Kontakt

Copyright Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
1996-2020

leden
Dvacet šest koncertů, jedno televizní a pět rozhlasových vystoupení.
12. Druhé vystoupení v Sunday night at the London palladium.
16.-4.2. Vlažná vystoupení v pařížské Olympii. Francouzský tisk je nepřátelský.
20. US: Meet the Beatles!

29. ledna 1964
Beatles ve studiu EMI Pathé Marconi v Paříži (Francie) nahrávají německé verze svých hitů She loves you (Sie liebt dich, 14 záznamů) a I want to hold your hand (Komm, gib mir deine hand, 11 záznamů zpěvu, zvukový záznam je použit ze 17. října 1963, č. 17). Singl Komm, gib mir deine hand/Sie liebt dich vychází 5. března 1964 v Německu (Odeon 22671). V USA vychází singl Sie liebt dich/I'll get you 22. května 1964 (Swan 4182) a píseň Komm, gib mir deine hand se nachází na LP Something new, které vychází 20. července 1964 (Capitol). Odpoledne začínají Beatles nahrávat skladbu Can't buy me love (4 záznamy).

30. US: Please please me.

únor
Dva koncerty, šest televizních a tři rozhlasová vystoupení.
1. I want to hold your hand se dostává na první příčku americké singlové hitparády na sedm týdnů.
5. Vracejí se z Francie do Británie.
6. Vydávají se do Ameriky. Při jejich příletu na Kennedyho letiště je zdraví hysterický dav. "Je 6 hodin 30 minut beatlovského času. Před 30 minutami opustili Londýn. Nyní jsou nad Atlantikem a sledují kurs New York. Temperatura je 32 beatlestupňů," vysílalo rádio WMCA. Beatles netušili, že jsou příčinou tohoto zmatku, mysleli, že za nimi přiletí nějaký prezident.
9. The Ed Sullivan show - historické živé vystoupení, které podle odhadů sledovalo 73 milionů diváků. Po celou dobu vysílání prý nebylo v New Yorku ukradeno jediné auto nebo spáchán jiný trestný čin mladistvými delikventy.
12. The Beatles hrají v Carnegie Hall.
16. Druhé živé vystoupení na The Ed Sullivan show. Honorář za obě vystoupení byl 7000 dolarů.
22. Vracejí se do Británie.
25. Harrisonovi je 21.
25.-27. Nahrávání LP A hard day's night.

březen
Žádné koncerty kvůli filmování, pět televizních a sedm rozhlasových vystoupení.
1. Nahrávání Long tall Sally, LP A hard day's night.
2. US: Twist and shout. Harrison poznává Patti Boyd.

5. března 1964
V Německu vychází singl Beatles Komm, gib mir deine hand/So liebt dich (Odeon 22671), což jsou verze jejich dvou největších hitů nazpívaných v němčině.

2.-31. Natáčení filmu A hard day's night v Londýně a okolí.
16. US: Can't buy me love.
20. UK: Can't buy me love.
21. She loves you na vrcholu americké hitparády na dva týdny.
23. US: Do you want to know a secret. Je vydána první Lennonova kniha In his own write.

31. března 1964
Beatles natáčejí v Playhouse Theatre v Londýně další díl pořadu BBC Saturday club (19:00 - 22:30 hod.). Hrají: Everybody's trying to be my baby, I call your name, I got a woman, You can't do that, Can't buy me love, Sure to fall (In love with you) a Long tall Sally. Pořad je odvysílán 4. dubna 1964. Na CD Live at the BBC se nachází nahrávka písně Everybody's trying to be my baby.

duben
2. Can't buy me love na vrcholu britské hitparády na tři týdny.

4. dubna 1964
Can't buy me love na vrcholu americké hitparády na pět týdnů. The Beatles v hitparádě zaujímají prvních pět míst a v Top 100 dalších 11. Je odvysílán pořad BBC Saturday club z 31. března.

1.-24. Další natáčení filmu A hard day's night.
10. US: The Beatles' second album.
16. Nahrávání A hard day's night.
23. Foyleovi pořádají literární banket na Lennonovu počest.
27. US: Love me do.

květen
1. května 1964
Beatles natáčejí ve studiu BBC v Londýně třetí část pořadu From us to you (18:30 - 21:30 hod.). Hrají písně: I saw her standing there, Kansas City/Hey hey hey hey, I forgot to remember to forget, You can't do that, Sure to fall (In love with you), Can't buy me love, Matchbox a Honey don't. Pořad je odvysílán 18. května. Na CD Live at the BBC se nachází skladba I forgot to remember to forget.

2.-27. Dovolená.

18. května 1964
Je odvysílán třetí díl pořadu BBC From us to you z 1. května.

22. května 1964
V USA vychází singl Beatles Sie liebt dich/I'll get you (Swan 4182). Na první straně je píseň She loves you nazpívaná v němčině.

30. května 1964
Singl Beatles Love me do dosahuje první příčky v americké hitparádě Billboardu. Singl Cry for a shadow z roku 1961 dosahuje první příčky v Austrálii.

31. května 1964
Beatles vystupují dvakrát v Prince of Wales Theatre v Londýně. Spoluúčinkují: Kenny Lynch, Cliff Bennett & the Rebel Rousers, Vernons Girls, Lorne Gibson Trio, Chants a Harlems. Beatles hrají Can't buy me love, All my loving, This boy, Roll over Beethoven, Till there was you, Twist and shout a Long tall Sally.

1. června 1964
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Nahrávají písně pro ne-soundtrackovou stranu LP A hard day's night a dokončují EP Long tall Sally. Nahrávají 5 záznamů Matchbox (EP), 8 záznamů I'll cry instead (LP), 6 záznamů Slow down (EP) a 16 záznamů I'll be back (LP). Američan Carl Perkins, autor Matchbox, je na turné v Británii a navštěvuje Beatles v nahrávacím studiu, aby se podíval, jak nahrávají jeho píseň. Perkins byl jedním z nejvýnamnějších vzorů Beatles. CD Anthology 1 obsahuje záznamy 2 a 3 I'll be back. V USA vychází singl Sweet Georgia Brown/Take out some insurance on me baby (Atco). V hitparádě se neumístí.

2. června 1964
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Nahrávají po 11 záznamech Johnových písní Any time at all a When I get home. Dále 3 záznamy Paulovy písně Things we said today. Všechny pro LP A hard day's night.

3. června 1964
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Dopoledne, během fotografování s Johnem Launoisem pro americký magazín Saturday Evening Post, Ringo Starr onemocní angínou a musí být hospitalizován. Beatles mají další ráno odjet na světové turné, ale je příliš pozdě na jeho zrušení. Brian Epstein a George Martin najmou náhradního bubeníka na začátek turné, velmi nadaného, ale zatím neznáméno Jimmy Nicola. Na poslední chvíli mi George Martin zavolal, Nicol ihned přijíždí do studií EMI, kde on a Beatles zkouší během spěšné zkoušky šest písní (I want to hold your hand, She loves you, I saw her standing there, This boy, Can't buy me love a Long tall Sally). Za pohých 27 hodin stojí bubeník Jimmy Nicol na pódiu spolu s Beatles v Copenhagenu v Dánsku. Když Nicol opustil studio, aby se připravil na odjezd, John, Paul a George zůstávají, aby natočili nějaké nahrávky. Každý z nich nahrává demo nových písní. George natáčí You'll know what to do (píseň nebyla nikdy nahrána) a Paul natáčí píseň pro Cillu Black It's for you. John nahrává demo No reply pro Tommy Quicklyho, ale Quickly ji nikdy nenahraje. Píseň nahrají později Beatles a vydají na LP Beatles for sale. Později večer John, Paul a George pracují na dotáčkách Any time at all a Things we said today. Na CD Anthology 1 se nachází Georgova You know what to do a Johnovo demo No reply.

4. června 1964
Beatles vystupují dvakrát v KB Hallen v Copenhagenu (Dánsko). Je to první koncert v rámci 27-denního světového turné. Místo nemocného Ringo Starra hraje na bicí Jimmy Nicol. Beatles tento a ostatní koncerty tohoto turné hrají písně: I saw her standing there, I want to hold your hand, You can't do that, All my loving, She loves you, Till there was you, Roll over Beethoven, Can't buy me love, This boy a Long tall Sally. Twist and shout je střídána s Long tall Sally nebo přidávána za ni. Ve Švédsku vychází singl Beatles Roll over Beethoven/Please mr. postman (Odeon).

5. června 1964
Beatles natáčejí vystoupení pro Nizozemskou televizi v Hillegomu v Nizozemí. Odpovídají na dotazy fanoušku z obecenstva ve studiu, překládá Berend Boudewijn. Poté hrají na playback Twist and shout, All my loving, Roll over Beethoven, Long tall Sally, She loves you a Can't buy me love. Mikrofony zůstaly puštěné, proto je slyšet přes playback jejich zpěv. Neplánovaně tančící publikum zvolna obklopí hrající Beatles a uzavře je do kruhu. Mal Evans, Neil Aspinall a Derek Taylor se snaží prostor kolem skupiny vyčistit, ale jsou neúspěšní. Neil Aspinall nařizuje skupině, aby opustili pódium, což udělají, zatímco stále hraje hudba na playback. Jimmy Nicol zůstává za bicími sám na pódiu, možná aby dokázal, že svou práci bere vážně. Toto vystoupení spolu s ukázkami Beatles procházejících Amsterdamem, je odvysíláno 8. června pod názvem The Beatles in Nederland.

6. června 1964
Beatles vystupují v rámci světového turné dvakrát v aukční hale (Veilinghal Op Hoop Van Zegen) v Blokkeru (Nizozemí). Za nemocného Ringo Starra zaskakuje bubeník Jimmy Nicol. Druhý koncert natáčí televize pro své zpravodajství.

9. června 1964
Beatles vystupují v rámci světového turné dvakrát v Princess Theatre v Kowloonu (Hong Kong). Koncerty nejsou vyprodány, proto jsou lístky prodávány za nižší cenu (bez předchozí konzultace s Brianem Epsteinem). Cena za lístek na Beatles byla stejná jako plat průměrného dělníka za týden. Na skupinu čekalo na letišti v Hong Kongu tisíc fanoušků. Jimmy Nicol pokračuje za nemocného Ringo Starra. V USA vychází interview LP The Beatles American tour with Ed Rudy (Radio Pulsebeat News Documentary No. 2). Obsahuje rozhovory s Beatles během jejich návštěvy USA v lednu 1964. 13 týdnů se drží v hitparádě Billboardu, nejvyšší umístění: 20.

10. června 1964
Beatles letí z Hong Kongu do Austrálie. Dělají neplánovanou zastávku v Darwinu v Austrálii a 400 fanoušků se seběhne, aby vidělo jejich letadlo. V Sydney přistávají v silné bouři. Přesto jsou požádáni, aby jeli odkrytým autobusem v hustém dešti a mávali fanouškům na letišti. Pak, ostatně jako vždy a všude, jsou před fanoušky uvězněni v hotelu.

11. června 1964
Ringo Starr je propuštěn z nemocnice a odlétá do Austrálie za zbytkem skupiny.

12. června 1964
Beatles vystupují v rámci světového turné dvakrát v Centennial Hall v Adelaide (Austrálie). Za Ringo Starra stále hraje bubeník Jimmy Nicol, ale Ringo je již zdráv a připraven připojit se ke skupině v Melbourne. Jeden z koncertů je nahrán a odvysílán v rádiu 15. června pod názvem Beatles Show.

13. června 1964
Beatles vystupují dvakrát v Centennial Hall v Adelaide (Austrálie). Na všechny čtyři koncerty v Adelaide se prodalo 12 000 vstupenek, ale bylo téměř 50 000 zájemců. Tento den hraje naposledy na bicí Jimmy Nicol místo Ringo Starra, který se ke skupině přidává druhý den v Melbourne. Příděl slávy pro Jimmy Nicola jako člena světoznámé skupiny je u konce.

14. června 1964
Ringo Starr přiletivší ze Sydney se v Melbourne přidává k Beatles. Skupina pořádá tiskovou konferenci, které se ještě zúčastní Jimmy Nicol, který se ale poté vrací do Anglie.

15. června 1964
Beatles vystupují v rámci světového turné ve Festival Hall v Melbourne (Austrálie). Na bicí už hraje Ringo Starr.

16. června 1964
Beatles vystupují v rámci světového turné dvakrát ve Festival Hall v Melbourne (Austrálie).

17. června 1964
Beatles vystupují v rámci světového turné dvakrát ve Festival Hall v Melbourne (Austrálie). Druhý koncert je natáčen pro hodinový televizní pořad The Beatles sing for Shell, která je odvysílán 1. července. Sponzorem pořadu je firma Shell. Ve Švédsku vychází singl Beatles Ain't she sweet/If you love me baby (Polydor). Dvanáct týdnů zůstává ve švédské hitparádě, nejvyšší umístění: 1.

18. června 1964
Beatles vystupují dvakrát v Sydney Stadium v Sydney (Austrálie).

19. června 1964
Beatles vystupují dvakrát v Sydney Stadium v Sydney (Austrálie). V Británii vychází EP Beatles Long tall Sally (Parlophone). Písně: Long tall Sally, I call your name, Slow down a Matchbox. Nejvyšší pozice v hitparádě: 1. V Británii vychází LP The Beatles first (Polydor). Písně: Ain't she sweet, Cry for a shadow, My Bonnie, Take out some insurance on me baby, Sweet Georgia Brown, Nobody's child, Why, The saints a další nebeatlovské písně. Charles Curran, zástupce konzervatistů v britském parlamentu, označuje knihu Johna Lennona In his own write jako dílo chudého liverpoolského studenta. Konstatuje, že John Lennon je téměř negramotný ubožák.

20. června 1964
Beatles vystupují dvakrát v Sydney Stadium v Sydney (Austrálie).

June 21, 1964
Beatles odlétají do Wellingtonu na Novém Zélandě.

22. června 1964
Beatles vystupují v rámci světového turné dvakrát v Town Hall ve Wellingtonu (Nový Zéland). Poprvé od chvíle, kdy se připojil k Johnovi, Paulovi a Georgeovi v Melbourne, Ringo zpívá píseň Boys, která se vrací zpět do repertoáru skupiny.

23. června 1964
Beatles vystupují v rámci světového turné dvakrt v Town Hall ve Wellingtonu (Nový Zéland). Ve Švédsku vychází singl Beatles Long tall Sally/I call your name (Odeon). Devět týdnů je ve švédské hitparádě, nejvyšší umístění: 2.

24. června 1964
Beatles vystupují dvakrát v Town Hall v Aucklandu (Nový Zéland).

25. června 1964
Beatles vystupují dvakrát v Town Hall v Aucklandu (Nový Zéland).

26. června 1964
Beatles vystupují v rámci světového turné dvakrát v Town Hall v Dunedinu (Nový Zéland). Let z Aucklandu do Dunedinu neproběhl dobře, protože byla nahlášena bomba na palubě letadla. V USA vychází LP Beatles A hard day's night (United Artists). Písně: A hard day's night, Tell me why, I'll cry instead, I'm happy just to dance with you, I should have known better, If I fell, And I love her, Can't buy me love. Obsahuje také instrumentální skladby z filmu od George Martina. Album je označeno jako stereo i mono. Písně Beatles jsou mono, instrumentální skladby jsou v obou verzích. Na albu je chybně vytištěn název skladby I cry instead, ale na desce je dobře. LP se drží 51 týdnů v hitparádě Billboardu, nejvyšší příčka: 1.

27. června 1964
Beatles vystupují v Majestic Theatre v Christchurch (Nový Zéland).

29. června 1964
Beatles vystupují dvakrát ve Festival Hall v Brisbane (Austrálie). Během jednoho vystoupení parta rebelů začne házet na pódium shnilá vejce, policie je nucena zakročit a musí chránit pachatele před rozzlobenými fanoušky Beatles.

30. června 1964
Beatles vystupují dvakrát ve Festival Hall v Brisbane (Austrálie). Je to poslední vystoupení jejich světového turné.

2. července 1964
Beatles přistávají na londýnské letiště, vrací se z prvního světového turné. Čeká je ječící dav, řada pozvání od místních významných občanů, stále stejné otázky na tiskových konferencích. Beatles jsou rádi, že jsou opět doma.

6. července 1964
Beatles navštěvují londýnskou premiéru svého prvního filmu A hard day's night. Film je vlídně přijat fanoušky i kritiky. V USA vychází singl Beatles Ain't she sweet/Nobody's child (Atco). Devět týdnů je v hitparádě Billboardu, nejvyšší umístění: 19.

7. července 1964
Beatles natáčejí na playback tři písně pro televizní pořad Top of the pops. Hrají obě strany nového singlu A hard day's night a Things we said today a titulní píseň nového EP Long tall Sally. Odvysíláno 8. července a 29. července.

10. července 1964
Beatles se vrací do Liverpoolu jako hrdinové. Cesta z letiště do centra je lemována 200 000 lidmi. Skupině je vzdávána čest na slavnosti před liverpoolskou radnicí. Když Beatles stojí na balkoně a dívají se na obrovský dav pod sebou, vzpomene si John Lennon na Hitlerova norimberská shromáždění a několikrát pozdraví dav nacistickým Sieg Heil. Nikdo ovšem tento druh humoru nepochopí. Tento den je v liverpoolském Odeon Cinema premiéra filmu A hard day's night. V Británii vychází třetí LP Beatles A hard day's night (Parlophone). Písně: A hard day's night, I should have known better, If I fell, I'm happy just to dance with you, And I love her, Tell me why, Can't buy me love, Any time at all, I'll cry instead, Things we said today, When I get home, You can't do that, I'll be back. Nejvyšší umístění v hitparádě: 1. V Británii vychází singl Beatles A hard day's night/Things we said today (Parlophone). V hitparádě se drží 10 týdnů, nejvyšší umístění: 1.

11. července 1964
Beatles vystupují v živém vysílání televize ABC Lucky stars (Summer spin). Na playback hrají písně A hard day's night, Long tall Sally, Things we said today a You can't do that. appear live on the ABC Television program "Lucky Stars (Summer Spin)". They lip-sync to their songs "A Hard Day's Night", "Long Tall Sally", "Things We Said Today", and "You Can't Do That". Aby se vyhnuli davu fanoušků, dostávají se do studia v Teddingtonu lodí plující dolů po Temži a kotvící u vlastního přístavu studia.

12. července 1964
Beatles vystupují v Hippodrome Theatre v Brightonu. Hrají zde také Fourmost a Shubdubs (kde bubnuje Jimmy Nicol, který zaskakoval za nemocného Ringo Starra na světovém turné Beatles, ale tento večer se nesetkali). Po vystoupení v Brightonu se George Harrison se svým Jaguarem zúčastní dopravní nehody na křižovatce New King's Road a Munster Road v Londýně. Večer je v USA reprízováno první vystoupení Beatles v The Ed Sullivan show (ze dne 9. ledna).

13. července 1964
V USA vychází singl Beatles A hard day's night/I should have known better (Capitol). 13 týdnů je v hitparádě Billboardu, nejvyšší umístění: 1. Ve Švédsku vychází LP Beatles A hard day's night (Parlophone).

14. července 1964
Beatles natáčejí vystoupení pro pořad rádia BBC Top Gear, vysíláno 16. července. Nahrává se v Broadcasting House v Londýně. Skupina hraje písně Long tall Sally, Things we said today, A hard day's night (kvůli potížím ve střední části skladby je tento díl nahrazen nahrávkou ze singlu), And I love her, I should have known better, If I fell a You can't do that. Dvě z těchto nahrávek se objevily na CD Live at the BBC: A hard day's night a Things we said today.

15. července 1964
John a Cynthia Lennonovi kupují za 20 000 liber sídlo v Kenwoodu. V Británii je singl Beatles A hard day's night na první příčce (New Musical Express).

17. července 1964
Beatles nahrávají čtvrtá díl rozhlasového pořadu BBC From us to you, a to ve studiu Paris v Londýně. Hrají tyto písně: Long tall Sally, If I fell, I'm happy just to dance with you, Things we said today, I should have known better, Boy, Kansas City/Hey hey hey hey a A hard day's night. Jako obvykle pořad zahajuje a končí znělka From us to you, verze písně From me to you. Závěrečné titulky čte John Lennon. Odvysíláno 3. srpna. V Británii vychází singl skupiny Billy J. Kramer & the Dakotas From a window (Parlophone). Píseň pod hlavičkou Lennon-McCartney napsal Paul McCartney. Společně s Johnem nahráli pro Kramera a George Martina demo. Je to čtvrý singl Kramera a Dakotas od dvojice Lennon-McCartney. V britské hitparádě dosáhne 13. příčky. V USA vyjde 12. srpna 1964 (Imperial Records) a dosáhne 23. příčky hitparády. Beatles tuto píseň nikdy nenahrají.

18. července 1964
LP Beatles A hard day's night je na první příčce britské hitparády.

19. července 1964
Beatles vystupují v živém televizním pořadu Blackpool night out v ABC Theatre v Blackpoolu. Hrají pět písní: A hard day's night, And I love her, If I fell, Things we said today a Long tall Sally. Vystupují také v humorných scénkách (jako doktoři operující Ringa a jako popeláři). V USA vychází singl Beatles I'll cry instead/I'm happy just to dance with you (Capitol). Sedm týdnů je v hitparádě Billboardu, nejvyšší umístění: 25. V USA vychází také singl Beatles And I love her/If I fell (Capitol). 9 týdnů je v hitparádě Billboardu, nejvyšší umístění: 12. V USA vychází LP Beatles Something new (Capitol). Písně: I'll cry instead, Things we said today, Any time at all, When I get home, Slow down, Matchbox, Tell me why, And I love her, I'm happy just to dance with you, If I fell, Komm gib mir deine hand. 41 týdnů v hitparádě Billboardu, nejvyšší umístění: 2.

22. července 1964
Ve Švédsku vychází singl Beatles A hard day's night/Things we said today (Parlophone). 9 týdnů je ve švédské hitparádě, nejvyšší umístění: 1.

23. července 1964
Beatles vystupují ve speciální půlnoční show The night of a hundred stars v londýnském Palladium. Akce pořádá Dobročinný spolek divadel. Účnkuje zde mnoho velmi populárních hvězd, jako Sir Laurence Olivier a Judy Garland. V první části show Beatles předvedou scénku Letící dělová koule. Ve druhé části odehrají standartní koncert.

25. července 1964
LP Beatles A hard day's night je na prvním místě v USA. Singl Beatles A hard day's night je na prvním místě v Británii.

26. července 1964
Beatles vystupují v Opera House v Blackpoolu.

28. července 1964
Beatles vystupují v rámci druhého turné po Švédsku dvakrát v hokejové hale Johanneshovs Isstadion v Stockholmu. Během prvního koncertu dostávají Paul a John elektrickou ránu z neuzemněných mikrofonů. Jako předkapela hrají The Kays, The Moonlighters a Streaplers.

29. července 1964
Beatles vystupují dvakrát v Johanneshovs Isstadion v Stockholmu (Švédsko).

1. srpna 1964
Singl Beatles A hard day's night je na prvním místě amerického Billboardu.

2. srpna 1964
Beatles vystupují v Gaumont Cinema v Bournemouth. Jednou z předkapel je "nová a neznámá londýnská skupina" Kinks.

8. srpna 1964
Singl Beatles A hard day's night je druhý týden na první příčce americké hitparády.

9. srpna 1964
Beatles vystupují ve Futurist Theatre v Scarborough.

10. srpna 1964
V USA vychází singly Do you want to know a secret/Thank you girl, Please please me/From me to you, Love me do/P.S. I love you a Twist and shout/There's a place (Oldies 45).

11. srpna 1964
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Začínají pracovat na čtvrtém albu (Beatles for sale, ale nyní je ještě bez názvu). Nahrávají 14 záznamů písně Baby's in black a 13 dalších záznamů kytarového úvodu. V USA má premiéru film Beatles A hard day's night. Je velmi dobře hodnocen fanoušky i kritikou.

14. srpna 1964
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Nahrávají písně pro čtvrté album (Beatles for sale). Je nahráno 9 záznamů I'm a loser a 4 záznamy Mr. Moonlight. Nahrávají také 5 záznamů Leave my kitten alone, ale nejsou spokojeni a píseň odkládají. Na CD Anthology 1 je mix záznamů 1 a 4 Mr. Moonlight a kompletní záznam č. 5 Leave my kitten alone.

16. srpna 1964
Beatles vystupují v Opera House v Blackpoolu. Jednou z předkapel je High numbers, kteří později prosluli pod názvem The Who.

18. srpna 1964
Beatles přistávají v San Francisco v USA, začínají americké turné. Na letišti je vítá 9 000 nadšených fanoušků. Skupina je převezena za ochranný plot, aby ji mohli fotografové vyfotit. Jak se na plot tlačí všech 9 000 fanoušků, povolí a Beatles se podaří uniknout okamžik před jeho zřícením. Otřesení Beatles jsou odvezeni do hotelu, kde jsou zamčeni pod dohledem ostrahy. O několik poschodí níže je oloupena a zbita žena, její volání o pomoc je ale považováno jen jako další výstřelek šílených fanoušků skupiny.

19. srpna 1964
Beatles zahajují turné po USA vystoupení v Cow Palace v San Francisco, jejich honorář činí 17 130 dolarů. Hrají 12 písní vybraných pro toto turné: Twist and shout, You can't do that, All my loving, She loves you, Things we said today, Roll over Beethoven, Can't buy me love, If I fell, I want to hold your hand, Boys, A hard day's night a Long tall Sally. Ve výběru písní občas udělají drobné změny, ale jen několikrát. Proč taky, když nikdo, včetně samotných Beatles, neslyší jejich hudbu? Jako předkapely jsou Bill Black Combo, Exciters, Righteous Brothers a Jackie DeShannon.

20. srpna 1964
Beatles vystupují v rámci turné po ZSA dvakrát v Convention Center v Las Vegas. Na obou koncertech je celkem 16 000 návštěvníků. Beatles hrají navíc píseň Till there was you.

21. srpna 1964
Beatles vystupují 29 minut v Coliseum v Seattle pro 14 720 fanoušků.

22. srpna 1964
Beatles vystupují v rámci amerického turné v Empire Stadium ve Vancouveru (Kanada). Koncert je vysílán v přímém přenosu místní rozhlasovou stanicí. Firma Liberty Records oznamuje, že se prodalo během jediného dne 25 000 kopií alba Chipmunks sing the Beatles.

23. srpna 1964
Beatles vystupují v rámci turné po USA na 29-minutovém koncertě v Hollywood Bowl v Los Angeles. Návštěvnost je 18 700 lidí. Protože firma Capitol Records má v plánu vydat v USA živé album s Beatles, je tento koncert nahráván. Chtěli nahrávat také 12. ledna v Carnegie Hall, ale Americké sdružení hudebníků to zakázalo. Nyní je s povolením koncert zaznamenán na třístopé zařízení. Capitol Records i Beatles označily pásky jako málo kvalitní a nevhodné k vydání, proto byly uloženy do archívu. V roce 1977 byly nalezeny a šest písní z roku 1964 bylo zkombinováno se sedmi skladbami z koncertu v Hollywood Bowl z roku 1965, a vydáno pod názvem The Beatles at the Hollywood Bowl. Mixáž pásků z obou let byla upravena a vylepšena. Protože Beatles a jejich fanoušci neslyšeli hudbu, bylo velmi obtížné pro skupinu, aby dobře hráli. Tyto nahrávky dokazují, že skupina hrála na velmi vysoké úrovni. Album dosáhlo první příčky hitparád 18. června 1977, téměř 13 let po jejich nahrání. Do roku 1977 se z tohoto materiálu objevil pouze 48-vteřinový úryvek Twist and shout, a to na albu The Beatles story (Capitol), a potlesk a ječení fanoušků jako spojovací část mezi písněmi Sgt. Pepper's lonely hearts club band a With a little help from my friends na albu Beatles z roku 1967 Sgt. Pepper's lonely hearts club band.

24. srpna 1964
V USA vychází singl Beatles Slow down/Matchbox (Capitol). Osm týdnů je v hitparádě Billboardu, nejvyšší umístění: 17.

26. srpna 1964
Beatles vystupují v Red Rocks Amphitheater v Denveru (USA). Návštěvnost je 7000 lidí (2000 míst zůstává prázdných).

27. srpna 1964
Beatles vystupují v rámci turné po ZSA v Cincinnati Gardens v Cincinnati před 14 000 fanoušky. Po koncertu letí do New Yorku a ačkoli přistávají v 2:55 hodin, na letišti je vítá 2000 fanoušků.

28. srpna 1964
Beatles vystupují v rámci turné po USA ve Forest Hills Tennis Stadium v New Yorku před 16 000 fanoušky.

29. srpna 1964
Beatles vystupují v rámci turné po USA ve Forest Hills Tennis Stadium v New Yorku před 16 000 fanoušky.

30. srpna 1964
Beatles vystupují v rámci turné po USA v Convention Hall v New Jersey pro 18 000 fanoušků.

2. září 1964
Beatles vystupují v rámci turné po USA v Convention Hall ve Philadelphii. Několik dní před koncertem Philadephií zmítaly rasové nepokoje. Beatles jsou šokováni tím, že na koncertě je 13 000 pouze bílých fanoušků. Koncert je vysílám v přímém přenosu místní rozhlasovou stanicí.

3. září 1964
Beatles vystupují v rámci turné po USA dvakrát v Indiana State Fair Coliseum v Indianapolis. Na oba koncerty přišlo celkem 29 337 návštěvníků.

4. září 1964
Beatles vystupují v rámci turné po USA v Milwaukee Arena v Milwaukee.

5. září 1964
Beatles vystupují v rámci turné po USA v International Amphitheater v Chicagu.

6. září 1964
Beatles vystupují v rámci turné po USA v Olympia Stadium v Detroitu.

7. září 1964
Beatles navštěvují Kanadu, aby vystoupili dvakrát v Maple Leaf Gardens v Ontariu. Na oba koncerty přišlo celkem 35 522 návštěvníků. V uSA vychází LP The big hits from England and the USA (Capitol), na kterém se nacházejí dvě písně Beatles: Can't buy me love a You can't do that.

8. září 1964
Beatles vystupují v rámci amerického turné (tentokrát v Kanadě) dvakrát ve Forum v Montrealu. Návštěvnost: 21 000 lidí. Z Montrealu mají letět do Jacksonville na Floridu, ale v Jacksonville řádí hurikán Dora, a tak letí na Key West. Vítají je stovky ječících fanoušků, ačkoli nikde nebyla oznámena změna jejich trasy. Hurikán Dora způsobil v Jacksonville obrovské škody.

11. září 1964
Beatles vystupují v rámci turné po USA v Jacksonville na Floridě. Odmítají vystupovat do té doby, než je místní pořadatel ujistí, že publikum nebude rozdělené podle barvy kůže. Kvůli rozsáhlým škodám, které způsobil hurikán Dora, nemůže přijít 9000 z 32 000 osob, kteří si zakoupili vstupenky.

11. září 1964
George Harrison zakládá vlastní hudební vydavatelství, firmu Mornyork Ltd. V Británii vychází singl dvojice Petr and Gordon I don't want to see you again (Columbia). Píseň napsal Paul McCartney pod hlavičkou Lennon-McCartney. Do hitparády se nedostal. V USA vychází 21. září 1964 (Capitol) a dostává se na 16. příčku hitparády Billboardu. Píseň I don't want to see you again Beatles nikdy nenahrají, ale zachovalo se demo nahrané pro manažera Normana Newalla.

12. září 1964
Beatles vystupují v rámci turné po USA v Boston Garden v Bostonu.

13. září 1964
Beatles vystupují v rámci turné po USA dvakrát v Civic Center v Baltimore. Návštěvnost: 28 000.

14. září 1964
Beatles vystupují pro 12 603 ječících fanoušků v Civic Arena v Pittsburghu. V USA vychází interview LP Hear The Beatles tell all (VeeJay). Jim Steck hovoří s Johnem Lennonem, Dave Hull hovoří se všemi Beatles.

15. září 1964
Beatles vystupují v rámci turné po USA v Public Auditorium v Clevelandu. Během koncertu se probojovává skupina fanoušků přes policejní řady pod pódiem a dostává se až na pódium. Policie odvádí Beatles uprostřed písně a koncert pokračuje až poté, kdy Derek Taylor získá souhlas policie, že po zbytek koncertu policie nezasáhne.

16. září 1964
Beatles vystupují před 12 000 návštěvníky v City Park Stadium v New Orleans.

17. září 1964
Beatles vystupují v rámci turné po USA v Municipal Stadium v Kansas City. Je to výjimečné vystoupení, protože člen baseballového týmu Kansas City Athletics Charles Finley zaplatil skupině 150 000 dolarů za to, že během turné navštíví toto město. Beatles přidávají píseň Kansas City/Hey hey hey hey a publikum je očividně spokojeno. Stejně jako v Clevelandu musí skupina odejít z pódia uprostřed koncertu do té doby, než se publikum uklidní. Když Beatles odjeli z města, šéf místního hotelu prodal jejich ložní prádlo dvěma obchodníkům z Chicaga za 750 dolarů. Ten rozstříhal prostěradla a povlečení na třípalcové čtverce, každý kousek zabalil s certifikátem pravosti a prodával je po 10 dolarech. (Ručníky, kterými si Beatles utírali tváře po koncertu v Hollywood Bowl, byly podobně rozstříhány a prodávány. Hotely též obdržely žádosti na vodu z vany po vykoupaných Beatles a použitou holicí pěnu.)

18. září 1964
Beatles vystupují v rámci turné po USA v Dallas Memorial Auditorium v Dallasu.

20. září 1964
Beatles končí turné po USA charitativním vystoupením v Paramount Theater v New Yorku. Koncert je věnován na mozkovou obrnu a retardovaným. Návštěvnost je 3682 lidí, lístky stojí 100 dolarů, což je v té době velká suma. Skupina nesouhlasí se zesílenou ostrahou a ukřičenými fanoušky, oblečenými velmi nóbl. Beatles a další umělci vystupují bez nároku na honorář. Tento večer je v americké televizi odvysíláno druhé vystoupení v Ed Sullivan show, natočené 16. ledna a nyní reprízované.

21. září 1964
Beatles odlétají z USA do Anglie. Jednou z mnoha věcí, které vyděsily skupinu, bylo puštění několika tělesně postižených lidí do šatny, aby se jich mohli dotknout. Turné Beatles splývalo v jednu skvrnu tvořenou novináři, policisty, letuškami, místními úředníky, pořadatele a obrovskou ječící masou bezejmenných tváří na koncertech. Osobní vztahy s fanoušky jsou narušeny, mění se v nesnesitelnou nepředvídatelnou hrozbu. V Las Vegas museli hrát s vědomím bombové výhrůžky. Jeden astrolog předpověděl, že s nimi spadne letadlo na cestě z Philadelphie do Indianapolisu a nikdo nepřežije. Cestování z město do města po Británii nebyl problém, ale po veliké ploše Spojených států to už napínavé bylo. Plánování dalšího turné jim zabere více času a přinese mnoho starostí.

25. září 1964
Skupina amerických obchodníků chce za 3,5 miliónů dolarů odkoupit od Briana Epsteina smlouvu s Beatles, ale Epstein nabídku odmítá.

29. září 1964
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Nahrávají písně pro čtvrté album Beatles for sale. Nahrávají 4 záznamy Every little thing (George přichází pozdě a na snímkách nehraje), 19 záznamů I don't want to spoil the party a 7 záznamů What you're doing.

30. září 1964
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Nahrávají písně pro čtvrté album Beatles for sale. Nahrávají 5 záznamů Every little thing, 3 záznamy What you're doing a 8 záznamů No reply. Na CD Anthology se nachází 2. záznam písně No reply.

1. října 1964
V USA vychází dvojalbum The Beatles vs. The four seasons (VeeJay). Na jedné desce je album Introducing the Beatles, na druhém LP písně Four seasons. Tři týdny je v hitparádě Billboardu, nejvyšší umístění: 142. Ve Švédsku vychází singl Beatles I should have known better/You really got a hold on me (Odeon). 13 týdnů ve švédské hitparádě, nejvyšší umístění: 1.

2. října 1964
Beatles na zkoušce vystoupení pro americké televizní show Shindig. Producent Jack Good je v Anglii, aby natočil pořad s britskými hvězdami včetně Beatles, Sandie Shaw, Karl Denver Trio, Tommy Quickly, Sounds Incorporated, Lyn Cornell a P.J. Proby (Američan tvořící v Anglii). Natáčení je naplánováno na následující den.

3. října 1964
Beatles natáčejí vystoupení pro americký televizní pořad Shindig ve studiu Granville v Londýně. Hrají živě před publikem z oficiálního fan-clubu písně Kansas City/Hey hey hey hey, I'm a loser a Boys. Objevují se také ve finále s Karl Denver Trio. Pořad je odvysílán americkou televizí ABC 7. října (v Británii vysílán není).

5. října 1964
V USA vychází LP Ain't she sweet (Atco). Obsahuje i písně Ain't she sweet, Sweet Georgia Brown, Take out some insurance on me baby a Nobody's child.

6. října 1964
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Nahrávají písně pro čtvrté album Beatles for sale. Nahrávají 13 záznamů Eight days a week, které je objevné v tom, že pozvolna začíná ze ztišené nahrávky. John Lennon pracuje na kytarovém riffu písně I feel fine (není nic nahráno). Na CD Anthology 1 se nachází odlišný začátek písně Eight days a week a kompletní záznam č. 5.

8. října 1964
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Nahrávají píseň pro další singl She's a woman. Je zaznamenáno 7 pokusů a dohrávky. Nahrávání proběhlo v čase 15:30 - 17:30 a 19:00 - 22:00 hodin.

9. října 1964
Beatles vystupují v Gaumont Cinema v Bradfordu. Začínají britské turné, jediné turné Beatles po Británii v roce 1964. Skupina dostává 850 liber za každý večer, hrají vždy dva koncerty. Hrají písně: Twist and shout, Money, Can't buy me love, Things we said today, I'm happy just to dance with you, I should have known better, If I fell, I wanna be your man, A hard day's night a Long tall Sally. Spolu´činkují: Rustiks, Michael Haslam, Bob Bain, Sounds Incorporated, Mary Wells, The Remo Four a Tommy Quickly.

10. října 1964
Beatles vystupují v rámci turné po Británii dvakrát v DeMontfort Hall v Leicesteru.

11. října 1964
Beatles vystupují v rámci turné po Británii dvakrát v Odeon Cinema v Birminghamu.

12. října 1964
V USA vychází LP Songs, pictures and stories of the fabulous Beatles (VeeJay). Obsahuje písně z alba Introducing the Beatles. 12 týdnů v hitparádě Billboardu, nejvyšší umístění: 63.

13. října 1964
Beatles vystupují v rámci turné po Británii dvakrát v ABC Cinema ve Wiganu.

14. října 1964
Beatles natáčejí v Granada TV Centre v Manchesteru vystoupení pro televizní pořad Scene at 6:30. Na playback hrají I should have known better. Odvysíláno 16. října. Večer vystupují v rámci turné po Británii dvakrát v ABC Cinema v Ardwicku (Manchester).

15. října 1964
Beatles vystupují v rámci turné po Británii dvakrát v Globe Cinema v Stockton-on-Tees. V hotelovém pokoji také natáčejí televizní interview, které je odvysíláno následující den ve zprávách North-East Newsview.

16. října 1964
Beatles vystupují v rámci turné po Británii dvakrát v ABC Cinema v Hullu.

18. října 1964
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Volný den během turné po Británii tráví nahráváním šesti skladeb na čtvrté album a A-stranu dalšího singlu. Dokončují Eight days a week. Nahrávají nové písně pro album: Kansas City/Hey hey hey hey (2 záznamy), Mr. Moonlight (4 záznamy), I'll follow the sun (8 záznamů), Everybody's trying to be my baby (1 záznam), Rock and roll music (1 záznam), Words of love (3 záznamy). Pro další singl nahrávají I feel fine (9 záznamů) a experimentují se zpětnou vazbou v začátku písně. Singl I feel fine/She's a woman vyjde 27. listopadu (Pozn.: Beatles nahrávali Mr. Moonlight už 14. srpna, ale chtěli ji zkusit nahrát znovu). Na CD Anthology 1 se nachází záznam č. 2 písně Kansas City/Hey hey hey hey. Na albu Beatles for sale vyšel záznam č. 1.

19. října 1964
Beatles vystupují v rámci turné po Británii v ABC Cinema v Edinburghu.

20. října 1964
Beatles vystupují v rámci turné po Británii dvakrát v Caird Hall v Dundee.

21. října 1964
Beatles vystupují v rámci turné po Británii dvakrát v Odeon Cinema v Glasgow.

22. října 1964
Beatles vystupují v rámci turné po Británii dvakrát v Odeon Cinema v Leeds.

23. října 1964
Beatles vystupují v rámci turné po Británii dvakrát v Gaumont State Cinema v Kilburn (Londýn).

24. října 1964
Beatles vystupují v rámci turné po Británii dvakrát v Granada Cinema ve Walthamstow (Londýn).

25. října 1964
Beatles vystupují v rámci turné po Británii dvakrát v Hippodrome Theatre v Brightonu.

26. října 1964
Beatles v nahrávacím studiu (studio 2, EMI, Londýn). Další volný den během turné po Británii tráví skupina ve studiu. Pro LP Beatles for sale nahrávají: Honey don't (5 záznamů), What you're doing (7 záznamů). Dále nahrávají Another Beatles Christmas Record, která je zaslána v prosinci členům fan-clubu. Beatles for sale vyjde 4. prosince, je to čtvrté album Beatles během 21 měsíců (a další jednička).

28. října 1964
Beatles vystupují v rámci turné po Británii dvakrát v ABC Cinema v Exeteru.

29. října 1964
Beatles vystupují v rámci turné po Británii dvakrát v ABC Cinema v Plymouth.

30. října 1964
Beatles vystupují v rámci turné po Británii dvakrát v Gaumont Cinema v Bournemouth. V Británii vychází singl Alma Coganové It's you/I knew right away (Columbia). Na B-straně hraje na tamburínu Paul McCartney. V USA singl nevyjde. (Pozn.: jistý zdroj udává jako datum vydání 30. září a uvádí, že McCartney hraje na tamburínu na straně A.) Alma Cogan byla výbornou britskou zpěvačkou v padesátých letech a byla přítelkyní Briana Epsteina (jeden čas to i vypadalo, že se vezmou). Stala se dobrou přítelkyní Beatles a v roce 1965 vydala dva singly s předělávkami písní Beatles: Yesterday a Eight days a week/Help. Zemřela na rakovinu 26. října 1966 ve věku 34 let.

31. října 1964
Beatles vystupují v rámci turné po Británii v Gaumont Cinema v Ipswich.

1. listopadu 1964
Beatles vystupují v rámci turné po Británii dvakrát v Astoria Cinema ve Finsbury Park (Londýn).

2. listopadu 1964
Beatles vystupují v rámci turné po Británii v Severním Irsku, hrají dvakrát v King's Hall v Balmoralu (Belfast).

4. listopadu 1964
Beatles vystupují v rámci turné po Británii dvakrát v Ritz Cinema v Lutonu. V Británii vychází EP Beatles Extracs from the film A hard day's night (Parlophone). Písně: I should have known better, If I fell, Tell me why, And I love her. Nejvyšší umístění v hitparádě: 1.

5. listopadu 1964
Beatles vystupují v rámci turné po Británii dvakrát v Odeon Cinema v Nottinghamu.

6. listopadu 1964
Beatles vystupují v rámci turné po Británii dvakrát v Gaumont Cinema v Southamptonu. V Británii vychází EP Beatles Extracs from the album A hard day's night (Parlophone). Písně: Any time at all, I'll cry instead, Things we said today, When I get home. Nejvyšší umístění v hitparádě: 8.

7. listopadu 1964
Beatles vystupují v rámci turné po Británii dvakrát v Capitol Cinema v Cardiffu.

8. listopadu 1964
Beatles vystupují v rámci turné po Británii v Empire Theatre v Liverpoolu, první návštěva rodného města od 22. prosince 1963.

9. listopadu 1964
Beatles vystupují v rámci turné po Británii v City Hall v Sheffieldu.

10. listopadu 1964
Beatles vystupují naposledy v rámci turné po Británii v Colston Hall v Bristolu.

14. listopadu 1964
Beatles natáčejí vystoupení pro pořad televize ABC Thank your lucky stars. Na playback hrají písně I feel fine, She's a woman, I'm a loser a Rock and roll music. Název pořadu je na počest Beatles pozměněn na Lucky stars special. Skupina mezi písněmi spoluúčinkuje v satirických skečích konferenciéra Briana Matthew. Odvysíláno 21. listopadu.

16. listopadu 1964
Beatles natáčejí ve studiích Riverside Studios v Hammersmith (Londýn) televizní vystoupení pro pořad TV BBC Top of the pops. Na playback hrají písně I feel fine a She's a woman. Odvysíláno 3. prosince.

17. listopadu 1964
Beatles natáčejí v Playhouse Theatre v Londýně vystoupení pro sérii rádia BBC Top Gear. Hrají I'm a loser, Honey don't, She's a woman, Everybody's trying to be my baby, I'll follow the sun a I feel fine. Poté hovoří s konferenciérem Brianem Matthew. Odvysíláno 26. listopadu. Část rozhovoru se nachází na CD Live at the BBC, stejně jako nahrávky z tohoto dne: She's a woman, I feel fine a I'm a loser. Ve Švédsku vychází singl Beatles I feel fine/She's a woman (Parlophone). 10 týdnů ve švédské hitparádě, nejvyšší umístění: 2.

20. listopadu 1964
John Lennon nahrává část vystoupení pro nový pořad televize BBC Not only...but also autorů Dudley Moore/Peter Cook. Tento natáčí Lennon s Moorem a hostem pořadu Normanem Rossingtonem (který hrál manažera Norma ve filmu A hard day's night) ve Wimbledon Common v Londýně. Natáčejí surrealistické sekvence k Lennonovu předčítání Deaf Ted, Danoota, (and me), jedné z prací z Lennonovy knihy In his own write. Další natáčení proběhne 29. listopadu. Pořad je odvysílán 9. ledna 1965.

23. listopadu 1964
Beatles natáčejí vystoupení pro televizní pořad Ready steady go. Na playback hrají písně I feel fine, She's a woman, Baby's in black a Kansas City/Hey hey hey hey. Hovoří také s konferenciérem Keithem Fordycem. Nahrává se ve studiích ve Wembley. Odvysíláno 27. listopadu.

25. listopadu 1964
Beatles nahrávají v Aeolian Hall v Londýně šest skladeb pro pořad rádia BBC Saturday club. Hrají Rock and roll music, I'm a loser, Everybody's trying to be my baby, I feel fine, Kansas City/Hey hey hey hey a She's a woman. Samozřejmostí je interview. Z neznámých důvodů jsou ve vysílaném pořadu u čtyř písní použity nahrávky z pořadu Top Gear. Odvysíláno 26. prosince. Na CD Live at the BBC se nachází z tohoto dne tyto písně: Everybody's trying to be my baby a Rock and roll music.

27. listopadu 1964
V Británii vychází singl Beatles I feel fine/She's a woman (Parlophone). 10 týdnů v hitparádě, nejvyšší umístění: 1.

28. listopadu 1964
John Lennon dává ze svého nového domu ve Weybridge interview reportéru New Musical Express a pro rozhlasový pořad Teen scene. NME vydává celé číslo o Johnovi a jeho novém domě.

29. listopadu 1964
John Lennon se účastní dalšího natáčení televizního pořadu Not only...but also autorů Dudley Moore/Peter Cook. Nahrává se v televizním studiu BBC v Londýně. Jsou čteny úryvky z knihy In his own write, většinou přímo na kameru. Lennon čte vlastní biografii z obalu knihy About he awful. S Normanem Rossingtonem recituje Good dog Nigel a The wrestling dog. Poté Lennon, Rossington a Dudley Moore předvádějí All aboard speeching. Nakonec Rossington a Moore (John neúčinkuje) předčítají Unhappy Frank. Během titulků John poskakuje kolem televizní obrazovky.

30. listopadu 1964
Ve Švédsku vychází LP Beatles for sale (Parlophone).

2. prosince 1964
Ringo Starr je hospitalizován z důvodu operace mandlí v University College Hospital v Londýně.

4. prosince 1964
V Británii vychází LP Beatles for sale (Parlophone), čtvrté album Beatles. Písně: No reply, I'm a loser, Baby's in black, Rock and roll music, I'll follow the sun, Mr. Moonlight, Kansas City/Hey hey hey hey, Eight days a week, Words of love, Honey don't, Every little thing, I don't want to spoil the party, What you're doing, Everybody's trying to be my baby. Nejvyšší umístění v hitparádě: 1.

7. prosince 1964
George Harrison mění název svého vydavatelství Mornyork Ltd. na Harrisongs Ltd.

10. prosince 1964
Ringo Starr je propuštěn z nemocnice University College Hospital v Londýně, osm dnů po operaci mandlí. Paul McCartney v nemocnici Ringa navštěvoval.

12. prosince 1964
LP Beatles for sale je na první příčce britské hitparády. Singl Beatles I feel fine je na první příčce britské singlové hitparády.

15. prosince 1964
V USA vychází LP Beatles '65 (Capitol). Písně: No reply, I'm a loser, Baby's in black, Rock and roll music, I'll follow the sun, Mr. Moonlight, Honey don't, I'll be back, She's a woman, I feel fine, Everybody's trying to be my baby. 70 týdnů v hitparádě Billboardu, nejvyšší umístění: 1.

18. prosince 1964
Vychází druhá vánoční nahrávka Beatles, Another Beatles Christmas Record. Je určena pro členy britského a amerického fan-clubu (je to zároveň první vánoční nahrávka skupiny pro americké fanoušky).

24. prosince 1964
Beatles účinkují první večer v Another Beatles Christmas Show v Hammersmith Odeon v Londýně. Náplň je podobná jako předešlý rok: hudba, pantomima a humor. Beatles účinkují ve dvou humorných scénkách, jednou s Freddie Garritem (z Freddie & the Dreamers) a jednou s Jimmy Savilem (diskžokej). Hrají také 11 písní: Twist and shout, I'm a loser, Baby's in black, Everybody's trying to be my baby, Can't buy me love, Honey don't, I feel fine, She's a woman, A hard day's night, Rock and roll music, Long tall Sally. Show probíhá 20 večerů od 24. prosince 1964 do 16. ledna 1965. Vystoupení se nekoná 25. a 27. prosince a 3. a 10. ledna. Každý večer probíhají dvě vystoupení, kromě 24. a 29. prosince, kdy je pouze jedno, celkem jde o 38 předvedení Another Beatles Christmas Show. Dále účinkují: Freddie & the Dreamers, Elkie Brooks, Yardbirds, Sounds Incorporated a další. Během prvního týdne této akce Beatles nahrávají interview pro Chrise Denninga z Radia Luxembourg pro sérii nazvanou The Beatles. Během rozhovoru John Lennon pozdravuje Pete Shottona a Nigela Whalleye, Paul pozdravuje Ivana Vaughana (Shotton, Whalley a Vaughan byli členy Quarry Men). George pozdravuje kamaráda ze školy Arthura Kellyho a Ringo zase Al Caldwella (známého spíše pod jménem Rory Storm).

26. prosince 1964
Beatles účinkují ve dvou představeních Another Beatles Christmas Show v Hammersmith Odeon v Londýně. Singl I feel fine je na první příčce americké hitparády Billboardu.

28. prosince 1964
Beatles účinkují ve dvou představeních Another Beatles Christmas Show v Hammersmith Odeon v Londýně.

29. prosince 1964
Beatles účinkují v představení Another Beatles Christmas Show v Hammersmith Odeon v Londýně.

30. prosince 1964
Beatles účinkují ve dvou představeních Another Beatles Christmas Show" v Hammersmith Odeon v Londýně.

31. prosince 1964
Beatles účinkují ve dvou představeních Another Beatles Christmas Show v Hammersmith Odeon v Londýně.

Значит, уже по двум причинам ваш брак следует считать несостоявшимся.

Просто вспомнил, Билл, старина.

Какая-то непреодолимая сила подняла ее руку и опустила на волосатую грудь Римо.

Это выглядело так, будто "льготный кредит на строительство жилья" она закуталась в палатку, но Римо подумал, что каким-то образом даже в этом одеянии она умудряется выглядеть потрясающе.

Не успело до меня дойти, что никакой это "скачать минусовки современных песен песен" не показательный процесс на радость общественности или что-то вроде того, смотрю уже привязывают к электрическому стулу.

Обвиняемый, вы можете продолжать рассказ.