1956
Paul McCartney skládá svou první píseň I lost my little girl.

31. října 1956
Paulova matka umírá na rakovinu prsu. Paulovi je čtrnáct let. Mary McCartney, porodní asistentka, ignorovala bolesti ve svých prsou, první příznaky onemocnění. Po čase to konzultovala s lékařem a podstoupila operaci, ale bylo příliš pozdě. Paul je zdrcen a svůj smutek skrývá za hudbu.

11. listopadu 1956
Paul McCartney shlédl koncert Lonnie Donegana v liverpoolském Empire Theatre.

březen 1957
Šestnáctiletý John přemlouvá svou tetu Mimi, aby mu koupila kytaru, která stojí 17 liber. John se rozhodne založit skifflovou skupinu, spolu s kamarádem Pete Shottonem se nazývají The Blackjacks. Po týdnu se přejmenovávají na The Quarry Men. Oba chodí do chlapecké školy Quarry Bank High School a školní popěvek zní "Quarry Men, strong before our birth." První sestava Quary Men je: John Lennon (kytara), Pete Shotton (valcha), Colin Hanton (bicí), Eric Griffiths (kytara), Rod Davis (banjo), Bill Smith (basa z krabice od čaje).

9. června 1957
The Quarry Men zkouší pro pořad Carrolla Levise Mr. Star-Maker ze série TV Star Search, při kterém Levis objíždí celou Británii a hledá nové talenty. The Quarry Men vypadávají už v prvním kole, vítězí skupina Sunnyside Skiffle Group.

22. června 1957
The Quarry Men hrají na parkovišti pro náklaďáky s uhlím v Rosebery St. v Liverpoolu, na pouliční oslavě 750. výročí udělení práva objevů a burzy pro Liverpool. Skupině je vyhrožováno z ulice Hatherley St., ale The Quarry Men po skončení svého vystoupení rychle zmizí, aby se vyhnuli rvačce. Rosebery St. vítězí v žebříčku nejlépe vyzdobených ulic v centru města. V ulici se koná další oslava, ale The Quarry Men nejsou už pozváni. (Pozn.: Mark Lewisohn datuje tuto událost na 22. června jako Allen Wiener, ale Ray Coleman ji datuje na 24. května.)

6. července 1957
The Quarry Men vystupují v Garden Fete u St. Peter's Church ve Wooltonu (Liverpool). Po venkovním vystoupení na provizorním pódiu na poli blízko kostela The Quarry Men začínají přemísťovat své nástroje do kostela na večerní vystoupení, kde mají hrát spolu se skupinou George Edwards Band (vystoupení nahrál Bob Molyneux na magnetofon svého otce a dnes tvrdí, že se část nahrávky dochovala). Odpolední vystoupení navštívil i patnáctiletý kamarád Ivana Vaughana, Paul McCartney, a je nadšen z pódiového chování Johna Lennona. Paul je představen Johnovi, který je trošku opilý. Paul se chce ukázat před Johnem, bere kytaru a hraje hity Twenty flight rock (Eddie Cochran) a Be-bop-a-lula (Gene Vincent). John je opravdu nadšen, když mu Paul píše slova k těmto písním, která John nezná. Vrchol ale přichází, když Paul ukáže Johnovi a Ericu Griffithsovi, jak naladit jejich kytary. John uznává, že Paul má talent a že by byl posilou pro The Quarry Men, ale bojí se o svou vedoucí pozici ve skupině. Nakonec se však rozhodne a zve Paula do The Quarry Men. (Pozn.: Některé zdroje uvádějí, že Paul hrál Long tall Sally a Tutti frutti, ale i sám Paul uvádí Twenty flight rock).

20. července 1957
Pete Shotton běží k Paulovi, aby mu sdělil vzkaz od Johna a The Quarry Men, že je Paul přijat do skupiny.

7. srpna 1957
The Quarry Men vystupují v klubu Cavern na Mathew St. v Liverpoolu. Paul McCartney s nimi nevystupuje, protože je na skautském táboře. Cavern je jazzový klub, ale skiffle je zde tolerován. Když John zkouší zahrát Hound dog a Blue suede shoes, členové klubu mu vzkazují: "Vodpal s tím zatraceným rockem!" Vystupování v klubu dohodl ex-Quarry Man Nigel Whalley, který pracuje jako manažer skupiny do konce roku, kdy onemocní tuberkulózou.

18. října 1957
The Quarry Men vystupují v New Clubmoor Hall v Norris Green (Liverpool). Je to první společné vystoupení s Paulem McCartneym. Sestava The Quarry Men je: John Lennon, Paul McCartney, Eric Griffiths, Colin Hanton, Len Garry. Paul, znervózněný trémou, kazí sólo v písni Guitar boogie. Aby napravil chybu, ukazuje Johnovi svou vlastní píseň I lost my little girl. John pak ukazuje Paulovi některé svoje písně. Od této chvíle společně začínají skládat písně, které jsou uváděny pod značkou Lennon-McCartney. Pete Shotton se chce rozloučit s kapelou, protože si uvědomuje, že nemá hudební talent. Opilý John mu rozbíjí o hlavu valchu. Pete Shotton končí.

7. listopadu 1957
The Quarry Men vystupují ve Wilson Hall v Garstonu (Liverpool).

16. listopadu 1957
The Quarry Men vystupují ve Stanley Abbatoir Social Clubu v Old Swan (Liverpool). Je to taneční večer pro zaměstnance jatek. Vystoupení nemělo velký úspěch.

23. listopadu 1957
The Quarry Men vystupují v New Clubmoor Hall v Norris Green (Liverpool).

7. prosince 1957
The Quarry Men vystupují ve Wilson Hall v Garstonu (Liverpool).

1958
The Quarry Men (John Lennon, Paul McCartney, George Harrison, Colin Hanton, John "Duff" Lowe) natáčejí demonahrávku v zadním pokoji domu v Kensingtonu 53 v Liverpoolu, kde bydlí Percy Philips. Na dvoustranné šelakové desce jsou písně That'll be the day od Buddy Hollyho a In spite of all the danger od dvojice McCartney-Harrison. V obou zpívá John Lennon. Původní šelakovou desku v současnosti vlastní Paul McCartney. Na konci roku se The Quarry Men bez úspěchu zúčastnili zkoušky pro televizi ABC a její studio v Didsbury v Manchesteru.

10. ledna 1958
The Quarry Men (John Lennon, Paul McCartney, Eric Griffiths, Colin Hanton, Len Garry) vystupují v New Clubmoor Hall v Norris Green (Liverpool).

24. ledna 1958
The Quarry Men vystupují v klubu Cavern v Liverpoolu.

6. února 1958
The Quarry Men (John Lennon, Paul McCartney, Eric Griffiths, Colin Hanton, John "Duff" Lowe) vystupují ve Wilson Hall v Garstonu (Liverpool). Ačkoli se vzpomínky jednotlivých účastníků liší, je velmi pravděpodobné, že se George Harrison poprvé setkal s The Quarry Men právě 6. února. George nikdy oficiálně neřekl, kdy přesně přišel k The Quarry Men, ale vytrvale se zúčastňoval všech zkoušek a zaskakoval vždy za chybějícího člena skupiny.

13. března 1958
The Quarry Men vystupují v Morgue Skiffle Center, Oakhill Park, Broadgreen (Liverpool). Je to večer k otevření klubu osmnáctiletého Alana Caldwella, na kterém vystupuje také kapela Alan Caldwell's Texans. Caldwell se později proslavil pod přezdívkou Rory Storm a jeho kapela se nazývala The Hurricanes. Klub se nachází ve sklepě rozlehlého viktoriánského domu, který předtím obývaly zdravotní sestry. Byla tu stovka lidí a místnost byla zalita jedním modře svítícím světlem. O klimatizaci se staral jeden elektrický větrák. Klub byl zavřen policií o měsíc později, ale je jisté, že The Quarry Men zde hráli více než jednou.

15. července 1958
Johnova matka Julia je na místě mrtvá po střetu s automobilem řizeném opilým policistou. Julia kráčela na autobusovou zastávku z návštěvy sestry Mimi. John zůstává u tety Mimi, jeho dvě sestry odcházejí k tetě Harrietě, nejmladší sestře Julie. John, který právě začal navazovat přátelství se svou matkou, je zdrcen. Řidič, který zavinil nehodu, je propuštěn. Sedmnáctiletý John hledá útěchu v alkoholu a hudbě.

20. prosince 1958
The Quarry Men (John Lennon, Paul McCartney, George Harrison, Colin Hanton, John "Duff" Lowe) vystupují zdarma na svatební hostině pro Harry Harrisona, Georgeova bratra (Upton Green, Speke v Liverpoolu).

1. ledna 1959
The Quarry Men (John Lennon, Paul McCartney, George Harrison, Colin Hanton) vystupují ve Wilson Hall v Garstonu (Liverpool). Je to k příležitosti posledního vánočního večírku v Speke Bus Depot Social Clubu. Harry Harrison (Georgeův otec) je předsedou klubu a zajistil jim vystoupení. Vystoupení skončí alkoholovou orgií a bubeník Colin Hanton ostatní počastuje jadrnými nadávkami. Cestou domů autobusem Hanton vyhazuje bicí. "Nikdy nechtěl mluvit ani slyšet o The Quarry Men" (Mark Lewisohn).

24. ledna 1959
The Quarry Men vystupují 10 minut na velmi pozdním vánočním večírku ve Woolton Village Clubu, Allerton Road ve Wooltonu (Liverpool). The Quarry Men nebudou následujících sedm měsíců hrát, na skupinu se téměř zapomene. George Harrison začíná hrát s Les Stewart Quartet.

29. srpna 1959
The Quarry Men (John Lennon, Paul McCartney, George Harrison, Ken Brown) vystupují v Casbah Coffee Clubu, Hayman's Green, West Derby (Liverpool). Je to večer k otevření nového klubu v prostorném sklepu velkého viktoriánského domu, který vlastní paní Mona Best. Je to první ze sedmi po sobě jdoucích sobot, které tu The Quarry Men odehráli. Původně zde měl vystupovat Les Stewart Quartet, skupina, ve které hrál George Harrison. Les Stewart a Ken Brown se ale pohádali a Stewart odešel ze skupiny. Brown se zeptal Georgea, jestli nezná někoho, kdo by mohl ten den hrát místo nich. George kontaktoval Johna Lennona a Paula McCartneyho, a The Quarry Men se na tomto vystoupení znovuzrodili.

5. září 1959
The Quarry Men vystupují v Casbah Coffee Clubu ve West Derby (Liverpool).

12. září 1959
The Quarry Men vystupují v Casbah Coffee Clubu ve West Derby (Liverpool).

19. září 1959
The Quarry Men vystupují v Casbah Coffee Clubu ve West Derby (Liverpool).

26. září 1959
The Quarry Men vystupují v Casbah Coffee Clubu ve West Derby (Liverpool).

3. října 1959
The Quarry Men vystupují v Casbah Coffee Clubu ve West Derby (Liverpool).

10. října 1959
The Quarry Men vystupují v Casbah Coffee Clubu ve West Derby (Liverpool). Ken Brown, silně nachlazený, se nedostaví. Po vystoupení je odsouhlaseno, aby Brownovu pozici zaujmul Paul McCartney, a to na dobu, dokud se Brown neuzdraví. McCartney získává Johna Lennona a George Harrisona na svou stranu. Brown končí a The Quarry Men žádají po paní Bestové, aby mu nebyla vyplacena odměna. V klubu začali hrát opět v prosinci 1960, ale už jako Beatles.

18. října 1959
Johnny and the Moondogs vystupují v pořadu Carrolla Levise TV Star Search, v liverpoolském Empire Theatre. Probojovali se až do finále. Týden předtím se Jett Storm & the Hurricanes (včetně bubeníka Ringo Starra) také dostali až do finále (Jett Storm se později přejmenoval na Rory Storma). Přesné datum jejich zkoušky není známé, ale nejpravděpodobněji to bylo 18. října. Koncem měsíce se uskuteční místní finále v Empire Theatre a ačkoli Johnny and the Moondogs nevítězí, jsou stejně pozváni na poslední kolo zkoušek.

15. listopadu 1959
Johnny and the Moondogs (John Lennon, Paul McCartney, George Harrison) vystupují ve finálovém kole zkoušek pro pořad Carrolla Levise TV Star Search v Hippodrome Theatre v Ardwicku (Manchester). Rozhoduje hlasitost potlesku každé skupině, když jsou všechny kapely na konci večera vyvoláváni zpět na pódium. Protože Moondogs nemají peníze, aby mohli zůstat přes noc v Manchesteru, vracejí se zpět do Liverpoolu ještě před ukončením večera. John, Paul a George zažívají krátké období úspěchu.