Kontakt

Copyright Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
1996-2018
Ve čtrnácti vyhrál Paul McCartney školní výtvarnou soutěž. V barvách vyvedl nedaleký kostel svatého Aldana ve čtvrti, kde bydlel. Za finanční odměnu si koupil stoh knih o umění. Jenže spolužačkám imponovalo víc než jeho obrazy to, že hraje dobře na kytaru a skládá zamilované písničky.
Paul se k malování vrátil až po letech. Nejprve začal nakupovat obrazy. Pak přišla oslava čtyřicátin. Poplácali ho po zádech s frází: Nevěš hlavu, kamaráde, teď teprve život začíná!" Paul McCartney to vzal doslova. Vrhl se na malování.
Dnes přiznává, že mohl začít mnohem dřív nebýt Beatles a hlavně Johna Lennona. Ten studoval malířství na umělecké škole a všichni uznávali jeho talent. Byl zručný kreslíř a duchapřítomný karikaturista, takže nesmělý začátečník Paul by vedle něho neměl šanci. Zůstávalo jen u legračních pokusů. Nakoupil vodovky a ohromnou roli papíru. Barvy vyléval přes sebe a pak rozfoukával. Bylo to skvělé," vzpomíná McCartney v katalogu ke své první výstavě. Už proto, že po pěti minutách začal mít člověk povznesenou náladu, jak mu docházel kyslík!" Umělecký svět ho přitahoval i v době největší slávy Beatles. Přátelili se tehdy s majitelem avantgardní londýnské galerie Indica a Paul tu trávil spoustu času. Dokonce pomáhal instalovat nové výstavy. V tu dobu Paul skicoval návrhy na obal alba Seargant Pepper's Hearts Club Band a prohraboval se stohy snímků pro koláž na vnitřní dvoustranu alba. To Lennon s novou láskou, japonskou umělkyní Yoko Ono, přitahovali pozornost výstředními projekty. Jednou uspořádali veřejný koncert v parku, kde mikrofony snímaly zvuky ze sousedních veřejn