1. ledna 1962
Nový rok (v Anglii tento den není svátek), Beatles (John Lennon, Paul McCartney, George Harrison, Pete Best) jsou na své první zkoušce pro velkou nahrávací společnost Decca. V Londýně, méně než dvě míle od studia EMI Abbey Road, Beatles nahrávají 15 písní, které vybral Brian Epstein z jejich repertoáru: Like dreamers do, Money, Till there was you, The sheik of Araby, To know her is to love her, Take good care of my baby, Memphis, Sure to fall (In love with you), Hello little girl, Three cool cats, Crying, waiting, hoping, The love of the loved, September in the rain, Besame mucho, Searchin'. Nahrání všech písní trvalo asi hodinu a Mike Smith z Deccy (který svým pozdním příchodem vyvedl z míry Briana Epsteina) slíbil Brianovi dát vědět rozhodnutí Deccy. Pak Smith vyhnal Beatles ze studia, protože musel spěchat na další zkoušku - s Brianem Poolem a Tremeloes.

3. ledna 1962
Beatles vystupují v době oběda i večer v klubu Cavern.

4. ledna 1962
Časopis Mersey Beat zveřejňuje první žebříček popularity jednotlivých skupin. Beatles jsou jednoznačnými vítězi před Gerry & the Pacemakers, Remo Four, Rory Storm & the Hurricanes, Johnny Sandon & the Searchers. Na první stránce jsou fotografie Beatles s jejich jmény, ale Paulovo jméno je zkomoleno na 'McArtrey'.

5. ledna 1962
V Británii vychází singl Tony Sheridana a Beatles My Bonnie/The saints (Polydor). Beatles vystupují v čase oběda v klubu Cavern.

6. ledna 1962
Beatles vystupují v klubu Cavern.

7. ledna 1962
Beatles vystupují v Casbah Coffee Clubu ve West Derby (Liverpool).

9. ledna 1962
Beatles vystupují v době oběda v klubu Cavern.

10. ledna 1962
Beatles vystupují v klubu Cavern.

11. ledna 1962
Beatles vystupují v čase oběda v klubu Cavern.

12. ledna 1962
Beatles vystupují na dvou místech, v klubu Cavern a v Tower Ballroom v New Brightonu. Beatles jsou hlavním tahákem na akci v Tower, když původně inzerovaná hvězda Screaming Lord Sutch nemohla vystupovat.

13. ledna 1962
Beatles vystupují v Hambleton Hall v Huytonu (Liverpool). Je to poslední vystoupení skupiny na tomto místě - podle Briana Epsteina to není pro Beatles vhodné místo.

14. ledna 1962
Beatles vystupují v Casbah Coffee Clubu ve West Derby (Liverpool).

15. ledna 1962
Beatles vystupují v době oběda v klubu Cavern.

17. ledna 1962
Beatles vystupují v době oběda i večer v klubu Cavern.

19. ledna 1962
Beatles vystupují v době oběda v klubu Cavern. Večer hrají v Tower Ballroom v New Brightonu (Wallasey).

20. ledna 1962
Beatles vystupují v klubu Cavern.

21. ledna 1962
Beatles vystupují v Casbah Coffee Clubu ve West Derby (Liverpool).

22. ledna 1962
Beatles vystupují v době oběda v klubu Cavern. Jejich obvyklé dvouhodinové vystoupení je zkráceno na hodinu za vstupné jednoho šilinku (5 pencí). Večer hrají v klubu Kingsway v Southportu (Lancashire). Angažmá v Kingsway ukázalo, že Brian Epstein je odhodlán sehnat pro Beatles kvalitní kluby (místa se skutečným pódiem, oponou a šatnou) místo shnilých a nebezpečných míst, kde hráli předtím. Beatles zatím neměli žádné hmatatelné výsledky v nahrávání (které uvízlo na mrtvém bodě jejich singlu s Tony Sheridanem My Bonnie).

24. ledna 1962
Beatles vystupují v době oběda i večer v klubu Cavern. Brian Epstein se oficiálně stává manažerem Beatles, když John Lennon, Paul McCartney, George Harrison a Pete Best podepisují smlouvu. Epstein získává 25 procent z jejich výdělku. Smlouvu podepisuje jako svědek Alistair Taylor, ale Brian Epstein podepisuje smlouvu až v říjnu. Tak byl zaujat Beatles, že to byla pro něj jen pouhá formalita.

26. ledna 1962
Beatles vystupují v době oběda i večer v klubu Cavern. Večer pak ještě hrají v Tower Ballroom v New Brightonu (Wallasey).

27. ledna 1962
Beatles vystupují v Aintree Institute v Aintree (Liverpool). Ačkoli zde hráli mnohokrát předtím, bylo to jejich poslední vystoupení na tomto místě. Brian Epstein byl rozzuřen, když promotér zaplatil skupině 15 liber hrstí drobných. Epstein to vzal jako urážku skupiny a ujistil promotéra Briana Kellyho, že Beatles pro něho už nikdy hrát nebudou. Liverpool Echo publikuje krátký článek o zkoušce Beatles ve firmě Decca. Smysl článku s komentářem Mike Smithe z Deccy vyznívá, že Beatles uzavřeli nahrávací kontrakt. Opak je však pravdou.

28. ledna 1962
Beatles vystupují v Casbah Coffee Clubu ve West Derby (Liverpool).

29. ledna 1962
Beatles vystupují v klubu Kingsway v Southportu.

30. ledna 1962
Beatles vystupují v čase oběda v klubu Cavern.

31. ledna 1962
Beatles vystupují v klubu Cavern.

1. února 1962
Beatles vystupují v době oběda v klubu Cavern. Večer hrají v Thistle Café ve West Kirby (Wirral). Je to první vystoupení, ze kterého si Brian Epstein vzal provizi, i když jen 10% na zaplacení benzínu, oleje a dalších nákladů. Beatles dostali velký plat 18 liber. Thistle Café byl sál pro taneční a kavárna. Pro toto vystoupení Brian Epstein přesvědčil majitele, aby ho přejmenoval na The Beatle Club. Koncert byl inzerován jako Grand Opening of The Beatle Club, ale Beatles tu znovu už nikdy nehráli! Další skupina, která s nimi hrála: Steve Day & the Drifters.

2. února 1962
Beatles vystupují v klubu Oasis v Manchesteru. Je to jejich první profesionálně zaranžované vystoupení mimo Liverpool. Brianovo úsilí se vyplatilo. Program večerního koncertu: Hippy hippy shake, Sweet little sixteen, The sheik of Araby, September in the rain, Dizzy Miss Lizzie, Take good care of my baby, Till there was you, Memphis, What a crazy world we live in, Like dreamers do, Money, Young blood, Honeymoon song, Hello little girl, So how come, Oo my soul, To know her is to love her nebo Hully Gully, Roll over Beethoven, The love of the loved, Dance/Twist in the streets, Dream, Searchin'. (Pozn.: píseň Dizzy Miss Lizzie je často psána jako Dizzy Miss Lizzy.)

3. února 1962
Beatles vystupují v klubu Cavern.

4. února 1962
Beatles vystupují v Casbah Coffee Clubu ve West Derby (Liverpool).

5. února 1962
Beatles vystupují v době oběda v klubu Cavern. Večer hrají v klubu Kingsway v Southportu. Bubeník Pete Best je nemocný a nemůže tyto dva koncerty odehrát. John, Paul a George se jednohlasně shodují, že ho zaskočí Ringo Starr. Ringova skupina Rory Storm and the Hurricanes má volný den, a tak Ringo nabídku přijímá.

7. února 1962
Beatles vystupují v čase oběda i večer v klubu Cavern.

9. února 1962
Beatles vystupují v čase oběda i večer v klubu Cavern. Také hrají ještě v Technical College Hall v Birkenhead.

10. února 1962
Beatles vystupují v klubu Youth, St. Paul's Presbyterian Church Hall v Tranmere (Birkenhead). Brian Epstein přerušuje kontakty s Deccou po jejich odmítavém stanovisku ("Kytarové skupiny už vyšly z módy." - "Museli jste přijít o rozum. Tihle chlapci jsou časovaná bomba. Jsem si naprosto jistý, že budou jednoho dne větší než Elvis.")

11. února 1962
Beatles vystupují v Casbah Coffee Clubu ve West Derby (Liverpool).

12. února 1962
Beatles jedou do Broadcasting House v Manchesteru na Brianem zajištěnou zkoušku v rádiu. Producent Peter Pilbeam poslouchá čtyři skladby Beatles: Paulovy Till there was you a Like dreamers do, Johnovy Memphis a Hello little girl. Pilbeamovi se nelíbí Paulovy písně, ale souhlasí s Johnem. Jeho poslední slovo je "Ano" a Beatles jsou pozváni na účinkování v pořadu Teenager's Turn dne 7. března.

13. února 1962
Beatles vystupují v době oběda v klubu Cavern. Brian Epstein a George Martin se poprvé setkávají a hovoří o možném uzavření nahrávací smlouvy s firmou Parlophone. Brian Epstein přehrává Martinovi některé desky, vyrobené ze zkušebních pásků z Deccy, a Martinovi se celkem zamlouvají. Bude ale trvat ještě tři měsíce, než Martin opět naváže s Epsteinem kontakt.

14. února 1962
Beatles vystupují v klubu Cavern.

15. února 1962
Beatles vystupují v čase oběda v klubu Cavern. Večer hrají před 3500 diváky v Tower Ballroom v New Brightonu (Wallasey). Spolu s nimi hraje také Terry Lightfoot a jeho New Orleans Jazz Band.

16. února 1962
Beatles vystupují v Technical College Hall v Birkenheadu a v Tower Ballroom v New Brightonu.

17. února 1962
Beatles vystupují v klubu Cavern.

18. února 1962
Beatles vystupují v Casbah Coffee Clubu ve West Derby.

19. února 1962
Beatles vystupují v době oběda v klubu Cavern.

20. února 1962
Beatles vystupují ve Floral Hall v Southportu. Večer je nazván Rock 'n' Trad Spectacular. Spolu s Beatles hrají další čtyři skupiny včetně Gerry & the Pacemakers a Rory Storm & the Hurricanes, tradiční skupinu zastupuje Chris Hamilton Jazzmen. Brian Epstein píše Bertu Kaempfertovi do Hamburku, ptá se ho na uvolnění nahrávacích práv Beatles vyplývajících ze smlouvy z května 1961. Kaempfert v dopise z 3. března 1962 souhlasí, žádá jen, aby Beatles ještě nahrávali pro Polydor během jejich sedmitýdenního pobytu v Hamburku, kam odjedou 13. dubna.

21. února 1962
Beatles vystupují v době oběda i večer v klubu Cavern.

23. února 1962
Beatles odehrávají čtyři koncerty na třech místech. Nejdříve hrají v době oběda v klubu Cavern. Večer vystupují v Tower Ballroom v New Brightonu. Pak jedou do Technical College Hall v Birkenheadu na půlhodinový koncert, a poté spěchají zpět do Tower Ballroom na druhé vystoupení.

24. února 1962
Beatles vystupují na dvou místech. Nejdříve v YMCA v Hoylake ve Wirralu. Publikum, které nebaví dlouhé přestávky mezi písněmi, je vypíská z pódia. Beatles pak jedou do klubu Cavern, kde vystupují po půlnoci na jedné klubové akci.

25. února 1962
Beatles vystupují v Casbah Coffee Clubu ve West Derby (Liverpool).

26. února 1962
Beatles vystupují v klubu Kingsway v Southportu.

27. února 1962
Beatles vystupují v době oběda v klubu Cavern.

28. února 1962
Beatles vystupují v klubu Cavern.

1. března 1962
Beatles vystupují v době oběda v klubu Cavern. Večer hrají v Storyville Jazz Clubu na Temple Street (Liverpool).

2. března 1962
Beatles vystupují na dvou místech. Nejdříve hrají v St. John's Hall v Bootle, pak překračují řeku Mersey a hrají v Tower Ballroom v New Brightonu. Další kapelou, která hraje v Bootle, jsou Searchers (Beatles dostávají 17 liber, Searchers 6 liber, 357 diváků). Vystoupení v Tower bylo inzerováno jako Mad March Rock Ball.

3. března 1962
Beatles vystupují v klubu Cavern.

4. března 1962
Beatles vystupují v Casbah Coffee Clubu.

5. března 1962
Beatles vystupují v době oběda v klubu Cavern. Večer hrají v klubu Kingsway v Southportu.

6. března 1962
Beatles vystupují v klubu Cavern.

7. března 1962
Beatles nahrávají své první vystoupení pro rádio v Playhouse Theatre, Hulme v Manchesteru, a to pro pořad rádia BBC Teenager's turn - Here we go. Po zkoušce se skupina převléká a s ostatními účinkujícími nahrává show před mladými diváky. Beatles hrají tři písně, všechny převzaté: Dream baby, Memphis a Please Mr. Postman. Pořad je odvysílán následující odpoledne 8. března.

8. března, 1962
Beatles vystupují v Storyville Jazz Clubu v Liverpoolu.

9. března 1962
Beatles vystupují v době oběda i večer v klubu Cavern.

10. března 1962
Beatles vystupují v klubu Youth, St. Paul's Presbyterian Church Hall v Tranmere (Birkenhead). Zde hraje také The Country Four s Brianem Newmanem. Beatles jsou inzerováni jako "Umělci nahrávající pro Polydor", aby byl podpořen prodej jejich singlu s Tony Sheridanem My Bonnie, který vyšel 5. ledna v Británii pod hlavičkou Polydoru. Vstupné: 5 šilinků.

11. března 1962
Beatles vystupují v Casbah Coffee Clubu ve West Derby (Liverpoolu).

12. března 1962
Beatles vystupují v klubu Kingsway v Southportu.

13. března 1962
Beatles vystupují v době oběda v klubu Cavern.

14. března 1962
Beatles vystupují v klubu Cavern.

15. března 1962
Beatles hrají v době oběda v klubu Cavern. Večer vystupují v Storyville Jazz Clubu v Liverpoolu. Večerní akce je nazvána The Beatles' farewell party (Rozlučkový večírek Beatles), protože se blíží jejich další cesta do Hamburku.

16. března 1962
Beatles vystupují v klubu Cavern.

17. března 1962
Beatles vystupují ve Village Hall v Knotty Ash (Liverpool). Večer je nazván St. Patrick's Night Rock Gala. Promotér Sam Leach pozval Beatles a Rory Storm and the Hurricanes, aby si zajistil vysokou návštěvnost na zaplacení následující akce. Beatles navštívili Leachův večírek, který skončil až následující večer.

18. března 1962
Beatles vystupují v Casbah Coffee Clubu ve West Derby (Liverpool).

19. března 1962
Beatles vystupují v klubu Kingsway v Southportu.

20. března 1962
Beatles vystupují v klubu Cavern.

21. března 1962
Beatles vystupují v době oběda v klubu Cavern.

22. března 1962
Beatles vystupují v klubu Cavern.

23. března 1962
Beatles vystupují v době oběda i večer v klubu Cavern.

24. března 1962
Beatles vystupují v Heswall Jazz Clubu v Heswallu (Wirralu).

25. března 1962
Beatles vystupují v Casbah Coffee Clubu ve West Derby (Liverpool).

26. března 1962
Beatles vystupují v době oběda v klubu Cavern.

28. března 1962
Beatles vystupují v době oběda i večer v klubu Cavern.

29. března 1962
Beatles vystupují v Odd Spot Clubu v Liverpoolu.

30. března 1962
Beatles vystupují v době oběda i večer v klubu Cavern.

31. března 1962
Beatles vystupují v Subscription Rooms ve Stroud. Hrají s nimi Rebel Rousers. Plakát inzeruje "senzační" Beatles jako "...nejlepší vokální a instrumentální skupinu z Liverpoolu..." a "...nahrávací hvězdy Polydoru...". Plakát také upozorňuje, aby chlapci přišli slušně oblečení a dámy aby si nebrali vysoké podpatky.

1. dubna 1962
Beatles vystupují v Casbah Coffee Clubu v Liverpoolu.

2. dubna 1962
Beatles vystupují v době oběda v klubu Cavern a večer v Pavilion Theatre v Liverpoolu. V divadle Pavilion hrají spolu s Royal Waterford Showband.

4. dubna 1962
Beatles vystupují v době oběda i večer v klubu Cavern.

5. dubna 1962
Beatles vystupují v klubu Cavern. Večerní vystoupení je speciálně pro členy fanklubu Beatles. Beatles mají na sobě první část koncertu černé kožené obleky, v druhé části večera se převlékají do nových obleků.

6. dubna 1962
Beatles vystupují v době oběda v klubu Cavern. Večer hrají v Tower Ballroom ve Wallasey na rozlučkové akci Beatles Farewell Ball před jejich třetí cestou do Hamburku. Hrají spolu s Emile Fordem and the Checkmates. Plakát na akci komolí jejich název na The Beetles. Účinkují také Gerry and the Pacemakers, Howie Casey and the Seniors, Rory Storm and the Hurricanes, The Big Three.

7. dubna 1962
Beatles vystupují v Casbah Coffee Clubu v Liverpoolu, a v klubu Cavern. George Harrison je nemocen a nemůže hrát tento ani další den se skupinou, Brian Epstein chce, aby se uzdravil, než odjedou do Hamburku.

8. dubna 1962
Beatles vystupují v Casbah Coffee Clubu v Liverpoolu. Je to jejich poslední vystoupení před jejich třetí cestou do Hamburku. George Harrison, který je nemocen, se skupinou nehraje. Brian Epstein, který chce, aby se uzdravil před odjezdem do Hamburku, Georgovi zakázal hrát.

10. dubna 1962
Stu Sutcliffe, dřívejší beatle a přítel Johna Lennona, žijící v Hamburku, umírá na mozkový nádor ve věku 21 let.

11. dubna 1962
Beatles (John, Paul, Pete - George byl nemocen a odcestoval až další den s Brianem Epsteinem) odjíždějí do Hamburku na sedmitýdenní angažmá ve Star-Clubu. Během cesty se dozvídají o tragické smrti Stu Sutcliffa. Astrid Kirchherr, Sutcliffova snoubenka, čeká na skupinu na letišti, všichni jsou zdrceni nečekanou smrtí jejich přítele.

13. dubna 1962
Matka Stu Sutcliffa přijíždí do Hamburku, aby identifikovala synovo tělo a zajistila potřebné formality pro jeho převezení k pohřbu do Liverpoolu. Beatles začínají sedmitýdenní angažmá ve Star-Clubu v Hamburku. Vystupují vždy střídavě čtyři hodiny jeden večer a tři hodiny další. Od 13. dubna do 31. května mají pouze jeden večer volno (20. dubna na Velký pátek). Během 48 večerů stráví na pódiu 172 hodin. Dva týdny vystupují společně s Gene Vincentem.

14. dubna 1962
Beatles vystupují ve Star-Clubu v Hamburku.

15. dubna 1962
Beatles vystupují ve Star-Clubu v Hamburku.

16. dubna 1962
Beatles vystupují ve Star-Clubu v Hamburku.

17. dubna 1962
Beatles vystupují ve Star-Clubu v Hamburku.

18. dubna 1962
Beatles vystupují ve Star-Clubu v Hamburku.

19. dubna 1962
Beatles vystupují ve Star-Clubu v Hamburku.

21. dubna 1962
Beatles vystupují ve Star-Clubu v Hamburku.

22. dubna 1962
Beatles vystupují ve Star-Clubu v Hamburku.

23. dubna 1962
Beatles doprovázejí Tony Sheridana ve studiu v Hamburku, aby splnili závazek k producentu Bertu Kaempfertovi. Přesné datum nahrávání je neznámé, ale je to mezi 23. dubnem a 27. dubnem. Nahrány jsou dvě skladby: Sweet Georgia Brown a Swanee river. Večer Beatles vystupují ve Star-Clubu v Hamburku. V USA vychází singl My Bonnie/The saints (Decca), jako interpreti jsou uvedeni Tony Sheridan and the Beat Brothers. V žebříčku se neumístí.

24. dubna 1962
Beatles vystupují ve Star-Clubu v Hamburku.

25. dubna 1962
Beatles vystupují ve Star-Clubu v Hamburku.

26. dubna 1962
Beatles vystupují ve Star-Clubu v Hamburku.

27. dubna 1962
Beatles vystupují ve Star-Clubu v Hamburku.

28. dubna 1962
Beatles vystupují ve Star-Clubu v Hamburku.

29. dubna 1962
Beatles vystupují ve Star-Clubu v Hamburku.

30. dubna 1962
Beatles vystupují ve Star-Clubu v Hamburku.

1. května 1962
Beatles vystupují ve Star-Clubu v Hamburku.

2. května 1962
Beatles vystupují ve Star-Clubu v Hamburku.

3. května 1962
Beatles vystupují ve Star-Clubu v Hamburku.

4. května 1962
Beatles vystupují ve Star-Clubu v Hamburku.

5. května 1962
Beatles vystupují ve Star-Clubu v Hamburku.

6. května 1962
Beatles vystupují ve Star-Clubu v Hamburku.

7. května 1962
Beatles vystupují ve Star-Clubu v Hamburku.

8. května 1962
Beatles vystupují ve Star-Clubu v Hamburku.

9. května 1962
Beatles vystupují ve Star-Clubu v Hamburku. Brian Epstein a George Martin se podruhé setkávají. Martin zve Beatles do studií Abbey Road na schůzku dne 6. června. Bez souhlasu firmy Martin přislibuje Beatles nahrávací smlouvu, provizi dohodnou během zkoušky 6. června ("Ty písničky mě rozhodně zrovna neomráčily, vlastně mě neomráčily ani trošku. Na obranu těch, kteří ten pásek přede mnou odmítli, musím povědět, že opravdu nestál za moc. Znělo to, jako by ho nahrávali někde vkoupelně. Zvuk byl mizerný, písničky nebyly valné a skupina hrála dost nepřesně. Ale já jsem tehdy zrovna něco potřeboval a zdálo se mi, že je to natolik zajímavé, abych s nimi udělal aspoň zkušební nahrávku."). Ačkoli Martin nedal žádné garance, Epstein posílá telegram do Hamburku: "Gratuluji, chlapci. EMI zve na nahrávání. Prosím zkoušejte nový materiál." Epstein pak posílá telegram vydavateli časopisu Mersey Beat Billovi Harrymu: "Mám pro Beatles zajištěnou nahrávací smlouvu s EMI pro divizi Parlophone. První nahrávání se uskuteční 6. června."

10. května 1962
Beatles vystupují ve Star-Clubu v Hamburku.

11. května 1962
Beatles vystupují ve Star-Clubu v Hamburku.

12. května 1962
Beatles vystupují ve Star-Clubu v Hamburku.

13. května 1962
Beatles vystupují ve Star-Clubu v Hamburku.

14. května 1962
Beatles vystupují ve Star-Clubu v Hamburku.

15. května 1962
Beatles vystupují ve Star-Clubu v Hamburku.

16. května 1962
Beatles vystupují ve Star-Clubu v Hamburku.

17. května 1962
Beatles vystupují ve Star-Clubu v Hamburku.

18. května 1962
Beatles vystupují ve Star-Clubu v Hamburku.

19. května 1962
Beatles vystupují ve Star-Clubu v Hamburku.

20. května 1962
Beatles vystupují ve Star-Clubu v Hamburku.

21. května 1962
Beatles vystupují ve Star-Clubu v Hamburku.

22. května 1962
Beatles vystupují ve Star-Clubu v Hamburku.

23. května 1962
Beatles vystupují ve Star-Clubu v Hamburku.

24. května 1962
Beatles vystupují ve Star-Clubu v Hamburku.

25. května 1962
Beatles vystupují ve Star-Clubu v Hamburku.

26. května 1962
Beatles vystupují ve Star-Clubu v Hamburku.

27. května 1962
Beatles vystupují ve Star-Clubu v Hamburku.

28. května 1962
Beatles vystupují ve Star-Clubu v Hamburku.

29. května 1962
Beatles vystupují ve Star-Clubu v Hamburku.

30. května 1962
Beatles vystupují ve Star-Clubu v Hamburku.

31. května 1962
Beatles vystupují ve Star-Clubu v Hamburku. Je to jejich poslední večer ze sedmitýdenního angažmá.

4. června 1962
Je připravena nahrávací smlouva s Beatles a EMI/Parlophone. Chybí jen konečný podpis EMI, který je doplněn 6. června během první návštěvy Beatles ve studiu.

6. června 1962
První nahrávání Beatles ve studiích Abbey Road v Londýně na jejich zkoušce pro EMI/Parlophone. Po přehrání spousty skladeb Beatles nahrávají čtyři písně: Besame mucho a tři písně dvojice Lennon-McCartney, Love me do, P.S. I love you, Ask me why. Ačkoli byly sestříhány, žádný z pásků nebyl vydán. Ron Richards, asistent George Martina, je původně přítomen na natáčení, ale když zvukaře Normana Smithe zaujala píseň Love me do, volá Martina. Martin přichází a a ocitá se "u zrodu slávy Beatles" (Lewisohn). George Martin souhlasí s Johnem Lennonem, Paulem McCartneym a George Harrisonem, ale nelíbí se mu Pete Best. Jeho bubnování není dobré pro účely nahrávání a říká to Brianovi Epsteinovi. Podmínkou pro podepsání nahrávací smlouvy s Beatles je náhrada Pete Besta za jiného bubeníka, ale stačí jen pro nahrávací studio ("Zpočátku jsem si myslel, že bych mohl udělat Paula vedoucím zpěvákem. Ale potom mi došlo, že když to udělám, úplně změním celý charakter skupiny. Patřily k sobě, měli šarm a byli to okouzlující mladí lidé. Jediné, co potřebovali, byl jiný bubeník."). John, Paul a George odepisují Pete Besta (nebyl to dobrý bubeník, nenosil účes jako oni a byl velmi oblíbený mezi dívkami) a zakrátko (16. srpna) Pete Best odchází ze skupina a přichází Ringo Starr. Brian byl pověřen nezáviděníhodným úkolem vyhodit Pete Besta. John se domluvil s Ringem a ten souhlasil se vstupem do skupiny. Jen si musel oholit vousy a přijmout image, kterou pro Beatles vytvořil Brian Epstein. Pete Best, který s Beatles prošel náročnými pobyty v Hamburku, který domlouval angažmá před nástupen Briana Epsteina, a který odehrál velké množství klubových vystoupení s Beatles, se stal noční můrou Beatles v předvečer jejich obrovského úspěchu. Neil Aspinall, Peteho přítel (bydlel s Bestovými), měl těžkou volbu, ale zůstal cestovním manažerem Beatles, i když bez přítomnosti Pete Besta.

9. června 1962
Beatles vystupují v klubu Cavern. Hned po návratu z Hamburku jsou všude plakáty na akci Beatles Welcome home show, kterou navštívil rekordní počet 900 diváků.

11. června 1962
Beatles natáčejí pořad rádia BBC Here we go v Playhouse Theatre v Manchesteru před studiovými diváky pozvanými z klubu Cavern. Je to jejich poslední nahrávka, na které hraje Pete Best na bicí. Natočili písně Ask me why, Besame mucho a A picture of you (první zdokumentovaná příležitost George Harrisona jako sólového zpěváka). Pořad byl odvysílán 15. června.

12. června 1962
Beatles vystupují v době oběda i večer v klubu Cavern.

13. června 1962
Beatles vystupují v době oběda i večer v klubu Cavern.

15. června 1962
Beatles vystupují v době oběda i večer v klubu Cavern.

16. června 1962
Beatles vystupují v klubu Cavern.

18. června 1962
Paul McCartney slaví dvacáté narozeniny.

19. června 1962
Beatles vystupují v době oběda i večer v klubu Cavern.

20. června 1962
Beatles vystupují v době oběda i večer v klubu Cavern.

21. června 1962
Beatles vystupují v Tower Ballroom v New Brightonu jako předkapela Bruce Channela, který měl v Top Ten hit Hey baby! Brian Epstein začal angažovat Beatles jako předkapelu velmi známých umělců, aby Beatles vešli do povědomí a získali šanci vystupovat jako hlavní hvězda. Harmonikář Bruce Channela, Delbert McClinton, ovlivnil Johna Lennona, který začal harmoniku používat v mnoha písních až do roku 1964. Večer také vystoupili skupiny The Big Three, The Statesmen (inzerováni jako The North's Fabulous Five) a The Four Jays.

22. června 1962
Beatles vystupují v době oběda i večer v klubu Cavern.

23. června 1962
Beatles vystupují v Memorial Hall v Northwichi, 25 mil jihovýchodně od Liverpoolu. Promotér Lewis Buckley zařizuje angažmá po celé Británii, a tak se Beatles snaží odehrát velmi působivý koncert.

24. června 1962
Beatles vystupují v Casbah Coffee Clubu ve West Derby (Liverpool). Je to jejich poslední vystoupení v tomto klubu, který bude koncem měsíce zavřen.

25. června 1962
Beatles vystupují v době oběda v klubu Cavern. Večer hrají v Plaza Ballroom v St. Helens, a dostávají 25 liber. Brian Epstein chce, aby skupina odehrála dobrý koncert, protože společnost vlastní 16 míst, ze kterých 13 je velmi exkluzivních.

27. června 1962
Beatles vystupují v době oběda i večer v klubu Cavern.

28. června 1962
Beatles vystupují v Majestic Ballroom v Birkenheadu. První vystoupení pro Top Rank, přední uměleckou agenturu v Británii.

29. června 1962
Beatles vystupují v době oběda v klubu Cavern a večer hrají v Tower Ballroom v New Brightonu. Beatles jsou na plakátu uvedeni jako první z deseti skupin akce nazvané Operation Big Beat III.

30. června 1962
Beatles vystupují v Heswall Jazz Clubu v Barnston Women's Institute v Heswallu (Wirral). Předkapelou je The Big Three.

1. července 1962
Beatles vystupují v klubu Cavern. Dále zde účinkuje Gene Vincent.

2. července 1962
Beatles vystupují v Plaza Ballroom v St. Helens.

3. července 1962
Beatles vystupují v době oběda v klubu Cavern.

4. července 1962
Beatles vystupují v klubu Cavern.

5. července 1962
Beatles vystupují v Majestic Ballroom v Birkenhead.

6. července 1962
Beatles vystupují na lodi Royal Iris na řece Mersey. Je to další akce klubu Cavern nazvaná Riverboat shuffle. Plakát sdílejí s Ackerem Bilkem, jehož singl Stranger on the shore se držel v Top Ten šest měsíců po vydání. Během večera dává Bilk každému z Beatles (John, Paul, George, Pete) černou buřinku, jeho symbol.

7. července 1962
Beatles vystupují v Hulme Hall v Port Sunlight (Birkenhead). Je to taneční večer pro členy místního golfového klubu. Kapacita sálu je 450 lidí, ale podívat se a poslechnout si Beatles přišlo asi 500 lidí. Ringo Starr slaví dvacáté druhé narozeniny.

8. července 1962
Beatles vystupují v klubu Cavern.

9. července 1962
Beatles vystupují v Plaza Ballroom v St. Helens.

10. července 1962
Beatles vystupují v době oběda v klubu Cavern.

11. července 1962
Beatles vystupují v klubu Cavern.

12. července 1962
Beatles vystupují v době oběda v klubu Cavern a večer hrají v Majestic Ballroom v Birkenhead.

13. července 1962
Beatles vystupují v Tower Ballroom v New Brightonu.

14. července 1962
Beatles vystupují v Regent Dansette v Rhylu. Je to první vystoupení Beatles ve Walesu.

15. července 1962
Beatles vystupují v klubu Cavern.

16. července 1962
Beatles vystupují v době oběda v klubu Cavern a večer v Plaza Ballroom v St. Helens.

17. července 1962
Beatles vystupují v McIlroy's Ballroom v Swindonu. Hrají dva šedesátiminutové bloky.

18. července 1962
Beatles vystupují v době oběda i večer v klubu Cavern.

19. července 1962
Beatles vystupují v Majestic Ballroom v Birkenhead. Je to poslední ze tří po sobě jdoucích čtvrtečních vystoupení na tomto místě, ale vrátí se sem na jedno vystoupení, až budou velmi populární.

20. července 1962
Beatles vystupují v době oběda v klubu Cavern a večer v Bell Hall ve Warringtonu, který je 18 mil východně od Liverpoolu. Jak slíbil Brian Epstein, když se stával manažerem Beatles, začal skupinu často posílat na koncerty mimo Liverpool.

21. července 1962
Beatles vystupují v Tower Ballroom v New Brightonu.

22. července 1962
Beatles vystupují v klubu Cavern.

23. července 1962
Beatles vystupují v klubu Kingsway v Southportu.

24. července 1962
Beatles vystupují v době oběda v klubu Cavern.

25. července 1962
Beatles vystupují v době oběda v klubu Cavern, večer zde hrají znovu a pak vystupují ještě v klubu Cabaret v Liverpoolu. Zajištěním angažmá v klubu Cabaret chtěl Brian Epstein docílit, aby se Beatles seznámili s kabaretním uměním, ale byla to špatná zkušenost - na jejich vystoupení nebyl u diváků žádný ohlas.

26. července 1962
Beatles vystupují v Cambridge Hall v Southportu. Hrají jako předkapela Joe Brown & the Bruvvers, který má v žebříčku hit č. 3 A picture of you. Je to jedna z oblíbených písní Briana Epsteina a Beatles ji hráli se sólovým zpěvem George Harrisona.

27. července 1962
Beatles vystupují v Tower Ballroom v New Brightonu (Wallasey).

28. července 1962
Beatles vystupují v klubu Cavern a pak v Majestic Ballroom v Birkenhead.

30. července 1962
Beatles vystupují v době oběda v klubu Cavern, pak jedou do Bootle hrát v St. John's Hall, která je přejmenována na Blue Penguin Club.

1. srpna 1962
Beatles vystupují v době oběda i večer v klubu Cavern.

3. srpna 1962
Beatles vystupují v Grafton Rooms ve West Derby Rd. (Liverpool). Beatles jsou hlavní hvězdou večera, předkapelou jim jsou Gerry & the Pacemakers a The Big Three.

4. srpna 1962
Beatles vystupují ve Victoria Hall ve Wirralu.

5. srpna 1962
Beatles vystupují v klubu Cavern.

7. srpna 1962
Beatles vystupují v době oběda i večer v klubu Cavern.

8. srpna 1962
Beatles vystupují v Co-op Ballroom v St. Sepulchre Gate (Doncaster). Beatles ve středu večer obvykle hrají v klubu Cavern, ale tentokrát je omlouvá, že Doncaster je vzdálen 86 mil od Liverpoolu.

9. srpna 1962
Beatles vystupují v čase oběda v klubu Cavern.

10. srpna 1962
Beatles vystupují na lodi Royal Iris na řece Mersey. Je to další Cavernovský pořad Riverboat shuffle. Účinkují zde také Johnny Kidd & the Pirates (před dvěma lety měli hit č. 1 Shakin' all over) a Dakotas (instrumentální skupina, kterou před Brianem Epsteinem vedl Billy J. Kramer).

11. srpna 1962
Beatles vystupují v Odd Spot Clubu v Liverpoolu.

12. srpna 1962
Beatles vystupují v klubu Cavern.

13. srpna 1962
Beatles vystupují v době oběda v klubu Cavern a večer hrají v Majestic Ballroom v Crewe.

14. srpna 1962
Ringo Starr je u konce tříměsíčního angažmá s kapelou Rory Storm & the Hurricanes v Butlinově letním táboře, když mu telefonuje John Lennon a nabízí mu lano do Beatles. John a Paul už s Ringem tajně jednali. Beatles chtějí Ringa do skupiny a Ringo souhlasí. Tři dny nato, 18. srpna, se Ringo loučí s Rory Stormem a stává se členem skupiny Beatles.

15. srpna 1962
Beatles vystupují v době oběda i večer v klubu Cavern. Večerní koncert je posledním vystoupením Pete Besta s Beatles, ačkoli ještě o ničem netuší. Další den je pozván do kanceláře Briana Epsteina, který mu sděluje špatnou zprávu - ostatní členové skupiny ho nechtějí v kapele.

16. srpna 1962
Brian Epstein zve Pete Besta do jeho kanceláře v obchodu NEMS na schůzku, která se má konat v 11.00 hodin. Brian sděluje Petemu, že ho ostatní členové skupiny nechtějí v kapele a že je tedy vyhozen ("Kluci chtějí, abys odešel z kapely. Myslí si, že nejseš dost dobrý bubeník."). Překvapivě se ho Brian Epstein ptá na vystoupení na dnešní večer a překvapený Pete souhlasí. Když se po chvíli uklidní a nechá si všechno rozležet v hlavě, odmítá jakékoli další vystoupení se skupinou Beatles. Mnoho fanoušků Beatles se postaví za Peteho, který je jejich miláčkem. Za několik dní má Brian Epstein poškrábané auto. Náhlé Peteho vyhození ze skupiny se zpětně jevilo členům Beatles jako velmi bezcitný a krutý čin. Beatles vystupují v Riverpark Ballroom v Chesteru. Pete Besta zastoupil bubeník z The Big Three Johnny Hutchinson.

17. srpna 1962
Beatles vystupují v Majestic Ballroom v Birkenhead a v Tower Ballroom v New Brightonu. S Ringo Starrem jsou domluveni až na následující den, proto opět volají bubeníkovi ze skupiny The Big Three Johnny Hutchinsonovi, aby jim na jeden večer vypomohl. Jeho vlastní skupina The Big Three také večer hraje a jsou nuceni sehnat si za bubeníka náhradu.

18. srpna 1962
Beatles vystupují v Hulme Hall v Port Sunlight (Birkenhead). Je to výroční ples místní Horticultural Society. Ringo Starr vystupuje poprvé jako člen Beatles, se skupinou absolvoval pouze dvouhodinovou zkoušku. Je to první vystoupení Beatles, jak je později znal celý svět - John, Paul, George a Ringo.

19. srpna 1962
Beatles vystupují v klubu Cavern, je to jejich první vystoupení v tomto klubu s Ringem na postu bubeníka. Fanoušci Pete Besta napadnou Beatles u vchodu do klubu, George Harrison má monokla.

20. srpna 1962
Beatles vystupují v Majestic Ballroom v Crewe.

22. srpna 1962
Beatles vystupují v době oběda i večer v klubu Cavern. Během poledního vystoupení natáčí TV Granada filmový záznam dvou písní (Some other guy a Kansas City/Hey hey hey hey) pro televizní pořad Know the North. Na konci Some other guy se mikrofonu zmocní jeden fanoušek a zakřičí do něj "Chceme Peteho!". Podmínky pro filmování nejsou v klubu dobré a záznam není vhodný k odvysílání. Film je uložen do archívu, ale když se Beatles stanou slavnými, je vytažen a odvysílán (6. listopadu 1963 v pořadu Scene at 6:30). Některé záběry jsou nezřetelné, ale Some other guy je zachovalá. Po mnoho let je to jediný filmový záznam z vystupování Beatles před jejich proslavením se a jediný film zachycující je v klubu Cavern. V roce 1996 byl objeven (synem fanouška, který ten film natočil) 35 sekund dlouhý barevný němý záznam z koncertu Beatles v klubu Cassanova dne 14. února 1961.

23. srpna 1962
Mersey Beat oznamuje změnu bubeníka Beatles. Fanoušci Pete Besta reagují násilím a podepisují protestní petici. Beatles se usmívají nad podporou Besta na příštím koncertě v klubu Cavern. Beatles večer vystupují v Riverpark Ballroom v Chesteru. Je to Johnova svatební noc. John Lennon a Cynthia Powell jsou oddáni v Mount Pleasant Register Office v Liverpoolu, na stejném místě, jako se brali Johnovi rodiče. John a Cynthia se rozhodli vzít poté, co Cynthia zjistila, že je těhotná.

24. srpna 1962
Beatles vystupují v době oběda v klubu Cavern, večer hrají v Majestic Ballroom v Birkenhead.

25. srpna 1962
Beatles vystupují v Marine Hall Ballroom ve Fleetwoodu.

26. srpna 1962
Beatles vystupují v klubu Cavern. Účinkuje zde také Mike Berry, který měl loňského října v Top 30 hit Tribute to Buddy Holly.

28. srpna 1962
Beatles vystupují v klubu Cavern.

29. srpna 1962
Beatles vystupují ve Floral Hall Ballroom v Morecambe.

30. srpna 1962
Beatles vystupují v době oběda v klubu Cavern a večer v Riverpark Ballroom v Chesteru. Zde také účinkují v pořadu Non-Stop Twist & Jive Gerry & the Pacemakers.

31. srpna 1962
Beatles vystupují v Town Hall v Lydney.

1. září 1962
Beatles vystupují v Subscription Rooms v Stroud.

2. září 1962
Beatles vystupují v klubu Cavern.

3. září 1962
Beatles vystupují v čase oběda v klubu Cavern a večer v Queen's Hall ve Widnes. Předkapelou jim je Rory Storm & the Hurricanes, kteří jsou stále oslabeni odchodem bubeníka Ringo Starra.

4. září 1962
První oficiální nahrávání Beatles ve studiích EMI na Abbey Road. George Martin nepovažoval žádné nahrávky ze 6. června za vhodné k vydání, tak si pozval Beatles znovu do studia. Nazkoušeli šest písní, včetně Love me do a Please please me, a byly vybrány dvě písně k nahrání: Love me do a skladba Mitche Murraye How do you do it. Beatles nesouhlasí s nahráváním Murrayovy písně, i když ji přearanžovali podle demosnímku, který jim poslal George Martin. Martin je ale neoblomný a tak ji nahrávají. Není znám počet pokusů k nahrání How do you do it, ale u Love me do jich bylo 15 s Ringo Starrem za bicími. Mitch Murray je další den informován, že jeho píseň byla nahrána s Beatles, ale věci nakonec dopadly jinak (Love me do a Please please me dostali přednost před How do you do it). Píseň je předána skupině Gerry & the Pacemakers, kteří použijí stejné aranžmá z nahrávky Beatles a dostanou se s ní na první místo v hitparádě. Nahrávka How do you do it v podání Beatles vyšla až na Anthology 1.

5. září 1962
Beatles vystupují v klubu Cavern, jejich polední vystoupení je přeloženo z důvodu jejich návratu z Londýna.

6. září 1962
Beatles vystupují v době oběda v klubu Cavern a večer hrají v Rialto Ballroom v Toxteth (Liverpool).

7. září 1962
Beatles vystupují v Newton Dancing School ve Wirralu.

8. září 1962
Beatles vystupují v YMCA v Birkenhead, a v Majestic Ballroom v Birkenhead.

9. září 1962
Beatles vystupují v klubu Cavern. Účinkuje zde také Clinton Ford, který má v Top 30 dva singly.

10. září 1962
Beatles vystupují v době oběda v klubu Cavern a večer v Queen's Hall ve Widnes, kde jim je předkapelou Rory Storm & the Hurricanes.

11. září 1962
Beatles přijíždějí do studií EMI v Londýně na třetí pokus o natočení prvního singlu. George Martin má zajištěného studiového bubeníka Andy Whitea, který nahrazuje Ringo Starra. Ringo hraje na maracas v P.S. I love you a na tamburínu v Love me do. Je nahráno 10 pokusů o P.S. I love you a 18 pokusů Love me do a neznámý počet pokusů Please please me. George Martin doporučuje v Please please me zrychlit tempo a zvýraznit vokály. Love me do je vybrána na stranu A singlu, P.S. I love you na druhou stranu (změna oproti původnímu úmyslu). Singl byl vydán 5. října a je na něm verze Love me do ze 4. září, ve které bubnuje Ringo. Album Please please me údajně obsahuje verzi, ve které hraje na bicí Andy White. Jedna z původních nahrávek Please please me vyšla na Anthology 1.

12. září 1962
Beatles vystupují v klubu Cavern. Účinkuje zde také Freddie & the Dreamers a Beatles hrajou jako doprovodná skupina zpěvačky Simone Jackson.

13. září 1962
Beatles vystupují v době oběda v klubu Cavern, večer hrají v Riverpark Ballroom v Chesteru.

14. září 1962
Beatles vystupují v Tower Ballroom v New Brightonu (Wallasey). Beatles jsou jako hlavní hvězda ze šesti skupin na akci promotéra Sama Leache Operation Big Beat V.

15. září 1962
Beatles vystupují v (Victory) Memorial Hall v Northwichi.

16. září 1962
Beatles vystupují v klubu Cavern.

17. září 1962
Beatles vystupují v době oběda v klubu Cavern a večer v Queen's Hall ve Widnes.

19. září 1962
Beatles vystupují v klubu Cavern.

20. září 1962
Beatles vystupují v době oběda v klubu Cavern.

21. září 1962
Beatles vystupují v Tower Ballroom v New Brightonu (Wallasey). Pět skupin hraje na oslavě narozenin Rory Storma.

22. září 1962
Beatles vystupují v Majestic Ballroom v Birkenhead.

23. září 1962
Beatles vystupují v klubu Cavern.

25. září 1962
Beatles vystupují v Heswall Jazz Clubu ve Wirralu.

26. září 1962
Beatles vystupují v době oběda i večer v klubu Cavern.

28. září 1962
Beatles vystupují v době oběda v klubu Cavern. Večer hrají na lodi Royal Iris na řece Mersey. Je to třetí a pro Beatles poslední akce Riverboat shuffle. Beatles jsou uvedeni na předním místě, jako předkapela jim hraje Lee Castle & the Barons.

29. září 1962
Beatles vystupují v klubu Oasis v Manchesteru.

30. září 1962
Beatles vystupují v klubu Cavern.

2. října 1962
Beatles vystupují v době oběda v klubu Cavern. Brian Epstein podepisuje dodatečně manažerskou smlouvu s Beatles.

3. října 1962
Beatles vystupují v klubu Cavern.

4. října 1962
Beatles vystupují v době oběda v klubu Cavern.

5. října 1962
V Británii vychází singl Beatles Love me do/P.S. I love you (Parlophone). V žebříčcích se drží šest týdnů, nejvyšší umístění je na 17. místě.

6. října 1962
Beatles vystupují v Hulme Hall v Port Sunlight (Birkenhead). Je to ples místní Horticultural Society. Předtím se Beatles objevují v obchodě Dawson's Music Shop ve Widnes, kde podepisují čerstvě vydaný singl Love me do.

7. října 1962
Beatles vystupují v klubu Cavern.

8. října 1962
Beatles jedou do sídla EMI na Manchester Square v Londýně, aby nahráli vystoupení pro pořad rádia Luxembourg The Friday Spectacular. Beatles natáčejí před 100 diváky. Dělají také rozhovor, ale není živě zaznamenán. Jsou hrány s velkým potleskem obecenstva obě strany nového singlu (Love me do a P.S. I love you). Pořad je odvysílán 12. října.

9. října 1962
Beatles mají volný den, který tráví v Londýně po včerejším natáčení v rádiu. John Lennon slaví dvacáté druhé narozeniny čtením recenzí Love me do.

10. října 1962
Beatles vystupují v době oběda i večer v klubu Cavern.

11. října 1962
Beatles vystupují v Rialto Ballroom v Liverpoolu na akci Rock 'n' Twist carnival.

12. října 1962
Beatles vystupují v době oběda v klubu Cavern, večer hrají v Tower Ballroom v New Brightonu (Wallasey). Jsou součástí programu amerického rockera Little Richarda. Dohromady hrají 12 čísel a slaví obrovský úspěch. Pro Beatles samotné je to velká zkušenost. Je pro ně také zkušeností (negativní), když náhodou potkávají nového bubeníka skupiny Lee Curtis & the All-Stars - Pete Besta.

13. října 1962
Beatles vystupují v klubu Cavern.

15. října 1962
Beatles vystupují v Majestic Ballroom v Birkenhead.

16. října 1962
Beatles vystupují v La Scala Ballroom v Runcornu, 14 mil jižně od Liverpoolu.

17. října 1962
Beatles vystupují v době oběda v klubu Cavern a večer znovu. Mezi poledním a večerním vystoupení v klubu Cavern odjíždějí do studia 4 televize Granada v Manchesteru, aby natočili svůj televizní debut. Hrají naživo v pořadu People and places, který je vysílán v severní a severozápadní Anglii. Po dvou zkouškách trvajících téměř tři hodiny Beatles hrají naživo písně Some other guy a Love me do.

19. října 1962
Beatles vystupují v době oběda v klubu Cavern.

20. října 1962
Beatles vystupují v Majestic Ballroom ve Withamu (Hull).

21. října 1962
Beatles vystupují v klubu Cavern.

22. října 1962
Beatles vystupují v Queen's Hall ve Widnes. Hrají zde také Lee Curtis and the All-Stars, kde bubnuje Pete Best.

25. října 1962
Beatles jedou do Playhouse Theatre v Manchesteru na třetí natáčení pořadu radia BBC Here we go. Beatles hrají před publikem tři písně: Love me do, A taste of honey a P.S. I love you. Pořad je odvysílán následující den, 26. října.

26. října 1962
Beatles vystupují v době oběda v klubu Cavern. Večer hrají v Public Hall v Prestonu, 30 mil severozápadně od Liverpoolu. Na akci Rock & Beat Spectacular hrají také Mike Berry, The Outlaws, The Syd Munson Orchestra.

27. října 1962
Beatles vystupují v Hulme Hall v Port Sunlight (Birkenhead) jako hlavní hvězda plesu místní Recreations Association. Před večerním koncertem Beatles nahrávají rozhovor pro rádio místní nemocnice. Pořad je poprvé odvysílán následující den v programu Sunday spin. Rozhovor byl vydán v roce 1986 na ohebné desce včetně Mark Lewisohnova The Beatles live!

28. října 1962
Beatles vystupují v Empire Theatre v Liverpoolu. Pro Beatles je to významné vystoupení v liverpoolském nejlepším divadle. Jsou součástí pořadu osmi hvězd, který se odehrává nadvakrát (dvě vystoupení pro dvoje obecenstvo, jedno v 17:40 a druhé ve 20:00 hodin). Hlavní hvězdou je Little Richard, dále zde účinkují: Craig Douglas (kterého doprovázejí v jeho části vystoupení), Jet Harris (baskytarista ex-Shadows), Kenny Lynch & Sounds Incorporated. Brian Epstein zařizuje společné turné Beatles s Helen Shapiro v únoru 1963.

29. října 1962
Ve studiu 4 televize Granada v Manchesteru Beatles natáčejí svůj druhý pořad People and places. Zkouška a natáčení trvá asi dvě hodiny (od 11:00 do 13:00). Beatles hrají dvě písně, Love me do a A taste of honey. V neobvyklém složení (pro Beatles) je Love me do natočena s Paulem, Georgem a Ringem, ale John bez nástroje sedí a zpívá sólový part. V A taste of honey pokračují v obvyklém složení, ačkoli si sundali saka a hrají ve vestách.

30. října 1962
Beatles odlétají do Hamburku na čtvrté angažmá, které čítá pouhých 14 večerů ve Star-Clubu.

1. listopadu 1962
Beatles vystupují v Star-Clubu v Hamburku. Je to první večer z celkových čtrnácti. Na plakátu je uveden také Little Richard. Hrají třiapůl hodiny každý večer.

2. listopadu 1962
Beatles vystupují v Star-Clubu v Hamburku.

3. listopadu 1962
Beatles vystupují v Star-Clubu v Hamburku.

4. listopadu 1962
Beatles vystupují v Star-Clubu v Hamburku.

5. listopadu 1962
Beatles vystupují v Star-Clubu v Hamburku.

6. listopadu 1962
Beatles vystupují v Star-Clubu v Hamburku.

7. listopadu 1962
Beatles vystupují v Star-Clubu v Hamburku.

8. listopadu 1962
Beatles vystupují v Star-Clubu v Hamburku.

9. listopadu 1962
Beatles vystupují v Star-Clubu v Hamburku.

10. listopadu 1962
Beatles vystupují v Star-Clubu v Hamburku.

11. listopadu 1962
Beatles vystupují v Star-Clubu v Hamburku.

12. listopadu 1962
Beatles vystupují v Star-Clubu v Hamburku.

13. listopadu 1962
Beatles vystupují v Star-Clubu v Hamburku.

14. listopadu 1962
Beatles vystupují v Star-Clubu v Hamburku. Poslední z celkových čtrnácti koncertů.

15. listopadu 1962
Časopis Mersey Beat otiskuje článek redaktora Alana Smithe (pod pseudonymem George Jones), ve kterém pokládá otázku: "Mohou se Beatles stát světovými hvězdami?"

16. listopadu 1962
Beatles odjíždějí do EMI v Londýně na druhé natáčení pro rádio Luxembourg a pořad The Friday Spectacular. Písně Beatles jsou hrány před živým publikem a je natočen rozhovor se členy skupiny. Jsou hrány obě strany jejich singlu, Love me do a P.S. I love you. Pořad je odvysílán 23. listopadu.

17. listopadu 1962
Beatles vystupují v Matrix Hall v Coventry. Je to první vystoupení Beatles ve střední Anglii. Je to také jejich první vystoupení po jejich návratu z Hamburku. V roce 1969 (u příležitosti uvedení filmu Let it be) Paul McCartney vzpomíná na toto vystoupení jako na nejstrašnější večer (Paul chybně uvádí jako místo konání DeMontfort Hall v Leicesteru). S Beatles hrají také The Mark Allen Group a Lee Teri.

18. listopadu 1962
Beatles vystupují v klubu Cavern na oslavném večírku Welcome home po návratu z Hamburku. Dále zde hrají The Mersey Beats a The Pete Hartigan Jazz Band.

19. listopadu 1962
Těžký den pro Beatles, kteří hrají na třech rozdílných místech. Nejdříve vystupují v době oběda v klubu Cavern. Pak se přesouvají 85 mil do střední Anglie, kde hrají v Smethwick Baths Ballroom v Bearwoodu (Smethwick), a pak v Adelphi Ballroom ve West Bromwichi.

20. listopadu 1962
Beatles vystupují ve Floral Hall v Southportu, odehrávají dva koncerty.

21. listopadu 1962
Beatles vystupují v době oběda i večer v klubu Cavern. V poledne měla hrát skupina The Remo Four, ale vyměňují si s Beatles termín, protože Beatles budou 23. listopadu v Londýně.

22. listopadu 1962
Beatles vystupují v Majestic Ballroom v Birkenhead.

23. listopadu 1962
Beatles jedou do St. James' Church Hall v Londýně na desetiminutovou zkoušku s televizí BBC. Jsou pozváni po dopise fanouška skupiny Davida Smithe z Prestonu, který si přál vidět Beatles v televizi BBC. Protože si v BBC mysleli, že je Smith manažerem Beatles, odepisují mu a zvou je na zkoušku 6. listopadu. Smith donesl dopis do NEMS Enterprises a Clive Epstein (Brianův bratr) domluvil zkoušku na 23. listopadu. Čtyři dny později Brian Epstein obdržel zdvořilý dopis z BBC, že Beatles musí zabodovat na první příčce hitparády, aby získali šanci k natočení debutu v televizi BBC. Beatles po návratu z londýnské zkoušky vystupují v Tower Ballroom v New Brightonu pro dvanáctý výroční Lancashire and Cheshire Arts Ball, který je věnován na pomoc dětem. Účinkují zde také Billy Kramer & the Coasters (později známí jako Billy J. Kramer with the Dakotas), Llew Hird Jazz Band, Clan McCleod Pipe Band.

24. listopadu 1962
Beatles vystupují v Royal Lido Ballroom v Prestatyn, jejich druhé vystoupení ve Walesu.

25. listopadu 1962
Beatles vystupují v klubu Cavern.

26. listopadu 1962
Beatles nahrávají svůj druhý singl (Studio 2 v EMI). Na 18 pokusů nahrávají Please please me a ta je vybrána na stranu A. Pak nahrávají na 6 pokusů píseň Ask me why, která bude na druhé straně singlu (skladbu nahrávali už předtím, ale žádný z pásků nebyl dobrý pro vydání na desce). Beatles také hrají producentu George Martinovi skladbu dvojice Lennon-McCartney Tip of my tongue. Martinovi se nelíbí aranžmá a píseň nikdy nebude Beatles nahrána. Tip of my tongue nahraje v červenci 1963 Tommy Quickly, další umělec ze stáje Briana Epsteina. Druhý singl Beatles Please please me/Ask me why vyjde 11. ledna 1963 u EMI (Parlophone). George Martin si je jistý, že to bude č. 1.

27. listopadu 1962
Beatles jedou do BBC Studia Paris na Regent Street v Londýně, aby nahráli svůj první pořad v londýnském rádiu BBC. Hrají tři písně před studiovým publikem: Love me do, P.S. I love you a Twist and shout. Pořad je odvysílán 4. prosince.

28. listopadu 1962
Beatles vystupují dvakrát za večer: v klubu Cavern a v klubu 527 v Liverpoolu. Akce klubu 527 má název Young idea dance, je pořádána pro personál Lewisova obchodního domu v Liverpoolu a odehrává se v posledním patře obchodního domu. V klubu Cavern hrají s Beatles také Johnny Sandon & the Remo Four a Dee Young & the Pontiacs.

29. listopadu 1962
Beatles vystupují v Majestic Ballroom v Birkenhead.

30. listopadu 1962
Beatles vystupují v době oběda v klubu Cavern. Večer hrají v Town Hall v Earlestown.

1. prosince 1962
Další dvě večerní vystoupení na dvou různých místech. Nejprve Beatles hrají v (Victory) Memorial Hall v Northwichi. Pak spěchají do Tower Ballroom v New Brightonu na velmi pozdní koncert. Beatles byli inzerováni do Tower den předtím, protože promotér musel zvednout cenu lístků.

2. prosince 1962
Divoká noc pro Beatles. Vystupují v Embassy Cinema v Peterborough spolu s Frankem Ifieldem. Beatles jsou zdrceni kritikem, který řekl: "Vzrušující rocková skupina Beatles mě opravdu vzrušila. Bubeník si zřejmě myslí, že jeho práce je vést, ne dělat doprovod. V posledním čísle Twist and shout dělal takový rámus, že přehlušil rámus všech ostatních. Jejich A taste of honey byla mnohem lepší a Love me do byla celkem snesitelná."

3. prosince 1962
Beatles hrají v živém televizním přenosu z TWW Television Centre v Bristolu v pořadu Discs a Gogo, který je vysílán v tomto regionu a blízkém okolí. Beatles hrají živě, se zpěvem na playback je pouze píseň Love me do.

4. prosince 1962
Beatles hrají v živém televizním přenosu z Wembley Studios ve Wembley. Je to jejich první televizní debut v okolí Londýna v dětském pořadu Tuesday Rendezvous, který je vysílán stanicí ITV Associated-Rediffusion. Beatles hrají živě, na playback mají zpěv při Love me do a 45 sekund při P.S. I love you.

5. prosince 1962
Beatles vystupují v době oběda i večer v klubu Cavern.

6. prosince 1962
Beatles vystupují v klubu Django v Queen's Hotel v Southportu. Ačkoli je to jazzový klub, vedení si uvědomuje vzestup Beatles a dává jim šanci.

7. prosince 1962
Beatles vystupují v době oběda v klubu Cavern a večer v Tower Ballroom v New Brightonu (Birkenhead). Na akci v Tower jsou Beatles hlavní hvězdou večera ze sedmi skupin.

8. prosince 1962
Beatles vystupují v klubu Oasis v Manchesteru.

9. prosince 1962
Beatles vystupují v klubu Cavern. George Martin navštěvuje koncert, aby zjistil, zda jsou Beatles vhodní pro natáčení živé desky.

10. prosince 1962
Beatles vystupují v době oběda v klubu Cavern.

11. prosince 1962
Beatles vystupují v La Scala Ballroom v Runcorn.

12. prosince 1962
Beatles vystupují v době oběda i večer v klubu Cavern.

13. prosince 1962
Beatles vystupují v Corn Exchange v Bedfordu. Hraje zde také Robin Hall a Jimmie Macgregor.

14. prosince 1962
Beatles vystupují v Music Hall v Shrewsbury.

15. prosince 1962
Beatles vystupují na dvou různých akcích v Majestic Ballroom v Birkenhead. Nejprve hrají standartní koncert v Majestic. O půlnoci začíná show vítězů žebříčků Mersey Beat za rok 1962. Jako vítězové uzavírají celou akci ve 4:00 ráno a dostávají pěknou medaili. V žebříčku je také Lee Curtis & the All-Stars, takže se Beatles setkávají s Pete Bestem, bubeníkem z All-Stars.

16. prosince 1962
Beatles vystupují v klubu Cavern.

17. prosince 1962
Beatles hrají v živém televizním přenosu ze studia 4 televize Granada v Manchesteru, v pořadu People and places. V přímém přenose hrají Love me do a Twist and shout.

18. prosince 1962
Beatles vystupují v Star-Clubu v Hamburku. Je to první večer jejich páté návštěvy Hamburku na dalším dvoutýdenním angažmá. Beatles nejsou rádi, že se vracejí do Hamburku. Jejich současné aktivity a úspěch v Anglii jsou pro ně zajímavější. Odehrají 13 večerů (25. prosince mají volno, protože je Štědrý večer) a každý večer vystupují tři hodiny. Zkušenosti z Hamburku, celkem asi 800 hodin na pódiu, vybrousily jejich hráčské schopnosti a píli, a díky tomu se stali celosvětově známými a vydrželi náročné roky beatlemánie. Jejich poslední vystoupení v Hamburku (31. prosince 1962) bylo nahráno Tedem 'Kingsize' Taylorem. Nahrávka později známá jako The Star-Club tapes byla vydána až roku 1977 bez souhlasu členů ex-Beatles.

19. prosince 1962
Beatles vystupují v Star-Clubu v Hamburku.

20. prosince 1962
Beatles vystupují v Star-Clubu v Hamburku.

21. prosince 1962
Beatles vystupují v Star-Clubu v Hamburku.

22. prosince 1962
Beatles vystupují v Star-Clubu v Hamburku.

23. prosince 1962
Beatles vystupují v Star-Clubu v Hamburku.

24. prosince 1962
Beatles vystupují v Star-Clubu v Hamburku.

25. prosince 1962
Beatles mají den volna.

26. prosince 1962
Beatles vystupují v Star-Clubu v Hamburku.

27. prosince 1962
Beatles vystupují v Star-Clubu v Hamburku. První singl Beatles u Parlophone Love me do dosáhl sedmnácté příčky v Top 50 prodejců nosičů. Musí být uvedeno, že Brian Epstein objednal 10000 kopií desky, aby zajistil, že se singl dostane do Top 20. Skutečnost, že se Beatles umístili v padesátce nejlepších britských vokálních skupin časopisu New Musical Express, byla pro skupinu opravdu vynikajícím a zaslouženým úspěchem.

28. prosince 1962
Beatles vystupují v Star-Clubu v Hamburku.

29. prosince 1962
Beatles vystupují v Star-Clubu v Hamburku.

30. prosince 1962
Beatles vystupují v Star-Clubu v Hamburku.

31. prosince 1962
Beatles vystupují v Star-Clubu v Hamburku. Je to jejich poslední večer z páté návštěvy Hamburku. Vystoupení Beatles je nahráno Tedem 'Kingsize' Taylorem z Dominoes. Nahrávka se stala známou jako The Star-Club tapes a byla vydána roku 1977. Ex-Beatles byli proti vydání této nahrávky, která má velmi špatnou zvukovou kvalitu. Na nahrávce je slyšet úžasná dravost ranných Beatles. Originální pásky byly vydraženy v srpnu 1992. Učňovská léta v Hamburku končí, Beatles jsou připraveni dobýt svět.