávacím studiu (De Lane Lea Recording Studios, Kingsway, Londýn, 22.30 - 3.30 hod.). V nepřítomnosti George Martina skupina experimentuje a nahrává bezejmenný jam. V Británii oficiálně vychází LP Beatles Sgt. Pepper's lonely hearts club band (na pultech obchodů bylo už 26. května). Zároveň vychází i ve Švédsku.

2. června 1967
Beatles v nahrávacím studiu (De Lane Lea Recording Studios, Kingsway, Londýn). Poprvé je s nimi v tomto studiu George Martin a společně s dalšími pěti muzikanty (klarinet, trubky) experimentují a jamují. V USA vychází LP Beatles Sgt. Pepper's lonely hearts club band (Capitol). Poprvé je shodné s britským vydáním (kromě poslední drážky, kde chybí Inner groove a tóny nad 15 kHz). 121 týdnů v hitparádě Billboardu, nejvyšší umístění: 1.

5. června 1967
LP Beatles Sgt. Pepper's lonely hearts club band je na první příčce britské hitparády a zůstává zde dalších 27 týdnů.

7. června 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn, 19.00 - 2.00 hod.). Nahrávají You know my name (Look up the number) a jamují. Na konci mají hotový dvacetiminutový mono mix záznamu č. 24. Vychází tisková zpráva o zahájení projektu filmu Yellow submarine. Je sděleno, že ve filmu se objeví poslední tři nové skladby Beatles.

8. června 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Pracují na You know my name (Look up the number), nahrávají piano, bicí, sólovou kytaru, baskytaru a vibrafon. Ve studiu je navštěvuje Brian Jones ze skupiny Rolling Stones a nahrává saxofon.

9. června 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Poprvé zkouší zkompletovat všechny stopy pro píseň You know my name (Look up the number). Na konci mají hotovou základní stopu, ale na zbytku budou pracovat až 30. dubna 1969.

14. června 1967
Beatles v nahrávacím studiu (Olympic Sound Studios, Londýn). Nahrávají rytmickou stopu pro vystoupení v satelitním přenosu Our world s písní All you need is love. Je zaznamenáno 33 pokusů o základní stopu a zpěv.

18. června 1967
Je oficiálně založena společnost Apple Music Ltd.

19. června 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 3, EMI, Londýn). Pokračují v práci na All you need is love, nahrávají vokály, bicí, piano a banjo. Paul McCartney dává interview reportérovi ITN o článku z amerického časopisu Life, ve kterém se tvrdí, že užívá LSD (je prvním Beatlem, kdo to veřejně přiznal, ostatní včetně Briana Epsteina to udělají brzy také). Rozhovor se objevuje ve večerním vydání ITN.

23. června 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 3, EMI, Londýn). Pracují na orchestrálních stopách pro All you need is love.

24. června 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 1, EMI, Londýn). Pracují na All you need is love a rozhodují se vydat píseň na singlu. Oblékají se do reklamních obleků s nápisy All you need is love v různých jazycích a pózují fotografům v aleji poblíž Abbey Road.

25. června 1967
Beatles vystupují v celosvětovém satelitním přenosu Our world ze studia 1 EMI. Přenos sleduje asi 400 miliónů diváků na pěti kontinentech. Beatles zpívají a hrají na předtočený rytmický základ, aby se minimalizovalo množství chyb. Ale vokály, baskytara, sólová kytara, bicí a orchestr je naživo. Třináctičlenný orchestr řídí Mike Vickers z Manfred Mann. Mezi spoluúčinkujícími jsou Mick Jagger, Marianne Faithfull, Keith Richards, Keith Moon, Eric Clapton, Jane Asher, Pattie Harrison, Mike McCartney, Graham Nash a Hunter Davies. Ze všech vyzařuje štěstí. Beatles vystupují za Velkou Británii, dále jsou zastoupeny země: Dánsko, Austrálie, Rakousko, Kanada, Francie, Itálie, Japonsko, Mexiko, Španělsko, Švédsko, Tunis, USA a Německo. Socialistické státy svou účast odmítly. Přenos je vysílán v Belgii, Dánsku, Finsku, Irsku, Lucembursku, Monaku, Nizozemí, Norsku, Portugalsku, Švýcarsku a Jugoslávii. Po skončení přenosu John Lennon nahrává ve studiu 1 znovu svůj vokál.

26. června 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Ringo nahrává bicí pro All you need is love, pak je píseň znovu smíchána a připravena pro vydání na singlu (stranu B tvoří Baby you're a rich man). Singl vyjde v Británii 7. července.

3. července 1967
John a Cynthia Lennonovi, George a Patti Harrisonovi, Paul McCartney a Jane Asher se účastní večírku v londýnském klubu Speakeasy pořádaném americkými Monkees. Ringo a Davy Jones nejsou přítomni. Na večírku uzavírá Vic Lewis, agent Epsteinových NEMS Enterprises, smlouvu s Monkees na vystoupení v Empire Pool ve Wembley. Na večírku jsou přítomni také Dusty Springfield, Klaus Voorman, Manfred Mann, Who, Procol Harum, Lulu, Eric Clapton, Fool, Michael Nesmith, Peter Tork a Micky Dolenz.

6. července 1967
Ve Švédsku vychází singl Beatles All you need is love/Baby you're a rich man (Parlophone). Deset týdnů ve švédské hitparádě, nejvyšší umístění: 1.

7. července 1967
V Británii vychází singl Beatles All you need is love/Baby you're a rich man (Parlophone). Deset týdnů v hitparádě, nejvyšší umístění: 1.

17. července 1967
V USA vychází singl Beatles All you need is love/Baby you're a rich man (Capitol). 11 týdnů v hitparádě Billboardu, nejvyšší umístění: 1.

19. července 1967
Singl Beatles All you need is love je na první příčce britské hitparády.

24. července 1967
V London Times vychází článek za legalizaci marihuany v Británii podepsaný Beatles a Brianem Epsteinem.

31. července 1967
Ringo nahrává pozdrav pro Radio London, který je odvysílán 5. srpna.

4. srpna 1967
V Británii a Švédsku vychází znovu LP The Beatles first (Polydor) z roku 1964.

7. srpna 1967
George a Pattie Harrisonovi navštěvují San Francisco a čtvrť Haight Ashbury, odkud se šíří Léto lásky. Georgeova reakce na hippies: "It's all too much!" Hnutí hippie označuje za neužitečné a naivní.

18. srpna 1967
V Británii vychází singl Rolling Stones We love you, na kterém zpívají také John Lennon a Paul McCartney.

19. srpna 1967
Singl All you need is love je na prvním místě americké hitparády Billboardu. Ringovi a Maureen se narodí druhý syn, Jason Starkey.

22. srpna 1967
Beatles v nahrávacím studiu (Chappell Recording Studios, Maddox St., Londýn). Nahrávají Paulovu píseň Your mother should know.

23. srpna 1967
Beatles v nahrávacím studiu (Chappell Recording Studios, Maddox St., Londýn). Pracují na Paulově písni Your mother should know. Skladbu později nahrávají znovu v Abbey Road, ale verzi ze studia Chappell nikdy nedokončili. Je to poslední nahrávání skupiny před smrtí Briana Epsteina.

24. srpna 1967
Beatles se setkávají s Maharishi Mahesh Yogi, který vyučuje transcedentální meditaci v hotelu Hilton v Londýně. Zahrnuje to tiché opakování slov, krátkých frází nebo zvuků na základě duševního stavu, které čistí mysl, uklidňuje a dodává energii mysli i tělu. Maharishi zve Beatles do Bangoru v severním Walesu na několik lekcí. Jeho pozvání přijímají.

25. srpna 1967
Beatles cestují se svým novým guru, Maharishi Mahesh Yogi, do Bangoru (v severním Walesu).

26. srpna 1967
V univerzitní koleji v Bangoru v severním Walesu se Beatles účastní tiskové konference s Maharishi Mahesh Yogem. Oznamují, že se stali jeho stoupenci a zříkají se drog. Stávají se členy jeho komunity a zavazují se dávat v její prospěch jeden týdenní příjem měsíčně. Krátce nato se rozhodují navštívit akademii v Rishikeshi, aby studovali meditaci. Plánují stát se dalšími učiteli transcendentální meditace.

27. srpna 1967
Brian Epstein je nalezen ve svém domě mrtev. Lékaž později potvrdí sebevraždu z nadměrného požití barbiturátu Carbitol. Paul McCartney v Bangoru přijímá telefonní zprávu o této tragédii. V interview z téhož dne jsou Beatles viditelně otřesení, ale Maharishi praví, že smrt je přirozená a aby netruchlili.

28. srpna 1967
V USA vychází singl Rolling Stones We love you, na kterém zpívají také John Lennon a Paul McCartney.

29. srpna 1967
Brian Epstein je pohřben v Liverpoolu. Pohřbu se účastní pouze rodina. Po Brianově smrti Beatles nepřijímají nového manažera, ale rozhodují se postarat se o jeho záležitosti sami. Jejich prvním velkým projektem je Magical mystery tour, který sami produkují a natáčejí, a který se stane velkým propadákem. Některé scény mají ale jistý šarm. Kariéra skupiny se výrazně láme, John s Georgem nemají zájem dále pokračovat a soustřeďují se na své soukromé projekty, vedení ve skupině se ujímá Paul McCartney.

září 1967
Beatles najímají tři výtvarníky, kteří si říkají Fool, k vytvoření butiku. Investují do nich 100 tisíc liber. Fool naplní butik svými unikátními modely. Paul navrhuje, aby butik nazvali Apple. Bohužel Fool se vracejí do Nizozemí i se zbožím, aniž by Beatles cokoli vrátili. V americkém časopisu Time vychází karikatura Beatles od britského karikaturisty Geralda Scarfea.

1. září 1967
Beatles se scházejí v domě Paula McCartneyho. Přemítají nad plánem navštívit Indii a natočit film Magical mystery tour. Pro tento film mají dvě písně, Magical mystery tour a Your mother should know. Další nahrávání je naplánováno na 5. září a natáčení filmu na 11. září.

5. září 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 1, EMI, Londýn). Začínají pracovan na Johnově skladbě I am the walrus a nahrávají 16 záznamů základní stopy. Záznam č. 16 se nachází na CD Anthology 2.

6. září 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn, 19.00 - 3.00 hod.). Pokračují v práci na I am the walrus, nahrávají Paulovu baskytaru, Ringovi bicí a Johnův sólový zpěv. Paul nahrává demo The fool on the hill (zpěv a piano). Potom nahrávají záznam č. 1 základní stopy Blue jay way. Demo The fool on the hill se nachází na CD Anthology 2.

7. září 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn, 19.00 - 3.15 hod.). Nahrávají vokály do skladby Blue jay way.

8. září 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 3, EMI, Londýn). Pod pracovním názvem Aerial tour instrumental nahrávají skladbu Flying. Je to první instrumentálka skupiny a první skladba, pod kterou jsou podepsáni všichni. Nahraný záznam je velmi odlišný od vydané verze.

11. září 1967
Beatles začínají natáčet film Magical mystery tour. Film je natáčen chaoticky, neplánovaně, bez scénáře a představy, jak má dílo vyznít. Od počátku provází natáčení smůla: psychedelicky pomalovaný autobus má dvě hodiny zpoždění. Nakonec vyráží do West Country s Paulem na palubě. První zastávka je ve Virginia Water, kde nastupují John, George a Ringo. Během dne natáčejí scény v autobuse a zastavují na oběd u restaurace Pied Piper v Basingstoke. Pozdě večer zastavují v Teigmouthu, 183 mil od Londýna. Vítá je 400 fanoušků. Paul McCartney pořádá rychlou tiskovou konferenci, na které hovoří o připravovaném filmu. Paul, John, Neil Aspinall a Peter Theobalds si před spaním ujasní plány na další den, což se stane pravidlem pro každý večer natáčení filmu.

12. září 1967
Beatles pokračují v natáčení filmu Magical mystery tour. Autobus míří do Widecombe, cestou zůstává stát v dopravní zácpě. Na oběd zastavují v Plymouthu, kde je čeká dvacet automobilů s novináři. V Bodminu natáčejí scénu s Ringem a jeho tetou Jessie. Na noc zastavují v Newquay, kde zůstávají tři dny a natáčejí v okolí.

13. září 1967
Beatles pokračují v natáčení filmu Magical mystery tour. Ráno natáčejí na Tregurrian beach scénu s tetou Jessie a Buster Bloodvesselem. Odpoledne se rozdělují na dvě skupiny. John natáčí u bazénu hotelu Atlantic (scéna nebyla použita), Paul s Ringem natáčejí další scény s tetou Jessie. George Harrison zůstává v hotelu a natáčí interview pro rozhlas. Beatles zakládají společnost Fiftyshapes Ltd. a jejím ředitelem se stává John Alexis Mardas (Magic Alex). Firma se zabývá elektronikou.

14. září 1967
Beatles pokračují v natáčení filmu Magical mystery tour. Hledají místo, kde by mohli natáčet, ale během přípravy se vytvoří dopravní zácpa a zasahuje policie. Nicméně je natočen George Harrison sedící v kukuřičném poli a meditující (scéna nebyla použita). V Perranporthu se setkávají se Spencer Davisem, scéna ale není natočena. Paul hraje v kavárně na piano a zpívá píseň Yellow submarine.

15. září 1967
Beatles pokračují v natáčení filmu Magical mystery tour. Obědvají v Tauntonu a celý oběd je snímán kamerou. Odpoledne se vracejí domů a natáčejí cestou v autobuse.

16. září 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 3, EMI, Londýn). Začínají znovu nahrávat Your mother should know. Záznam č. 27 se nachází na CD Anthology 2.

18. září 1967
Beatles pokračují v natáčení filmu Magical mystery tour v Raymond Revuebar v Londýně (striptýzový klub). Scény jsou v konečném filmu cenzorovány. V USA vychází LP Beach boys Smiley smile s písní Vegetables, na které spolupracoval Paul McCartney (jistý zdroj uvádí, že McCartney píseň produkoval). V Británii vyjde album 20. listopadu 1967.

19. září 1967
Beatles, kteří si zapomněli rezervovat místo ve filmových studiích v Speppertonu, nejsou schopni najít pódium pro natáčení Magical mystery tour. Nakonec zůstanou na letišti v Maidstone, které bylo využíváno jako základna pro Američany za 2. světové války. Na ochranu je zde postaveno 32 betonových zdí. Beatles zde natáčejí šest dnů, bydlí v blízkém hotelu. Interiéry natáčejí v prázdném hangáru (laboratoř, Blue jay way a finále v tanečním sále Your mother should know). Známou scénu majora McCartneyho a Victora Spinetti natáčejí v kancelářích armády. V exteriérech je natočena i píseň I am the walrus.

20. září
Beatles pokračují v natáčení filmu Magical mystery tour na letišti v Maidstone.

21. září
Beatles pokračují v natáčení filmu Magical mystery tour na letišti v Maidstone.

22. září
Beatles pokračují v natáčení filmu Magical mystery tour na letišti v Maidstone.

23. září
Beatles pokračují v natáčení filmu Magical mystery tour na letišti v Maidstone.

24. září 1967
Beatles pokračují v natáčení filmu Magical mystery tour. Poslední den natáčení na letišti v Maidstone tráví natáčením finále Your mother should know. Ve scéně účinkuje také 24 žen z RAF.

25. září 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Začínají pracovat na The fool on the hill. Jsou nahrány tři záznamy základní rytmické stopy a harmonikami Johna a George a dalšími dohrávkami. Záznam č. 4 (3 + dohrávky) se nachází na CD Anthology 2. Beatles začínají se střihem filmu Magical mystery tour v Norman's Film Productions v Londýně. Celkem mají k dispozici 10 hodin záznamu, film je v konečné podobě dlouhý 52 minut. Mnoho scén je vynecháno, včetně vystoupení skupiny Traffic.

26. září 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Nahrávají další verzi The fool on the hill. George Martin na natáčení chybí.

27. září 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 1 (14.30 - 17.30) a 3 (19.00 - 3.30), EMI, Londýn). Ve studiu 1 nahrávají orchestrální doprovod k I am the walrus. Ve studiu 3 pracují s šestnácti členy Mike Sammes Singers na vokálech do písně I am the walrus. Před odchodem nahrává Paul další vokál The fool on the hill.

28. září 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Probíhá mixáž I am the walrus a dohrávky Flying, která je stále nazývána Aerial tour instrumental.

29. září 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Je připraveno 17 mono verzí I am the walrus ke konečné kompletaci. Potom John s Paulem dokončují Your mother should know.

29. září 1967
John Lennon a George Harrison natáčejí rozhovor s Davidem Frostem pro večerní vysílání pořadu The Frost programme. Hovoří o transcendentální meditaci.

1. října 1967
Beatles se vracejí na letiště v Maidstone, aby natočili další záběry do filmu Magical mystery tour.

2. října 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Začínají nahrávat Hello goodbye, která se neobjeví ve filmu, ale vyjde na singlu (pracovní název je Hello hello). Je nahráno 14 záznamů základní stopy.

4. října 1967
John a George poskytují další interview pro pořad The Frost programme. Ve studiu ve Wembley rozebírají transcendentální meditaci a odpovídají na otázky diváků. Pořad je odvysílán večer.

6. října 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Je nahrána skladba Blue jay way.

7. října 1967
Sid Bernstein, pořadatel koncertů Beatles v Carnegie Hall v New Yorku v roce 1964, nabízí skupině 1 milión dolarů za koncert. Beatles nabídku odmítají.

11. října 1967
V londýnské galerii Lisson je otevřena výstava Yoko Ono zvaná Yoko plus me, kterou anonymně sponzoruje John Lennon. Výstava trvá do 14. listopadu.

12. října 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 3, EMI, Londýn). Po smíchání skladby It's all too much v De Lane Lea Recording Studios se skupina vrací na Abbey Road. John Lennon poprvé vystupuje v roli producenta. Dokončují skladbu Blue jay way. Potom Shirley Jackson a Reg Wale nahrávají instrumentální skladbu Johna a Paula Shirley's wild accordion pro film Magical mystery tour (15 záznamů). Skladba nakonec není použita, jen její část pod názvem Jessie's dream.

13. října 1967
V Británii vychází singl How I won the war/Aftermath (United Artists). Na straně A je dialog Johna Lennona z filmu Jak jsem vyhrál válku.

17. října 1967
John, Paul, George a Ringo navštěvují bohoslužbu za Briana Epsteina v New London Synagogue na Abbey Road.

18. října 1967
Světová premiéra filmu How I won the war (Jak jsem vyhrál válku) v London Pavilion. John Lennon v hlavní roli seržanta Gripweeda. V USA má premiéru 8. listopadu.

19. října 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 1, EMI, Londýn). Nahrávají kytary a vokály do Hello goodbye. Záznam č. 16 se nachází na CD Anthology 2.

20. října 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 3, EMI, Londýn). Nahrávají flétny do The fool on the hill a housle do Hellow goodbye.

25. října 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Nahrávají baskytaru do Hello goodbye a mixují The fool on the hill.

29. října 1967
Beatles natáčejí scény potřebné pro zaplnění volných míst ve filmu Magical mystery tour.

30. října 1967
Paul McCartney a kameraman Aubrey Dewar letí do Nice ve Francii, aby natočili scénu k písni The fool on the hill.

31. října 1967
Paul McCartney a kameraman Aubrey Dewar natáčejí v Nice ve Francii scény k písni The fool on the hill.

1. listopadu 1967
Paul McCartney a kameraman Aubrey Dewar se vracejí z Francie do Británie. Beatles v nahrávacím studiu (studio 3, EMI, Londýn). Pro film Yellow submarine mixují písně All you need is love a Lucy in the sky with diamonds. Potom pracují na Hello goodbye a stereo verzi The fool on the hill.

2. listopadu 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 3, EMI, Londýn). Paul McCartney nahrává baskytaru do Hello goodbye, ze které míchají mono verzi. Píseň je vybrána na titulní stranu dalšího singlu, na druhé straně bude Johnova skladba I am the walrus (vyjde 24. listopadu v Británii a 27. listopadu v USA). John Lennon nesouhlasí s umístěním své písně na druhou stranu singlu, ale nakonec uznává, že Hello goodbye je komerčnější.

3. listopadu 1967
Končí natáčení filmu Magical mystery tour. V Ringově domě ve Weybridge (19 mil od Londýna) se natáčí scény pro Georgovu Blue jay way. BBC zakupuje práva na dvojí odvysílání Magical mystery tour. Premiéra v černobílém vysílání je naplánována na 26. prosince 1967 a barevná verze pro část Británie je naplánována na 5. ledna 1968.

6. listopadu 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 3, EMI, Londýn). Stereo mixáž písní Hello goodbye, I am the walrus, Your mother should know a Magical mystery tour.

7. listopadu 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 1, EMI, Londýn). Konečná mixáž Blue jay way a Flying. Paul McCartney přidává vokál a zvukové efekty do Magical mystery tour. Skupina má pouze šest nových písní, což je málo pro LP a mnoho pro EP. Společně s EMI se domlouvají, že vydají 2EP s 28-stránkovým bookletem. Vyjde 8. prosince 1967. Capitol Records neakceptuje formát 2EP, k šesti písním přidává pět ze šesti singlových písní z roku 1967 a vydává je na LP. Britská verze 2EP se v USA nikdy neprodávala, americké LP Magical mystery tour se dostalo do prodeje v Británii až v listopadu 1976.

8. listopadu 1967
V USA má premiéru film Richarda Lestera How I won the war (Jak jsem vyhrál válku) s Johnem Lennonem v roli seržanta Gripweeda (New York).

9. listopadu 1967
Na obalu časopisu Rolling Stone je je fotografie Johna Lennona v roli seržanta Gripweeda z filmu How I won the war.

10. listopadu 1967
Beatles natáčejí tři verze videoklipu k písni Hello goodbye. Natáčení v londýnském Saville Theatre řídí Paul McCartney. Každá ze tří verzí obsahuje jiné kostýmy a pozadí. V první verzi jsou oblečeni v uniformách seržanta Peppera před psychedelickým pozadím. John nemá brýle a Ringovy bicí nemají logo skupiny. V klipu jsou tanečnice oblečené jako havajky, které se objevují na konci písně. V druhé verzi mají na sobě členové skupiny všední oblečení, Ringovy bicí tentokrát mají logo Beatles. Třetí verze obsahuje oproti druhé několik záběrů navíc. Ihned po dokončení natáčení a sestříhání klipů odlétá Neil Aspinall do New Yorku, aby předal filmy k americkému vysílání. První verze je odvysílána v The Ed Sullivan show 26. listopadu a v Hollywood Palace 27. listopadu. V Británii mají Beatles s novými videoklipem problémy. Hudební unie nechce odvysílat píseň jako videoklip v Britské televizi. Klip jako Penny Lane akceptovali, protože v něm Beatles vystupovali v jiném prostředí než na jevišti. Ale Hello goodbye vypadá jako zpěv na playback a musí tak znít i celá píseň. Beatles zkoušejí ubrat housle, ale bez výsledku. Nakonec nejsou v Británii videoklipy odvysílány. Píseň Hello goodbye se v britské televizi objeví s klipem sestříhaným z filmů A hard day's night a Magical mystery tour.

17. listopadu 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 53, EMI, Londýn). Další míchání I am the walrus. Ve Švédsku vychází singl Beatles Hello goodbye/I am the walrus (Parlophone). Osm týdnů ve švédské hitparádě, nejvyšší umístění: 1.

22. listopadu 1967
George Harrison v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Produkuje nahrávání dvou skladeb pro jeho soundtrack k filmu Wonderwall (India a Swordfencing). Skladby hrají dva flétnisté a hráč na tabla. George v žádné skladbě na Wonderwall nehraje.

23. listopadu 1967
V britské televizní show Top of the pops je odvysílána Hello goodbye. Není ovšem použita ani jedna verze videoklipu natočeného 10. listopadu v Saville Theatre. Klip je složen z úryvků z filmu A hard day's night. George Harrison v nahrávacím studiu (studio 3, EMI, Londýn). Produkuje další skladby na Wonderwall.

24. listopadu 1967
John Lennon v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Kompiluje zvukové efekty pro jevištní předvedení The Lennon play: In his own write. Hra je založena na Johnových knihách In his own write a A Spaniard in the works. Režisérem hry je Victor Spinetti. V Británii vychází singl Beatles Hello goodbye/I am the walrus (Parlophone). Deset týdnů v hitparádě, nejvyšší umístění: 1.

25. listopadu 1967
John Lennon a Paul McCartney vystupují v pořadu rádia BBC Where it's at. John hovoří o filmu Magical mystery tour s Kenny Everettem. Paul zpívá All together on the wireless machine. Během vysílání je hráno všech šest skladeb z Magical mystery tour (Magical mystery tour, The fool on the hill, Flying, Blue jay way, Your mother should know, I am the walrus). Po skončení pořadu je odvysílán zvukový blok jako reklama na film.

26. listopadu 1967
V americkém televizním pořadu The Ed Sullivan show je odvysílána první verze videoklipu Beatles k písni Hello goodbye.

27. listopadu 1967
V USA vychází LP Beatles Magical mystery tour (Capitol). Skladby: Magical mystery tour, The fool on the hill, Flying, Blue jay way, Your mother should know, I am the walrus, Hello goodbye, Strawberry fields forever, Penny Lane, Baby you're a rich man, All you need is love. 82 týdnů v hitparádě Billboardu, nejvyšší umístění: 1. V USA vychází singl Beatles Hello goodbye/I am the walrus (Capitol). 11 týdnů v hitparádě, nejvyšší umístění: 1. V americkém televizním pořadu Hollywood Palace je odvysílána první verze klipu Beatles Hello goodbye.

28. listopadu 1967
Beatles v nahrávacím studiu (studio 3, EMI, Londýn). Nahrávají páté vánoční album pro fanoušky skupiny pod titulem Christmas time (Is here again) za asistence George Martina a Victora Spinetti. Je to jejich poslední společná vánoční nahrávka. Další dvě nahrají už odděleně ve svých domovech. John Lennon kompiluje zvukové efekty pro jevištní provedení The Lennon play: In his own write (14.00 - 17.00, 2.45 - 4.30 hod.). Hra je založena na Johnových knihách In his own write a A Spaniard in the works. Režisérem hry je Victor Spinetti. John na nahrávce pracuje před natáčení vánoční desky Beatles a po jeho skončení.

prosinec 1967
Jedním představením je v Londýně předvedena hra Scene II act II podle Johnovy první knížky In his own write.

3. prosince 1967
Ringo Starr odlétá do Říma na natáčení filmu Candy.

5. prosince 1967
John Lennon a George Harrison navštěvují večírek k otevření jejich butiku Apple na 94 Baker Street v centru Londýna. Ringo je v Římě na natáčení filmu Candy a Paul na dovolené ve Skotsku. Otevření je opožděno o měsíc proti plánu. Vedoucím butiku je Pete Shotton, přítel Johna Lennona a spoluhráč z Quarrymen. Butik je pro veřejnost otevřen 7. prosince.

7. prosince 1967
Ringo začíná natáčet roli Emmanuela, mexického zahradníka, ve filmu Candy. Natáčí se v Římě. Pro veřejnost je otevřen butik Apple. Jako prodavačka v něm pracuje Jennie Boydová, sestra Pattie Harrisonové.

8. prosince 1967
V Británii vychází 2EP Beatles Magical mystery tour (Parlophone). Skladby: Magical mystery tour, Your mother should know, The fool on the hill, Flying, Blue jay way, I am the walrus. Devět týdnů v singlové hitparádě, nejvyšší umístění: 2.

9. prosince 1967
Singl Beatles Hello goodbye/I am the walrus je na první příčce britské hitparády.

11. prosince 1967
Apple Music podepisuje svou první smlouvu. Skupina Tony Rivers & the Castaways je Lennonem přejmenována na Grapefruit.

15. prosince 1967
Pro členy oficiálního britského a amerického fanklubu vychází pátá vánoční deska Beatles Christmas time (Is here again). Autorem přední strany obalu je John a Ringo, zadní stranu vytvořil Johnův syn Julian.

16. prosince 1967
Ringo dokončuje natáčení jeho role Emmanuela, mexického zahradníka, ve filmu Candy. Natáčí se v Římě.

17. prosince 1967
Ringo Starr odlétá z Říma, kde natáčel roli ve filmu Candy, zpět do Anglie.

21. prosince 1967
Beatles pořádají večírev v hotelu Royal Lancaster k premiéře filmu Magical mystery tour.

25. prosince 1967
Paul McCartney a Jane Asher se zasnubují.

26. prosince 1967
Televize BBC vysílá film Beatles Magical mystery tour v černobílé verzi. Druhý den přináší britský tisk opovrhující kritiky. Negativní reakce jsou tak silné, že americká televize odmítne film odvysílat.

27. prosince 1967
Paul McCartney vystupuje v briském televizním pořadu The Frost programme v interview natočeném před pořadem. V první polovině hovoří o negativních reakcích veřejnosti na film Magical mystery tour, potom mluví o vážných tématech jako je válka, životní prostředí, osobní odpovědnost a peníze.

28. prosince 1967
V britském televizním pořadu Top of the pops je odvysílán úryvek z filmu Magical mystery film, a to kompletní píseň The fool on the hill.

30. prosince 1967
Singl Beatles Hello goodbye je na první příčce americké hitparády Billboardu.